Özel Haber
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"


Kale’ye yatırım yapılmamasının müsebbibi kim ya da kimler?

Geçtiğimiz dönem tüm seçimlerde Ak partiye % 90’ ın üzerinde oy veren Kale ilçesi, sıkıntılı bir süreç atlatıyor. Haber merkezimize ulaşan Kale’de yaşayan vatandaşlar da geçtiğimiz dönemlerde hizmet alamadıklarından yakınıyorlar. Bunun sorumlusu olarak milletvekilleri Hakan Kâhtalı ve Ahmet Çakır’ı hedef gösteren vatandaşlar sorularının cevaplanmasını istiyorlar.

HABER MERKEZİ-KALE

Yerel seçime sayılı günler kala kim hangi partiye oy verecek, hangi parti ne kadar oy alacak gibi sorular da gündemdeki yerini koruyor.. Bu konu ile ilgili çeşitli anketler yapılıp, yazılıp, çiziliyor. Peki, bu oylar neye dayanarak verilecek?.. Tabi ki vatandaşlar önce aldıkları hizmete bakacaklar. Buna göre geçmiş dönemlerin muhasebesi yapıldıktan sonra hangi partiye veya adaya oy verecekleri de kesinleşecek. Kaleli vatandaşlar ise bu sıralar geçmişe dayalı muhsasebelerini yapıyorlar. 

104_59

'KALE HALKI GEÇMİŞTE VERİLEN SÖZÜN HESABINI SORUYOR'

Yerel seçime sayılı günler kala, hareketlilik de kendini iyiden iyiye göstermeye başladı. Bu bağlamda ilçelerine yatırım yapılmadığını iddia eden Kale halkı tepkilerini sert bir dille ortaya koyup, milletvekili Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı'dan akıllarında birikmiş olan soruların çözüme kavuşturulmasını istiyorlar. Kaleli vatandaşlar: Hakan Kahtalı'nın yatırım için söz verip, daha sonra da sosyal medyadan paylaşmış olduğu bir bilgiye yönelik olarak, “ ...paylaştığınız bir gönderide 2017 yılının Kale ilçesi için yatırım yılı olacağı sözünü veren Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın kendi özel kalemi Kadir Çelik'in Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir'i arayarak "tamam sen o afişi indir artık başkan" dediğini ve afişlerin toplatılması için başkan Akdemire baskı uyguladığını biliyor muydunuz?...  Cemal başkan dönemince büyük şehrin hizmet adına Kale'ye hiçbir faydası olmadığını biz biliyoruz. Fakat sizin bu konuda Büyükşehir Belediyesinin takipçisi olup olmadığınızı da bütün Kale halkı merakla bekliyor. Yoksa siz de büyük şehre çanak tutanlardan mısınız? Ahmet Çakır'ın bu hadsiz tavrını bütün bir Kale unutmayacak.” Diye tepkilerini dile getiriyorlar.

102_131

CEMAL AKDEMİR: VATANDAŞLARIN SÖYLEDİKLERİ YAŞANDI

Konuyla ilgili olarak görüşlerine başvurduğumuz Kale Belediye Başkanı Cemal Akdemir'in söyledikleri ise Kaleli vatandaşların iddialarını teyit eder nitelikteydi. Akdemir vatandaşların söyledikleri doğru. Bahsi geçen konu bizzat yaşandı diyerek özel açıklamalarda bulundu. : “Dönemin il başkanı Hakan Kahtalı, Ahmet Çakır ve ben toplantıda bir aradaydık. Bu esnada ben Kalemize yatırım yapılmadığından sitem ettim. Ahmet Çakır'a neden Kale'ye yatırım yapmadığını ve kendinizi Kale'den neden soyutladığını sordum. Bu esnada o zaman il başkanı olan Hakan Kahtalı ise ‘ne gerekiyorsa yapalım, yatırımlar yapılsın ve ilçemize güzel hizmetler kazandırılsın' dedi. Bunun sözünü aldım. Kahtalı bana ‘güzel bir afiş hazırlayın, hizmetlere başlansın' dedi. Bende o zaman verilen bu sözden büyük memnuniyet duyarak, kolları sıvadım. Kahtalı hazırlanacak olan afişe ‘2017 yılı Kale için yatırım yılı olacak' yazılsın dedi. Biz hizmet gelecek heyecanıyla denileni yaptık ve afişleri dört bir yana astık. Ancak aradan geçen zaman zarfında ne yatırım yapıldı ne de konuyla ilgili bir gelişme oldu. Her seferinde eli boş döndüm. İstediğimiz hiçbir yatırım yapılmadı.  Daha sonra Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'ın kendi özel kalemi Kadir Çelik beni aradı. ‘Artık afişleri indirin' dedi. Bu durum karşısında çok şaşırdım. Çünkü beklediğimiz hizmet yapılmamış ve söz konusu hazırladığımız afişler de ( kimin yaptığını bilmediğimiz kişiler tarafından ) sökülüyordu. Evet, şu konuda belediyenin hakkını yemek istemem. Çünkü asfalt konusunda gereken çalışmalar yapıldı. Ancak her şey asfaltla bitmiyor. “ açıklamasında bulundu.

109_11

“AK PARTİ KAZANIRSA GÜRKAN VE TÜFENKÇİ SAYESİNDE KAZANIR”

Battalgazi Belediye Başkanı ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Selahattin Gürkan bu noktada bana yardımcı olanlar arasındaydı. Kendisine bu anlamda çok teşekkür ediyorum. Selahattin Başkan bir konuşmasında : ‘ Cemal Başkan benim 40 yıllık arkadaşım. Kendisine yardımcı olmaya çalıştım. Ancak kabul etmedi. ‘ diye bir açıklama yaptı. Bunu bütün Kaleli hemşerilerimiz de bilirler. Zaten milletvekilimiz Bülent Tüfenkçi ve başkanımız Selahattin Gürkan halkın sevgisine mazhar olmuş kişilerdir. Eğer halk Ak Partiye oy veriyorsa, bu iki değerli şahsiyet için oy verecektir. “ diye konuştu.

1004_184

  KALE REKOR KIRMIŞTI

Geçtiğimiz dönem tüm seçimlerde Ak partiye % 90 nın üzerinde oy veren Kale ilçesi, sıkıntılı bir süreç atlatıyor. Haber merkezimize bir şekilde ulaşan İzollu'lu vatandaşlar da geçtiğimiz dönemlerde hizmet alamadıklarından yakınıyorlar. Kale ilçesinin doğru dürüst bir merkezi yok, ana yola uzak dağ eteğindeki köyler ya da mahalleler çok bakımsız. Yan yana olan köylerden araç ile gitmek istense ana yola inilip tekrar yakın köye gidilmesi gerekir. Dağ eteğinde doğudan batıya paralel yol açılacağını söylediler, hiçbir girişim olmadı. Kale barajın kıyısında ama verimli arazileri susuz. Kayısı kalitesi yüksek ama susuzluktan verim çok düşük. İçme sularında özellikle yaz aylarında sıkıntı oluyor. Kale sadece Malatya- Elazığ yolu güzergâhından oluşmuyor. Biraz içlere köylere doğru gidilse hizmetin gelip gelmeyeceği anlaşılır. Hani biz Ak Partinin yüz akıydık? Nasıl olsa her seçimde rekor kırıyor diye mi bizi cezalandırıyorlar? Tabi ki bunun sebebi Ahmet Çakır ve Hakan Kahtalı'dır.' şeklinde birçok ifadelerde bulundular.

Öte yandan bakalım suçlanan Çakır ve Kâhtalı bu iddialara ne cevap verecek? YORUMLAR

 1. ÇETİN FIRAT

  21.03.2019 10:14:17

  Bana cevap yazan Kale pirot'lu keşke kendi adını yazarak açıklama yapsaydın. bekliyorum

 2. Kale pirotlu-Çetin FIRATA ceva

  14.03.2019 23:48:58

  Çetin FIRAT edebiyatı bırak zaten beceremezsin yıllar oldu ilçemizden ve köyümüzden gittin çok şükür bizde bayram ettik yaşın 50 ye dayandı halen hüsut halen fesatsın kalenin değerli bir gençlik Müdürü var herkeste sever hele senden daha çok sever Kaldıki seni tanıyıpta seven bir Allah’ın kuluda yoktur hem ilçeye müdür olmak için kimi kimleri nasıl devreye soktuğunuda yazdırtma buradan,dinime küfreden müslüman olsa,senin ak partiye sosyal medyadan geçmişte yaptığın hakaretlerin görülünce kapı dışarı edildin.

 3. Kale pirotlu-Çetin FIRATa ceva

  14.03.2019 23:47:57

  Ha bu aralarda ak parti seçim çalışmalarını destekliyorum ayağına çalışmalara katılıyorsun etrafınada utanmadan bir sonraki dönem seçime aday olacam kale belediye başkanlığına oynuyorum diyorsun bilgin olsun Murat Koca bundan haberdar anladın mı pek kıymetsiz köylüm sen git topla oyna boş işi bırak kalenin sana ihtiyacı yok buralarda çok dolanma laf arası çaktırmadan milleti eleştirme huyundanda vazgeç ben senin küçüklüğünüde biliyorum ne olduğunuda, kedi ciğer mevzusu senin ki ANLAYANA!!!

 4. Mustafa

  14.03.2019 10:50:45

  Kale ilçesinin birçok projesi vardı bunlardan birkaçı sahil projesi teleferik ile ulaşımı sağlanacak mesire alanı gibi projeler askıda kalmıştı açıkçası ilk duyduğumda malatyalıların hafta sonları zaman geçirebileceği şehir merkezine yakın bir yer olacağını hayal etmiştim... Hayal etmiştim diyorum çünkü hayalde kaldı bunun sebebide bu yazıda ortaya çıkıyor gereken destek verilmemiş. Kale yi çantada keklik görmek en büyük hata olsa gerek.

 5. ÇETİN FIRAT

  14.03.2019 09:59:32

  'Kale; umutların bahar bahar çiçek açtığı, dünya durana kadar bütün İZOLLU' ların kalbinin attığı yerdir.'Doğu ve Batı’yı birbirine bağlayan karayolu, Kale ovasındaki tarım çeşitliliği zenginliği bütün TÜRKİYE'ye İzollluların maharetleri ile yayılacaktır.Toplumda ne kadar saygı görüyor takdir ediliyorsanız vicdanda rahat aranan özlenen insansınız siz zaten.Alanında Kale'li uzmanlar dururken Kale Geçlik ve Spor İlçe Müdürlüğüne atanan ZABITA MEMURU Celal GENÇ'e kadar değerlisiniz. ADAMSINIZ...!

 6. Cumali

  14.03.2019 01:37:08

  Komedi dans üçlüsü milletle halen başkan dalga geçiyor galiba hiç bir hizmet yapmadı şimdide suçlu arıyor kendine sen ne yaptınki büyük şehir ne yapsın

 7. Kemal

  13.03.2019 19:44:57

  Siyaset hep böyle degilmidir sandığa kadar halk sırtında goturulur sandıktan sonra halkın sırtına binilir... kale halkı da bunu yaşayacak yine.Yapılacak projelerle yerel turizme kazandirilacak birçok alanı varken yatırım yapilmadigindan yerinde sayan bir yer kale ve bana göre en değerli ilçesi ama işte gelin görün ki mantık hep şu kale cepte!!!

 8. yaren berfin

  13.03.2019 17:25:07

  Başaknımıza ilçemize sahip çıkmayanlar Kalede barajın altında kalacaklar

 9. Serdar

  13.03.2019 16:24:08

  Kale Ak partiden rekor oy alıyordu ancak oy hizmet gerektirir. Seçime girerken oy için vermedik söz bırakılmıyor. Ama seçimden sonra da kime kimseyi tanımıyor. Bu nasıl zihniyet. Oylar bu dönem düşecek

 10. Ahmet

  13.03.2019 16:22:15

  Kale belediye başkanı Cemal Akdemir halkın derdiyle kederlenen, sevinciyle sevinen bir belediye başkanıydı. Kendisi Kale'ye çok emek verdi ancak karşılığını alamadı. Doğru duvar yıkılmaz

 11. Tamer

  13.03.2019 16:12:41

  Ak Parti bir dava partisi değil, bir anda doğdu,ne olduğunu anlamadan iktidar oldu,sonrada güçlünün yanında olmak ve iktidar nimetlerinden faydalanmak isteyenlerin uğrak yeri oldu.Tabii günler ilerledikçe güç için,menfaat için pastadan bir dilimde biz yiyelim diyenlerle doldu. Tabii böyle olunca da;pastadan kişi başına düşen dilimin boyutu azaldı.Bu sefer nefisleri doymayanlar birbirine düşmeye başladılar.Kale Belediye Başkanı tanımam etmem ama bir dergide çalışmalarını okumuştum ve samimi,dürüst,çalışkan biri olarak görmüştüm.Belli ki birilerine pasta vermemiş ve fişi çekilmiş. YAZIK!!!

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Ercan: Bağımlılık oranlarını azaltmayı hedefliyoruz
Gündem

Ercan: Bağımlılık oranlarını azaltmayı hedefliyoruz

Şahin: Askerimizle iftar açmak ayrı bir huzur verdi
Gündem

Şahin: Askerimizle iftar açmak ayrı bir huzur verdi

Umutlar son haftaya taşındı
Spor

Umutlar son haftaya taşındı

19 Mayıs'ın 100. yılı kutlandı
Gündem

19 Mayıs'ın 100. yılı kutlandı

Malatyalıların gönül sofrası
Gündem

Malatyalıların gönül sofrası

Yarışlara sporseverler ilgi gösteriyor
Spor

Yarışlara sporseverler ilgi gösteriyor

19 Mayıs altın fiyatları
Gündem

19 Mayıs altın fiyatları

Yaşlı adamın korku dolu anları amatör kameraya yansıdı
Gündem

Yaşlı adamın korku dolu anları amatör kameraya yansıdı

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Şeytan doldurdu!...
Asayiş

Şeytan doldurdu!...

Kur’an’ı Kerim Cüz: 014
Video

Kur’an’ı Kerim Cüz: 014

BIFOUMA’DAN MALATYA’YA İHANET!
Spor

BIFOUMA’DAN MALATYA’YA İHANET!

Sebep kız meselesiymiş!...
Asayiş

Sebep kız meselesiymiş!...

Günün Özeti
Foto Galeri

Günün Özeti

Malatya’da 10 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 10 kişi vefat etti

Güder: Sanatsal faaliyetlerin yaygınlaşması gerekiyor
Kültür - Sanat

Güder: Sanatsal faaliyetlerin yaygınlaşması gerekiyor

Tüfenkci: Bağcılar, gereken cevabı veriyor
Siyaset

Tüfenkci: Bağcılar, gereken cevabı veriyor

Yasa dışı tombalaya 7 bin 40 TL ceza...
Asayiş

Yasa dışı tombalaya 7 bin 40 TL ceza...

Malatya Muhasebeciler Odası Genel Kurulu yapılıyor
Gündem

Malatya Muhasebeciler Odası Genel Kurulu yapılıyor

En İyi İhracat ve Genel İşlem Ödülleri sahiplerini buldu
Gündem

En İyi İhracat ve Genel İşlem Ödülleri sahiplerini buldu

İlgi gören şarkılarla ‘Bahar Konseri’
Kültür - Sanat

İlgi gören şarkılarla ‘Bahar Konseri’

Başdemir: Malatya'da olmayan güzel projeler yapıyoruz
Gündem

Başdemir: Malatya'da olmayan güzel projeler yapıyoruz

18 Mayıs altın fiyatları
Gündem

18 Mayıs altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi