Özel Haber
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"


TÜFENKÇi: ”Artık yeni şeyler söylememiz lazım”

Pütürge Çevre Köyleri Derneği tarafından, 26. Ve 27. Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan Bülent Tüfenkçi için “Teşekkür” buluşması yapıldı.

HABER MERKEZİ-MALATYA

Pütürge Çevre Köyleri derneğinin 16 yıldır yapmış olduğu faaliyetleri devam ediyor.

KATILANLAR

Holiday inn airport İstanbul'da düzenlenen buluşma törenine 26. Ve 27.  Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan ve Malatya milletvekili Bülent Tüfenkçi, Pütürge Çevre Köyleri Derneği Başkanı Osman Dursun, dernek ve takım başkanları, STK temsilcileri ve çok sayıda iş adamları katıldı.

“BAKANIMIZ, O DÖNEMDE BİZLERİ YALNIZ BIRAKMADI”

Pütürge Çevre Köyleri derneğinin her hafta 500-600 genci sahada bir araya getirdiğini söyleyen Dernek Başkanı Osman Dursun, “ Turnuvalarımızın son 7 senedir finalini Pütürge'de yapıyoruz. İlçedeki esnaflarımıza katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerimizi burada gerçekleştiriyoruz.  Pütürge Çeyrek Finali Turnuvasına katılan dernek başkanıma, takım başkanlarına teşekkür ediyorum. Daha öncesinden belirttiğimiz gibi Pütürge'nin final maçını burada yapacağız demiştik. Onun öncesinde 49 tane çocuğumuzu bayramdan önce sünnet ettik. Bugün o çocuklarımızın kirveleri de aramızda bulunuyor. Hayırsever iş adamlarımıza ve kirvelerimize de buradan bir kez daha teşekkür ediyorum. 26. Ve 27.  Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan milletvekilimiz daha önceden de yapmış olduğumuz çalışmalara katıldı ve Pütürge'de var olan sorunlarla ilgili yakından ilgilendi. Yapılan çalışmalara katkı sağladı. Sayın Tüfenkçi bu kez de bizleri yalnız bırakmadı. Ak Parti Genel Başkan yardımcımız ve Büyükşehir Belediye Başkanımız da vardı. Malatya'nın hemen hemen tamamı Pütürge'deydi diyebiliriz. İstanbul'da yaşayan Pütürgelileri memleketlerine getirip, buradaki hemşerileri ile kaynaşmalarını amaçlıyoruz. Bizim bugün buradaki amacımız 26. Ve 27.  Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan Malatya milletvekilimiz Bülent Tüfenkçi için bir teşekkür yemeği vermek. Gümrük ve Ticaret Bakanı olduğu süre içerisinde Malatya'yı gittiği her yerde tanıttı, kayısımızın tanıtımını yaptı” dedi.

“TÜFENKÇİ İLE GURUR DUYDUK”

Programda daha sonra konuşan Doğanyol Dernekler Birliği Başkanı Uygun Öztürk, davete katılmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “Pütürge ve Doğanyol arasında ayrı gayrı yoktur. 26. Ve 27.  Dönem Gümrük Bakanlığı yapan Malatya milletvekilimiz Bülent Tüfekçi ile her alanda gurur duyduk. Kendisi bakanlığı zaman zarfında büyük hizmetler yaptı. Doğanyol İlçemizin kalkınması adına güzel girişimleri oldu. Yapmış olduğu hizmetlerden dolayı Sayın Tüfekçi'ye teşekkür ederim. Malatya'ya yapılan hizmetlerin devamının geleceğine inanıyor ve başarılarının devamını diliyorum. 2 ay öncesinde bir futbol turnuvası gerçekleştirdik. Finale katılan takımlarımızı önümüzdeki sene Doğanyol'a götüreceğiz. Bizde Pütürge ve Çevre Köyler Derneği gibi, finalimizi Doğanyol'da gerçekleştireceğiz. Bu anlamda Pütürge ve Çevre Köyleri Derneğini gerçekleştirmiş oldukları bu etkinlikten dolayı kutluyorum” ifadelerini kullandı.

“EMEĞİ GEÇENLERE TEŞEKKÜR EDERİM”

Pütürge Eğitim Vakfı Başkanı Mustafa Nami Korkmaz da yaptığı teşekkür konuşmasında; “ Bu anlamlı günü tertip eden ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. 26. Ve 27.  Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan Malatya milletvekilimiz Bülent Tüfekçi'ye saygılarımı sunuyorum” dedi.

 “BAKANLIĞI DÖNEMİNDE MALATYA'YA BÜYÜK KATKILARI OLDU”

Malatya Dernekler Federasyonu Başkanı Durmuş Yılmaz ise; “ Bugün ki programımızın onur konuğu Sayın Bülent Tüfenkçi'dir. Kendisi alçak gönüllüğü ve mütevazılığı ile gönüllerimize taht kurmuştur. Bakan olduğu dönemde ve diğer zamanlarda değişmedi ve aynı mütevazılıkla yoluna devam etti. Biz kendisinden razıyız, Allah'ta kendisinden razı olsun. Bizi bugün bir araya getiren Pütürge Çevre Köyleri Derneği Başkanı Osman Dursun'a ve yönetimine teşekkür ederim. Sayın Tüfenkçi'nin Malatya'nın birlikteliği adına büyük katkıları olmuştur. Her zaman her sorunumuzda yanımızda olmaya gayret gösterdi. Malatya her zaman kendisinin önceliği oldu. Bu sene de nasip olursa Malatya Tanıtım Günleri yapılacak. 26. Ve 27.  Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanlığı yapan Malatya milletvekilimiz inşallah bu sene de Malatya Tanıtım Günlerine katılacaktır “ dedi.

“MALATYA'YA SAHİP ÇIKTINIZ”

Bugün aranızda olmaktan büyük mutluluk duyuyorum diyen 26. Ve 27.  Dönem Gümrük ve Ticaret Bakanı Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi, “Bu organizasyonu yapan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Bu buluşma bir yandan da istişare toplantısı oldu. İleriki dönemlerde “ne yapabiliriz” diye konuşmak adına büyük bir fırsat oluşturdu. Bu anlamda sizlerden de önerilerinizi dinlemek isterim. Bildiğiniz gibi Türkiye zor bir süreçten geçiyor. Türkiye, yeni bir sistem olan Başkanlık sistemine geçti. Bir yandan bu sistemi oturtmaya çalışan Türkiye bir yandan da ekonomik saldırılarla uğraşmak zorunda kaldı. Türkiye'de ekonomik saldırılar olurken, gerek burada bulunan iş adamlarımız gerek hemşerilerimiz vatanına sahip çıkmıştır. Bu tutum ve davranışlar bizim için her şeyin üstünde gelir. Sizler; bizlere, Pütürge'ye ve Malatya'ya sahip çıktınız. Bunu sözde değil, özde yaptınız. Bu organizasyon herkesin örnek aldığı bir organizasyona dönüştü. Bu buluşmalarda spor bir bahane, ama ilimiz ve ilçemizle kaynaşma bakımından önemli bir etkinlik. Bütün milletvekillerimiz sizin emrinizdeyiz. Burada bulunmayan milletvekillerimiz de dâhil olmak üzere, biz Malatya'yı, Türkiye'deki iller arasında rekabet yapabilecek bir konuma kavuşturacağız. Sizin burada daha güçlü olmanız için bizler Malatya'yı en üst seviyeye taşıyacağız. İnanıyorum ki İstanbul'un siyasetinde sizlerin de olması gerekiyor” ifadelerini kullandı.

“SİZLERİ DE SİYASETTE GÖRMEK İSTERİM”

Önümüzde yerel seçimin olduğunu hatırlatan Tüfenkçi: “ Malatyalı arkadaşlarımızı, Pütürgeli ve Doğanyollu arkadaşlarımızı da siyasette görmek isteriz. “dedi.

“ARTIK ÖNÜMÜZE BAKACAĞIZ”

Bakanlığı döneminde yapılan hizmetlere değinen Tüfenkçi, “Geçtiğimiz dönemde birçok projemizi başlattık, kimisi de hala devam ediyor. Bazı projelerimizin açılışı gerçekleştirilecek. Malatya için öneme sahip olan Onkoloji Hastanesini o dönem içerisinde yaptık. Yine yatırımcılar ve Malatya için büyük öneme sahip olan, Malatya'yı 6. Bölge Teşvik kapsamına alarak, ilimizin yatırım açısından bir adım öne geçmesini sağladık. Malatya'da bir yatırım patlaması da yaşadık. Malatya yatırım açısından önemli bir il haline geldi. Ekonomik krizin yaşandığı şu zamanlarda bile hala ilimize yatırımlar yapılmaktadır. Küçük sanayi sitesinin şehir dışına çıkarılması projesini hayata geçiriyoruz. Küçük esnaflarımızın daha büyük dükkânlarda iş yapmalarını sağlayacağız. Bu anlamda çok güzel mesafeler kat ettik. En kısa zamanda bu projemizi de hayata geçireceğiz. Geçtiğimiz dönemde yapılan birçok hizmeti burada anlatmak isterdim. Ama artık önümüze bakmak lazım ve yeni şeyler söylemek lazım. ‘Neler yapabiliriz' bunu konuşmak lazım.

“GEREKLİ ADIMLAR ATILACAK”

Yapılan turnuvalara yer tahsisi konusuna da değinen Tüfenkçi; “Yeni sistem dolayısıyla henüz bakanlıklarımız yerlerine oturmadı. Önümüzdeki dönemlerde istişare ederek, bu konuda gerekli çalışmaları da yapacağız dedi.

“MALATYAMIZI TANITMAK ZORUNDAYIZ”

‘Malatya hepimizin ortak paydasıdır' diyen Milletvekili Tüfenkçi,” Dün Battalgazi Belediyesinde Kervansaray Buluşması vardı. Orada da ifade ettiğim gibi; epeyce bir zamandır Malatya'da kayısı ile ilgili bir etkinlik yapılmıyor. Kayısı Malatya'nın kimliği ve kültürüdür. Gündem oluşturacak, gelecek nesillere aktarılacak bir etkinlik yapmamız gerekiyor. Malatya'mızı tanıtmak ve gündem oluşturmak zorundayız. Bunun için Malatya Tanıtım Günlerinin İstanbul'da yapılması çok önemli. Bu nedenle emeği geçen herkese teşekkür ederim. Hatalarımızı ve eksiklerimizi azalta azalta önümüzdeki dönemlere daha iyi girmeyi sağlayabiliriz. Şahsıma ve diğer milletvekili arkadaşlarımıza ne görev düşüyorsa, yapmaya hazırız. Yerel yönetimlere de büyük görevler düşüyor. Her yerden, her yöreden insanları bir araya getirmeleri ve çeşitli etkinlikler düzenlemeleri gerekiyor. Şehirlerin kimliğini, kişiliğini kaybettirmeyecek adımlar atmamız lazım. Yerel seçimlere de büyük önem vermemiz gerekiyor” dedi.

İŞ ADAMLARINDAN DESTEK İSTENDİ

Öte yandan 49 tane çocuğun sünnet ettirilmesine katkı sağlayan iş adamlarından bu kez de okuyan öğrenciler için burs verilmesi talebinde bulunuldu.

 

 

 YORUMLAR

  1. Malatya

    16.09.2018 23:45:59

    Ben size vekalet vermedim benim vekilim RECEP TAYYİP ERDOĞAN ve sizin dayatma yaparsanız yada şüphelendiğim hiç kimseye oy vermiyeceğim.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

'Suçla mücadele kapsamında destekler görüyoruz'
Gündem

'Suçla mücadele kapsamında destekler görüyoruz'

21 gün hak mahrumiyeti cezası aldı
Spor

21 gün hak mahrumiyeti cezası aldı

Kaplanlar maç hazırlığında...
Spor

Kaplanlar maç hazırlığında...

Futbolcuların sürpriz konukları vardı
Spor

Futbolcuların sürpriz konukları vardı

Günün Özeti
Foto Galeri

Günün Özeti

'Vakfı her zaman yanımızda gördük'
Gündem

'Vakfı her zaman yanımızda gördük'

Yanlışlıkla kendini vurdu...
Asayiş

Yanlışlıkla kendini vurdu...

Malatya’da 7 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 7 kişi vefat etti

Aranan 2 örgüt üyesi yakalandı
Asayiş

Aranan 2 örgüt üyesi yakalandı

Gündem maddeleri karara bağlandı
Gündem

Gündem maddeleri karara bağlandı

'Çalışmaları yerinde incelemek için buradayız'
Gündem

'Çalışmaları yerinde incelemek için buradayız'

“Algılama ve idrak dünyamızı kitap üzerine inşa edelim”
Gündem

“Algılama ve idrak dünyamızı kitap üzerine inşa edelim”

Vali Baruş öğrencilerle yakından ilgilendi
Eğitim

Vali Baruş öğrencilerle yakından ilgilendi

Mağazacılar günü kutlandı
Gündem

Mağazacılar günü kutlandı

Furkan Salduz adaylığını ilan etti
Spor

Furkan Salduz adaylığını ilan etti

'Eğitime desteklerimiz devam edecek'
Gündem

'Eğitime desteklerimiz devam edecek'

“Bir şey söyleyip yapamazsak mahcubiyeti büyük olur”
Spor

“Bir şey söyleyip yapamazsak mahcubiyeti büyük olur”

Adem Büyük takımdan ayrı koştu
Spor

Adem Büyük takımdan ayrı koştu

Kaplanları yoğun bir mesai bekliyor
Spor

Kaplanları yoğun bir mesai bekliyor

Zanlılar polisten kaçamadı
Asayiş

Zanlılar polisten kaçamadı

“Transferde izlediğimiz oyuncular var”
Spor

“Transferde izlediğimiz oyuncular var”

“Türkiye’de kaos çıkartmak istenilmektedir'
Gündem

“Türkiye’de kaos çıkartmak istenilmektedir'

Günün Özeti
Foto Galeri

Günün Özeti

Malatya’da 7 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 7 kişi vefat etti