Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Çınar: 'Yeşilyurt’umuz, Malatya’nın incisidir'

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ulusal bir haber sitesinde yayınlanan ve Ali Karadeniz’in hazırlayıp sunduğu ‘Sizin İşler’ Programına konuk oldu. Çınar, Yeşilyurt’u 2023 vizyonuna taşıyacak yeni yatırımları anlatıp, pandemi sürecinde ilçe genelinde gerçekleşen dezenfektan çalışmalarıyla ilgili detaylı bilgiler paylaştı.

HABER MERKEZİ-YEŞİLYURT 

Yeni tip korona virüs salgınının tüm dünyayı etkisi altına aldığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Virüs salgını için aşı çalışmaları sürüyor, bizlerde geçtiğimiz haftalarda bu salgına yakalandık, nereden kaptık, kimden bulaştı bilmiyoruz. Eşim ve çocuklarımızla birlikte yakalandık, birlikte tedavi sürecimizi yaptık. Dışarıdan anlatıldığı gibi değil, hafife asla alınmamalıdır, dikkat edilmesi ve ilaçların zamanında, doktor kontrolünde alınması lazım. Doktorlarımızın tavsiyelerine mutlaka uyulmalıdır. Bizde hiçbir şeyimiz yok diye düşünmüştük, ilk günler çok farkına varmadık ama bir hafta sonra hastalığın etkilerini şiddetli bir şekilde hissetmeye başladık. Tedavimizi titizlikle yaptık, Allah'a şükürler olsun ben, eşim ve çocuklarımda bu zorlu süreci atlattık. Rabbim bu hastalıkla mücadele eden herkesin yardımcısı olsun. Kahraman sağlık çalışanlarımıza da özverili ve gayretli çalışmalarından dolayı teşekkürlerimi gönderiyorum” dedi.

M_42

"İNSAN ODAKLI YATIRIMLARLA 2023 VİZYONUNA HAZIRLIYORUZ"
Yeşilyurt'un sloganının ‘Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt' olduğunu belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Her geçen gün yeni yatırımlarla gelişen, değişen, büyüyen ve güzelleşen, Malatya'nın incisi Yeşilyurt'umuz, farklılıkları zenginlik olarak gören kültürü ile birlik ve beraberliğin simgesi olmuştur. Huzuru ve güler yüzü bir gerdanlık gibi üzerinde taşıyan Mutlu İnsanların Şehri Yeşilyurt, köklerine sıkı sıkıya bağlı, kadim geçmişi ile geleceğine umutla bakmaktadır. İnsan odaklı yatırım ve sosyal sorumluluk projeleriyle sürekli gelişen ve büyüyen bir hüviyete sahip olan Yeşilyurt'umuzu Cumhurbaşkanımızın işaret ettiği 2023 Vizyonuna uygun projelerle donatmak ve güzelleştirmek adına dur durak bilmeden çalışıyoruz. Kadim geçmişi, tarihi ve yeni yerleşim alanlarıyla sürekli büyüyen ve göç alan Yeşilyurt'umuz, planlı ve sağlıklı bir şekilde büyümektedir. Çok güçlü ve dinamik bir yapıya sahibiz, gerek alt ve üst yapı gerekse de kentsel dönüşüm, sosyal konutlar, sosyal, kültürel, eğitim, tarım, çevre, spor ve tüm alanlarda en güzel hizmetleri kentimize ve ilçemize kazandırmaktayız. Pandemi sürecinde işlerimizin aksamaması adına tüm önlemlerimizi aldık, gerek hizmet binalarımızda gerekse de çalışma alanlarında hem personellerimizin hem de hemşerilerimizin daha sağlıklı ortamlarda iş ve işlemlerini yapmaları adına gerekli çalışmaları ilk günden itibaren büyük bir titizlikle gerçekleştirdik. Personellerimiz çalışmalarını temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet ederek sürdürüyorlar. Bazı personellerimizin testleri pozitif çıktı ne yazık ki onları da yalnız bırakmadık, gerekli olan desteklerimizi ilettik. İlçemizin pandemi süresinden minimum seviyede etkilenmesi adına dezenfektan çalışmalarımız sürmektedir. Maske Dağıtım Stantlarında esnaflarımıza ve halkımıza ücretsiz maske dağıttık, okulların açılmasıyla birlikte hazırladığımız 100 bin adet maskeyi okullarımıza gönderiyoruz” diye konuştu.

"YEŞİLYURT'UN HER CADDESİNDE HİZMETLERİ GÖREBİLİRSİNİZ"
Yeşilyurt'un her caddesinde ve sokağında Yeşilyurt Belediyesinin hizmetlerinin görüldüğünü ifade eden Başkan Çınar, “Geçmişte Malatya Büyükşehir Belediyesi ve Yeşilyurt Belediyesinde İmar Komisyonluğu Başkanlığı ve Yeşilyurt Belediyesinde Başkan Yardımcılığı, Meclis Üyeliği yaptım, Yüksek İnşaat Mühendisiyim ve ilçemizin her noktasını yaptığımız görevler itibariyle adım adım biliyorum. Hangi bölgemize neler yapıldı, nelere ihtiyacı var onları ekibimizle birlikte çok yakından takip ediyoruz, ekiplerimiz nerede, neler yapıyorlar günlük verilerde zaten alıyorum. Ekiplerimizin başında hangi Başkan Yardımcısı ve Birim Müdürümüz varsa günün hangi saati olursa olsun arar bilgiler alırım, işimizin takipçisiyiz. Muhtarlarımızla koordineli çalışıyoruz, mahalle sakinlerimiz ve esnaflarımızın görüşlerine mutlaka başvuruyoruz. Rahatsızlığım döneminde de telekonferans yöntemi ya da telefonla işleri sürekli takip ettik” dedi.

"1,5 YIL GİBİ KISA ZAMANDA VAATLERİMİZİN YÜZDE 70'İNİ BİTİRDİK"
Yoğun bir tempoda çalıştıklarını belirten Başkan Çınar, "Tempoya ve çalışmaya alışkın insanlarız, heyecan asla bitmez, çünkü ülkemizi, kentimizi ve ilçemizi seviyoruz ve daha çok yatırımın gelmesi adına ekibimizle birlikte gece gündüz halkımızın emrindeyiz. Yaptığınız bir iş karşılığında hemşerilerimizin mutluluğunu ve güler yüzünü gördüğünüz zaman daha fazla çalışma isteği, heyecan ve çalışma azmi artıyor. Kendimi bildim bileli çalışıyorum, araştırıyorum ve okuyorum. Her yeni ve güzel bir iş, bize yeni heyecanlar katıyor. Vatandaşlarımıza neyi vaat ediyorsak onu yapıyoruz, sözde bırakmadan gerçekleştiriyoruz. 31 Mart Seçimlerinde 45 vaat açıklamıştık bu vaatlerin 3'te 2'lik kısmını 1,5 yıl gibi kısa bir sürede gerçeğe dönüştürdük. Vaatlerimizin yüzde 70'ini gerçekleştirdik, diğerlerinde ön hazırlıkları devam ediyor. Biz 5 yıl içinde hedeflemiştik ancak 1,5 yıl gibi zamanda büyük bir kısmını bitirmeyi Allah bizlere nasip etti. Ama bunlar yetmez daha fazla çalışmak ve üretmek lazım. Hemşerilerimizin dua ve destekleriyle başarılı hizmetlerimizi sayısını artıracağız” diye konuştu.

ÖTE YANDAN YEŞİLYURT'TA DİJİTAL KONSER DÜZENLENDİ

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın daveti üzerine memleketi Malatya'ya gelen son dönemlerin popüler sanatçılarından Bilal Sonses, Beylerderesi Şehir Parkı Millet Bahçesinde kurulan özel platformda dijital olarak düzenlediği konserinde, internet ve televizyon başında ki sevenlerine keyif dolu anlar yaşattı. Birçok sanatçıya verdiği bestelerinin yanı sıra söylediği şarkılarla özellikle genç kitleler üzerinde büyük bir sempati toplayan Bilal Sonses, sosyal paylaşım hesaplarına yoğun ilgi gösteren sevenlerine unutulmaz anlar yaşattı.1,5 saate yakın süre sahnede kalan Bilal Sonses, duygusal ve hareketli şarkılarıyla, pandemi sürecinde sevenlerine moral aşılamaya çalıştı.

M_43

"MEMLEKETİMDE OLMAKTAN MUTLULUK DUYUYORUM"
Yeşilyurt Belediyesinin organizasyonuyla Malatya'lı sevenleriyle buluşmaktan mutlu olduğunu ifade eden Bilal Sonses, "Anne tarafından Malatya'lıyım, birçok kez memleketime geldim, ancak bu kez çok güzel bir organizasyon içerisinde Malatya'da olmaktan çok büyük mutluluk duymaktayım. Pandemi süreci nedeniyle dijital platformlar ve televizyonlar üzerinden sevenlerimizle buluştuk. Konserimizin sosyal paylaşım hesaplarında yoğun bir takipçi tarafından izlenmesinden ziyadesiyle memnun olduk. İnşallah herkese güzel ve keyif dolu anlar yaşatmışızdır. Böylesine güzel bir organizasyonda memleketimde olmamı sağlayan Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar başta olmak üzere herkese sonsuz teşekkür ediyorum" diye konuştu. Başkan Mehmet Çınar, mutlu insanların şehri olarak nitelediği Yeşilyurt'a yakışan bir organizasyonlarına bir yenisini daha eklediklerini belirten Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, "Dünya'yı, ülkemizi ve kentimizi sıkıntıya sokan pandemi salgını dolayısıyla çok zor günlerden geçiyoruz. Bu salgında hayatını kaybeden tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, kederli ailelerine başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak toplumdaki moral ve motivasyonu daha güçlü tutmak adına düzenlediğimiz etkinliklerimize, bugün bir yenisini daha ekledik. Hemşerilerimizin bizden bu yönde ciddi talepleri vardı, son yıllarda büyük kitlelere hitap eden çok güzel konserler düzenlemiştik. Pandemi salgını dolayısıyla dijital platformlar üzerinden güzel bir konsere ev sahipliği yaptık. Özellikle gençlerimiz tarafından yakından takip edilen, son dönemlerin popüler ismi olan, Malatya'lı hemşerimiz Bilal Sonses'i, Yeşilyurt Tv, sosyal paylaşım hesaplarımız ve Malatya'mızın iki güzide medya kuruluşu ErTV ile Vuslat TV'nin canlı yayında sevenleriyle buluşturduğumuz için ziyadesiyle memnun olduk. Sosyal paylaşım hesaplarımızdan çok güzel dönüşler aldık, takipçilerin ilgisi üst seviyede. Malatya'nın dışında Türkiye ve Dünyanın farklı noktalarından çok sayıda takipçi, şu anda hem internetten hem de televizyon üzerinden Yeşilyurt'umuzu ve konserimizi takip ediyor. Konserimizin, bölgemizin en büyük sosyal yaşam alanı olarak projelendirdiğimiz ve yapımı süren Beylerderesi Şehir Parkı içerisindeki Milet Bahçemizde yapılıyor. Böylesine nezih ve güzel bir yaşam alanında etkinliğimizi düzenliyoruz. İnşallah bu zorlu süreci atlattıktan sonra halkımıza açık, tüm hemşerilerimizin katılım gösterdiği konserlerimize devam ederiz. Biz, mutlu İnsanların şehriyiz, amacımızda hemşerilerimizi mutlu etmektir. Bilal Sonses kardeşimizin ağzına ve yüreğine sağlık” diye konuştu.

N_20

"ATOM KARINCA GİBİ ÇALIŞIYOR MAŞALLAH"
Bilal Sonses'in söylediği güzel şarkılarıyla herkesin kulağının pasını sildiğini ifade eden Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ise “Beylerderesi Şehir Parkımızın Millet Bahçesi alanında bu güzel konserden dolayı Bilal Sonses ve ekibine teşekkürlerimi sunuyorum. Yeşilyurt Belediye Başkanımız her hafta ya bir açılış ya da bir temel atma törenine davet ediyor, bugünde konserde birlikteyiz, maşallah atom karınca gibi çalışıyor. Belediye Başkanımızın bu güzelliklerde çok büyük emeği vardır, Beylerderesi'nin güzel bir hale kavuşmasında çok büyük hizmetlerde bulunuyor. Güzel bir alanda keyif dolu anlar yaşatan genç sanatçımızı ağırlamaktan mutlu olduk” dedi. Genç sanatçıya, kayısı paketi ile Yeşilyurt Belediyespor forması hediye edildi. 
Konuşmaların ardından Yeşilyurt Kaymakamı Turgay Gülenç ile Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Bilal Sonses'e kayısı paketi ile Yeşilyurt Belediyespor forması hediye ettiler.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Bir mahalle karantinaya alındı
Sağlık

Bir mahalle karantinaya alındı

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 17 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 17 kişi vefat etti

Müsabakalar tamamlandı!
Spor

Müsabakalar tamamlandı!

Kadının imdadına hava ambulansı yetişti!
Gündem

Kadının imdadına hava ambulansı yetişti!

Malatya'da muhtarlar günü
Gündem

Malatya'da muhtarlar günü

Görme engelli kadın ölü bulundu!
Asayiş

Görme engelli kadın ölü bulundu!

Güder: “Hizmet bizim için her şeyden önce gelir”
Gündem

Güder: “Hizmet bizim için her şeyden önce gelir”

KRİZ ÜRETİM MERKEZİ GİBİ...
Özel Haber

KRİZ ÜRETİM MERKEZİ GİBİ...

Çınar: “Tarihi yapıtlarımızı geleceğe taşıyoruz”
Kültür - Sanat

Çınar: “Tarihi yapıtlarımızı geleceğe taşıyoruz”

Darbe, Afrika basınına yansıdı!
Gündem

Darbe, Afrika basınına yansıdı!

Tescilli Hekimhan cevizi ile hedef 9 milyon TL
Ekonomi

Tescilli Hekimhan cevizi ile hedef 9 milyon TL

19 Ekim altın fiyatları
Gündem

19 Ekim altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

2 torbacı gözaltında!
Asayiş

2 torbacı gözaltında!

Demiryolunda bomba paniği!
Asayiş

Demiryolunda bomba paniği!

Avcı, feci şekilde can verdi!
Asayiş

Avcı, feci şekilde can verdi!

Kiğılı: Devlet sektörümüzü ayağa kaldırdı!
Gündem

Kiğılı: Devlet sektörümüzü ayağa kaldırdı!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

3 oyuncu sakatlandı
Spor

3 oyuncu sakatlandı

Malatya’da 19 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 19 kişi vefat etti

Gürkan, “Asfaltsız yerleşim yeri kalmayacak”
Gündem

Gürkan, “Asfaltsız yerleşim yeri kalmayacak”

Malatya'nın yeni meydanı!
Gündem

Malatya'nın yeni meydanı!

Güder “Biz bu yola halkımıza hizmet aşkıyla çıktık”
Gündem

Güder “Biz bu yola halkımıza hizmet aşkıyla çıktık”