Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

200 bin fidan toprakla buluştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ilan edilen 11 Kasım milli ağaçlandırma günü kapsamında 200 bin fidan dikildiği öğrenildi.

HABER MERKEZİ-MALATYA 

Tarım ve Orman Bakanlığının başlattığı daha yeşil bir Türkiye için ‘Geleceğe nefes ol'' kampanyası kapsamında Malatya merkez ilçe Battalgazi ‘de fidan dikimi yapıldı.

1_641

"GELECEĞE NEFES OL"
Battalgazi Belediyesi tarafından Hasan Basri Korucuk mevkiinde Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nün organizasyonuyla bin fidan toprakla buluşturuldu. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder ve Battalgazi Kaymakamı Abdül Kadir Duran da kampanyaya katılarak, fidan dikimi gerçekleştirdi. Fidanı dikip su döken Başkan Osman Güder, yaptığı açıklamada “Tarım Bakanlığımızın başlattığı, 11 milyon ağacı toprakla buluşturma ve geleceğe nefes ol, kampanyayı Battalgazi'mizde Kaymakam Abdül Kadir Duran ile beraber gerçekleştirmiş olduk. Şuana kadar bin çamı toprakla buluşturduk. Amacımız yeşil bir dünya, temiz bir çevre. sağlıklı, temiz çevre ile beraber sağlıklı bir toplumu oluşturma adına bu çalışmamızı yapıyoruz. Peygamber efendimizin ‘kıyametin kopacağını bilsen dahi, veyahut o an da elinde bir fidan varsa toprakla buluştur' hadisinin muhataplarıyız. Çevremizi koruma, kollama ve yeşille buluşturma adına Battalgazi Belediye olarak elimizden gelen çabayı sarf ediyoruz. Bugüne kadar binlerce, on binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Bundan sonraki süreçte kıyametin kopacağını bilsek dahi, elimizdeki fidanı toprakla buluşturmak için çaba sarf etmemiz lazım. İnsanların temiz oksijene ihtiyacı var. Bu oksijeni oluşturma adına üzerimize yükümlülük olan bu görevi yerine getirmek istiyoruz" dedi.

2_454

"YEŞİLE ÖNEM VERİYORUZ"
Kaymakam Abdül Kadir Duran da “Kampanya dahilinde Battalgazi Belediyesinin belirlediği bu sahada bin fidanı toprakla buluşturmuş olduk. Başkan Bey Peygamber efendimizin hadisinden yola çıkarak, biz Müslüman Türk milleti olarak ahlakımızda, örfümüzde, adetimizde olan bir şeyden bahsetti. Bu duygu ve düşünce ile hareket eden insanlar olarak biz de yeşile önem veriyoruz. Zaten Malatya'mızda yeşil Malatya olarak bilinen bir kenttir. Daha da yeşillendirmek için elimizden gelen gayreti sarf ediyoruz. Bu kampanya çerçevesinde de birçok noktada fidanları toprakla buluşturup geleceğe nefes olacağımızı düşünüyorum" diye konuştu.

1_644

EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDEN FİDAN DİKİMİ

Fidan dikme kampanyasına Malatya Emniyet Müdürlüğü de katıldı.Malatya merkez ilçe Battalgazi Bulgurlu Mahallesindeki Özel Hareket atış alanında bin 500 fidan dikimi gerçekleşti, Fidan dikim töreninde konuşan Malatya İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdeviren, '11 Milyon Ağaç, Bugün Fidan Yarın Nefes' programı kapsamında 81 ilde eş zamanlı saat 11.11'de başlayan fidan dikim etkinliğin kapsamında Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde orman bakanlığımızın koordinasyonlarıyla Türkiye genelinde 11 milyon son duyumlarımıza göre 14 milyon civarında fidan dikilecek” ifadelerini kullandı. Dağdeviren, "Fidan demek insan demek ağaç demek nefes demek. Dünyanın akciğerleri demek. Biz sadece bu kampanyanın Malatya'da bir parçasıyız. Duyduğumuz onur aynı zamanda dünya sunacağımızdan temiz havanın bir göstergesidir. Türkiye genelinde başlatılan bu kampanyanın bir parçası olmaktan bir yere bir tuğla koyabilmekten onur duyuyoruz” dedi.

2_455

ORDUZU DA 10 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatlarıyla ilan edilen 11 Kasım milli ağaçlandırma günü kapsamında Malatya Orduzu'da düzenlenen programda 10 bin fidan dikildi.Merkez Orduzu Mahallesi Nurettin Soykan tesisleri arkasında düzenlenen programa , Vali Aydın Baruş, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 2. Ordu Kurmay Başkanı Tuğgeneral Salim Afgün, İl Emniyet Müdürü Ercan Dağdevren, Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, bazı parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı.

3_255

DOĞA EVGİSİ UMUTLANDIRIYOR

Programda Konuşan Vali Aydın Baruş,''Bugün buradaki bu manzara göğsümüzü kabartıyor . Geleceğimize olan inancımızı tazeliyor. Özellikle geleceğimizle gurur duyduğumuz ve gelecekte Türkiye'yi dünyanın en önemli güçlerinden biri yapacak olan yeni nesillerimizin göstermiş olduğu bu rekabet, bu ağaç sevgisi bu doğa sevgisi bizleri umutlandırıyor. Fidan nefestir fidan temiz hava teneffüs etmemizi sağlayan doğanın en güzel nesnesidir. Fidan sayesinde çocuklarımız temiz hava soluyacak. Ağaçlar, çektiği yağmurlarla toprağımıza su sağlayan nesnedir. Bu su sayesinde topraklarımız bereketlenir ve ekonomimiz büyük güç kazanır. Fidan topraktır biz toprağı aziz bilen bir milletiz. Toprağa bekçilik etmek vatanseverliğin göstergesidir'' ifadelerini kullandı.
Programda konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise,'' Bu platformda emeği geçen tüm emektarlara teşekkürlerimi sunuyorum, ''Fatih Sultan Mehmet diyor ki: ‘'Ağacın bir dalını kesenin kafasını keserim Peygamber efendimiz diyor ki; kıyametim kopacağına tanık olsanız elinizde fidan varsa o fidanı muhakkak toprakla buluşturun diyor. Geleceğe nefesin temel esası budur, her evlenen çifte bir fidan dikme kampanyasını başlattık. Geleceğe nefes verme noktasında üzerimize düşen sorumluluğu yerine getireceğimize inanıyorum'' şeklinde konuştu.

4_136

MALATYA GENELİNDE 200 BİN FİDAN DİKİLDİ
Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı da konuşmasında, "Muazzam bir kalabalık var bu alanda 10 bin fidan dikeceğiz. Fidan diken herkese ve katılımcılara teşekkür ediyorum'' diye konuştu.
11 Kasım milli ağaçlandırma günü kapsamında Malatya genelinde düzenlenen programlarda 200 bin fidan dikildiği öğrenildi.

1_647

AKÇADAĞ DA GELECEĞE NEFES OLDU

‘Geleceğe Nefes' fidan dikim kampanyası kapsamında Akçadağ Belediyesi tarafından Levent Vadisi Seyir Terası alanında fidan dikimi gerçekleştirildi.Gelecek nesillere daha yeşil bir Türkiye miras bırakmak amacıyla Tarım ve Orman Bakanlığının ‘“Geleceğe Nefes'” sloganıyla 81 ilde gerçekleştirdiği 11 milyon fidanı toprakla buluşturma seferberliğine Akçadağ Belediyesi de bin 111 fidan ile destek oldu. Akçadağ ilçesindeki tarihi Levent Vadisinde gerçekleştirilen ağaç dikme etkinliğine Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Belediye Başkan Yardımcıları Eyüp Işık ve Mustafa Menge, belediye çalışanları, mahalle muhtarları, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı. Geleceğe Nefes olma adına projeye büyük destek verdiklerini belirten Belediye Başkanı Ali Kazgan, “Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılan proje kapsamında bizde Akçadağ Belediyesi olarak 'Geleceğe Nefes' olmak için ağaç dikimi programını gerçekleştirdik. Türkiye genelinde yoğun katılımın olduğu gibi ilçemizde de belirlenen bölgelerde katılımlar yoğun oldu” dedi.

2_458

AKÇADAĞ'DA 111 AĞAÇ DİKİMİ YAPILDI"
Akçadağ Belediyesi olarak her yıl Levent Vadisi Seyir Terası alanında ağaçlandırma çalışmaları yaptıklarını belirten Kazgan, bu projeye de destek verdiklerini söyledi. Tarihi ve doğal güzelliğiyle eşsiz bir alana sahip olan Levent Vadisini yeşil bir alana dönüştürerek gelecek nesillere miras olarak bırakmak istediklerin belirten Kazgan, "Bu projeyle Levent Vadisi Seyir Terası alanımıza bugün bin 111 ağaç dikimi gerçekleştirdik. Belediye Başkan Yardımcılarımız, Belediye personellerimiz, muhtarlarımız, vatandaşlarımız ve öğrencilerimizle fidanlarımızı toprakla buluşturduk. Bu projenin kalıcı olması ve her yıl aynı tarihte yapılacak olması bizleri mutlu etti. İnşallah her yıl Levent Vadisi Seyir Terası alanında 'Geleceğe Nefes' olmak için fidan dikimlerimizi yapacağız. Ağaçlarımız büyüdükçe 65 milyon yıllık bir tarihi olan vadimiz daha güzel bir yer olacak. Projede emeği geçenlere ve ağaç dikimini bizlerle birlikte gerçekleştirenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.

SULTANSUYU HARASINDA 3 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, öncülüğünde başlatılan ‘Geleceğe Nefes' projesi kapsamında Sultansuyu Tarım İşletmesinde 3 bin fidan toprakla buluştu.Tarım İşletmeleri Genel Müdürlüğüne bağlı Sultansuyu Tarım İşletmelerinde 50 dekarlık alana Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından daha yeşil bir Türkiye için 11 milyon fidanın toprakla buluştuğu “Geleceğe Nefes” projesi kapsamında 3 bin fidan dikimi gerçekleştirildi.

1_648

DÜNYA REKORU HEDEFLENDİ
Sultan Suyu Tarım İşletmesi Müdür Vekili Tahsin Aydın, bugünkü fidan dikim rekoruna katkıda bulunacaklarını belirterek “Bu tarihten itibaren “Milli Ağaçlandırma” günü olarak kutlanacak 11 Kasım 7'den 77'ye ülkenin 4 bir yanında bugün olduğu gibi gelecekte de geleceğe nefes olmak için bir araya geleceğiz. Bu yıl dünya rekorunun hedeflendiği bu etkinliğe TİGEM ailesi olarak 17 işletmemizde toplam 50 bin 600 fidanla destek veriyor ve bizde varız diyoruz. TİGEM işletmeleri tarih boyunca doğal dengeyi korumak amacıyla ağaçlandırma çalışması yapmış yaklaşık 2 milyon 300 bin ağaç varlığına ulaşmıştır. Her yıl yeni fidanlar dikilerek bu sayıyı artırmaya çalışıyoruz” dedi.

2_459

"BUGÜN FİDAN, YARIN NEFES"
Programa katılan Akçadağ İlçe Kaymakamı Hulusi Teke ise son dönemlerde artan orman yangınları karşısında bu kampanyanın başlatıldığına dikkat çekerek “Toplumda çevre konusunda farkındalığı artırmak maksadıyla 11 milyon adet fidanın geleceğe nefes ol kampanyası ile ülke genelinde toprak ile buluşuyor. Aslında bu kampanyanın içeriğini kampanyada kullanılan “Bugün Fidan, Yarın Nefes” sloganı her şeyi çok iyi özetlemektedir. 81 ilimizde aynı anda yürütülen bu etkinliğe 7'den 70'e bütün vatandaşlarımızın katılımı ile başta son zamanlarda yanan ormanlık alanlar olmak üzere köy okulları ve köy yolları, okul bahçeleri, kamusal alanlar, ibadet yerleri ve sağlık ocağı daha sayamayacağımız ağaçlandırma çalışması yapılabilecek bütün alanlarda gerçekleştirilmektedir” şeklinde konuştu.
Programda daha sonra Özel Malatya Final Okulları Halk Oyunları ekibi tarafından gösteri sunuldu. Renkli görüntülerin yaşandığı fidan dikim etkinliğinde daha sonra protokol ve öğrenciler hep birlikte fidanları toprakla buluşturdu.

1_649

HEKİMHAN'DA FİDAN DİKME KAMPANYASI 

Fidan dikme kampanyası çerçevesinde Malatya'nın Hekimhan ve Arguvan ilçelerinde de fidanlar toprakla buluşturuldu. Hekimhan'da 22 bin fidan toprakla buluştu.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilecek 11 milyon fidan dikimi etkinliği Malatya'nın Hekimhan ilçesindeki Çebiş mevkisinde saat 11.11'de başladı. Tarım ve Orman Bakanlığı koordinasyonunda başlatılan "Geleceğe Nefes" seferberliği çerçevesinde 11 Kasım saat 11.11'de 11 milyon fidan, Hekimhan'ın 5 noktasında toplam 22 bin fidan toprakla buluşturuldu. İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir, Belediye Başkanı Turan Karadağ,daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, öğrenciler ile vatandaşlardın büyük ilgi gösterdiği fidan dikiminde, çam fidanları toprakla buluşturuldu. Fidan Dikiminde Konuşan İlçe Kaymakamı Ahmet Özdemir, “Ülkemizin orman varlığı 22 milyon 600 bin hektar. İnşallah bugün memleketimizin her alanında dikeceğimiz fidanlarla orman varlığımız artacak. Ülkemiz daha da yeşil, ormanlarımız daha da süslü, akciğerimiz olan ormanlarımız daha da gelişmiş olacak. Bugün Hekimhan ilçemizde 5 ayrı noktada toplam 22 bin fidan toprakla buluşacak. Bu takriben 1,5 hektarlık bir alan yapıyor. Memleketimizin, ilçemizin ve Malatya'mızın orman varlığına bugün gayretlerimizle, alın terimizle, emeğimizle gönlümüzden damlayan tohumları toprağa nakış edeceğiz” dedi.

2_460

ARGUVAN'DA FİDAN DİKİMİ
Bu arada, Arguvan ilçesinde de fidan dikim kampanyası çerçevesinde Aşağu Surmenlı Mahallesi Karagedik mevkide 600 adet fidan toprakla buluştu fidan ekildi. Arguvan ilçe Kaymakamı Abdullah Şahin, ilçe belediye başkanı Mehmet Kızıldaş, İlçe Jandarma Komutanı Ali Ayva ilçe Emniyet Amiri Okan Gündüz ve daire müdürleri, ilçe mahalle muhtarları vatandaşlar, öğrenciler sivil toplum kuruluşları fidan dikim etkinliğine katıldılar. İlçe Kaymakam Abdullah Şahin, yaptığı konuşmada, ormanları koruyarak gelecek nesillere daha temiz ve daha yeşil vatan toprakları bırakmak gerektiğini söyledi.Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş ise, "Hepimizin en temel ihtiyacı temiz havadır. Yani oksijen ağaçlar vasıtasıyla üretilmektedir. Doğamıza sahip çıkmalıyız. Orman yangınlarına karşı da daha dikkatli olmalıyız” diye konuştu.

3_256

"GELECEK NESİLLERE BIRAKILAN EN BÜYÜK MİRAS"

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Tarım ve Orman Bakanlığımızın ülke genelinde bugün saat 11:00'de eş zamanlı olarak gerçekleştirdiği ve 11 milyon ağacın toprakla buluşmasını hedefleyen ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes' projesine 1.111 adet fidan dikimiyle destek verdik. Ülke çapındaki büyük organizasyonlar neticesinde toprakla buluşan ‘11 Milyon Ağaç' gelecek nesillere bırakılan en büyük mirastır.”dedi.

BEYLERDERESİ ŞEHİR PARKINDA SAAT 11:00'DE 1.111 ADET FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Tarım ve Orman Bakanlığının '11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' etkinlikleri kapsamında aynı anda 81 kente saat 11:00'de gerçekleştirdiği ve 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını hedefleyen ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes' projesi, Yeşilyurt İlçesinde de başarıyla uygulandı. Yeşilyurt Belediyesi tarafından Beylerderesi Şehir Parkının bulunduğu bölgede gerçekleşen ağaç dikme etkinliğinde toprakla buluşturulan 1.111 adet fidanla ‘11 Milyon Ağaç' hedefine katkıda bulunuldu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın ev sahipliği yaptığı ağaç dikme törenine; AK Parti İlçe Başkanı Muhammed Emin Yalçınkaya, AK Parti İlçe Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, Sivil Toplum Kuruluşu ve Meslek Örgütlerinin Başkanları, mahalle muhtarları, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

1_651

“SAĞLIKLI BİR DÜNYA VE GÜZEL BİR YAŞAM İÇİN İMKÂNLARIMIZI SEFERBER ETTİK”

Sağlıklı yaşamın koruyucusu ağaçları korumak ve yeşil dokuyu genişletmenin öncelikli görevleri olduğunu ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, sağlıklı bir dünya, temiz bir çevre ve güzel bir yaşam için tüm imkânları seferber ettiklerini söyledi.

“GELECEK NESİLLERE YEŞİL VE TEMİZ BİR DÜNYA EMANET ETMEK İSTİYORUZ”

Tarım ve Orman Bakanlığının '11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' nedeniyle düzenlediği ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes' projesini 1.111 ağaç dikimiyle destek verdiklerini ifade eden Başkan Çınar, “Ormanlarımızı korumak, yeşil alanlara sahip çıkmak, artırmak ve yeni orman alanları oluşturmak hepimizin vatandaşlık görevidir. Ağacı ve ormanı korumanın uygarlığın en temel göstergesi olduğunu çocuklarımıza erken yaşlarda öğretmeli ve bu bilinçle yeşil alanlara hem sahip çıkacak hem de çoğaltacak bir gelecek inşa etmeliyiz. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras; yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve onu korumaktır. Tarım ve Orman Bakanlığımızda, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen ‘11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü' dolayısıyla bugün saat 11:00'de tüm şehirlerimizde aynı anda 11 milyon fidanın toprakla buluşmasını hedefleyen ‘Bugün Fidan, Yarın Nefes' temalı çok değerli ve anlamlı bir proje uygulamaktadır. Bu özel projeye bizlerde destek veriyoruz ve saat 11:00'de doğaseverlerin katılımıyla 1.111 adet fidanımızı toprakla buluşturmanın sevinci içerisindeyiz. Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt'a yakışan, ilçemizin ismine layık bir etkinlikte kentimizi ve ilçemizi daha fazla yeşillendirmek ve yeşil alan sayısını artırmak adına 25 dönümlük alanda ağaçlarımızı dikeceğiz. Öncelikle ülkemizin daha fazla yeşillenmesi ve ağaç sayısının artması için böylesine özel bir projenin başlatılması talimatını veren Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli'ye, Tarım ve Orman Bölge Müdürlüklerimize, şu anda 81 kentte fidanları toprakla buluşturan tüm doğaseverlere, Beylerderesi Şehir Parkımızın bulunduğu bölgedeki etkinliklerimize katılarak yeşile ve doğaya sahip çıkan tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi ve saygılarımı sunarım. Daha yeşil bir Türkiye için, daha yeşil bir Malatya için, daha yeşil bir Yeşilyurt için herkesi fidan dikmeye davet ediyorum.” dedi.

2_462

“5,5 YILDA 17 BİN 407 ADET AĞAÇ, 275 BİN ADETTE FİDAN DİKİMİ YAPTIK”

Yeşilyurt'ta 5,5 yıl içerisinde 17 bin 407 adet ağaç ile 275 bin adette fidanı toprakla buluşturduklarını hatırlatan Başkan Çınar, “Yeşilyurt Belediyesi olarak ilçemizin var olan yeşil alanlarını korumak ve gelecek nesillere daha yeşil alan bırakmak adına geride bıraktığımız 5.5 yılda çok güzel hizmetlerde bulunduk. Ağaç dikimini özendirmek, doğaya ve çevreye duyarlı nesiller yetiştirmek hedefiyle çalışmalarımızı artırarak sürdürmekteyiz. Bu kapsamda ilçemizin tüm yerleşim alanlarını yeşillendirmek amacıyla çiçek dikimi başta olmak üzere yolları, parkları ve kavşakları farklı fidan türleriyle güzelleştiriyoruz.5,5 yılda 17 bin 407 adet ağaç dikimi yaparken, 275 bin adette çalı, gül ve mevsimlik çiçeklerimizle parklarımızı, refüjleri ve oyun alanlarını güzelleştirdik. Her yıl Orman Haftasında Orman Genel Müdürlüğümüzle işbirliği halinde fidan dağıtımı yapıyoruz. İlçemizde kişi başına düşen yeşil alan kapasitesini arttırmak için bugüne kadar 109 adet parkı hizmete sunup 376 bin 576 metrekare yeşil alanı ilçeye kazandırdık. Gelecek nesillere gölgesinde yaşayabileceğimiz, nefes alabileceğimiz ağaçlar yeşil alanlar emanet etmek için hizmetlerimizi sürdüreceğiz.”diye konuştu.Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, eşi Semra Çınar ile birlikte katıldığı etkinliğe destek veren diğer katılımcılarla birlikte hazırlanan çam ağacı fidanlarını 25 dönümlük alanda belirlenen noktalara yerleştirdiler.Ağaç dikim törenine katılanlara Yeşilyurt Belediyesi tarafından aşure ikram edildi.

3_257

"DAHA YEŞİL BİR TÜRKİYE"

"Daha Yeşil Bir Türkiye" kampanyasına İnönü Üniversitesi de destek verdi.
Malatya İnönü Üniversite Kampüsü'nde gerçekleştirilen fidan dikme etkinliğine Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Durak, Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Dr. Öğr. Üyesi Yahya Doğar, Öğr. Gör. Hakan Çevrim, Ziraat Mühendisi Gökmen Yücel ve akademik personel ile öğrenciler katıldı. Değerlendirmelerde bulunan Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Görevlisi Hakan Çevrim, "Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından başlatılan fidan dikimi kampanyası dâhilinde Türkiye genelinde 11 milyon ağaç dikimi hedefleniyor. Biz de İnönü Üniversitesi olarak üzerimize düşen sorumluluğu yerine getirme adına bin fidanı toprakla buluşturduk" dedi. Çevrim, "Fidan dikimi etkinliğine destek veren Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay'a, Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Durak ve akademik personeline, Prof. Dr. Cemal Gündoğdu'ya, Dr. Öğr. Üyesi Yahya Doğar'a, Malatya Orman İşletme Müdürü Yakup Kalaylı ve Orman Mühendisi Basri Mutlu'ya, Ziraat Mühendisi Gökmen Yücel'e ve idari personel ile öğrencilerimize katkılarından dolayı teşekkür ederim" ifadelerini kullandı.

4_137YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Yeni Malatyaspor'a Perulu orta saha!
Spor

Yeni Malatyaspor'a Perulu orta saha!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 11 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 11 kişi vefat etti

Web tapu uygulaması başladı
Gündem

Web tapu uygulaması başladı

O fabrika bu yıl hizmete girecek!
Gündem

O fabrika bu yıl hizmete girecek!

Millet Bahçesi Ekim’de hizmette!
Gündem

Millet Bahçesi Ekim’de hizmette!

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'
Video

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'

Baruş: 'Yeni tedbirler alabiliriz'
Gündem

Baruş: 'Yeni tedbirler alabiliriz'

Baruş: Topyekûn mücadele edilmesi gerek
Gündem

Baruş: Topyekûn mücadele edilmesi gerek

Çınar: “Dev yatırımlarımıza yenisini ekleyeceğiz”
Gündem

Çınar: “Dev yatırımlarımıza yenisini ekleyeceğiz”

Sadıkoğlu, “Kiralar pandemiye göre revize edilmeli”
Ekonomi

Sadıkoğlu, “Kiralar pandemiye göre revize edilmeli”

Kızılay: Tedbir önler
Sağlık

Kızılay: Tedbir önler

Bir transfer daha!
Spor

Bir transfer daha!

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı!
Gündem

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı!

Çok sayıda silah ele geçirildi!
Asayiş

Çok sayıda silah ele geçirildi!

11 Ağustos altın fiyatları
Ekonomi

11 Ağustos altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Köylüler çileden çıktı!
Gündem

Köylüler çileden çıktı!

Malatya’da 13 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 13 kişi vefat etti

Kayısılar son kez tezgahta
Gündem

Kayısılar son kez tezgahta

Gürkan: “Bütün araçlarımız yenileniyor”
Video

Gürkan: “Bütün araçlarımız yenileniyor”

Restorasyonun yüzde 30'u tamamlanabildi
Gündem

Restorasyonun yüzde 30'u tamamlanabildi

Çınar: “850 evin enerji ihtiyacını gidereceğiz”
Gündem

Çınar: “850 evin enerji ihtiyacını gidereceğiz”