Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Güder: “Herkes kendine bir hedef koymalı”

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, öğrencileri ile söyleşide 'Herkes kendine bir hedef koymalı” dedi.

HABER MERKEZİ-MALATYA 

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, ‘Gençlerle Geleceğe Doğru' projesi kapsamında Fatih Anadolu Lisesini ziyaret etti.

BAŞKAN GÜDER ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU

Başkan Güder, 12.sınıf öğrencileriyle söyleşi yaparak tecrübelerini paylaştı. Okul müdürü, öğretmen ve öğrencilerin katıldığı söyleşide öğrencilere bol bol kitap okuma tavsiyesinde bulunan Başkan Güder, “Gençliğimize sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek bizim boynumuzun borcudur. Gençliğimiz bizim geleceğimizdir. Gelecekte bizim yerimizde sizler olacaksınız" dedi.Tavsiyelerini sürdüren Başkan Osman Güder, “Şuanda buradaki tüm öğrenciler 12.sınıf öğrencisi. Öncelikle her insan kendine bir hedef koymalı. Muhakkak ki her birinizin birer hedefi var. Kendinize seçmiş olduğunuz bir misyonunuz var. Biz sizleri çok önemsiyoruz. Çünkü dün sizlerin oturduğu sıralarda bizler vardık. O zamanlar bize ders veren, bize nasihat veren insanlar şuan benim gibi sizin karşınızda bulunuyordu. Bize gelecek size emanet diyorlardı. Ama o günler geleceği çok tasavvur edemiyorduk. 20 yıl öncesinde bana 'Malatya Büyükşehir olacak ve metropol iki ilçeye ayrılacak ve birinin belediye başkanı sen olacaksın' denilseydi, sanıyorum inanmazdım. Ama çalışmalarınız ve azminiz sizi bir yerlere getiriyor. Ve önde olan kuşaklar her zaman zorluk çekerler. Bu yurdun bize ait olması için insanlarımız bedel ödemişler. Yüz binlerce insan bu ülkenin bağımsız olabilmesi için bir mücadele vermiş. Kim için vermiş, bizler için, gelecek kuşaklar için vermiş. Bu yüzden bizde gençliğimize sahip çıkmamız gerek. Sizler bizim geleceğimizsiniz ve geleceğimize sahip çıkacağız. Gençliğimize sahip çıkmak ve onlarla ilgilenmek bizim boynumuzun borcudur. Gençlerimizi çok çok önemsiyoruz" dedi.

"GÜZEL PROJELER VAR"
Battalgazi Belediyesi olarak gençler için güzel projelerinin olduğunun da altını çizen Başkan Güder, “Bizim şuan tek düşündüğümüz şey Battalgazi'mizdeki insanımızın ihtiyaç duyduğu ve Belediye olarak yapmamız gereken neler varsa, onları ekip olarak tespit ettik. Şuan ki hedefimiz o hedefleri sırasıyla yerine getirmek. Projelerimiz var. Özellikle siz gençlerimiz için çok güzel projelerimiz var. Ekiplerimiz çok ciddi çalışmalar yapıyor. Geçen günlerde Sanayi ve teknoloji bakanımız Malatya'ya gelmişti. İnşallah Malatya'nın da içinde olduğu bir teknoloji parkı oluşturulmaya çalışılacak. Türkiye'de 2-3 noktada şuan oluşturulmuş ve güzel dönüşleri olmuş. İnşallah Malatya'mızda da öyle güzel bir mekana siz gençlerimizi kavuşturacağız. Malatya'daki merkezi kütüphane yıkıldı. Biz kütüphane için yer ayarladık. Kütüphanenin inşaatına en kısa zamanda başlayacağız. Yine Hanımın Çiftliği eski Belediye binası var. Orayı bu bahar döneminde gençlerimiz yararlanacağı bir merkez haline getireceğiz. 3 Katlı olan binamızı gençlerimiz için kütüphaneye çevireceğiz. Bununla birlikte Mehmet Buyruk caddesinde Kredi Yurtlar Kurumunun boşaltılmış bir yeri var. Orası içinde uğraşıyoruz. Yıkımı inşallah en kısa sürede gerçekleşecek. Orada da böyle kütüphane ortamı yaratılması için çalışacağız. YİMPAŞ binamız var. Onun alt kısmını yine bizim uğraşlarımız ile üniversite öğrencilerinin çalışabileceği bir kütüphane ortamına çevirerek gençlerimizin kütüphane sıkıntılarını gidermeyi hedefliyoruz. Yine Battalgazi'mizde İspendere gibi bir yerimiz var. Yıllardır Malatya'mızın sahip olduğu ama bir türlü ayağa kaldırılmayan bir mekanımızdı. Oraya Battalgazi Belediyesi olarak ciddi anlamda harcamalar yaptık. İnşallah önümüzdeki süreçte oraya giden her insanın, ihtiyacını rahatça karşılayabileceği bir konsept yakalamak istiyoruz. Evdeki bayanlarımızın el becerilerini ortaya çıkarıp, onları üretime teşvik etmek ve üretim sonucunda oluşan emeklerini ticari bir ranta dönüştürmek gibi düşüncemiz de var. Battalgazi'de yaşayan insanlarımızın yaşam konforunu arttırmak ve yaşam standartlarını nasıl yukarı çekebiliriz, bunun mücadelesi içindeyiz" ifadelerini kullandı.

1_660

"BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE OLMALIYIZ"
“Her daim birlik ve beraberlik içinde olmalıyız" diyen Başkan Güder, “İnsanın çok şey yapacağına inanın. Sayın Cumhur Başkanımız Recep Tayip Erdoğan, Türkiye adına çok büyük işler yaptı. Hala da çok şey yapıyor. Şuan Dünya'da 3 tane güç var. Amerika, Rusya ve Çin. Bu ülkeler Türkiye'yi yanına alabilmek için çabalıyor. Niye bunu yapıyorlar. Sizi ilerde kendileri için engel olarak gördükleri için. Türk İnsanını bu vatan için seve seve canını verebileceğine inandığı için yapıyorlar. Amerikalılar girdikleri yerlerde savaşamıyor bile. Biz, vatanımıza sahip çıkarsak hiç kimse bize zarar veremez. Birlik ve beraberlik içinde olacağız. Önce biz neslimizi ihya edeceğiz. Bizi kendi mecramızdan koparmak isteyenlere karşı sizleri ihya etme çalışmaları yapmamız lazım. Bir nesli ihya ettikten sonra o neslin inşası çok daha kolay olur. Bu ülkenin dünya üzerinde söz sahibi olması için hepiniz çaba ve gayret sarf edin. Çalıştıkça başaracağız. İnsanlar çalışmaları neticesinde bir yerlere gelecekler ve elde etmiş oldukları kazanımları diğerleri ile paylaşacaklar” diye konuştu.
Söyleşi sonunda soru cevap kısmında ise Başkan Güder, "Başkan olmak istediğiniz zaman çevrenizin tepkisi ne oldu' sorusuna ise tebessüm ederek, "Siz kararınızı verdiyseniz ve doğru karar verdiğinizi düşünürseniz, çevrenizdeki insanların ne düşündüğü hiç önemli değil” cevabını verdi.

ÖTE YANDAN GÜDER CANLI HAYVAN PAZARINI ZİYARET ETTİ

Malatya Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, Malatya Canlı Hayvan Pazarı ziyaret ederek, hayvan yetiştiricilerin sorunlarını dinledi. Başkan Güder, “Hayvancılıkta Malatya'yı bir üs haline getirmek istiyoruz” dedi. Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, beraberinde Canlı Hayvan Pazarı Dernek Başkanı Ramazan Kırma, Büyükşehir Belediyesi Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü ve Belediye Meclis Üyeleri ile birlikte Malatya Canlı Hayvan Pazarını ziyaret etti. Hayvan yetiştiricilerinin sorunlarını yerinde dinleyen Başkan Güder, sorunların takipçisi olacaklarını kaydetti.

3_259

"BİZİM DERTLERİMİZİ DİNLİYOR"
Başkan Güder'in ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Canlı Hayvan Pazarı Başkanı Ramazan Kırma, "Başkanımız Belediye Başkanı olduktan sonra beşinci kez burayı ziyaret ediyor. Bizim dertlerimizi ve sıkıntılarımızı yerinde dinliyor. Bu sorunları çözmek adına verdiği mücadeleyi görüyoruz. Bu bizleri ziyadesiyle memnun ediyor. Üreticilerimiz adına kendisine teşekkür ediyorum” dedi.
Ziyarete katılan Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, "Başkanımız bizleri sürekli ziyaret ediyor. Buda bizi ziyadesiyle memnun ediyor. Pazarda yaşanan sorunları halletme adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Sorunların çözümü konusunda paydaşlarımızla birlikte istişarelerde bulunacağız ” şeklinde konuştu. Malatya'nın hayvancılıkla alakalı bütün sorunlarını her platformda dile getirdiklerini ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder “Malatya'nın sorunlarını yerinde tespit etmek adına bugün buradayız. Malatya'mız özellikle kayısı ve sanayi kenti. Bununla birlikte de hayvancılıkla alakalı bir kent olması adına çalışmalarımızı yapıyoruz. Bugün hayvan pazarımızı Esenlik Genel Müdürümüz, Belediye meclis üyelerimiz, Gençlik kollarımızla ve hayvancılıkla alakalı diğer Sivil Toplum Örgütleri ile beraber ziyaret etmek istedik. Biliyorsunuz Yazıhan bölgemizde hayvancılık Organize Sanayi Bölgesi kuruluyor. Hayvancılıkta Malatya'yı bir üs haline getirmek ve Malatya'daki hayvan üreticilerinin sorunlarını onlardan dinleyerek bunları gerekli yerlere taşımak istiyoruz. Yaklaşık 7 aydır görevdeyiz. Bu zaman zarfı içinde Tarım Bakanımız ile 5 defa görüşme gerçekleştirdik ve sayın vekillerimiz ile birlikte hayvancılıkla alakalı Malatya'da bulunan sorunları gündeme taşımaya çalıştık. Şuan arkadaşlarımızdan edinmiş olduğumuz bilgi dâhilinde, özellikle yem girdilerinin çok pahalı olduğunun, üreticiyi sıkıntıya soktuğunu her platformda gündeme getirmiştik. Ekonomideki güzel gelişmeler sonrası faizlerin de yüzde on ikiye düşmüş olması dolayısıyla, yem girdi oranlarındaki maliyetlerini de düşürmüş oldu. Bu bağlamda arkadaşlardan aldığımız bilgi doğrultusunda çuvalı 100 lira civarında olan yani kilosu 2 lira civarında olan bir yemi, şuan 1 lira 30 kuruşa inmiş olması sevindirici bir olay. Özellikle hayvancılıkla alakalı olarak bankaların dört ay sıfır faizle vatandaşa yem katkısında bulunması yine Ziraat Bankasının 10 aya varan faizsiz kredi ile çiftçimizi desteklemesi, üreticilerimizin yüzünü güldürüyor” ifadelerini kullandı.

2_466

"SORUNLARIN TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ"
Üreticiyi her zaman desteklemek gerektiğinin de altını çizen Başkan Güder, "Bu desteği her daim vermemiz lazım. Geçtiğimiz günlerde sanayi bakanımız daha öncesinde Maliye Bakanımız Malatya'mıza teşrif etmişlerdi. Malatya'nın tarım, sanayi ve aynı zamanda hayvancılıkla alakalı bir kent olması sebebiyle, üreticilerimizin sorunlarını tespit ederek, kendilerine ilettik. Bu sorunların çözümü noktasında takipçisi olacağız. Bir takım sorunlarımız yetkililer tarafından çözüme kavuşturuldu. Diğer sorunların da çözülmesi için inşallah arkadaşlarımızla istişare ederek bunları gerekli yerlere taşıyacağız ve üreticilerimizi, üretimimizi destekleme adına gayret sarf edeceğiz.” Şeklinde konuştu.

"YERLERİNİ TUTTUK"
Battalgazi Belediyesinin bakanlıkça desteklediği kadın kooperatifi hakkında da bilgiler aktaran Başkan Osman Güder, sözlerini şöyle tamamladı: “Geçtiğimiz günlerde Belediyemiz Kadın Kooperatifini kurdu. Bu kooperatifin daha da aktif olması için yerlerini tuttuk. Amacımız taşrada bulunan bayanlarımızın el becerilerini ortaya çıkararak, onları üretime katmak. Biz her zaman vatandaşımızın yanındayız. Vatandaşlarımızın dertleriyle beraber dertleneceğiz. Çünkü Battalgazi Belediyesi olarak vatandaşımız bizi yüzde 70'in üzerinde bir oyla belediye başkanı seçtiler. Bizde vatandaşlarımızın bu teveccühlerine layık olma adına gerek büyük şehrimizde olsun gerek metropol ilçelerimiz Battalgazi'mizde olsun birlik ve beraberlik içerisinde çalışmalarımıza devam ettiriyoruz" diye konuştu.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Yeni Malatyaspor'a Perulu orta saha!
Spor

Yeni Malatyaspor'a Perulu orta saha!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 11 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 11 kişi vefat etti

Web tapu uygulaması başladı
Gündem

Web tapu uygulaması başladı

O fabrika bu yıl hizmete girecek!
Gündem

O fabrika bu yıl hizmete girecek!

Millet Bahçesi Ekim’de hizmette!
Gündem

Millet Bahçesi Ekim’de hizmette!

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'
Video

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'

Baruş: 'Yeni tedbirler alabiliriz'
Gündem

Baruş: 'Yeni tedbirler alabiliriz'

Baruş: Topyekûn mücadele edilmesi gerek
Gündem

Baruş: Topyekûn mücadele edilmesi gerek

Çınar: “Dev yatırımlarımıza yenisini ekleyeceğiz”
Gündem

Çınar: “Dev yatırımlarımıza yenisini ekleyeceğiz”

Sadıkoğlu, “Kiralar pandemiye göre revize edilmeli”
Ekonomi

Sadıkoğlu, “Kiralar pandemiye göre revize edilmeli”

Kızılay: Tedbir önler
Sağlık

Kızılay: Tedbir önler

Bir transfer daha!
Spor

Bir transfer daha!

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı!
Gündem

İçişleri Bakanlığı valilikleri uyardı!

Çok sayıda silah ele geçirildi!
Asayiş

Çok sayıda silah ele geçirildi!

11 Ağustos altın fiyatları
Ekonomi

11 Ağustos altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Köylüler çileden çıktı!
Gündem

Köylüler çileden çıktı!

Malatya’da 13 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 13 kişi vefat etti

Kayısılar son kez tezgahta
Gündem

Kayısılar son kez tezgahta

Gürkan: “Bütün araçlarımız yenileniyor”
Video

Gürkan: “Bütün araçlarımız yenileniyor”

Restorasyonun yüzde 30'u tamamlanabildi
Gündem

Restorasyonun yüzde 30'u tamamlanabildi

Çınar: “850 evin enerji ihtiyacını gidereceğiz”
Gündem

Çınar: “850 evin enerji ihtiyacını gidereceğiz”