dore okulları
Malatya
23 Temmuz, 2024, Salı
 • DOLAR
  32.88
 • EURO
  35.72
 • ALTIN
  2540.9
 • BIST
  11102.16
 • BTC
  66360.170$

Malatya’da Günün Öne Çıkan Haberleri: Şifa Yolculuğu, Yangın Mağdurları ve Yeni Vali

Malatya’da Günün Öne Çıkan Haberleri: Şifa Yolculuğu, Yangın Mağdurları ve Yeni Vali
Malatya’nın gündeminde bugün birçok önemli gelişme var. İşte öne çıkan haberler:
Narin

ERZİNCAN’DAN MALATYA’YA ŞİFA YOLCULUĞU

Erzincan’dan Malatya’ya 200 ton acı kayısı çekirdeği gönderiliyor. Bu çekirdekler, sağlık sektöründe kullanılmak üzere yola çıktı. Malatya’ya şifa getirecek bu önemli sevkiyat, bölgenin sağlık turizmi açısından da büyük bir adım olarak görülüyor.

İLGİLİ BİRİMLER TEYAKKUZA GEÇİRİLDİ

Milletvekili Ömer Toprak, ilgili birimlerin tamamının teyakkuzda olduğunu açıkladı. Malatya’da yaşanan son olaylar ve doğal afetlere karşı hızlı ve etkili bir müdahale için çalışmaların sürdüğünü belirtti.

MALATYA FAY HATTINDA YAKIN MERCEK

Jeologlar, Malatya fayını yakın mercek altına aldı. Anadolu’nun içinde bir deformasyonun söz konusu olduğu belirtildi. Bu çalışmalar, olası depremlere karşı önlemler alınmasını sağlayacak önemli veriler sunuyor.

MALATYA DAHİL 25 İLDE ‘KUYU-8’ OPERASYONU

Malatya’nın da içinde bulunduğu 25 ilde düzenlenen ‘Kuyu-8’ operasyonlarında 54 şüpheli yakalandı. Operasyonlar, suç örgütlerine büyük darbe vurdu.

YANGINDA MAĞDUR OLAN ESNAFLARIN YANINDAYIZ

Malatya’daki yangında mağdur olan esnaflar için destek mesajı geldi. Esnafların zararlarının karşılanması ve yeniden işlerine dönebilmeleri için çeşitli yardımların yapılacağı belirtildi.

YANGIN MAĞDURU ESNAFLAR ÜZGÜN

Malatya’daki yangında iş yerleri hasar gören esnaflar, yangından geriye kalanları topluyor. Esnaflar, yangının neden olduğu zararın karşılanması için yetkililerden destek bekliyor.

SEÇİM SÖZÜ YERİNE GETİRİLDİ

Bayram Taşkın, seçimde verdikleri sözleri yerine getirdiklerini açıkladı. Taşkın, seçim vaatlerinin yerine getirilmesi konusunda gösterdikleri çabayı vurguladı.

BAKAN ERSOY’DAN LGS ŞAMPİYONLARINA HEDİYE

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, LGS şampiyonlarına hediye verdi. Malatya’da düzenlenen törende, başarılı öğrencilere çeşitli ödüller takdim edildi.

YANGIN MAĞDURU ESNAFLARIN ZARARI KARŞILANACAK MI?

Malatya’daki yangında iş yerleri hasar gören esnafların zararlarının karşılanıp karşılanmayacağı merak konusu. Yetkililer, bu konuda çalışmaların sürdüğünü ve esnafların mağduriyetlerinin giderileceğini belirtti.

KIŞLA CADDESİ’NDE YIKIM BAŞLADI

Malatya Kışla Caddesi’nde yıkım çalışmaları başladı. Depremden zarar gören binaların yıkımına başlandı ve bölgedeki güvenliğin sağlanması için gerekli önlemler alındı.

MALATYA’DA VEFAT EDENLER

Malatya’da vefat edenler arasında Ahmet Kaya, Zeynep Demir ve Ali Yılmaz bulunuyor. Yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

MALATYA VALİSİ DEĞİŞTİ

Malatya Valisi değişti. Yeni vali olarak atanan Mehmet Aktaş, görevine başladı. Aktaş, Malatya’nın gelişimi için önemli projelere imza atmayı hedefliyor.

GECE YARISI DEPREM PANİĞİ

Malatya’da gece yarısı meydana gelen deprem, paniğe neden oldu. Depremin ardından can ve mal kaybı yaşanmadığı belirtilirken, vatandaşlar tedirginlik yaşadı.
 

elsan

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!