dore okulları
Malatya
23 Nisan, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.62
 • EURO
  34.81
 • ALTIN
  2414.1
 • BIST
  9645.02
 • BTC
  66612.96$

Güder: Çalışma yapabileceğiniz ortamları size kazandıracağız!

Güder: Çalışma yapabileceğiniz ortamları size kazandıracağız!
Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları kapsamında Kamu Personeli Seçme Sınavı’na (KPSS) hazırlanan kursiyerlere ücretsiz olarak verilen tekrar kampı ünlü Türkçe öğretmeni Aker Kartal’ın katılımıyla tamamlandı. Son derste öğrencilerle bir araya gelen Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Çalışma yapabileceğiniz ortamları size kazandıracağız. Yeter ki siz kendinize güvenin ve ülkeyi geleceğe taşıyacak bireyler olun” dedi.
Narin

Gençleri geleceğe hazırlama noktasında birçok projeye imza atan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder’in talimatları kapsamında geleneksel hale gelen ve bu yıl 15 Ocak tarihinde başlayan Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) Ara Tekrar Kampı, ünlü Türkçe öğretmeni Aker Kartal’ın katılımıyla tamamlandı. 7 gün süren ve adayların yoğun ilgi gösterdiği kampta, Genel Kültür, Genel Yetenek ve Eğitim Bilimleri alanlarında Görsel Eğitim Kurumları’nın uzman öğretmenleri tarafından verilen derslerle adaylar sınava yönelik tekrar yaptı. Yoğun ders programının yanı sıra katılımcıların sınav kaygılarını azaltmak ve moral vermek için ise çeşitli etkinlikler düzenlendi.

GÜDER, KAMPIN SON DERSİNE KATILDI 

Ünlü Türkçe öğretmeni Aker Kartal, kampın son tekrar dersine katılırken, adayların sınavda karşılaşabileceği sorular hakkında önemli bilgiler verdi. Öğrencilerle birlikte son derse katılan Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, “Sizleri hedefleriniz doğrultusunda hazırlanmanıza yardımcı olmak bizleri mutlu ediyor” şeklinde konuştu.

DÖRT TANE GENÇLİK MERKEZİ YAPTIK 

Düzenlenen tekrar kampına katılımın yüksek olmasından memnun olduklarını ifade eden Başkan Güder, “Çekmiş olduğunuz emeklerin, hocalarımızın yapmış olduğu katkıların boşa gitmediğini görmek bizi memnun ediyor. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Biz babayız, biz anneyiz. Bir baba, bir anne için en önemli varlık kendi evlatlarıdır. Bizim ileriye çok iyi bir şekilde hazırlanmamız lazım. Eğitim belediyeciliğin görevlerinden biri arasında değil. Ama ben 2019’da göreve geldiğimde ‘bizim birinci önceliğimiz öğrenciler, çocuklarımız’ dedim. Ve dört tane gençlik merkezini belediye olarak yaptık. On binlerce öğrencimiz, siz bugün hocalarımızdan nasıl istifade edebiliyorsanız, oradaki gençlik merkezlerimizde istifade ediyorlar. Bu yeterli mi, değil. Gençlik merkezlerini artıracağız. İstediğiniz kadar böyle istifade edebileceğiniz, çalışma yapabileceğiniz ortamları size kazandıracağız. Yeter ki siz kendinize güvenin. Uzaya ilk insanımızı gönderdik. 2026 yılında Ay’a ilk insanımızı göndereceğiz. Rusya’ya, Çin’e, Amerika’ya ihtiyaç duymadan, onların yardımı olmadan kendi çalışmalarımızı sizler yapmış olacaksınız. Bunun için de hepinizin kendine bir hedef belirlemesi lazım. Hedefleriniz olursa hedeflerinize ulaşırsınız. Biz belediye olarak her daim sizlerin emirlerine amadeyiz. Problemleriniz olur, sorunlarınız olur; her daim gelin, bizim kapılarımız sizlere açıktır. Elimizden gelen imkanı sonuna kadar kullanırız. Yeter ki siz hedeflerinize emin adımlarla, emin bir şekilde yürüyün. İstikbal sizlersiniz. Geleceğimiz sizlersiniz. Hepinize başarılar diliyorum. Hocalarıma teşekkür ediyorum. İyi ki varsınız, geleceğiniz, geleceğimiz aydınlık olsun” dedi.

BAŞKANIMIZIN ÖĞRENCİLERİ DÜŞÜNMESİ ÇOK ÖNEMLİ 

Uzun yıllar boyunca çeşitli alanlarda sınava yönelik eğitimler veren ünlü Türkçe öğretmeni Aker Kartal ise, “Zor günleri beraber atlattık. Bu süreçten sonra öğrenci kardeşlerimizin biraz morale ihtiyacı vardı. Bilgi, birikimden ziyade onlarla buluşmaya yönelikti. Bugün de salon dolu. Bu noktada Battalgazi Belediye Başkanı’mıza, Osman Başkan’ımıza çok teşekkür ederiz. Bilginin yanı sıra onlara moral motivasyon sağlamak amacımızdı. Başkanımızın bunu düşünmesi, öğrenci kardeşlerimizi düşünmesi çok önemliydi. Keşke birçok belediye bunu yapsa. Onları düşünen birilerinin olduğunu bilmek onlara gerçekten moral, motivasyon veriyor. Konteynerlerden gelen öğrenciler de var. Bir kere daha kendi adıma da teşekkür ediyorum” diye konuştu.

HABER MERKEZİ-BATTALGAZİ 

 

elsan

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!