Malatya
05 Şubat, 2023, Pazar
 • DOLAR
  18.83
 • EURO
  20.32
 • ALTIN
  1128.4
 • BIST
  4997.63
 • BTC
  23351.652$

Kızılay: Diğer üniversitelere örnek olacak!

Kızılay: Diğer üniversitelere örnek olacak!
Malatya İnönü Üniversitesi İletişim Bölümü öğrencilerine öğrenim süreleri boyunca üniversite içinde gerçekleştirdikleri sosyal faaliyetleri kayıt altına almak amacıyla Sosyal Transkript Uygulanacak. Uygulama ile üniversite öğrencilerine sosyal transkript, diploma eki olarak sunulacak. Rektör Kızılay, uygulamanın diğer üniversitelere de örnek olacağına vurgu yaptı.

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay, İnönü Üniversitesi iletişim öğrencilerine, Transkript Uygulaması hakkında bilgi verdi. Kızılay, sosyal Transkriptin ders dışındaki sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetleri kapsadığını belirtti. Bu transkriptin diploma eki olarak öğrencilere sunulacağını ifade eden Kızılay, “İnönü Üniversitesi olarak bu eğitim ve öğretim yılında sosyal transkripti öğrencilerimize vermeye başlıyoruz. Sosyal transkript, akademik ders, sınav sonuçlarından sonra diploma eki olarak verdiğimiz transkriptin yanında ikinci bir transkript de olacak. Bu sosyal transkript, derslerin dışındaki sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlerin tümünü, öğrencimizin eğitim ve öğretim hayatı boyunca ön lisans veya lisans okuyorsa, hatta lisansüstü eğitimi boyunca katıldığı bütün sosyal faaliyetler, kültürel faaliyetler, sanatsal ve sportif faaliyetleri içerecek. Bunlar diplomanın eki olarak sunulacak ve gittiği iş başvurusunda veya farklı alanlarda katılım belgesi olarak gösterilebilecek” şeklinde konuştu. İnönü Üniversitesinin topluluklar, kulüpler açısından zengin bir kampüse sahip olduğunu dile getiren Kızılay, öğrencilere öğrenim süresi içerisinde sosyal faaliyetlerle destek olmak istediklerini belirtti.

DİĞER ÜNİVERSİTELERE ÖRNEK OLACAK 

Sosyal Transkript Uygulaması ile diğer üniversitelere de örnek olacaklarını vurgulayan Kızılay “Yaptığımız sosyal transkript çalışmasıyla öğrencilerimize diploma eki vermek istiyoruz. Bu uygulamayla yükseköğretim alanında diğer üniversitelerimize de İnönü Üniversitemiz örnek olmuş olacak. Hedefimiz öğrencilerimize bu diploma ekini vererek onların ileriki iş ve sosyal hayatlarında kendilerini üniversite döneminde yetkinlik kazandıkları bu sosyal birikimle daha huzurlu, daha başarılı olmalarını ve kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlamaktır” dedi.
İki yıl boyunca ciddi bir çalışmayla ve Sağlık, Kültür ve Spor Daire Başkanlığının destekleriyle bu çalışmaya imza attıklarına dikkat çeken Kızılay, uygulamanın yazılımının da İnönü Üniversitesi bünyesindeki Teknokent tarafından yapıldığının altını çizerek sözlerini sonlandırdı.


HABER MERKEZİ-MALATYA 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!