Video
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Gürkan: 'Kamuoyunun talebini kulüp başkanına ilettik'

Bu yıl Süper Lig’den TFF’nin kararı ile küme düşürülmeyen 3 tamından biri olan Yeni Malatyaspor'da yönetim ile ilgili konuşan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, kamuoyunun değişim talebini Kulüp Başkanı Adil Gevrek’e ilettiklerini belirterek, “Bundan sonraki karar Malatyaspor’un yönetimi ve yönetim kurulunun kararıdır” dedi.

HABER MERKEZİ-MALATYA 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Yeni Malatyaspor ile ilgili gelişmeler hakkında basın mensupları ile bir araya gelerek, değerlendirmelerde bulundu.

GÜRKAN, YENİ MALATYASPOR İLE İLGİLİ TARTIŞMALARA NOKTAYI KOYDU 
Son günlerde gündemde yer alan Yeni Malatyaspor ile ilgili açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, 6 yıldır yönetimde olan Adil Gevrek ve ekibinin güzel hizmetler yaptığını belirterek, “Ama son sürece geldiğimizde özellikle geçtiğimiz sezonun ikinci yarısında hatalar zinciri birbirinin ardına geldi. Teknik heyetin değişmesi, tekrar değişmesi, futbolcuların satılmış olması, var olan futbolculardaki sahaya çıkmaya eğilimi şeklindeki disiplinsizliğin olması ve yönetimin yaptırım noktasında burada zayıf kalması ve bunun sonucu olarak Malatyaspor'umuzun ligden düşmesi ile sonuçlandı” ifadelerine yer verdi.

"DERE GEÇERKEN AT DEĞİŞTİRİLMEZ"
Süper Lig'in ikinci yarısında Malatya kamuoyunda mevcut yönetimin istifa etmesi yönünde görüşlerin çıktığını aktaran Gürkan, “Biz bulunduğumuz sorumluluk ve mevkiinin gereği dedik ki, ‘dere geçerken at değiştirilmez'. Bu anlamda bütün şimşekleri de üzerimize çektik ve sonuçta o şimşekleri üzerimize atanlar haklı çıktılar. Bizim de ikinci bir alternatifimiz yoktu. O dönemde yönetimin istifa etmesi takımda başka şeyler olabilir ve bu arada tekrar sorumluluğu bize iade edebilirlerdi” şeklinde konuştu.

M_339

"KULÜBÜN BAŞARISIZLIĞINDAN MUTLULUK DUYACAK BİR GRUP VAR"
Kulübün başarısızlığından mutluluk duyacak bir grubun olduğundan da söz eden Başkan Gürkan, “Ama bütün bunlara rağmen bizler dedik ki; maddi ve manevi olarak Malatyaspor'umuzun yanındayız. Her konuda destekledik. Taraftarların deplasmana gitmesinden, bizim teknik heyeti ve futbolcuların antrenman ziyaretleri, İstanbul'da yapmış olduğumuz ziyaretler ile bu süreci düzeltmek için elimizden geleni yaptık. Ama sonuç olarak Malatyaspor kümeden düşme durumunda kaldı. Yani yapılamayacak ne kadar hatalar var ise, bütün hatalar sanki nispetmiş gibi yapıldı ve sonuç Malatyaspor'un ligde düşmesi oldu” dedi.

TAKIM, SÜREÇTEN OLUMSUZ ETKİLENDİ

Ocak ayında yaşanan 6,8 şiddetindeki deprem ve sonrasında ortaya çıkan korona virüs salgınının Yeni Malatyaspor'u olumsuz yönde etkilediğini ifade eden Gürkan, şunları söyledi:
“Malatya açısından bu süreç normal bir süreç değildi, anormal bir süreçti. Ligde kalmaması Malatyaspor'un çok daha vahim durumlara gideceğinin görüntüsü idi. Futbolcuların sahaya çıkmadığını biliyoruz, biz o dönemde destekledik. Ekonomik anlamda ilgili şirketlerimiz sponsorluk anlaşmaları ile destekleyerek futbolcuların sahaya çıkması sağlandı. Bu süreç bu şekilde gidince ve neticede sonuç Süper Ligden düşme ile sonuçlanınca bu sefer bizler yaşadığımız bu genel küresel anlamdaki ve lokal anlamdaki deprem hadisesini ilgili yetkili mercilere getirdik. Sonuçta; Federasyonumuz, Spor Bakanımız ve Cumhurbaşkanımız 3 takımın küme düşmesinin kaldırılması noktasında genel eğilim belirlendi. Sayın Cumhurbaşkanımıza, Spor Bakanımıza, Federasyonumuza ve Kulüp yöneticilerine ne kadar teşekkür etsek azdır”

O_256

"BASKI ORTAYA ÇIKTI"

Son yaşanan süreç sonrası kamuoyunda Yeni Malatyaspor Yönetiminin görevi bırakması baskısının ortaya çıktığını da vurgulayan Gürkan, divan kurulunun da toplanarak yönetimin değişmesi tavsiyesinde bulunduğunu anımsattı.
Kentteki milletvekilleri ile de konuyu görüştüklerini ve genel olarak Yeni Malatyaspor yönetiminde kan değişikliği olması fikrinin öne çıktığını ifade eden Gürkan, “Ben de Yeni Malatyaspor Başkanımız Adil Gevrek Bey'i aradım. Malatyaspor ile ilgili halkla, ilgili ve yetkili kişiler ile yapmış olduğumuz görüşmede böyle bir sonucun olduğunu söyledim. Kendileri de ‘Başkanım siz böyle diyorsunuz ama başkaları da bizlere sizlerin görevde kalması daha uygun diyorlar' dedi. Bizlerin şahıslarla bir durumu olamaz. Adil Bey bu memlekete hizmet etmiş, buradaki talebimiz hem onun huzuru açısından hem Malatya'da bir kan değişikliğinin olması ve yeni bir yönetimle gitmesi daha uygun olacağını uygun bir lisanla ifade ettik. Ama bunu karıştırma noktasında birileri farklı bir amaçla bunu yapıyorsa üzülürüm. Zayıflığın ifadesidir. Farklı ortamlarda farklı konuşuyorsa öyle bir söylemler var. Bunlar hoş değil, Malatya'da gezdiğimde herkes buraya ne zaman müdahale edeceksin netice de burası bir hukuk devletidir. Biz ancak görüş ve düşüncelerimizi ifade ederiz. Kendilerine bunu söyleriz. Bunu da ilettik. Bugünde basın toplantısı yapacağımı şeffaf bir şekilde söyledim. Konuşmalarımın özetini de ifade ettim” ifadelerini kullandı.

"BURASI BİR HUKUK DEVLETİDİR"
Yeni Malatyaspor'un kişiye endeksli olmadığını ifade eden Gürkan, konuşmasını şöyle sürdürdü:
“Buralar Malatya'nın ortak malıdır. Malatya'nın hepsi bunun ortak paydasıdır. Dolayısıyla biz paydaş olarak ve Malatyaspor'a hem maddi hem de manevi desteklerimiz sonucu ve bu desteklerin sorumluluğunun getirdiği yaklaşımla kamuoyunda oluşan duygu ve düşünceleri Malatyaspor'un yönetimine ifade ettik. Bundan sonraki karar Malatyaspor'un yönetimi ve yönetim kurulunun kararıdır. Burası bir hukuk devletidir. Bizim kimseye şöyle veya böyle deme şansımızda yoktur. Temennimiz, kamuoyunun beklentisine cevap verir. Cevap verilmediği takdirde sezon içerisinde süreç yine biz Malatyaspor'un başarısından yana oluruz. Dolayısıyla biz, hataları eksikleri ve yanlışları Malatya kamuoyuyla, Malatyaspor yönetiminin bütünleşemediğini ve değişik platformlarda ifade ettik. Dün de kendisine ifade ettim. Bugün de siz basın mensuplarının huzurunda Malatya'mıza bunu deklare ediyorum. Bu benim Şehr-ül Emin olarak sorumluluğumun gereğidir. Kişilerle ve şahıslarla bizim husumetimiz duygusal anlamda küskünlük barışkanlık isteyip istememe şeklinde bir düşüncemiz olamaz. Aklıselim bir insanında zaten böyle bir düşüncesi olamaz.”
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Basın Toplantısının ardından, basın mensuplarının sorularını da yanıtladı.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

13 okulda daha virüs tespit edildi!
Sağlık

13 okulda daha virüs tespit edildi!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

7'den 70'e herkes okusun!
Kültür - Sanat

7'den 70'e herkes okusun!

Malatya’da 29 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 29 kişi vefat etti

Bisikletli denetim!
Gündem

Bisikletli denetim!

O mahallelerin kanalizasyon sorunu çözüldü!
Gündem

O mahallelerin kanalizasyon sorunu çözüldü!

Hayırlı olsun!
Gündem

Hayırlı olsun!

Zehir tacirleri kıskıvrak!
Asayiş

Zehir tacirleri kıskıvrak!

Şüpheli araç takip edilince...
Asayiş

Şüpheli araç takip edilince...

Terör propagandacılarına tokat!
Asayiş

Terör propagandacılarına tokat!

Güder: “Türkiye’de sayılı merkezler arasında”
Gündem

Güder: “Türkiye’de sayılı merkezler arasında”

Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor!
Gündem

Sosyal medya bu görüntüleri konuşuyor!

En temiz okullardan biri...
Gündem

En temiz okullardan biri...

Kale Kaymakamı göreve başladı!
Gündem

Kale Kaymakamı göreve başladı!

Otobüste esrar!
Asayiş

Otobüste esrar!

Destekleyelim!
Ekonomi

Destekleyelim!

Kaplanlar Trabzon mesaisinde!
Spor

Kaplanlar Trabzon mesaisinde!

Sporcu kuzenlerden başarı!
Gündem

Sporcu kuzenlerden başarı!

Sadıkoğlu: “Üreticimizin emeği için önemli bir gelişme”
Ekonomi

Sadıkoğlu: “Üreticimizin emeği için önemli bir gelişme”

Temassız asansöre tam not!
Sağlık

Temassız asansöre tam not!

22 Eylül altın fiyatları
Ekonomi

22 Eylül altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Otomobil sulama kanalına uçtu!
Asayiş

Otomobil sulama kanalına uçtu!