Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Gündem maddeleri karara bağlandı

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Meclisi, Aralık Ayı 1.Oturum Toplantısıyla 2020 yılı çalışmalarını tamamlarken, son toplantıda komisyon raporları ve teklifler görüşülerek karara bağlandı.

HABER MERKEZİ-YEŞİLYURT 

Yeşilyurt Belediyesi Gedik Kültür Merkezi Toplantı Salonunda Başkanvekili Naci Şavata Başkanlığında saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan toplantıda, açılış ve yoklamanın ardından ilk olarak Kasım Ayı Olağan Toplantının karar özeti oy birliğiyle kabul edildi.

"AKİF ÇELİK'İN VEFATI HEPİMİZİ DERİNDEN ÜZDÜ"
Yeşilyurt Belediyesi sosyal paylaşım hesaplarından canlı yayınlanan toplantının açılışında, 30 Kasım Pazartesi günü korona virüs tedavisi sırasında hayatını kaybeden Yeşilyurt Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü personeli Akif Çelik için başsağlığı dileklerini ileten Başkanvekili Naci Şavata, “Pazartesi sabahı aramızdan ayrılan Akif Çelik kardeşimize Allah'tan rahmet, kederli ailesine, sevenlerine, çalışma arkadaşlarına ve basın camiasına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Akif Çelik ile uzun süredir tanışıyordum, çok değerli, samimi, içten ve güzel bir insandı, onun kaybı hepimizi derinden üzmüştür, Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah' şeklinde konuştu.

K_81

TURGUT ÖZAL MAHALLESİ 1. ETAP KENTSEL DÖNÜŞÜM PROJESİ İÇİN SUNULAN TEKLİF KABUL EDİLDİ
Turgut Özal Mahallesinde Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapılacak olan Kentsel Dönüşüm Alanında mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesine ait parsellerde açık teklif usulüyle kat karşılığı inşaat yapılması ve satışlarda iş ve işlemleri yürütmek amacıyla Belediye Encümenine yetki verilmesine yönelik gündem maddesi kabul edilirken, Yeşilyurt Belediyesi Kentsel Dönüşüm Müdürlüğü tarafından hazırlanan görsel sunum eşliğinde projenin teknik detayları hakkında Meclis Üyelerine bilgiler paylaşıldı.
Yeşilyurt Belediye Meclisi, İmar Plan Tadilat ücretlerinin 800'den 900 TL olarak güncellenmesine yönelik gündem maddesini görüşüp onaylarken, Yeşilyurt Belediyesi iştiraklerinden Yeşilyurt İŞGEM Şirketine tüzel kişiliği temsilcileri olarak Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Bekir Karakuş ve Kadircan Esen'in Genel Kurullarda imza yetkilisi olarak atanmasına karar verdi.
Mülkiyeti Yeşilyurt Belediyesine ait 9 adet taşınmazda bulunan hisselerin mülkiyeti hazineye ait 2 adet taşınmazın trampa edilmesine dair Yeşilyurt Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğünün teklifini onaylayan Yeşilyurt Belediye Meclisi, Aşağıbağlar Mahallesi bin 190 ada 16 parselin ‘ Ortaokul Tesis Alanı' fonksiyonundan ‘İlkokul Tesis Alanı' olarak değiştirilmesi, Yakınca Mahallesi 540 Ada 1 nolu parselin ‘Lise Tesis Alanı' fonksiyonundan ‘Lise, Ortaokul ve Anaokulu Tesis Alanı' olarak değiştirilmesine karar verdi.
24 Ocak 2020 tarihinde meydana gelen Elazığ-Malatya Depremi sonucu mağdur olan vatandaşlar için yapılacak olan afet konutlarında yer seçimi konusunda Plansız Alanlar Yönetmeliğinde Köy Yerleşik Alanı içerisinde emsal kararının aranmaması talebi kabul edilirken, gündemdeki üç maddenin gündemden çıkartılmasına, iki maddenin red edilmesine, dört maddenin ertelenmesine, üç madeninde İmar Komisyonuna havale edilmesine karar verildi.

L_64

"BELEDİYE MECLİSİMİZ BU YIL DA GÜZEL, FAYDALI VE VERİMLİ BİR ÇALIŞMA DÖNEMİNDEN GEÇTİ"
Bazı programlarından dolayı Meclis Toplantısına gecikmeli katılıp gündemi Meclis Üyeleriyle birlikte takip eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, toplantının kapanışından sonra yaptığı konuşmada, 2020 yılında gerçekleşen Meclis Toplantılarına katılım gösterip, Yeşilyurt'un sağlıklı ve planlı bir şekilde geleceğe hazırlanmasında görüş, öneri ve talepleriyle katkı sunan bütün Meclis Üyelerine teşekkürlerini sundu.
2020 yılında alınan tüm kararların hayırlara vesile olmasını temenni eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Meclisler, şehirlerin ve toplumların ortak vicdanıdır. Kentlerin hem fiziksel hem de sosyal, kültürel, eğitim, sportif, çevresel, turizm ve ekonomik yönden gelişmesi adına çok ulvi bir görev ifa eden Belediye Meclislerimizin aldığı her karar önemli ve değerlidir. Yeşilyurt Belediye Meclisi olarak ta bu anlamda çok güzel bir tabloya ve birlikteliğe sahibiz. Toplumumuzdaki tüm kesimlerin temsil edildiği bu Meclis çatısı altında bütün üyelerimiz fikrini özgür ve hür bir şekilde ifade edebilmekte, düşüncesini paylaşmaktadır. Hangi görüşten olursan olsun tüm Meclis Üyelerimizin düşünceleri, öngörüleri ve tespitleri, çalışmalarımızın daha verimli ve güzel geçmesine katkı sağlamaktadır. Toplantılarımız her zaman saygı, sevgi ve hoşgörü içerisinde geçmiştir. 2020 yılında Belediye Meclisimiz, 11 toplantı ve 14 birleşim gerçekleştirilmiştir. Nisan ayında olağanüstü bir toplantı, Mayıs Ayında ise pandemi tedbirleri nedeniyle toplantı yapılmamıştır. İlçemizin gelişmesi ve kalkınması için toplam 405 adet karar alınmıştır. Yeşilyurt'umuza daha iyi hizmetlerde bulunabilmek için siz değerli meclis üyelerimizle birlikte önümüzde ki yıllarda da aynı şevk ve inançla çalışacağımıza inancım tamdır. Bu nedenle 2020 yılında ki alınan kararlara katkılarınızdan dolayı hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Aldığımız kararların, ülkemize, memleketimize ve hemşerilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnşallah aynı şevk, heyecan ve aşkla 2021 yılında da çalışma tempomuzu artırarak hizmetlerimize aynı şekilde devam edeceğiz. Rabbim hepimizin yar ve yardımcısı olsun” ifadelerini kullandı. Çınar ayrıca, korona virüs tedavi gördüğü sırada hayatını kaybeden Yeşilyurt Belediyesi Özel Kalem Müdürlüğü personeli Akif Çelik içinde taziyelerini iletirken, “Akif kardeşimizi kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz. Korona virüse yakalanması ve ardından yaşadığı tedavi sürecinde herkes gibi bizlerde ümitliydik, sürekli ilgilendik ancak dün sabaha doğru ne yazık ki kendisini kaybettik. Belediyemizin ve basın camiamızın gülen yüzü olan, yardımsever güzel bir insanı kaybettiğimiz için çok üzüntülüyüz. Akif kardeşimize Allah'tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve basın camiasına başsağlığı dileklerimi iletiyorum. Rabbim mekanını cennet eylesin inşallah. Şu anda hem hastanelerde hem de evlerinde tedavi görev tüm hastalarımıza da Rabbim acil şifalar nasip etsin inşallah” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Meclisi, 2021 yılının ilk toplantısını 5 Ocak 2021 Salı günü saat 14.00'de gerçekleştirilecek.

M_341

ÖTE YANDAN YEŞİLYURT BELEDİYESİ ÇİLESİZ SEMT PAZARI VE YAŞAM MERKEZİ HIZLA YÜKSELİYOR 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Semt Pazarı, Sosyal Yaşam Alanları, Restaurantı ve Spor Mekanlarına sahip Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezi'nin Yeşilyurt'un gelişen kimliğine farklı ve özel değerler katacağını söyledi.
Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezinin inşaat alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'un hızla gelişen bölgelerinden Tecde ve Çilesiz'in birleşme noktasında hizmete sunacakları Semt Pazarı ve Yaşam Merkeziyle bölgeye yeni bir yaşam alanı kuracaklarını aktardı. Yeşilyurt'un geleceğine güzel eserler bırakmaya devam ettiklerini belirten Çınar, pazar alanı, sosyal ve sportif mekanları, lokantası, dinlenme alanları ve çevre düzenlemesiyle 7'den 70'e tüm vatandaşlara hitap edecek kaliteli bir projeyi Yeşilyurt'luların hizmetine sunacaklarını ifade etti.

N_193

FARKLI BİR DEĞER KATACAK 
Çilesiz Semt Pazarı ve Yaşam Merkezinin Yeşilyurt'ta devam eden değişim sürecine farklı bir değer katacağını anımsatan Başkan Çınar, “Geleceğe yönelik çok değerli bir eser olan bu projemizin, 3.992 metrekaresi Semt Pazarı, 200 metrekaresi Millet Kıraathanesi, 240 metrekaresi Restorant, 395 metrekaresi Fıtness Salonu, 300 metrekaresi Çocuk Oyun Alanı, 222 metrekaresi Dükkânlar, 794 metrekaresi ortak kullanım alanları, 1.482 metrekaresi 118 araçlık Açık Otopark, 844 metrekaresi yürüyüş alanları, 5.945 metrekaresini ise peyzaj ve yeşil alan olarak Malatya ve Yeşilyurt'a kazandıracağız” şeklinde konuştu. Başkan Çınar, bölgeye farklı bir dinamizm ve güzellik kazandıracak olan projenin, semt pazarı ve yaşam merkezlerine örnek gösterilecek değerli bir yatırım olduğunu vurgulayarak, “Yeşilyurt'umuzun değişen ve gelişen kimliğine büyük katkılar sağlayacak mimari yapıya, görselliğe ve konsepte sahip olan bu projemiz sayesinde Malatya'mıza ve Yeşilyurt'umuza yeni bir yaşam alanı kuracağız. Gerek iç mekanları gerekse de aydınlatmaları, çevre düzenlemesi ve yeşil alanlarıyla burası yeni bir alt merkez olacaktır. Ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışmaları sürdürürken, bizlerde tüm yatırımlarımızda olduğu gibi geleceğe yönelik güzel bir eser olan buradaki projemizin sorunsuz bir şekilde tamamlanıp hizmete girmesi için her aşamasını yakından takip ediyoruz. 2021 yılında inşallah açılışını yapıp hizmete sunacağız. Projemiz, ilçemizin planlı ve sağlıklı büyümesine, halkımızın mutlu ve huzurlu yaşantısına anlam kazandıracaktır. Malatya'mıza, Yeşilyurt'umuza ve mahallelerimize şimdiden hayırlı uğurlu olsun, emeği geçen herkese şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Buzlanma kazaya neden oldu
Asayiş

Buzlanma kazaya neden oldu

İki ayrı kazada toplam 3 kişi yaralandı
Asayiş

İki ayrı kazada toplam 3 kişi yaralandı

Kayısı hırsızı kıskıvrak!
Asayiş

Kayısı hırsızı kıskıvrak!

Feci kaza! 5 yaralı
Asayiş

Feci kaza! 5 yaralı

Ankara'da, sorunlar gündeme getirildi
Gündem

Ankara'da, sorunlar gündeme getirildi

18 Ocak altın fiyatları
Ekonomi

18 Ocak altın fiyatları

Ekonomiye 164 milyon TL katkı!
Ekonomi

Ekonomiye 164 milyon TL katkı!

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Yıldırım: Kaynakları lüzumsuz kullanıyorsunuz!
Gündem

Yıldırım: Kaynakları lüzumsuz kullanıyorsunuz!

Malatyalılar beyaz sabaha uyandı!
Gündem

Malatyalılar beyaz sabaha uyandı!

Cueva ile yollar ayrıldı!
Spor

Cueva ile yollar ayrıldı!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Karbonmonoksit zehirledi!
Asayiş

Karbonmonoksit zehirledi!

Tomas: 'Kötü sonuç aldık'
Video

Tomas: 'Kötü sonuç aldık'

Hamzaoğlu: Farklı bir oyun formatında başladık
Video

Hamzaoğlu: Farklı bir oyun formatında başladık

Malatya’da bugün 2 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da bugün 2 kişi vefat etti

Yoğun ilgi memnun etti!
Gündem

Yoğun ilgi memnun etti!

KAPLAN 'BULUT'LARA 'KANAT'LANDI
Spor

KAPLAN 'BULUT'LARA 'KANAT'LANDI

Malatya'dan Bayraklı'ya kardeşlik köprüsü
Gündem

Malatya'dan Bayraklı'ya kardeşlik köprüsü

Kapanan yollar açılıyor
Gündem

Kapanan yollar açılıyor

Çakır: Malatya için büyük bir adım...
Gündem

Çakır: Malatya için büyük bir adım...

Gürkan: Bu projemizi hayata geçiriyoruz
Gündem

Gürkan: Bu projemizi hayata geçiriyoruz

Muhalefette Kalmaya Mahkumsunuz!...
Özel Haber

Muhalefette Kalmaya Mahkumsunuz!...

RİZE MAÇINI ALMALIYIZ!
Özel Haber

RİZE MAÇINI ALMALIYIZ!