Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Malatya hak ettiği yerde değil!

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, beraberindeki heyetle İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı ziyareti sırasında konuştu. Malatya‘nın halen hak ettiği yerde olmadığını dile getiren Malkoç, 'Malatya birçok imkanı bir arada bulunan bir ilimiz. İnsanları canlı hareketli önemli insanların yetiştiği bir coğrafya. Tarım alanında, hayvancılık alanında, özellikle sanayi alanındaki gelişmeler ilgi ile takip ediyoruz. Ama Malatya halen hak ettiği ettiği yerde değil, Malatya'nın daha iyi yerlere gelmesi gerekiyor”

HABER MERKEZİ-MALATYA

Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, beraberindeki heyetle İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ı ziyaret etti.

1_360

KAMU BAŞDENETÇİSİ MALKOÇ REKTÖR KIZILAY'I ZİYARET EDİYOR
Rektörlük makamında gerçekleşen ziyarette, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay, üniversitedeki eğitim-öğretim ve bilimsel çalışmalar hakkında Başdenetçi Şeref Malkoç'a bilgi verdi. Kızılay, ”Dün şehrimizde kamu başdenetçimiz çok güzel bir program yaptılar. Biz de o programa iştirak ettik. Bugünü de üniversitemize ayırdılar, kendine çok teşekkür ediyorum. Kamu başdenetçiliği kurumu ülkemiz için yeni ama kısa sürede çok önemli çalışmalar yapmış bir kurum ve bu kurumun çok hızlı ilerlemesi çok değerli büyüğümüz Başdenetçi Şeref Malkoç'a borçluyuz. Engin siyasi ve devlet tecrübesi ile hukuk birikimi ile Türkiye'de geçmişte milletvekilliği yapmış, şimdi ise başdanışmanlık döneminde kendisini izlediğimiz, çalışmalarından istifade ettiğimiz bir bir büyüğümüz, kendisini üniversitemizde görmekten son derece memnunuz” diye konuştu.

2_279

'ÜNİVERSİTELERLE BERABER ÇALIŞMANIN HEYECANI İÇİNDEYİZ'
Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç da Rektör Kızılay'a ev sahipliğinden dolayı teşekkür ederek, ”Türkiye'nin dört bir tarafında üniversitedeki çalışmaları görünce göğsümüz kabarıyor. Gelecek olan umudumuz heyecanımız artıyor. Üniversiteler toplumun kılavuzudur. Rektörümüzün Malatya'daki çalışmalarını yakından izliyoruz. Biz kurum olarak yattığınız birçok faaliyette Malatya İnönü Üniversitesi'nde destek arıyoruz. Türkiye'de son yıllarda çok ciddi gelişmeler oldu, ama bu gelişmeleri üniversiteler rehberliğinde mutlaka taçlandırılması gerekiyor. Biz kamu denetçiliği kurumu olarak üniversiteler ile beraber çalışmanın heyecanını yaşıyoruz” şeklinde konuştu.

3_179

MALATYA BİRÇOK İMKANI BİR ARADA BULUNAN İLİMİZ
Malatya‘nın halen hak ettiği yerde olmadığını da dile getiren Malkoç, "Malatya birçok imkanı bir arada bulunan bir ilimiz. İnsanları canlı hareketli önemli insanların yetiştiği bir coğrafya. Tarım alanında, hayvancılık alanında, özellikle sanayi alanındaki gelişmeler ilgi ile takip ediyoruz. Ama Malatya halen hak ettiği ettiği yerde değil, Malatya'nın daha iyi yerlere gelmesi gerekiyor” diye konuştu.

ÖTE YANDAN MALKOÇ MALATYA TSO'YU ZİYARET ETTİ 

Bir dizi program için Malatya'ya gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Malatya Ticaret Sanayi Odası'nı (TSO) ziyaret etti.
TSO Meclis Başkanı Hasan Özkan'ı ziyaret ederek istişarelerde bulunan Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç'a kentin ticari yapısı ile ilgili bilgiler aktırıldı. Ziyarette konuşan Malkoç Malatya'nın turizm, tarım ve hayvancılığının yanı sıra sanayisinin de çok iyi bir yerde olduğunu belirterek, "Türkiye'nin yıldızı parlayan illerinden Malatya'nın biraz daha gayret göstermesi gerekiyor. Biz de kamu denetçiliği kurumu olarak elimizden gelen desteği vereceğiz” şeklinde konuştu. Malatyaspor gibi Malatya kentinin de Süper Lig'de olması gerektiğine vurgu yapan Malkoç, "Malatya'nın ticaret, sanayisi, turizmi ve kültürü de daha da ileride olmasını bekliyoruz. Bu konuda biz de elimizden gelen desteği vereceğiz" ifadelerini kullandı.

4_105

SORUNLARI GİDERMEYE ÇALIŞIYORUZ

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren TSO Meclis Başkanı Hasan Özkan ise “Sayın Malkoç ve ekibinin Malatya'mıza ziyareti artı puan olarak gelecektir. Malatya'nın sorunlarını, dilimizin döndüğü, elimizden geldiğince anlatmaya ve gidermeye çalışıyoruz” diye konuştu.

5_60

MALKOÇ DAHA SONRA KONFERANSTA KONUŞTU 

Bir dizi ziyaret için Malatya'ya gelen Kamu Başdenetçisi Şeref Malkoç, Malatya İnönü Üniversitesi Ombudsman Topluluğu tarafından organize edilen 'Adalet, Ombudsmanlık ve Üniversiteler' konulu konferansta konuştu.

MALKOÇ ÇOK TECRÜBELİ BİR SİYASETÇİDİR 
Konferansın açılış konuşmasını yapan Malatya İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay, ”Yaklaşık 3 yıldır Ombudsman Topluluğu üniversitemizde çalışmalarını sürdürüyor. Belki Türkiye üniversiteleri arasında ilk kurulan topluluklardan bir tanesidir. Şeref Malkoç, ülkemizi için çok kıymetli bir devlet adamı, çok tecrübeli bir siyasetçidir. Bugün üniversitemize geldiğinden dolayı kendisine teşekkür ediyoruz" dedi.

9_60

MALATYA VE ÜNİVERSİTE HAK ETTİĞİ YERDE DEĞİL 
Katılımcılara kamu başdenetçiliği ile ilgili açıklamalarda bulunan Kamu Başdenetçisi (Ombudsman) Şeref Malkoç, ”Türkiye'nin 81 ili var. Her ilin ayrı ayrı güzellikleri var ama bu iller içerisinde bazı iller vardır, bunlar o bölgenin yükünü çeker ve Türkiye'nin sıkıntısını paylaşan illerdir. Bunlardan bir tanesi de Malatya'dır. Ama şu anda hem Malatya hem de İnönü Üniversitesi olsun hak ettiği yerde değildi. Malatyaspor hemen hemen Malatya'nın hak ettiği yerde ama diğer yerlere baktığımızda sanayi olsun, tarım olsun biz daha çok şey bekliyoruz. Tabi bu, üniversitenin öncülüğünde olacak. Çünkü üniversiteler bir toplumun rehberidir, kılavuzudur, yol göstericisidir” diye konuştu.

8_49

HANGİ ÜLKENİN ÜNİVERSİTESİ ÖNDE İSE O ÜLKE GELİŞMİŞ DURUMDADIR
Üniversitelerdeki gelişmelerin ülkenin her alanına yansıdığını anlatan Malkoç, ”Üniversitelerin ufku o ilin, o ülkenin ufkudur. Dünyaya baktığımızda hangi ülkenin üniversitesi önde ise o ülke her alanda gelişmiş durumdadır. Biz de Türkiye'de üniversitelerimizde bunları bekliyoruz ve umut ediyoruz. Son yıllarda gelişmeler bu umudumuzu, heyecanımızı artırdı. Türkiye'de 81 ilde üniversitemiz var şimdi, Türkiye'de 207 üniversite oldu, bu muazzam bir şey. Üniversiteye erişebilme açısından Türkiye sayılı ülkelerden biri” ifadelerini kullandı.
Türkiye'deki hak ve özgürlük ortamının terör örgütleri tarafından zehirlendiğini ifada eden Malkoç, "Türkiye son 15 yılda her alanda olduğu gibi bu alanda (adalet) da olağanüstü çalışma içinde. Anayasamız, kanunlarımız değişiyor, hak ve özgürlük alanları genişliyor. Tam bunlar olurken, ciddi mesafeler alınmışken, terör örgütleri bu ortamı zehirledi. PKK, hendek, çukur kazdı. Yabancı istihbarat örgütlerinin onlara verdiği akıllara kandı, Türkiye'de huzuru bozdu. Hendek, çukur kazdı, sonunda o hendeğe ve çukura Türk milleti onları gömdü. DEAŞ, FETÖ aynı şeyi yaptı. Tüm bu terör örgütleri Türkiye'deki bu hak ve özgürlük ortamını zehirledi" dedi.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 7 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 7 kişi vefat etti

Çınar: Yaşam kalitesini yükseltiyoruz
Gündem

Çınar: Yaşam kalitesini yükseltiyoruz

Bıçaklı kavga!
Asayiş

Bıçaklı kavga!

Uyuşturucuya geçit yok
Asayiş

Uyuşturucuya geçit yok

Bilanço açıklandı!
Asayiş

Bilanço açıklandı!

O'nun hayatı...
Gündem

O'nun hayatı...

Esnaf bugünü bayram olarak gördü
Gündem

Esnaf bugünü bayram olarak gördü

Kaçak avlanmaya ceza!
Gündem

Kaçak avlanmaya ceza!

Bazı birimler yeni yerinde...
Gündem

Bazı birimler yeni yerinde...

İdam yasası istediler!
Gündem

İdam yasası istediler!

Poliklinik hizmeti başladı!
Gündem

Poliklinik hizmeti başladı!

1 Haziran altın fiyatları
Ekonomi

1 Haziran altın fiyatları

Bu yöntem İnönü Üniversitesi’nde geliştirildi!
Sağlık

Bu yöntem İnönü Üniversitesi’nde geliştirildi!

Onkoloji Hastanesi tamam!
Sağlık

Onkoloji Hastanesi tamam!

Çalışmalar yeniden başladı
Spor

Çalışmalar yeniden başladı

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Silahlar konuştu!
Asayiş

Silahlar konuştu!

'Dur' ihtarına uymayınca...
Asayiş

'Dur' ihtarına uymayınca...

Kızılay, milat oldu
Özel Haber

Kızılay, milat oldu

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Bu proje geçmiş ile geleceği bağlayacak
Gündem

Bu proje geçmiş ile geleceği bağlayacak

Ravcı: 'Mazeret ürettiğimiz yok'
Spor

Ravcı: 'Mazeret ürettiğimiz yok'

Derindağ: 2022 yılına kadar devam edecek!
Video

Derindağ: 2022 yılına kadar devam edecek!