Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Gürkan: “Hizmette şemsiyemiz gökyüzü gibi eşit ve adildir”

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hekimhan İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri’nden oluşan bir heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ı ziyaret ederek bir süre görüştüler. Başkan Gürkan, hizmet götürürken adil ve eşit olduklarını ifade etti. Öte yandan, Malatya Kayısı Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Özal Şener ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Gürkan, “Böyle bir kooperatifin ilimizde kurulması bizleri mutlu etmiştir” dedi.


HABER MERKEZİ-HEKİMHAN
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Hekimhan İlçe Başkanı, Kadın Kolları Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri'nden oluşan bir heyet, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'ı ziyaret ederek bir süre görüştüler. Başkan Gürkan'a Hekimhan'a yaptığı hizmetler için teşekkür eden heyet, ilçeleri için bazı taleplerde bulundu. Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Gürkan, hizmet götürürken adil ve eşit olduklarını ifade etti.

"HİZMETKAR OLMAYI ŞEREF BİLİRİZ"
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ile istişarelerde bulunmak amacıyla ziyarette bulunduklarını belirten MHP Hekimhan İlçe Başkanı Yılmaz Ekici, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan'ın Hekimhan'a göstermiş olduğu büyük ilgi ve alakadan dolayı teşekkür etmek için bu ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Hekimhan'ın her noktasında ayrım yapmadan gece gündüz özellikle Yol ve Altyapı Koordinasyon Daire Başkanımız Mehmet Mert sahada bizim için 24 saat hizmet veren bir kardeşimiz, Park Bahçeler Daire Başkanımız Berkan Samanlıoğlu'na ve Ramazan Toy'a Sayın Başkanımızın huzurunda teşekkür ediyorum. Sayın Başkanımızın yapmış olduğu çalışmaları biz sahada halka arz ediyoruz. Cumhur İttifakı olarak sahada hiçbir ayrım gözetmeden tek hedefimiz Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan diyoruz. Sayın Başkanımız için sahada varız, hizmetkâr olmayı şeref biliriz” şeklinde konuştu.

G_15

HEKİMHAN'A DOĞALGAZ MÜJDESİ
Ziyaretten duyduğu onuru dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “MHP İlçe Başkanımızın dediği gibi bizler milletin hizmetkârıyız, efendisi değil. Biz hizmetle mükellefiz. Hizmet üretirken şemsiyemiz gökyüzüdür diyoruz. Herkes nasıl nefesini eşit alıyorsa, güneşin ışığından ve ısısından nasıl eşit yararlanıyorsa bizim yönetim anlayışımızdaki hizmet verme anlayışı aynı gökyüzü gibidir. Dolayısıyla herkese eşit, adil bir şekilde hizmet sunmanın gayret ve çabası içerisindeyiz. Büyükşehir Belediyesi olarak Hekimhan ilçemizde 320 km asfalt çalışması gerçekleştirdik. Asfaltı eksik olan mahallelerimiz içinde bu yılın programına alarak ilçemizde yılsonu itibariyle asfalt çalışmalarımızı tamamlayacağız. Ayrıca Hekimhan İlçemizin doğalgaz ile tanışması noktasında İlçe Belediye Başkanımızla birlikte Genel Müdürlüğümüze giderek talep ve isteklerimizi ilettik. Çalışmalar sırasında nasıl bir yöntem takip edileceğini ifade
ettik. İnşallah bu yılın sonunda Hekimhan ilçemiz doğalgaz ile tanışmış olacak. Yönetim anlayışımızda olmazsa olmazımız adalettir. Eğer bir kurumu ayakta tutmak istiyorsanız adil ve adaletli olmak, hizmetleri de eşit şekilde sunmak zorundasınız. Hekimhan ziyaretimizi de İlçe Belediye Başkanımız, Kaymakamımız ve Parti İlçe Başkanlarımız ile birlikte gerek planlama yapılırken gerekse de planlama sonrasında hep birlikte bu koordinasyonu el ele vererek yapıyoruz. MHP İlçe Teşkilatına ilçe ziyaretimiz sırasında bize göstermiş oldukları yakın ilgi ve alakadan dolayı, çalışmalar ile ilgili verilen bilgilerden dolayı kendilerine teşekkür ediyorum. Yönetimimiz şeffaftır, berraktır. Herkese eşittir, adildir ve adaletlidir. Belediye Başkanı Şehrül-Emin'dir. Şehrin emini olan bir insanın haksız bir tutum ve davranış içerisinde olması zaten mümkün olamaz. Hizmette de adil ve eşit olmak durumundayız. Seçim zamanı Hekimhan ilçemizde büyük bir teveccüh gördük. Bütün ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesi olarak ilçe belediyelerinden çok fazla teveccühle bizleri seçtiniz. Türkiye'de rekor oyla bizleri seçtiniz. Bu yüksek güven sorumluluğumuzu da artırıyor. Biz bunun bilincinde ve idrakindeyiz. Malatya hizmet anlamında Türkiye'de en fazla hizmet yapan belediyelerden biridir” dedi.
Başkan Gürkan konuşmasının devamında Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmet ve yatırımlar hakkında da bilgiler aktararak “Malatya'nın geleceğine yönelik hizmet ve yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Bir yandan hizmet ve yatırımlarımız devam ederken bir yandan da kültür eserlerinin ayağa kaldırılarak gelecek nesillere aktarılması için çalışmalar yürütüyoruz” diye konuştu.

ÖTE YANDAN; BAŞKAN GÜRKAN, KAYISI VURGUSU YAPTI 

Malatya Kayısı Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Özal Şener ve yönetim kurulu üyelerini kabul eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Böyle bir kooperatifin ilimizde kurulması bizleri mutlu etmiştir. İnşallah başarılı ve güzel işler yapmak nasip olur” dedi.

H_15

"MALATYA KAYISISININ DALDA VE YERDE KALMAMASINI HEDEFLİYORUZ"
Malatya'da 2020 yılında 8 üye ile birlikte Kayısı Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi'ni kurduklarını belirten Özal Şener yaptığı konuşmada, “Malatya Kayısı Üretimi ve Pazarlama Kooperatifini yaklaşık 8 arkadaşımızla beraber Malatya'mızda kurmuş bulunmaktayız. Bugün burada Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan Başkanımızı ziyaret ederek, lisanslı depoculukla alakalı görüşmeler yaparak Malatya'mız için bir çalışma sürdüreceğiz. İlk 5 yıllık hedefimizde Malatya kayısının dalda ve yerde kalmaması. Bununla alakalı da Başkanımızın projeleri ile beraber bizimde projelerimizle ortaklaşa güzel işler yapabileceğimize inanıyoruz. Genç bir ekibimiz var, 8 arkadaşımız var, 2 mühendis, 2 danışman ve 2 tekniker arkadaşlarımızla beraber Malatya'mızda inşallah çiftçilerimizle beraber en iyi şekilde danışmanlık hizmeti ve kayısımızın gerçek anlamda değer kazanması için mücadelemizi vereceğiz. Bugün burada bizleri ağırlayan Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan'a ve ekibine teşekkür ederim. Başkanım her platformda olduğu gibi gençlerin ve bizim kooperatifimizin de yanında olacağına inanıyorum. Bundan dolayı da Başkanımıza sonsuz şükranlarımız sunuyorum” dedi.

G_18

"MALATYA'NIN KAYISI KOOPERATİFİNE İHTİYACI VARDI"
Böyle bir kooperatif kurdukları için Özal Şener ve Yönetim Kurulu Üyelerini kutlayan Başkan Gürkan ise yaptığı konuşmada, “Malatya Kayısı Üretimi ve Pazarlama Kooperatifi Başkanı Özal Şener'in sahsında bütün yönetim kurulu üyelerini tebrik ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde güzel hizmetler gerçekleştireceklerine inanıyorum. Yönetim kuruluna baktığınızda genç ve ziraatçı olmaları, hepsinin bir ziraat dalında temayüz etmiş olması bu konuda başarıya gideceklerinin en temel göstergesidir. Hakikaten Malatya'da bir kayısı kooperatifi yoktu ilk siz açtınız. Dünya Kayısı Başkenti olarak gördüğümüz Malatya Kayısısını Güneşin Altın Yumurtası diye tabir ediyoruz. Malatya kayısını dalda ve yerde kalmaması deyimi güzel bir deyim. Bizler bu konuda Büyükşehir Belediyesi olarak Tarımsal Hizmetler Daire Başkanlığımız ve Genel Sekreterliğimiz nezrinde kayısı ile ilgili çalışmalara yoğun ilgi göstermekteyiz. Biz göreve geldiğimizin akabinde Kuru Kayısı Lisanlı Depo Projesinin temelini atarak çalışmalara başladık. Herhangi bir aksilik çıkmadığı taktirde inşallah Mayıs ayı içerisinde hizmete açacağız. Türkiye'nin ve Dünya'nın da en modern Lisanslı Deposu faaliyete geçecek. Hemen yanında yine Malatya'mızın uzun yıllardan beri bütün platformlarda konuşulan ve bir türlü mesafe alınamayan Şire Pazarı yapılması konusunda da çalışmalar başlattık. Dolayısıyla kayısının şuanda Malatya'ya toplam girdi ve katma değeri yaklaşık 250-300 milyon dolar civarında ama biz bu girdiyi nasıl daha yukarılara taşırız onun çalışması ve çabası içerisindeyiz. Bu çalışmaları hayata geçirirken bir taraftan da kayısının mamul hale gelmesi, ambalajlanması ve ürün çeşitlenmesi noktasında kayısı ve kayısının türevlerini kullanarak büyük bir entegre tesisinde Malatya'ya katma değer olalar yaklaşık 2 milyar dolara getirme çabası ve gayreti içerisindeyiz. Kayısının dünya genelindeki toplam katma değeri yaklaşık 5 milyar dolar civarındadır. İnşallah sizler de bu konuda paydaşımız olarak ve diğer Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte Malatya ürünü olan kayısıyı daha ileriye taşımak katma değer payını artırarak Malatya halkının daha fazla gelir elde etmesinin gayreti ve çabası içerisindeyiz. Somut adımları attık inşallah bu adımların devamı gelecek. Sizlerde güzel bir kooperatif kurmuşsunuz bu kooperatifin temeli nasıl oluşturulursa o şekilde gider. Kooperatiflerin başarısız olma şeklindeki zihinleri ve toplumsal algıyı yıkmamız gerekir. O yüzden de dürüstlüğü, erdemliği, hakkı ve hakkaniyete riayet etmek durumdayız. Bu cesaretinizden dolayı sizleri tebrik ediyorum. Güzel bir yönetim oluşturmuşunuz. Yönetim kurulundaki arkadaşları tebrik ediyorum. Büyükşehir Belediyesi olarak kooperatifinize hangi alanlarda nasıl destek vereceksek o konuda yanınızda olacağız. Yapacağımız işlerde de paydaş olarak görmek isteyeceğimizi de belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Fitre miktarı ve bilinmesi gereken hususlar...
Gündem

Fitre miktarı ve bilinmesi gereken hususlar...

7 yaşındaki çocuk böyle can verdi!
Asayiş

7 yaşındaki çocuk böyle can verdi!

İrfan Buz: '3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum'
Spor

İrfan Buz: '3 puanı hak ettiğimizi düşünüyorum'

Kaplan 13 maçlık seriyi bozdu!
Spor

Kaplan 13 maçlık seriyi bozdu!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya'da 21 kişi vefat etti
Vefat

Malatya'da 21 kişi vefat etti

Sorun ve talepleri dinlediler
Gündem

Sorun ve talepleri dinlediler

Elazığ Valisi: Bizde bir el çektirme söz konusu değil!
Gündem

Elazığ Valisi: Bizde bir el çektirme söz konusu değil!

Cadde ve sokaklar boş kaldı
Gündem

Cadde ve sokaklar boş kaldı

17 Nisan altın fiyatları
Ekonomi

17 Nisan altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Pakdemirli, uçakta yaşananları anlattı
Gündem

Pakdemirli, uçakta yaşananları anlattı

Otomobille gelip ateş açıp kaçtılar
Asayiş

Otomobille gelip ateş açıp kaçtılar

Hakkari’de şehit Günaydın için tören düzenlendi
Gündem

Hakkari’de şehit Günaydın için tören düzenlendi

56 yaşındaki kadın canına kıydı!
Asayiş

56 yaşındaki kadın canına kıydı!

Alçaklık!
Siyaset

Alçaklık!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

En acı haber!
Gündem

En acı haber!

Çınar: “Beylerderesi Yeşilyurt’un incisi olacak”
Gündem

Çınar: “Beylerderesi Yeşilyurt’un incisi olacak”

Yeniden Gürkan!
Gündem

Yeniden Gürkan!

Malatya’da 18 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 18 kişi vefat etti

Özsan sanayi sitesi alternatif yola kavuştu
Gündem

Özsan sanayi sitesi alternatif yola kavuştu

4 personel görevden uzaklaştırıldı!
Gündem

4 personel görevden uzaklaştırıldı!

Güder: “Sorun varsa, çözümü için biz oradayız”
Gündem

Güder: “Sorun varsa, çözümü için biz oradayız”