Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR

Malatya Time Yazarı Timur İnce yazdı: Damat Kavurmacı'nın tahliyesindeki sır!15 temmuz kalkışması üzerinden geçen 9 aylık sürede olmaz dediklerimiz oldu. Görmeyiz dediklerimizi gördük, duymayız dediklerimizin hepsini duyduk. Darbe süreci Türkiye'de adalet sisteminin işleyişi, yargıdaki hukuksuzluklar, siyasi handikaplar ile FETÖ ağının ne denli derinlere işlediğini gün yüzüne çıkardı. 

Bununla beraber devlet erk-hiyerarşik kademelerinde transit geçişe dönüşmüş gayrimeşru ilişkilerin hangi hız ve hazda yuvalandığının boyutunu kısmen de olsa öğrendik.

Ayrıca örgütün para sirkülasyonları, himmet mekanizmasının çalışma metodu, Türkiye ve dünya üzerindeki bir çok ülkedeki faal-faaliyetleri, örgüt elemanlarına verilmiş yükümlülükler, etkinlikleri, revizyonel durumu, gizlilik derecesi, homojen yapısı, amaç ve paralel prensipleri hakkında rasyonel bilgilerin sahibi olduk.

FETÖ darbesi sadece bu kadar ile sınırlı değil; belli bir mafyalaşma formülünden yola çıkmış bir oluşumun tezahürüydü. Gizli servislerin istihbarat toplama ayağı, devletler arası gizli bilgi sağlama-aktarma kanalı, istihbarat raporları üzerinden ülkelerin kontrolüne yön veren direksiyon, kozmik bilgilerini elde etmek için diplomatik enerji, siyasi sahayı belirleyen otokontrollü güç, suikast timi, sızma, basın üzerinden hedef tayin etme ya da saptıracak kalemşörler ile rutin diğer afaroz argümanlarını kullanarak tüm kolluk kuvvetlerini hareket halinde kalmasını sağlayan emir komuta zinciri; ordu mensupları, yargı güçleri, güvenlik birimleri, geniş bir ticaret ağı üzerinde optimum kollektif şirketleşme şeması biçiminde devletin göğüs kafesinde geniş ölçekli bir kanserli hücreye dönüşmüş, sabırla, gizemli bir hassasiyetle hedef bölge ya da ülkeyi ele geçirmek temalı örgütlenme şeklidir FETÖ/PDY!

Şimdilik örgüt tanımlanmasını netleştiren bu bilgileri defaten güncelledikten sonra dilerseniz konuya girelim.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Kadir Topbaş'ın pek müstakbel olmayan damadı Ö. Faruk Kavurmacı da FETÖ darbesi sonucunda eylül ayında tutuklananlardandı. Bir kaç gün önce epilepsi rahatsızlığı sebep gösterilerek tahliye edilmesi kamuoyunda korkunç bir tepki seline dönüştü. Özel bir hastaneden hazırlanan rapor paçavrasıyla serbest bırakılması hadisesini toplum hiç bir şekilde içine sindiremedi. FETÖ ile mücadelede bunca emeğin boşa gitmiş olabileceği düşüncesi isyan çığlığına dönüşmüş, sosyal medyada her kesimden çığ gibi büyüyen sert tepki FETÖ'ye karşı yeni kırmızı çizgilerin oluştuğunu gösterdi.

Başlığımızda da belirttiğimiz gibi FETÖ soruşturmasında tutuklanan Ö. Faruk Kavurmacı'nın tahliyesindeki sır olayını açalım biraz.

Efendim şöyle mide bulandırıcı bir hal var ortada. 

Bilindiği gibi Ömer Faruk Kavurmacı Aydınlı grup (Piere-Carden, Us Polo, Cacharel) gibi konsept markaların yönetim kurulu başkanıydı. Yani sahibi... TUSKON operasyonu esnasında Kavurmacı gözaltına alınınca Aydınlı gruba kayyum atanmıştı. Atandı ama Aydınlı grubun eski yönetici, çalışan kadrosunun çoğu eski görev yerlerinde kaldı. En tabandan tepeye kadar Aydınlı grup bünyesinde çalışan kim varsa zaten örgütün referansı ile Aydınlı grupta iş hayatına başladığına göre FETÖ zerkinin devam ettiği aşikâr kalıyor. Bu çalışanlardan bazı üst düzey müdürlerin geçen 8 Nisan günü, İstanbul Avcılar'da, gözden uzak bir mekanda gizli bir toplantı gerçekleştirdikleri, zımnen bağlı oldukları eski patronları Ö. Faruk kavurmacının serbest bırakılacağı yönünde bilgiyi aralarında paylaştıkları, ona göre yeni kararların alınması sizce doğal karşılayabileceğimiz bir olay mı? Bu açıklamaların daha alt kademedeki çalışanların kulağına kadar gitmesi ahtapotun kollarının süratle çalıştığını kanıtlıyor bize. Dahası Kavurmacı'nın tekrar Aydınlı grubun başına geçebileceği gibi kesin ve keskin ifadelerin kullanılması bize gösteriyor ki bay damat Kavurmacı'nın tahliyesi garanti gözüyle bekleniyor ve biliniyormuş.

Öyle de oldu!

Bu da bize hala içerde FETÖ'ye sadık kaymak bir tabakanın bürokrasi envanterinde tahminimizden çok daha güçlü halde beklediğini gösteriyor. Çalışanlara; "biz eski patronunuzu serbest bırakacağız, ona göre sizlerde hazırlıklarınızı yapın" haberinin uçurulması devlet üstü bir güçle açıklanabilir ancak.

Demek ki Kavurmacı'nın nöbetçi sulh mahkeme hakimlerinin inisiyatifleri doğrultusunda aldıkları karara bağlı değil, son derece organize bir şekilde tasarlandığı, bazı hazırlıkların önceden yapıldığını gösteriyor. Yani şu bilindik FETÖ sinsilikleriyle hazırlanmış örgüt militanlarını serbest bırakma taktiği...

Ünlü Fransız komutan Napolyon Bonapart ne demişti. "para, para, para!"

Böyle olunca Ergenekon tutuklusu Kuddusi Okkır'ı anmadan geçmek sanırım talihsizlik olur. Ağır kanser hastasıydı, bir deri bir kemik mahkum yatağına bağlı halde cezasına herhangi bir ertelenme yaptırımına gidilmedi. Ve mahkum yatağında büyük bir acı içerisinde gözlerini yumdu hayatta. Asla rahatsızlığı serbest bırakılmasına yetmedi.

Zira bu tür örnekler bay damat Kavurmacı'ya gösterilen toleransı apaçık insanların gözüne sokuyor. Kamuoyunu rahatsız ediyor, vicdanları yaralıyor, halkımızın kafasında adalet mekanizmasının işleyişi hakkında şüphelere neden oluyor. Kabul edilir hiç bir yönü yok.

Kavurmacının tahliyesi kararının emsal teşkil edeceğini düşünürsek; Örgüt militanlarının sürpriz tahliyelerle salıverileceğine hazırlıklı olmalıyız. Zira FETÖ'cüler için böyle raporları almak çocuk oyuncağı...

Ki böyle ise vah başımıza vah!
Değil FETÖ ile mücadele etmek, en başından bir sıfır yenildik bile... Siyasi pazarlık olabileceği duyumları da var. Sadece bir duyum, ihtimal... Yine de kimse bu milletin vebalini almasın, keser döner, sap döner, ya hesap geri dönerse ne olacak?

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>