Malatya
21 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.78
 • EURO
  35.27
 • ALTIN
  2487.6
 • BIST
  10739.94
 • BTC
  65057.68$

Kovulmak istenen depremzedeler AFAD’a emanet

Kahramanmaraş merkezli Malatya da dahil 11 ili etkileyen depremler sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kentte misafir ettiği, seçimden hemen sonra ise çıkartma karar aldığı depremzedeler, CHP'li Belediyenin yaptığı iyiliğin seçim yatırımı olduğunu anlattı. Belediyenin ayıbından sonra depremzedelerin tüm masraflarını AFAD üstlendi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ili etkileyen depremler sonrasında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinin kentte misafir ettiği, seçimden hemen sonra ise çıkartma karar aldığı depremzedeler, CHP'li Belediyenin yaptığı iyiliğin seçim yatırımı olduğunu anlattı. Belediyenin ayıbından sonra depremzedelerin tüm masraflarını AFAD üstlendi.
Kahramanmaraş merkezli Adana, Adıyaman, Diyarbakır, Gaziantep, Hatay, Kahramanmaraş, Kilis, Malatya, Osmaniye, Şanlıurfa ve Elazığ olmak üzere toplamda depremden etkilenen 11 ildeki vatandaşlar çeşitli illere akın etmişti. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi de 6 Şubat 2023 tarihindeki asrın felaketi depreminde vatandaşların yaralarını sarmak için bazı depremzedeleri Tekirdağ’a getirip misafir etmişti. 14 Mayıs 2023 seçimlerinde hemen sonra Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından misafir edilen depremzedeler 13 Ağustos 2023 tarihine kadar sözleşmeleri olmalarına rağmen çıkarılma kararı alındı.

AFAD ÜSTLENDİ 

Depremzedelerin çıkarılma kararı büyük bir tepkiyle karşılaşılırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Süleyman Soylu kısa sürede olaya el atılarak depremzedelerin kaldıkları otelde kalmaları sağlandı. Tekirdağ Valisi Aziz Yıldırım, depremzedeleri tek tek ziyaret ederken, depremzedelerin otel dahil tüm masraflarını AFAD üstlendi. Ayrıca şuana kadar deprem bölgelerinden konteyner ev çıkan 1 aile Tekirdağ’daki otelden ayrıldığı öğrenildi.

BUNLARIN SEBEBİ OY 

Depremzedelerden İsmail Güldağ yaptığı açıklamada, “Biz buraya geleli 3 ay oldu. Üç aydan beridir bize bir şey diyen olmadı. Seçimden 2 gün sonra AK Parti’nin oyu yukarı çıktı diye Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ‘Sizi buradan kovacağım’ dedi. Bunların sebebi oy, başka bir şey değil. Sen bana bakmıyorsun, hükümet bakıyor, para gönderiyor dedim. Git başkasına teslim et dedim. Nereye edersen et dedim. Harçlığım yok, ver bana 500 kağıt dedim. Verir mi? vermez tabi. Sonra buraya kağıt geldi. Terk edeceksiniz dedi. Ben terk etmem, gereken yere başvururum, hiç etmem dedim. Sonra Süleymanpaşa Belediyesini aradık, Süleymanpaşa Belediye Başkanı Cüneyt Yüksel geldi. ‘Biz yanınızdayız. O olmazsa bir varız’ dedi. Oradan Süleyman Soylu’ya, Cumhurbaşkanına telefon etmişler. Otel sahibi çıkın diyene kadar bizi buradan kimse çıkaramaz dedim. Gazeteciler geldi olay duyuldu. Ondan sonra ‘Biz 3 ay önce çıkın dedik’ dediler. Kağıt seçimden 2 gün sonra geldi” dedi.

KUMPAS İDDİASI 

Küfürlü, sözlü saldırının yaşandığı geceden de bahseden Güldağ, “Saldırı gecesi buradan yukarı çıkıyor. Buradan çıkınca oradan küfür ediyor. Erdoğan’a bize hakaretler ve küfürler ediyor. Buradan durmayacaksınız diyor. Sonra jandarma yakaladı, attılar içeri. İçmişler sonra buraya gelmişler. Neler söylüyorlar ya!. Küfür ediyorlar, sövüyorlar, buradan gideceksiniz diyorlar. Şuanda kimse bize karışmıyor. Otelin parasını da devlet ödüyor. Tekirdağ Büyükşehir Belediyesinden çıktı artık. Onlar ödemiyor. Çünkü iş oya döküldü. Aslında bizim burayı karıştıran 3-4 kişi. Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı, daire başkanı, ondan sonra sosyal hizmetlerden bir kadın var, biri de parti başkanı. Bunun 4’ü arada kumpas yapıyorlar. Bunları kovun buradan diyorlar” ifadelerini kullandı.

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!