Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Doğanşehir’e çıkarma!

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, ve Büyükşehir bürokratları ile birlikte Doğanşehir İlçesine çıkarma yaptı. Başkan Gürkan ve beraberindekiler, Doğanşehir’de bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundular.

HABER MERKEZİ-DOĞANŞEHİR

Doğanşehir'de ilk olarak AK Parti İlçe Başkanlığı ziyaret edildi. Ziyarette konuşan İlçe başkanı Murat Kavuncuoğlu, yakın zamanda vefat eden AK Partili Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ü andı. AK Parti iktidarında Doğanşehir'de çok büyük hizmetler yapıldığını belirten Kavuncuoğlu, “Bu hizmetlerde Vahap Küçük başkanımızın çok büyük emekleri ve eserleri var. Büyükşehir Belediyemizin de bu eserlere çok büyük katkıları var. Çalışmalarımız devam etmektedir. İnanıyorum ki Büyükşehir'imizin desteğiyle 1 yıl içerisinde yollarla ilgili de bir sorunumuz kalmayacak” dedi.

ÇALIŞMALAR ARTARAK DEVAM EDECEK 
Ziyarette hazır bulunan ve Doğanşehir Belediye Meclisinde yapılan oylamayla Başkanlığa seçilen Durali Zelyurt da, “Vahap Başkanımı kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Onun varlığı bizim için çok önemliydi. Vefat etmesi sebebiyle bu görevi almak benim için oldukça büyük bir onur. Bunun yanı sıra oldukça sorumluluğu çok yüksek. Büyükşehir Belediye Başkanımız daima bizlerin yanında. İlçemizde çalışmalar devam ediyor. Çalışmaların artarak devam edeceğine yürekten inanıyoruz. İl Başkanımız da daima bizleri destekliyor. Herkese teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Y_12

"GÖNÜL YAPMAYA DEVAM EDECEĞİZ"
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir'de Vahap Küçük'ün vefatı dolayısıyla hüzün yaşadıklarını belirterek, “Doğanşehir için bir baba hüviyetinde olan ve ülkemiz için de hayır abidesi olan bir insanı yitirdik. Vahap Küçük'e Allah'tan rahmet diliyorum. Mekanı cennet olsun. Geride kalanlara Allah'tan sabır ihsan etmesini niyaz ediyorum. Bütün Doğanşehir halkına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Seçim konuşmamda da ifade etmiştim; her ilçeye bir Vahap Küçük olsa keşke diye. Hakikaten insanlar gittiği zaman onun kıymeti daha çok anlam kazanıyor. Çünkü bakıyorsunuz; Vahap Küçük Meslek Yüksekokulu, sağlık merkezi, yurdu; yollar, çevre düzenlemeleri, öğrencilere verdiği burslar gibi hayır ve eserler kalmış geride” dedi. Başkan Gürkan, konuşmasında şu cümlelere yer verdi:“ Doğanşehir'de Vahap Küçük Başkanımızın vefatının ardından Durali Zelyurt Bey Belediye Başkanı seçildikten sonra ‘Biz tebrik değil taziye kabul ediyoruz' diye güzel bir açıklama yapmıştı. Gerçekten bu açıklamadan memnun olmuştum. Zira şan şöhret ihtişam yarışı içerisinde değiliz; biz memlekete hizmet etme çabası içerisindeyiz. Bugün nöbet, Durali beye verilmiş. Bu nöbeti, sorumluluk içerisinde; memleketimizde birlik beraberlik dayanışma içerisinde hizmeti getirerek, adalet çerçevesinde sürdürecektir. Sayın Cumhurbaşkanımız ‘Gönül Belediyeciliği' diyor. Yunus Emre'nin de vurguladığı anlayışıyla hep birlikte gönül yapmaya devam edeceğiz.”

X_13

"BAŞKANIMIZ ÜZERİNE DÜŞENİ FAZLASIYLA YERİNE GETİRİYOR"
AK Parti İl Başkanı İhsan Koca da merhum Başkan Vahap Küçük'ü rahmetle andığını belirterek hayatın devam ettiğini ve insanların ihtiyaç ve beklentilerinin olduğunu kaydetti. Koca, “Bize düşen bu ihtiyaçların beklentilerin peyder pey karşılanması yerine getirilmesidir. Bu kapsamda Büyükşehir Belediye Başkanımız üzerine düşeni fazlasıyla yerine getiriyor. Vahap Başkanımızın hatırasına saygı, Doğanşehirli hemşehrilerimizin de hizmetten mahrum kalmamasına dikkat gösterilerek çalışmalar yoğun bir şekilde devam ediyor. Bunun bariz örneği de bugün açılışını gerçekleştireceğimiz Vahap Küçük Meydan Parkı'dır. Bu hizmetlerden dolayı Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum ve yerelde de bu bayrağı devralan Durali Başkanımıza başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Z_13

DOĞANŞEHİR BELEDİYESİ ZİYARETİ
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve beraberindekiler daha sonra Doğanşehir Belediyesi'ne geçti. Ziyaretlerinden dolayı Başkan Gürkan ve beraberindekilere teşekkür eden Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt, “Büyükşehir Belediyemiz Doğanşehir'de ciddi yatırımlar yapmaktadır. Yol çalışmaları, MASKİ'nin yatırımları, Park Bahçelerin icraatları var. Büyükşehir Belediye Başkanımız daha önce bizlere Doğanşehir'in yanında olacaklarını söylemişlerdi. Desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum” dedi. Doğanşehir'de bulunmaktan büyük onur duyduğunu belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Gürkan, Vahap Küçük'ü tekrar rahmetle andığını belirterek taziyelerini iletti.

BAŞKAN GÜRKAN ŞÖYLE KONUŞTU: 
“Doğanşehir, Malatya'nın en büyük ilçelerinden biridir. Doğanşehir, sosyal doku, demografik yapı itibariyle de ticari olsun eğitim anlamında olsun parametreleri farklı olan ilçelerimizden bir tanesidir. Dolayısıyla bu ilçede hizmet etmek zor ama çok zevklidir; çok sorumluluk ister ama ecri çok büyüktür. İnanıyorum ki Doğanşehir Belediye Başkanlığına seçilen Durali Bey de bu görevin idrakinde olan, Doğanşehir'de birlik beraberliği esas alacak, herkesi kucaklayacak; Cumhurbaşkanımızın ifadesinde yer bulan gönül belediyeciliğini burada ihdas ederek, herkesin gönlünü kazanma noktasında bir belediyecilik anlayışını adil ve adaletli bir şekilde Doğanşehirli hemşehrilerimize sunacağından güvencem tamdır. Doğanşehir'de ve Malatya'nın bütün ilçelerinde önümüzdeki yıl itibariyle susuz, yolsuz, asfaltsız hiçbir yerleşim birimimiz kalmayacak. Malatya genelinde verdiğimiz bu taahhüdün yüzde 70-80'inin bu yıl tamamlanacağını düşünüyorum. Şu anda bize gelen veriler bunu gösteriyor. Doğanşehir halkımız müsterih olsun. Her türlü hizmetimiz insan onuruna yakışır bir şekilde ve adil bir şekilde, Cumhurbaşkanımızın ifadesinde yer bulan gönül belediyeciliği temeli esasında yapılacaktır. Durali beye tekrardan başarılar diliyorum. Partimizle, Büyükşehir Belediyemizle, ilçe teşkilatımızla, meclis üyelerimizle yanında olduğumuzu belirtiyorum. Bu birlik ve beraberlikle yolumuz açık önümüz aydınlıktır diyorum.”

BAŞKAN GÜRKAN ESNAFLARA HAYIRLI İŞLER DİLEDİ 
AK Parti İl Başkanı İhsan Koca da Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt'u tebrik etti. Başkan Gürkan, beraberindekiler daha sonra Doğanşehir'de esnaf ziyareti yaptı. Vatandaşlarla görüşen Başkan Gürkan, esnaflara hayırlı işler diledi.

X_14

VAHAP KÜÇÜK'ÜN ADI MEYDANDA YAŞATILACAK 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Doğanşehir İlçesine bir dizi ziyaret programı kapsamında, bir süre önce vefat eden Doğanşehir Belediye Başkanı Vahap Küçük'ün adının verildiği meydanı da inceleme yaptı.
Başkan Gürkan'a meydanda yapmış olduğu incelemelere, AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, Doğanşehir Belediye Başkanı Durali Zelyurt eşlik etti. Doğanşehir Belediye Başkanı Duralı Zelyurt, “Vahap Küçük Meydan Parkı açılışına hoş geldiniz. Büyük Belediye Başkanımız, Büyüğümüz, Doğanşehir'in abisi, amcası, Vahap Küçük'ün vefatından sonra bu meydana ‘Vahap Küçük' isminin verilmesi bizleri gerçekten onurlandırmıştır. Büyükşehir Belediye Başkanımıza bundan dolayı müteşekkir olup çok teşekkür ediyoruz. Memleketimize ve ilçemize hayırlı olsun çok teşekkür ediyorum” dedi. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak, bir taraftan yol asfalt şantiyelerimizi şehrimizin değişik yerlerinde hizmete sunarken, bir taraftan da alt yapı ve su kanalizasyonla ilgili şantiyelerimiz çalışıyor. Diğer taraftan Park Bahçeler Daire Başkanlığımız ilçelerimizde meydan düzenlenmesi, çevre düzenlemesi, parklar, dere ıslah çalışmalarını yürütüyorlar. Park Bahçeler Daire Başkanlığımız tarafından, burada hem dere ıslah çalışması, hem çevre ve meydan düzenlenmesi yapıldı. Vahap Küçük'ün rahmetlinin en büyük hayallerinden birisi Doğanşehir Meydanının yapılmasıydı. Büyükşehir Belediyesi olarak, en kısa zamanda bu meydanın başlatılması ve bitirilmesi ve meydana saat kulesini de koyarak ‘Vahap Küçük'ün adını burada yaşatmaya arz ettik. Bu meydanın Doğanşehirli hemşerilerimize hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Vahap Küçük'ün adını yaşatacak olmasından dolayı memnuniyetimi ifade ediyorum. Arkadaşlarımız burada güzel bir çalışma örneği sergilemişler. Bu çalışmayı yapan Park Bahçeler Daire Başkanlığımıza, MESTON, Fen İşleri Daire Başkanlığımıza ve tüm çalışanlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Y_13

GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞIYORUZ
Gürkan, “Malatya'nın her köşesinde her noktasında Büyükşehir Belediyesi yoğun bir çalışma içerisinde, bu çalışmaları yapan bütün arkadaşlarımıza cumartesi - pazar demeden, gece gündüz demeden yorulmadan millete kendisini şiar edinen ve bu hizmeti yaparken de gönülleri kazanan bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum, teşekkür ediyorum. Çalışmalarımızın Doğanşehir halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Z_14

"HEP BİRLİKTE HİZMETİN EN GÜZELİNİ SUNACAĞIZ"
AK Parti İl Başkanı İhsan Koca da, “Merhum Belediye Başkanımız Vahap Küçük ağabeyimizin adını yaşatacak böyle bir meydanın Doğanşehir ilçemize kazandırılmasından dolayı başta Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve tüm Büyükşehir çalışanlarımıza teşekkür ediyorum.
Merhum Belediye Başkanımızın isminin Doğanşehir ilçemizde ve Malatya'mızda ebedi olarak yaşatılmasına anılmasına vesile olacak böyle bir çalışma, İnşallah Doğanşehir ilçemizin temel ihtiyaçlarından birini karşılamış olacak. Doğanşehir ilçemizin güzelliğine güzellik katacak, katmışta zaten şu anda, Doğanşehirli hemşerilerimize hayırlı olsun. Doğanşehir elbette hizmetin en güzeline layıktır. Büyükşehir Belediyemiz yoğun bir şekilde çalışıyor. Doğanşehir Belediyemizde Durali Başkanımızın Başkanlığında çalışmalarına devam edecek. Doğanşehirli hemşerilerimize hizmetin en güzelini sunacağız hep birlikte, bu meydanın ve parkımızın hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 11 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 11 kişi vefat etti

Web tapu uygulaması başladı
Gündem

Web tapu uygulaması başladı

O fabrika bu yıl hizmete girecek!
Gündem

O fabrika bu yıl hizmete girecek!

Millet Bahçesi Ekim’de hizmette!
Gündem

Millet Bahçesi Ekim’de hizmette!

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'
Video

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'

Baruş: 'Yeni tedbirler alabiliriz'
Gündem

Baruş: 'Yeni tedbirler alabiliriz'

Baruş: Topyekûn mücadele edilmesi gerek
Gündem

Baruş: Topyekûn mücadele edilmesi gerek

Çınar: “Dev yatırımlarımıza yenisini ekleyeceğiz”
Gündem

Çınar: “Dev yatırımlarımıza yenisini ekleyeceğiz”

Sadıkoğlu, “Kiralar pandemiye göre revize edilmeli”
Ekonomi

Sadıkoğlu, “Kiralar pandemiye göre revize edilmeli”

Kızılay: Tedbir önler
Sağlık

Kızılay: Tedbir önler

Bir transfer daha!
Spor

Bir transfer daha!

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı!
Gündem

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı!

Çok sayıda silah ele geçirildi!
Asayiş

Çok sayıda silah ele geçirildi!

11 Ağustos altın fiyatları
Ekonomi

11 Ağustos altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Köylüler çileden çıktı!
Gündem

Köylüler çileden çıktı!

Malatya’da 13 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 13 kişi vefat etti

Kayısılar son kez tezgahta
Gündem

Kayısılar son kez tezgahta

Gürkan: “Bütün araçlarımız yenileniyor”
Video

Gürkan: “Bütün araçlarımız yenileniyor”

Restorasyonun yüzde 30'u tamamlanabildi
Gündem

Restorasyonun yüzde 30'u tamamlanabildi

Çınar: “850 evin enerji ihtiyacını gidereceğiz”
Gündem

Çınar: “850 evin enerji ihtiyacını gidereceğiz”

Kızılay: İÜ enerji verimliliğinde Türkiye 1’ncisi
Gündem

Kızılay: İÜ enerji verimliliğinde Türkiye 1’ncisi