Siyaset
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"


'Trenden inen bir daha bu trene binemez'

AK Parti heyeti, Arapgir İlçesi'ni ziyaret ederek Arapgir Belediye Başkan Adayı Rıza Murat Türksoy'un proje tanıtım toplantısına katıldı. AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca:' AK Parti treninden inen hele de çizgisini 180 derece değiştiren birinin AK Parti trenine bir daha binmesi mümkün değildir.'

HABER MERKEZİ-ARAPGİR

AK Parti heyeti, Arapgir İlçesi'ni ziyaret ederek Arapgir Belediye Başkan Adayı Rıza Murat Türksoy'un proje tanıtım toplantısına katıldı. 

ZİYARETE KATILANLAR
AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Öznur Çalık, AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut, AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan, partililerle birlikte Arapgir İlçesi'ni ziyaret etti. 

1002_376

"ARAPGİR BİZİM AŞKIMIZ OLACAK"
Toplantıda konuşan AK Parti Arapgir Belediye Başkan Adayı Rıza Murat Türksoy, "İnsan şehri inşa ederken aslında insan taşıyla toprağıyla kendini inşa eder. Gönlü taş olanın şehri taş olur, gönlü aşk ile dolu olanın şehri gülistan olur. Arapgir, bu anlamda bizimde sevdamız. Arapgir, bizimde aşkımız olacak" dedi. 

TÜRKSOY PROJELERİ HAKKINDA BİLGİLER VERDİ
Projeleri ve yapacakları çalışmalarla ilgili bilgiler veren Türksoy, Arapgir'i gülistan yapmak için ilk etapta 44 proje hazırladıklarını kaydetti. 
Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat ise Arapgir'in naif insanları memleketi olduğunu ifade ederek, "Arapgir, gerçekten Malatya'mızın en güzel ilçelerinden birisi. Arapgir'imize size yakışır bir şekilde bir belediye başkan adayımız var. Murat Bey, gerçekten devlet içerisinde bürokraside çok büyük tecrübeleri olan, İl Özel İdaresi döneminde Malatya'mızı çok iyi tanıyan ama aynı zamanda da Arapgir'i çok iyi bilen, yine Malatya'mız büyükşehir olduktan sonra Yeşilyurt'ta hizmet eden ve geçmiş tecrübelerini belediyecilikle taçlandıran bir kardeşimiz. Ben, Arapgir'in inşallah sizin desteklerinizle, çok güçlü bir şekilde Murat Bey'i seçeceğiz. Malatya'mızda büyükşehir ve 11 ilçe belediyemiz vardı inşallah 31 Mart'ta 2 ilçemizi de alarak, 14-0 yapmamamız lazım" diye konuştu. 

1003_286

"ARAPGİR'E GÜZEL HİZMETLER YAPACAK"
AK Parti Malatya İl Başkanı İhsan Koca, AK Parti Arapgir Belediye Başkan Adayı Rıza Murat Türksoy'un hem İl Özel İdare'den hem de Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcılığı görevinde bulunması nedeniyle belediyecilik tecrübesiyle Arapgir'e çok güzel hizmetler yapacağını ifade etti. 

"AK PARTİ TRENİNDEN İNEN BİRİ TEKRAR O TRENE BİNEMEZ"
Koca, AK Partili belediyeciliği bilmeyenlerin Arapgir'e hizmet edemeyeceklerini belirterek, şunları söyledi: 
“Seçilirsek AK Parti'ye geçeriz diyenlere inanmayın. Trenden inen bir daha bu trene binemez. Cumhurbaşkanımız bunu çok açık ifade ediyor. Bizde onun sözlerini aynen tekrarlıyoruz. AK Parti treninden inen hele de çizgisini 180 derece değiştiren birinin AK Parti trenine bir daha binmesi mümkün değildir. Öyle gelip, Arapgirli hemşerilerimizin aklını çelmeye çalışanlara prim vermeyin. AK Parti'ye rakip olup, seçim kaybetmesi için her türlü hileyi uygulayanların AK Parti'ye geçmeleri mümkün değil, biz kendi yolumuza bakıp, hizmetlerimizi anlatacağız. Yapacaklarımızı anlatıp, hemşerilerimizle gönül bağımızı güçlendireceğiz. Başkalarının dedikodularına fırsat vermeyeceğiz, inanmayacağız." 
Battalgazi Belediye Başkanı ve AK Parti Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Selahattin Gürkan ise Arapgir'in devlete ve millete hem geçmişte hem de bugün hizmet eden ünlü şahsiyetlerin doğup, büyüyüp, yaşadığı topraklar olduğunu ifade etti. 

1004_145

"DEVLET TERBİYESİ ÇOK ÖNEMLİDİR"
AK Parti Arapgir Belediye Başkan Adayı Rıza Murat Türksoy'un kibar ve naif olmasının yanı sıra devlet terbiyesi tecrübesi gördüğünü dile getiren Gürkan, “Devlet tecrübesi ve terbiyesi çok önemlidir. Aile terbiyesi gibi önemlidir. O anlamda Murat kardeşimle takım ruhu içerisinde burada hep birlikte ele ele vererek hem Arapgir'imizi hem Malatya'mızı hem de diğer ilçelerimizi ayağa kaldıracağız. Benim sizlere olan güvenim tamdır. İnşallah bu takım, ekip Malatya'yı mazisine layık istikbale hazırlama noktasında ele ele, gönül gönüle vererek ve bunu sizlerle birlikte taçlandırarak, Malatya'nın 13 ilçesinde ve büyükşehir olmak üzere Türkiye'de rekor bir oy ile Türkiye'ye siyasette sevginin, muhabbetin ve gönül belediyeciliğinin temayüz ettiği rol model örneğini vereceğiz" dedi. 

"BİZ GELMEDEN DERSİMİZİ ÇALIŞTIK"
Gürkan, bir makama gelindiğinde o makamın hakkını vermek gibi bir sorumluluklarının olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü: 
“Sadece o gün için hizmet etme veya da seçildiğin dönem için hizmet etme anlayışı içerisinde biz hiç olmadık. Geçmişin, günün ve geleceğin nasıl belediye başkanı oluruz, o vizyonda çalıştık. Biz gelmeden dersimizi çalıştık. 13 ilçeyle ilgili kitapçık hazırladık. Mahallelerimizin sorunları, tarihi, güçlü ve zayıf yanları hepsini belirledik. Restorasyonların yapılması, sokak sağlıklaştırılması, konak, kümbet, hanlar, hamamlar, camilerimizin ayağa kaldırılması bizim en önem verdiğimiz, öncelikli konularımızdır. Geçmişine sahip çıkmayan bir insanın gününe ve geleceğine sahip çıkması, geleceğine emin adımlarla yürümesi mümkün değildir. Biz bunun bilinci içerisindeyiz ve onun için hem şehrimiz hem de ilçelerimiz açısından çalışmalarımızı yürüteceğiz.” 

"KÜLTÜR ROTALARI OLUŞTURDUK"
Malatya'yla ilgili kültür rotaları oluşturduklarını kaydeden Gürkan, "Yazıhan, Arguvan, Arapgir ve Hekimhan'ı kültür rotası olarak belirledik. Arapgir'in paşa konakları, ürettiği ürünler, endemik bitki çeşitleri, tarihten getirdiği kültürel miras, yetiştirdiği değerler, o değerlerin burada bıraktığı medeniyetin gezilip, görülmesi noktasında çalışmalar yapacağız. Sadece Malatya ve Türkiye ölçeğinde değil, uluslararası ölçekte bu rotalarımızın oluşturulması lazım" ifadelerine yer verdi. 

"GECE-GÜNDÜZ DEMEDEN ÇALIŞACAĞIZ"
Gürkan, görevlerini layıkıyla yerine getireceklerini ifade ederek, "Gece-gündüz demeden, milletin kör kuruşuna sahip çıkarak, şeffaf ve berrak bir yönetim anlayışını bu toplumla birlikte yönetmek gibi bir sorumluluğumuz var. Şehrimizde şehir meclisleri oluşturacağız. Şehir meclislerini önemsiyorum. Şehrin sosyal sermayesini de biz bu işe katma değer olarak sunmak durumundayız. Bazen televizyonlarda duyuyorum, 'Başkan yaptı ama Kültür ve Turizm Bakanlığından, Vakıflardan, Fırat Kalkınma Ajansı'ndan, Avrupa Birliği'nden, Dünya Bankası'ndan aldı' diyor. Tabi ki alacağım, at binenin kılıç kuşananındır. Yönetici, yöneten değil kaynak üreten, finansman bulan kişidir. Biz bugün belediye bütçemizin 5 katından daha fazla yatırım yaptık" dedi. 

"ÇOK DAHA BÜYÜK HİZMETLERE İMZA ATACAK"
AK Parti MKYK Üyesi ve Elazığ Milletvekili Metin Bulut ise "Bu dönem inşallah Arapgir çok güçlü bir belediye başkanıyla çok daha büyük hizmetlere imza atacak. Biz, Murat başkanımıza çok inanıyoruz ve güveniyoruz. İl Özel İdaresi'nden başlayan tecrübesi, daha sonra belediyede iyice perçinleşmiş, adeta belediye başkanlığı için biçilmiş kaftan haline gelmiş. Zaten projelerini incelediğinizde teknik altyapıdan sosyal üst yapıya kadar dokunmadığı hiçbir alan kalmamış. Böylelikle sizler 1 Nisan'da bu emaneti teslim ettiğinizde, ona düşende bugün saymış olduğu şeyleri gerçekleştirmek" diye konuştu. 

"İLK FIRSATTA KENDİLERİNİ BAŞKALARININ KUCAĞINA ATTILAR"
"Bu trenden inenler bu trene bir daha binemezler" diyen Bulut, şunları söyledi: 
Bizim bir tane müttefikimiz var, Milliyetçi Hareket Partisi. Kendine alan bulamadığı için, ilk fırsatta kendisini başka partilerin kucağına atanlar, sakın ha sakın davadan, dava adamlığından bahsetmesinler. Dava adamlığından bahsedilecek ise Hacı Uğur Polat'tan bahsetsinler. Bugün nefislerine yenilenler, Allah'ın izniyle 1 Nisan'da sandıkta da aynı şekilde yenilecekler." YORUMLAR

  1. Rahmi

    26.02.2019 22:07:09

    Peki makinistin mesaisi bitince, treni durdurup evine gidince ne olacak?

  2. Ali Yılmaz

    26.02.2019 20:28:19

    Fakıbabaya da Cumhurbaşkanı aynı lafları demişti dün gibi hatırlıyorum ama yine bindi o trene sende bi gün o trenden inecen

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Tarihi kentler birliği ilimizde toplandı
Gündem

Tarihi kentler birliği ilimizde toplandı

Silahlı saldırıya uğrayan şahıs yaralandı
Asayiş

Silahlı saldırıya uğrayan şahıs yaralandı

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 8 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 8 kişi vefat etti

Güder: Görev dağılımı yapıldı
Gündem

Güder: Görev dağılımı yapıldı

Çocuklara spor bilinci aşılanıyor
Spor

Çocuklara spor bilinci aşılanıyor

Çınar: Yeşilyurt'u turizm merkezine dönüştürmek istiyoruz
Gündem

Çınar: Yeşilyurt'u turizm merkezine dönüştürmek istiyoruz

Kaleye takviye geldi
Spor

Kaleye takviye geldi

3 dakikada 1 kilo yedi
Gündem

3 dakikada 1 kilo yedi

Bakan Selçuk: “Her engellinin bir iş koçu olacak”
Gündem

Bakan Selçuk: “Her engellinin bir iş koçu olacak”

25 sporcu katıldı
Spor

25 sporcu katıldı

Bakan Turhan: Kuzey Çevreyolu ulaşımı rahatlatacak
Gündem

Bakan Turhan: Kuzey Çevreyolu ulaşımı rahatlatacak

Guilherme: Yuvamda kaldığım için mutluyum
Spor

Guilherme: Yuvamda kaldığım için mutluyum

Ravcı: “Olimpija Ljubljana güçlü bir takım”
Gündem

Ravcı: “Olimpija Ljubljana güçlü bir takım”

Menajerliğe Mehmet Gömülü getirildi
Spor

Menajerliğe Mehmet Gömülü getirildi

19 Temmuz altın fiyatları
Ekonomi

19 Temmuz altın fiyatları

DÖRT BÜYÜK DÜŞMÂN
Gündem

DÖRT BÜYÜK DÜŞMÂN

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Aslan: Kanalizasyon suyu vatandaşı rahatsız ediyor
Gündem

Aslan: Kanalizasyon suyu vatandaşı rahatsız ediyor

Yeni Malatyaspor'un rakibi belli oldu
Spor

Yeni Malatyaspor'un rakibi belli oldu

Yağış kayısı üreticilerini vurdu
Gündem

Yağış kayısı üreticilerini vurdu

Günün Özeti
Foto Galeri

Günün Özeti

Okullar ne zaman açılacak?
Eğitim

Okullar ne zaman açılacak?

Malatya’da 7 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 7 kişi vefat etti