dore okulları
Malatya
29 Mayıs, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.24
 • EURO
  35.04
 • ALTIN
  2444.2
 • BIST
  10677.49
 • BTC
  68808.09$

Gürkan: “Uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz”


Gürkan: “Uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz”
Akçadağ ilçesi değerlendirme istişare toplantısında, 2023 yılı yatırım programı görüşüldü. Toplantıda konuşan Başkan Gürkan, “Bizler belediye başkanı olarak şehrimizin modern ve çağdaş bir şehircilik anlayışına kavuşması noktasında gece gündüz, haftanın 7 günü, sahanın her alanında çalışma içerisindeyiz" dedi.
Narin

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, 2023 yılında ilçelere yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili olarak tüm paydaşların katılımı ile düzenlenen istişare toplantılarına devam ediliyor.
Bu toplantılar çerçevesinde Akçadağ ilçesi değerlendirme istişare toplantısı gerçekleştirildi. Düzenlenen toplantıda 2023 yılı yatırım programı görüşüldü.

TOPLANTIYA KATILANLAR 

Toplantıya, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın yanı sıra Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, Genel Sekreter Cemal Noğay, AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş, meclis üyeleri, Genel Sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı.

"BÖYLE HİZMET GÖRMEDİK"

Akçadağlı vatandaşların gerçekleşen hizmetlerden dolayı memnun olduğunu ifade eden AK Parti Akçadağ İlçe Başkanı Nuri Karadaş, “Akçadağ’ımıza yaptığınız hizmetlerden herkes çok memnun Cumhuriyet kurulduğundan bu yana köylerimizde böyle bir hizmet görmedik. Tabii eksiklikler var mı, var. Ama eksikliler biterse, hayat durur. Bu eksikliklerin de 2023 yılı yatırım programıyla beraber giderileceğine inanıyorum. İlçemize yapılan çalışmalardan dolayı başta Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine saygılarımı sunarım” şeklinde konuştu.

"İLÇEMİZİN SORUNLARI BİR BİR ÇÖZÜLMEYE BAŞLADI"

Akçadağ ilçesinde yıllardır biriken sorunların Başkan Gürkan ve ekibi tarafından 3 yılda çözdüğünü vurgulayan Akçadağ Belediyesi Meclis Üyesi İbrahim Fethi Kütan, ”Böylesine güzel bir toplantıyı düzenlediğiniz için önce Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyorum. Selahattin Başkanımın zamanında ilçemizin sorunları bir bir çözülmeye başladı. 3 yıl içerisinde yıllardır biriken sorunların bu süre zarfında çözüme kavuşmasının kolay olmadığını biliyoruz. Ayrıca hizmet yaparken Başkanımızın eşit ve adaletli bir şekilde çalışmalarını sürdürdüğü için de ayrıca teşekkür ediyorum” dedi.

"BİRLİKTEN KUVVET DOĞAR"

2023 yılı yatırımlarının hayırlı olması temennisinde bulunan Akçadağ Belediye Başkanı Ali Kazgan, “Öncelikle gerçekleştirdiğimiz toplantının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum. Bilindiği üzere 2023 yılı Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. Yıldönümü o nedenle her açıdan çıtayı yükseltmemiz gerekiyor. İlçem itibariyle yapılan çalışmalara baktığımda ilçe merkezindeki mahallelerle kırsaldaki mahalleleri ayırmak gerekiyor. İlçe merkezimizde altyapı ve yol çalışmalarında epeyce yol kat etmiş durumdayız. Birlikten kuvvet doğar. Çalışmalarımızda birlikte hareket edersek, bu işlerin üstesinden geleceğimizi düşünüyorum. Sonuçta bizim görevimiz vatandaşımızın mutluluğu olmalıdır. Yatırım programına alınan projelerin de Akçadağ’ımıza hayırlar getirmesini talep ediyorum. Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan’a ilçemizde yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ederiz” diye konuştu.

"SAHANIN HER ALANINDA ÇALIŞMA İÇERİSİNDEYİZ"

Malatya Büyükşehir Belediyesi ekibinin mesai mefhumu gözetmeden çalıştığını söyleyen Başkan Gürkan, “Bizler belediye başkanı olarak şehrimizin modern ve çağdaş bir şehircilik anlayışına kavuşması noktasında gece gündüz, haftanın 7 günü, sahanın her alanında çalışma içerisindeyiz. Tabii yerelde de ilçe belediye başkanlarımız, muhtarlarımız, ilçe başkanlarımız, sivil toplum örgütleriyle beraber uyum içerisinde çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Biz kırsalda çalışmalarımızı yaparken ilçe yöneticilerinin ve bölge halkının da görüşlerini alarak, ortak bir yol haritası belirliyoruz. ‘Asfaltsız hiçbir yerleşim birimimiz, susuz hiçbir yer, altyapısız, kalmayacak ve akarsulara atık sular karışmayacak’ dedik. Bu minval üzerinde bütün ilçelerimizde arıtma tesisleri yapmayı başlattık. Bütün ilçelerimizde Büyükşehir Belediyesine ait tüm yollar asfaltlandı, ayrıca ilçe belediyelerimizin uhdesinde olan yolların da en azı yüzde 60 olmak üzere yüzde 80-90’ ı gerçekleşti. Bizler hizmet ederken de herkese eşit ve adaletli bir şekilde hizmet götürmeye gayret ediyoruz. Akçadağ’ımıza da bu hizmetleri götürme gayreti içerisindeyiz. Akçadağ ilçemizde altyapı, üstyapı, çevre düzenlemesi, arıtma tesisi, kültür ve sosyal donatılar anlamında büyük çalışmalar gerçekleştirildi. Bu anlamda yapılan çalışmalarımızın Akçadağ’ımıza ve Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

HABER MERKEZİ-AKÇADAĞ 

 

elsan

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!