Necdet Akboğa
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

AKP’liler Kazandı, Ak Partililer Kaybetti...

Necdet Akboğa yazdı...

 

(Sesli Makale)

Yine troller, pelikanlar, et kafalar, kiralık akıllar, dini sarımsağa bile katıp yutanlar, bezciler, çaputçular, kılcılar, tüycüler, efendisi bol olanlar, slogancı güruhlar velhasıl kelam, kaleme ve kelama uzak olanlar hoplayacak biliyorum, bile bile yazıyorum...

Ne yapsaydım yani, yüzdeler, rakamlar, isimler, soy adlar mı yazsaydım, yoksa arı deliğine çomak mı soksaydım? Evet, çomak sokup uyuşuk arıları harekete geçireceğim varsın soksunlar, iğnesi canımı acıtacak ama kendisi de öleceğinden haberi olmayacak arı hazretlerinin...

Başlık tuhaf, saçma başlık, ne alaka, AKP ne ak parti ne, biz salak mıyız? Sallamış işte diyenler olacak, yorumlar gelecek lakin gerçekler acı da olsa tadılacak...

AKP'liler kazandı, dün başka radikal gemide, sağ köşede yer almış olan, cebinden kuruş harcamadan, teşvikler, indirimler, hayır hasenatlar ile özel hastane kuranlar kazandı. Parmağına diken batıp gidene, kafa kol çekip devletin sırtından neredeyse AİDS testine kadar sokup, laboratuvar zenginleri kazandı. Muhafazakâr doktor adı altında ekip kurup,  yıllarca köylerde çocuk nüfus cüzdanı toplayıp, onları yatıyor gösterip servet yapanlar kazandı. O kadar çok kazandı ki,  parayı koyacak yer bulamayan, hepsi alanının dışında iş tutanlar, büyük paralara doktor transfer eden, hastane borsası kuranlar kazandı.

Ak Parti kaybetti. Bunları denetleyecek müfettiş, müdür, amir, organize edemediği için kaybetti. Haliyle milletin parasına sahiplik edemediği için Ak Partililer kaybetti. Çocuğu evde, ama kâğıt üstünde hastanede yatıyoru bilen ama dava adına ses çıkarmayan Ak Partili kaybetti.

AKP'liler kazandı. Organizasyon adı altında fikrine, zikrine, kişiliğine bakılmadan, belediyelerin sırtında konser konser dolaşan, paraya para demeyen, yediği önünde, yemediği arkasında olan, kibir torbası, sarhoş mezesi, parayı ilahlaştıran AKP taraftarı olanlar ile yarım saat türküye yüz milyonu cebe koyanlar kazandı.

Ak Parti kaybetti. Evinde Tayyib'im sana kurban olam, günah benim ne işim var cıbıldakların içinde, evde oturur kitabımı okurum diyen Ak Partililer kaybetti !..

AKP'liler kazandı. Züppe tipli, şımarık, babadan zengin, jip ile gezen, parlak takım elbiseli, gözü karıda kızda olan, samimi fukara çocuklarını umut uğruna oyalayan, paranın, soyadın, unvanın gölgesinde görev almış, kafe müdavimi, gençliğinin tadını parti üzerinden çıkaran AKP'liler kazandı.

Ak parti kaybetti. Bir dürüm ile akşama kadar sokak sokak koşturan, ciğerinden gelerek haykıran, partinin bir afişi heder olmasın diye yırtınan, işin sonunda baştaki züppe kılıklıya teşekkür edilirken duyan ve sineye çeken Ak Partili kaybetti.

AKP kazandı. Makyajdan yüzü belli etmeyen, başına taktığı örtünün markasını kafasında gezdiren, ille de marka gösteren gözleri fıldır fıldır başında oynayan, seçim arabalarında erik dalı dinleyip tempo tutan, milletin parasıyla yıldızı bol otellerin serpme kahvaltılarının self müşterileri olan, yediğini herkese telefondan resim olarak servis yapan AKP'li kadınlar kazandı.

Ak partililer kaybetti. Üç günlük yemeğini stok yapan, bu davanın bana ihtiyacı var diyerek altı delik ayakkabı ile sokak sokak gezen, yüzünde boya izi bulunmayan, konuşurken edep duyan, seçim arabasında Ömer Karaoğlan'ın şehit tahtında ezgisini dinleyen, en lüks yemeği birinin mevlidinde gören, kafasında farz gezdirip tarz nedir bilmeyen Ak Partili kadınlar kaybetti.

AKP'liler kazandı. Ramazan Programları adı altında milleti uyutan, Hazreti Hüseyin'in acılarını, Hazreti Sümeyye'nin parçalanan bedenini, Hazreti Bilal'in rengini ve çilesini anlatarak yatların, katların trilyonların sahibi olan din simsarları kazandı. Çile çekenin çilesi üzerinden servet yapan, arabesk melodileri çalıp, aralarına Mekke, Medine serpiştiren, tozunu yutan, yüzümü sürem diyerek çalıntı eserleri, ilahi adı altında uyuşturucu olarak sunan, iki yıllık asgari ücreti gecede, pardon bir saatte alan, dümbelekçi din tacirleri kazandı.

Ak partililer kaybetti. Sahurdan sonra uyumadan cüz okuyan, seherde rızkı için yola çıkan, tıkış tıkış araçlarda şeytanın rolünü üstlenmiş dişi tacizcilere rağmen yolculuk yapan, oruçlu halde nemli, sıcak havasız bodrumlarda ömür tüketen, iftara zor yetişen, otuz üç kez secdeye kapanan, iki saat uyku ile ertesi güne giren, asgari ücretli ama imanlı köleler kaybetti.

AKP'liler kazandı. İhalenin şartnamesini kendisi hazırlayan, imarı kendisi yapan, devletin milletin hazinesine el koyan, il dışı, yurt dışı gezilerinde tövbesini bozan, akşamları bir çayın yirmi lira olduğu mekânlarda nargilesinin dumanını mekânın önünde geçenlere üfleyen mücahitler pardon müteahhitler kazandı.

Ak Partililer kaybetti. İnşaatta canı çıkan, tarlada nefesi kesilen, Allah her yerdedir diyerek adımını atan, bir liraya içtiği çayın parasını eli titreyerek ödeyen, devlet ve millet hakkı yiyen iflah olmaz diyen Ak Partililer kaybetti.

Çoğunluk ile övünmek, çoğunluğun kararını dosdoğru görmek yanlıştır. Adamı sarhoş eder, adamı zehirler. Az olsun ama kaliteli olsun, çoğaldıkça kalabalığın arasından sıvışanları seçmek zor olur. Bu parti kurulduğunda trene binmeyip, binenleri küçümsediler. Baktılar ki trende ikram var fırsat buldukça asıldılar. Acı olan ise trene binerken önceden binmiş olanlara elimden tut ve beni çek dediler. Trene ayak atar atmaz ilk olarak elinden tutup yukarıya çekeni aşağı attılar. Peki lokomotifi kullanan kaptanlar dikiz aynasından aşağıya tek tek düşenleri görmediler mi !? ...  bil(miyorum!) ...

Geçenlerde bazen AKP'li bazen Ak Partili olan dini camianın önemli ismi fıkıh Profesörü Hayrettin Karaman yazınca, ben de cesaret aldım. Her zaman olduğu gibi zora düştüğünde Prof.  Karaman bu yazı benim değil dese, inkar etse de, sosyal medyada onun adına dolaşan yazı . Karaman'ın yazısı aynen şöyle:

“AK PARTİ'NİN OYLARI ÇALINDI!!!

- Bakan olup, sadece kendi eşine dostuna “bakanlar” ,

- Milletvekili olup, seçildiği şehrin çay ocağında halk ile bir bardak çay dahi içmeyip, koltuklarında uyuyanlar,

- Belediye başkanı olup, israfa, yolsuzluğa göz yumanlar hatta bizatihi bu pisliğin içinde olanlar,

- Kadın Kollarının süslü, full makyajlı, parti bütçesi ile düzenlenen lüks kahvaltıların ev sahipliğini yapan kokoşları,

- Gençlik kollarının Reis'den daha havalı, ülkeyi kurtardığını zanneden züppeleri,

-İl İlçe teşkilatlarının, tek hedefi sonraki bir üst basamağa yükselmek olan koltuk sevdalısı aşağılık kompleksinde yerin dibine batan AKP'liler, reisin ve

AK PARTİNİN OYLARINI ÇALDILAR!!!

Bizim değil, 65 yaşında durmadan dinlenmeden her yeri dolaşan Reis'in hakkı haram olsun size!”

Şimdi kim kazandı, kim kaybetti karar sizin...

Bana göre her dönem olduğu gibi AKP'liler kazandı, Ak Partililer kaybetti...

Necdet Akboğa

[email protected]

 YORUMLAR

 1. Nurullah Kaya

  09.12.2019 07:18:22

  Rahmetli erbakan hocamız derdiki son zmanlatında akepeye oy vermek cehenneme bilet almaktır.

 2. Yusuf Şükrü Şafak

  26.06.2019 05:53:03

  Kaleminize ve cesaretinize sağlık.Fakat TABU sayılan ,onbinlerin anasının ağladığı,ocağına incir ağacı dikildiği,en aşağıdan en tepeye kadar AKPli kimsenin görmezden geldiği,gerçek vicdan ve insaf sahiplerinin yüreğini sızlatan ADALET in şaşmaması gereken topunun nasıl şaştığından hiç söz etmemişiniz...Henüz onu bahismezuu edecek kadar parlak günler gelmedi diyorsanız size sözüm yok.Yine de sizin AHMED TAŞGETİREN kadar cesur ve Hakkı yazdığınızı söyleyemeyeceğim...MAZLUMUN ÂHI İLE C HAKK ARASINA HİÇ BİR ŞEYİN GİRMEYECEĞİNİ birileri yüksek sesle bu gafillere söylemeli...slm ...

 3. nuri

  24.04.2019 11:14:25

  Elini diline yüreğine sağlık. yazacak çok şey var ama hayrola gün ola devran ola

 4. akmert

  21.04.2019 23:50:56

  Ağzına, yüreğine sağlık abi, hiç kimsenin bildiği halde dile getiremediği ülkenin gerçeklerini dile getirdin, maalesef AKP nin ülkeyi ne hale getirdiğinin özeti, kazandı dediğin Ak Partililerin bir çoğu bunun farkında ama kabul etmek istemiyorlar, gerçeği görmek istemiyorlar veya işlerine böyle geliyor, bir gün ağ babaları çıkıp diyecek bunların yaptıkları yanlış o zaman anlayacaklar ama atı alan Üsküdar'ı çoktan geçmiş olacak...

 5. Osman Baharçiçek

  19.04.2019 09:19:58

  Hesap ve ceza günü kimin kazanıp kimin kaybettiğini herkes görecek. Rabbim bu dünyada bir garip yolcu gibi yaşayıp yarın ruzi mahşerde yüzü ak olanlardan kılsın. Selam ve dua ile....

 6. Mustafa44

  18.04.2019 20:31:03

  Kaleminize yüreğinize sağlık içimizde kanayan yarayı bi nebze sardınız bu yazınızla inşallah birilerini kendine getirmişsinizdir.

 7. Mustafa Fırat

  18.04.2019 17:40:13

  Her şeyi ayan beyan yazmışsınız. Umarım gerekli ders alınır. Tedbirler bir an önce şu,bu, şunun adamı,bunun adamı vs. demeden yerine getirilir.

 8. Murat

  17.04.2019 01:12:51

  Evet her şey yazıda brlirtilmiş kazanan ve kaybeden aynı safta umarım düzelirler kalemine sağlık

 9. Ali Yılmaz

  16.04.2019 21:18:30

  Eyvallah. Yazdıklarınızı sonuna kadar katılıyorum. Lakin müsterih olduğum bir şey varki her koyun kendi bacağından asılacak. Herkes yaptığının hesabını verecek.Imtihan bazen malla bazen makamla bazen karşı cinsle vs olur. Çaldıkları aslında ahiretleri.

 10. mert44

  16.04.2019 21:00:58

  Sayın yazar; elinize, yüreğinize, kaleminize sağlık. Şimdiye kadar söylenmemiş ve yazılmamış konuları dile getirmişsiniz. Çok doğru tespitler.

 11. CeM (AĞAOĞLU)

  16.04.2019 20:57:52

  Ak parti de bu eleştirisizlik, şımarıklık, kraldan çok kralcılık, ehliyet ve liyakat sahibi değilde kayırmacılık olduktan sonra her daim kan kaybetmeye devam edecektir; en kötüsü de bunlar bilinmesine rağmen kimsenin dile getirememesi idi. Neyse ki kalemi satılık olmayan sayın Akboğa gibi yazarlarımız hala var da cesurca dile getirdiler.. kaleminize sağlık...Lakin; Basra harap olduktan sonra, tabi üzülmenin, “ah vah” etmenin de bir anlamı olmayacak…

 12. Hasan

  16.04.2019 20:54:19

  Yüreğine sağlık tertibim.

 13. İlker

  16.04.2019 20:32:46

  Eline, kalemi ne ve yüreğine sağlık gardaş.LA GALİBE İLLALLAH

 14. Mustafa

  16.04.2019 17:55:45

  Eminim bu yazıyı muhatapları dahil yönetimde olan birçoğu okuyordur ama gelin görün ki hiçbiri üzerine alınmıyor kaldığı yerden devam edeceklerdir ALLAH ISLAH ETSİN.

 15. FIRAT Beyoğlu

  16.04.2019 16:56:25

  EyvAllah

 16. SAKALLI AHMET AKATAY

  16.04.2019 16:49:01

  Eyvallah mehmet abi o sizin güzel yüreğiniz daima hakkı zikretsin dualarımız sizinle Allah bir an olsun rızasından ayırmasın Allah her türlü kibirden hasetten riyadan cümlemizi muhafaza eylesin

 17. Bırak Kalsın

  16.04.2019 16:05:46

  Necdet bey insanbir haksızlığı görürsün, boğazın düğüm düğüm düğümlenir ve karşı koyamadığın için Dilsiz Şeytan olur ya !!!İşte sen bu yazınla Allah'ın indinde haksızlığa karşı çıktın ve Dilsiz Şeytan olmadınNe yazık ki Haksızlık karşısında Dilsiz Şeytan olan Müslümanlara

 18. mehmet dumanlı

  16.04.2019 15:01:24

  sakallıya cevap... ben abiyi iyi tanırım davudi bir sesi var. o kuran okusun siz dinleyin, ahmet akatay abi çok samimi bir insan. hiçbirzaman koltuk peşinde olmadı ama üzüldüğüm şu bazılarının sırtına basarak servet edinenler var. ona üzülüyorum . çöşnük farklı bir yer diye duyarım bozulmamış mahalle ama o mahalleli bi kardeş dedi yaşar canbay burada büyüdü koyu saadetli ama bir taziyeye bile gelmez tanımaz. kokoşları anladık ama bu müslümanım diyenleri anlamadık. sakallı abi sen doğru yolda ilerle. kötüler geberse bile onlar için de güzel sesinle kuran oku. sesine kurban

 19. Zeycan

  16.04.2019 14:26:01

  Necdet Bey naptınız siz? Yanınızdan bir geçerler parfüm kokularından boğulursunuz mazallah. İnşallah astımınız yoktur benim gibi valla iki gün kendime gelemiyorum.

 20. SAKALLI AHMET AKATAY

  16.04.2019 13:57:51

  Bu yazının yanında ak parti ÇÖŞNÜK MAHALLESİ teşkilatı var başka desteğe gerek varmı bizler budavanın hancılarıyız yüreğimize taş basarız hesabi olmadık ELHAMDULİLLAH herkes fikriyle ameli ile hesaba gidecek bizler birbirimize şahitlik edeceğiz mahşerde üzülürüz ama ümitsiz asla OLMAYIZ. SAKALLI AHMET AKATAY

 21. Aliseydi alpay

  16.04.2019 13:13:30

  Bu yaziyi reisin okumasini cok isterdim.Ama her zamanki gibi bir kılıf uydurup işleri kendilerince hallederler.

 22. Mehmet Emin aydin

  16.04.2019 12:40:34

  Sokakta söylenenleri kaleme döktüğün için allah'ın a gurban kardas

 23. Hasan

  16.04.2019 11:55:30

  Yüreğine sağlık tertibim.

 24. Kenan Kendir

  16.04.2019 11:37:58

  abi yanlış anlama ama sayın yazar senin arkanda kim var. bu kadar cesaretli yazıları bu devirde nasıl yazıyorsun. gerçi sen idam ile yargılanmış adamsın bunlar sana vız gelir. son yıllarda okuduğum en mükemmel yazı. malatyatime bugüne kadar seni niye bulmadı. kimi görsem bu siteyi öneriyor. milletin sırtına vurdukları yükün ağırlığı yeni yeni hissedildi. tatlı tatlı göbek attık paraları savurduk şimdi kıvış kıvış dönüyoruz. şarapçılar, ilahiciler çatır çatır paraları yiyip bizi izliyorlar. konserleri türküleri ekmek arası yapıp yersiniz artık..

 25. İsmet Erbay

  16.04.2019 11:07:54

  Yüreğine sağlık aynen katılıyorum gardaş yolun açik olsun gerçekleri yazmaya devam

 26. Ahmet

  16.04.2019 10:54:53

  Çok yerinde sağlam bir yazı olmuş... Tespitleriniz çok doğru sol partilerin bile yapmayacağı şeyleri yapar oldu maalesef ak partili yonetici sıfatı taşıyan gereksizler. bu insanların hizmet vatan derdi yok. maalesef rant ve koltuk derdi var ve maalesef denetleyen bir mekanizma yok bu millet bunu haketmiyor.

 27. Adem

  16.04.2019 10:41:45

  Ak Parti Dava Partisi olmaktan çıkıp rant partisine dönünce normaldir bunlar. Ter türlü parti yapılıyor bu partide artık. (Anlayan anladı)Bu arada 'kaybetti' dedikleriniz samimi ise gerçek manada kazananlar onlar olabilir Necdet Bey. Öyle peşin peşin kaybettiler demeyin. Asıl mesele öte tarafta!

 28. orucumu bozuyorum...

  16.04.2019 10:32:16

  ilk yazınızda orucunuzu bozduğunuzu yazmıştınız. işte bugün orucunuzu bozduğunuza tam inandım. Sayın Necdet Akboğa, yılların eskitemediği, doğru bildiğini söylemekten çekinmeyen, Malatya sevdalısı, sen kazandın, bu sorunları dile getirmeyen basın mensupları kaybetti...inan samimiyetle söylüyorum biz Recep Tayyip Erdoğan'ı seviyoruz ve yalnız olduğunu biliyoruz. sevmeye de devam edeceğiz...yüreğine ve kalemine sağlık ...güzel insan...inşallah devamı gelir...(editör. lütfen bu yazıya yazılan eleştirileri mutlaka yayımlayın ki . yazarın kimlerin ayağına bastığını bizde görelim.

 29. Hakan ESİN

  16.04.2019 09:45:11

  Ağzına yüreğine sağlık. Necdet Abi. Bugüne kadar bu iktidardan nemalananlar, Şimdiler de Reisin tahtının sallandığını düşünen dini istismar eden zihniyetler yeni bir arayış içerisindeler. Yazıklar olsun yürüyen Karakterler

 30. Hikmet

  16.04.2019 09:38:18

  Yazının eksiği var fazlası yok. Herkesin bilip de dile getirmediği konular bunlar. Sırf parti bünyesinde diye yapmadığı iş kalmayan insanlar artık midemizi bulandırdı. Ve bu insanlar hakkıyla çalışan insanların da ekmeği ile oynar hale geldi. Daha yapacak çok ağır yorumlar var belki ama edebimiz müsaade etmiyor.

 31. Hasan

  16.04.2019 09:33:26

  Partiyi arkasına alan güzel yaşıyor. Hatta girdiği iş yerinde çalışmıyor bile. Açık yürekliliğiniz için sizi kutluyorum. Sağlam kaleminiz bizim de hakkımızı koruyan biri var dedirtti bize. Elinize yüreğinize sağlık.

 32. Gülcan

  16.04.2019 09:31:40

  Noktasına virgülüne kadar doğru. Sefa sürdüler yetmedi batırdılar. Dediğiniz boyalı kadınlar hem sigortalı çalıştılar hem aile ve sosyal politikalardan hem valilikten yardımlar paralar aldılar. Kadın kollarında kapı kapı oy toplatıp gezdirdikleri insanlara sen partinin tuvaletini yıka çay getir dediler. Kendileri gelen hediyeleri aralarında paylaştılar.

 33. Mehmet Yılmaz

  16.04.2019 09:25:12

  Uffff.bu ne ya..kim bu dev yürekli yazar. Herkesle helalleşip bu yazıyı yazmış anlaşılan sen yandın kardeş kendine yeni bir dünya bul karılara kalsa seni cimcikleyip öldürürler cenazen de ortada kaldı sen diyaneti de perişan etmiştin mırdar gitti diyecekler senin ölünün de dirinin de yüreğinden öpüyorum. Biz bir ölür bin diriliriz reis

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>