Malatya
21 Haziran, 2024, Cuma
 • DOLAR
  32.83
 • EURO
  35.16
 • ALTIN
  2492.4
 • BIST
  10739.94
 • BTC
  65066.06$

Malatya’da Amatör Spor Haftası başladı

Malatya’da Amatör Spor Haftası başladı
Her yıl Ekim ayının ikinci haftasında Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu tarafından ortaklaşa düzenlenen ‘Amatör Spor Haftası’ Malatya’da başladı. Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, hafta boyunca çeşitli branşlarda sportif faaliyetler yapılacağını söyledi. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan ise Amatör Spor Haftası’nın amacının sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi olduğunu ifade ederek, “Spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla düzenlenmiştir” dedi.

Kent merkezinde bulunan Kanalboyundan Millet Bahçesine doğru yapılan yürüyüşle başlayan Amatör Spor Haftası etkinliklerine Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan, ASKF Malatya Başkanı Seyfullah Özdemir, sporcular ve antrenörler katıldı.
Yürüyüş sonrası Millet Bahçesi alanında bir açıklama yapan Malatya ASKF Başkanı Seyfullah Özdemir, hafta boyunca çeşitli branşlarda sportif faaliyetler yapılacağını söyledi. Malatya Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebu Bekir Kayhan ise Amatör Spor Haftası’nın amacının sportif faaliyetler ile farkındalık oluşturarak insanların düzenli fiziksel aktivite alışkanlığına özendirilmesi olduğunu ifade ederek, “Spora yeni başlayan çocukların müsabaka tecrübesi kazanması ve buna yönelik müsabakalar düzenlenmesi, başarılı sporcularımızın halkımıza tanıtılması, yeni bireylerin spora kazandırılması amacıyla düzenlenmiştir” dedi.

ÇOCUKLARIN SPORA BAŞLAMASINI HEDEFLİYORUZ 

1 Hafta boyunca çeşitli spor branşları düzenleyecekleri ifade eden Kahyan, “Amacımız Amatör Spor Haftası Etkinlikleri çerçevesinde insanlarımızın spora kazandırılmasını özelikle de çocuklarımızın spora başlamalarını sağlamak en önemli hedeflerimiz olacaktır. Gencimizle yaşlımızla herkes tarafından sporun yapılması ve bir alışkanlık haline getirilmesi gerekmektedir. Bu çerçevesinde deprem döneminde olduğu gibi konteyner kentlerde gerek yurtlarımızda, okullarımızda tüm alanlarda aralıksız etkinliklerimize faaliyetlerimize devam ettik, ediyoruz. Birçok branşta Uluslararası, Ulusal şampiyon başarılı sporcularımız var” ifadelerine yer verdi.

ÜSTESİNDEN GELECEĞİZ

Deprem psikolojisinden en güzel yolla atlatılması için sorun birleştirici gücünün kullanılması gerektiğini de kaydeden Kayhan, “Bu güç ve dayanışmanın üstesinden gelemeyeceği hiçbir zorluk yoktur. Sizleri tesislerimizde hafta boyunca yapacağımız etkinliklere bekliyoruz. Bu vesile ile Amatör Spor Haftası Etkinlikleri boyunca yapılacak olan müsabakalarda görev alacak, tüm sporcularımıza, antrenörlerimize, ve diğer paydaşlarımızı tebrik ediyor, başarılar diliyorum’’ diye konuştu.

KAYNAK: İHA 

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!