Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

BUGATTİLİ CIA SAVCISI ÖZ TÜRKİYE'DE Mİ?

Malatya Time Yazarı Timur İnce yazdı: Bugattili CIA savcısı Öz Türkiye'de mi?

Bazen ülkemiz sınırları içinde olayların nasıl geliştiğini anlamak çok zor. Konjuktur o kadar açıktır ki adaleti temsil eden bir savcının dahi devletin en hassas mekanizmasına nasıl hasar verdiğinin boyutu, bizlerin "Allah'a emanet" yaşadığının kanıtı sayılıyor.

Ülkemizde görevinin başında bulunan vicdanlı, namuslu, ahlaklı ve adaletli savcıları tenzi ederek; bu topraklar üzerinde belli terör örgütlerin tekelinde görev ifa etmiş savcı Zekeriya Öz gibilerinin elbette kamuoyu tarafından bilinmesi gerekiyor. Bunu halkımız ile paylaşmak ayrıca bir vatandaşlık görevi olduğunu düşünüyorum.

Çünkü Fetullahçı gladyonun önemli bir estörmanı sayılan Zekeriya Öz ve benzerlerinin Türkiye'ye vermiş olduğu zararın rakamsal değeri bile önemli bir ölçüde.

Yıl: 1951

Bulgaristan'dan Türkiye'ye 7 çocuklu mütevazi bir aile göç ediyor... Gelip Bursa/Yalova civarına yerleşiyorlar. Türkiyeye yerleşen ailenin 1968 yıllında birde erkek çocuğu dünyaya gelir. 7 kızkardeşe tek erkek kardeş olarak. Adını büyük dedesinin ismi Zekeriya koyarlar...

Zekeriya ilk-orta ve liseyi Bursa'da okuduktan sonra, bir süre esnaflık yapar. Askerlik çağı gelmiştir artık. 115 kilo ile askerliğe görevine başlar. Dört kez ard arda aldığı 3'er aylık hava değişiminden sonra "obozite" tanısıyla askerliğe elverişli değildir raporunu alır ve böylece askerlik görevini de tamamlamış sayılır.

Daha sonra Ergenekon savcısı olarak bir hayli medyatik olan savcı işte o kişiydi. Geçen süreçte FETÖ güdümlü savcı olduğu kimliği belirginleşir. Türkiye'de gerçekleştirdiği operasyonlarda FETÖ'nün ekmeğine nasılda yağ sürdüğünü sonradan, ancak 17-25 aralık FETÖ darbesinden sonra öğreniyoruz. Hatta, Danıştay saldırısını Ergenekon ile birleştirmeye çalışması bile Ergenekon tasfiye sürecine önemli bir katkı sağlayacaktı. FETÖ Türkiye'ye ilk müdahalesini savcı Zekeriya Öz üzerinden yapmaya çalıştı. Zekeriya Öz aslında imam hatip mezunudur. Zaten FETÖ ile ilişkisi de bu döneme rastlıyor. Teyzeoğlu Seyfullah Vatansever'in anlattıklarına göre imam hatip'te okuduğu yıllarda FETÖ'cüler tarafından devşiriliyor. FETÖ'ün finanse ettiği "Yeşilırmak dersanesinde" eğitim görür. Kurban Bayram'larında FETÖ adına vatandaşlardan kurban derilerini toplama işlerinden de sorumluydu.

Çocukluğu ve gençliği Bursa-Yalova-İstanbul arası geçti. 1997'de hakimlik ve savcılık kazandıktan sonra Bursa barosuna bağlı avukatlık kaydını sildirip 35847 sicil numara ile savcı oluyor. Mutki'de 2 yıl görev yaptıktan sonra Balıkesir'in Bigadiç ilçesine atanır. 2004'de İstanbul Ümraniye ile Beşiktaş adliyelerinde görev yapar. Beşiktaş adliyesinde eski adı devlet güvenlik mahkemeleri, yeni ismi yetkilendirilmiş ağır ceza mahkemelerine "özel olarak" atanıyor.
Buraya kadar normal her şey.
Mutki'den öncesi var birde.
Aydın'ın Çine ilçesinde görev yaptığı yıllar hakkında hiç bir kayıt, bilgi ve belge nedense bulunmamaktadır. Çine de görev yaptığı 1998 yıllında babası ile birlikte çarşıdan geçerken Mehmet Ocak isimli bir iş adamı tarafından rehin alınıyor. İki saat boyunca savcıyı zor ve şiddet kullanarak alı koyan Mehmet Ocak'ın elinde ki rehine savcıyı kurtarmak için bölgeye 20 kişilik polis aktarılır. Çok ilginçtir ki savcıyı rehin alan bu kişi hakkında herhangi bir dava-dosya olmadığı gibi basında tek bir kelime yazmadığı da ayrı bir soru işareti. Polis tutanaklarında da böyle bir olayın cereyan ettiğine rastlanılmaması da çok tuhaf. Bu Mehmet Ocak isimli vatandaş ayrıca aynı yıl Çine'de vergi rekortmeni seçilmiştir.
Demek ki işin içine para karıştığı ve Mehmet Ocak'ın savcı Öz'e verdiği para karşılığı isteklerini yerine getirmediği anlaşılıyor. Ayrıca Çine'liler savcı öz hakkında anlatmış olduklarına göre "parayı çok seven biri..." olarak nitelendirmektedirler.
İşte savcı Öz; Çine'den Mutki'ye atanarak değil sürgün olarak gidiyor.

Daha sonra ki dönemlerde FETÖ savcısı olarak Türkiye'de çok büyük operasyonların savcısı olarak tanıdık onu.
Hangi operasyonun başında yok ki!
Ergenekon'dan tutun, El-Kaide davalarına kadar soruşturmaları yürüten tek savcıydı. İsrail gemisine saldırı hazırlığı yapan el-kaide'ci LUOAİ SAKKA hakkında düzenlendiği iddianeme ile ilk dikkatleri üzerine çekti. HSBC bank, İngiliz başkonsulusluğu ile sinagogları bombalayan Azad Ekinci ile Abdülkadir Karakuş'un SAKKA ile irtibatlarını belirledi. Suriyede SAKKA'nın yanına gittiklerini ilk kez Zekeriya Öz ortaya çıkardı. Daha sonrasında SAKKA'ya müebbet hapis talebinde bulundu. Öz; eski Lübnan Başbakanı Refik Hariri suikastıyla SAKKA'nın bağlantısını araştıran Birleşmiş Milletler Soruşturma Komisyonu'na da bilgi verdi. Louai SAKKA, ABD'deki ünlü ikiz kulelere yönelik büyük eylemi gerçekleştiren militanları Yalova'daki terörist kamplarında eğittiğini de daha sonra açıklamıştı.

Tarih: 15 Kasım 2005.

Yer: İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı.

CIA uçağı Türkiye'ye Louai SAKKA için iniş yaptı. Bu uçağın geliş nedeni sonradan ortaya çıkıyor. Sakka'nın avukatı Osman Karahan'ın verdiği bilgiye göre, "4 CIA ajanı Kandıra F Tipi Cezaevi'nde SAKKA ile görüştü." CIA ajanlarının cezaevine girişleri için izni veren kim dersiniz, Tabiki Savcı Zekeriya Öz.

Parçaları çok iyi bir araya getirdiğimizde, savcı Zekeriya Öz'ün CIA ile irtibatı çok eski tarihlere dayandığını görüyoruz. Gazeteci Fatih Altaylı'da Zekeriya Öz'ün CIA ile buluştuğunu köşe yazılarında defalarca belirtmiştir.

Ergenekon soruşturmasının bir numaralı savcısı olarak ünlenen Zekeriya Öz; FETÖ terörünün ayuka çıkmasıyla sırra kadem bastı. 2015 yıllında sarp sınır kapısından önce Ermenistan'a ordan'da Her FETÖ'cü gibi soluğu üçüncü anavatanları Almanya'da aldı. Belki ordan da ikinci vatanı ABD'ye... Ve bir kaç bavul dolusu bilgi ve belgeyle. Bilmiyoruz, belkide Türkiye Cumhuriyeti devletinin zorda bırakacak en kozmik bilgilerini götürdü beraberinde. Konumu gereği en önemli bilgi ve belgeye ulaşmaya çok elverişliydi. Cumhuriyet savcısı olarak Türkiye'de ki adalet sisteminin tüm bilgi ve hukuksal kozmik verilerini elinde bulunduracak bir mevkideydi çünkü.

Son bilgilere göre bu firari savcının elini kolunu sallayarak Türkiye'ye giriş-çıkış yaptığı yönünde. Kaç kez gelip gittiği şimdilik bir muamma. Giriş çıkışlarda adına düzenlenmiş sahte kimlik kullandığı, özelikle Ardahan ilinden Gürcistan'a açılan Türközü sınır kapısından giriş-çıkış yaptığı yeni bilgiler arasında. Bu sınır kapısında vize muafiyeti nedeniyle sadece kimlik ile giriş çıkışlar rahatlıkla yapılabilinmektedir.

Başlıkta söylediğimiz gibi, Bugattili savcı; Türkiye'den kaçtıktan bir süre sonra dünyada sayılı üretilen Bugatti Weyron markalı aracıyla çektirdiği fotoğrafını sosyal medya hesabından yayınlaması da iyi bir para ile Türkiye'den gittiğini kanıtlar nitelikteydi.

Bugattili CIA savcısı, Öz; 25 Aralık 2016 günü Türkiye'de olduğuna dair güçlü bilgilerin olduğu, Erzurum istikametine doğru yolculuk gerçekleştirdiği ve bazı görüşmeler yaptığı da bu bilgilerin devamını oluşturuyor.

SON BİR NOT: Sarp ve Türközü sınır kapıları FETÖ militanlarının kaçış güzergahı şimdilik, PTT şubeleri ise para transferlerinde kullanılıyor. PTT bank şubelerinde para transferlerinin rotaları hala izlenmediği de ayrı bir konu...

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ