Selma Karakaş
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Dinî Emirlere Karşı, O Malum Hayvanserler!

Selma Karakaş Tutuş yazdı...

 

(Sesli Makale)


Sevgili okuyucularım, bu yazıma bir internet sitesinde gördüğüm haberle giriş yapmak istiyorum: Lady Gaga, Amerika'nın Los Angeles kentinde düzenlenen MTV Video Müzik Ödülleri Töreni'ne hem etten hazırlanmış ürkütücü kostümü hem de kazandığı sekiz ödülle damgasını vurdu.

MTV Video Müzik Ödülleri Töreni, Nokia Theatre'da yapıldı. Lady Gaga, gecede tam sekiz ödül kazandı, ama ödülleri silip süpürmesinden çok ürkütücü kıyafetiyle dikkat çekti!

Mekana görkemli bir tuvaletle gelen Gaga, tören öncesi kostümünü değiştirdi. Ve her zaman sıra dışı giyinmesine alışkın olan hayranları bile onu sahnede etten hazırlanmış kostümle görünce neye uğradığını şaşırdı.

Dünyaca ünlü Lady Gaga'nın giydiği etten elbiseyi katliam olarak görmeyenler; ezelden beri var olan geleneklerimizi, topa tutuyorlar. Geleneklerden kastettiğimse; her sene Kurban Bayramı yaklaştığında "katliam gerçekleştiriliyor" diyerek kendini göstermeye çalışan hayvanserlerimizin, kurban kesmeyi hayvan katliamı olarak dayatmalarıdır.

Bu sebeple müslümanız diyoruz, müslümanca yaşmaya fırsat vermiyorlar. Bir ordan, bir burdan islami değerlerini hedef alanlar var. Kuşatmışlar dört bir yanımızı, yozlaştırabildikleri kadar yozlaştırmaya çalışıyorlar.

Hayatlarının menfaat üzerine kurulu olduğu şu zamanda; kirli oyunlarına hayvanları alet eden, fakat diğer taraftan İslamiyet'e karşı olan bu kişiler, hiç bir zaman biz islamiyete karşıyız diyemiyorlar da “Biz gericiliğe karşıyız" diyebilmekteler. Yani Müslümanı, gerici olarak nitelendiriyorlar. Ayrıca kendilerini bizden biri olarak göstermeye çalıştıkları için bunu, açıkça dile getirmiyorlar ki tepkiyi nabzında tutabilsinler. Hani biz de o kadar safız, hayvanseverlik masumiyeti altındaki art niyetlerini göremeyeceğiz!

İslamın beş şartından biri olan kurban kesmeyi, hayvan katliamı olarak nitelendiren bu kişiler; yılbaşında onca hindiyi kesip, boğazından löp löp yiyip, şampanyalar patlatıp, çamlar devirip, kumar oynayanlar değil mi? Yeni yıl adı altında yapmadığınız sapkınlık kalmadı da dinimizin emirlerini hedef almak size mi düştü? Siz, Batı sempatizanıyla Noellerde Taksim meydanlarını sapkınlıkla, azgınlıkla doldurunca gericilik olmuyor; biz ibadetimizi gercekleştirince, saldırmadığınız nokta bırakmıyorsunuz be hey cahiller.

Dolayısıyla kendilerine dev aynasından bakıp, ibadetlerimizi siper almaya çalışanlardan biri "Hayvan keserek bayram kutlamak, olacak şey değildir" diyerek dinin emirlerine saldırıda bulunuyor fakat; giydikleri bilmem kaç bin dolar olan, hakiki hayvan postondan kürklerinin, doğadaki bir çok canlının katline sebep olduğuna hiç değinmiyorlar. Maksatları: İslamın her şartına kulp buldukları gibi buna da bir kulp takmaktır. Ama kasaplardan aldıkları etleri, mutfağında yemek pişirerek yada lüks restoranlarda yediklerinde katliam söz konusu olmuyor; bir kurban kesip eşe, dosta, fakire, fukaraya dağıtan kişilerin ibadeti mi kemiriyor bunların içini?

Kemiriyor olmalı ki bunca uyduruk propagandaları yetmezmiş gibi bir de kurban keserken bıçak kullanmamızın, hayvanların canını incittiğini söylemekten geri kalmıyorlar. Ne tuhaftır ki o içimize sızmış, müslüman görünümlü batının maşaları; asıl işkence eden Avrupalılara hayranlıkla bakmaktalar ve Avrupa kasaplarının büyük baş hayvanların başına tokmak vurularak, küçük baş hayvanlar da elektrik şokundan geçirilerek bayıltılıp kesilince uygar olarak görmekteler. Ama Allahü Teâlâ'nın emrettiği şekilde bıçak kullanmamızı, hayvanlara eziyet olduğunu söylüyorlar. Gel de gülme bu çelişkiye? Siz söyleyin; hayvanlara tokmakla vurup, elektrikle şoklamak mi yoksa bıçakla, dinin emrettiği şekilde acıyı minimum düzeyde tutarak kesmek mı işkence oluyor?

Onlarla aynı fikri paylaşanlar kendilerini kandırabilirler ama; bizi, asla! Çünkü hayvanların bıçakla kesilmesini emreden Allah'tır. Allahü Teâlâ hayvanlara eziyet edilmesini hiç ister mi? Hayvanlara acınmasını bildiren Peygamber efendimiz buyuruyor ki:
"Yerdeki mahluklara acımayana, gökteki melekler acımaz."(Taberani) Eğer hayvanlara eziyet olsaydı, Yüce Rabbimiz bunu emretmezdi. Malesef Batının eteklerine ilişen beyin fukaraları, bunu idrak edemezler.

Bu şekilde düşünerek islama şaşı bakıyorlar. Hem içimizdeki insanlar hem de o "Ünlüler" diye ayrı bi kategoride değer kattığımız kişiler, bu aralar o kadar hayvanseverler ki anlatamam! Onlardan biri: "Kurban mı kesmeli hayır mı yapmalı " polemiğiyle bir zamanlar adını sık duyduğumuz Hülya Avşar. O bunları söylerken İsmailağa Cemaati, Avşar'ın kurbanla ilgili yorumuna Cübbeli Ahmet Hoca ile yanıt vermişti.

Kurban bayramlarında “Kurban mı kesmeli, hayır mı yapılmalı” tartışmasına bir internet sitesinde yaptığı yorumla katılan Hülya Avşar, İsmailağa Cemaati'nin tepkisini çekti. Cemaatin Facebook grubu, Avşar'ın fotoğrafını photoshop'la çarşaflı hale getirerek, “Hayvan kesen bir dini aklım almıyor” cümlesini yayınladı. Hemen altına da Cübbeli Ahmet Hoca'nın fotoğrafıyla birlikte “Yediği etler babasının tarlasında mı yetişiyor?” yorumunu ekledi.

Hülya Avşar bunlardan sadece bir tanesi. O sevdiğimiz, hayranı olduğumuz bir çok ünlü kurban bayramında gerçekleştirdiğimiz ibadetimizi kınıyorlar. Hâlbuki kendileri kınanacak haldeler, gözlerini bürüyen "İslam fobisi" bunu görmelerini engelliyor. O malum hayvanseverlerden bir kaç tanesini şöyle sıraladım.

1) Tarkan

Mega Star Tarkan, Kurban Bayramı ile ilgili açıklamasında çok ciddi bir gafa imza atmıştı. Ünlü şarkıcı "Umarım bu bayram olabildiğince az hayvan öldürülür. Haberlerde kurbanlık hayvanları görüyorum. Ölümleri için geri sayımları bekliyorlar. Ama bazı gelenekler malesef değişmiyor. Keşke biraz değişse ve daha az hayvan öldürsek."

2)Pelin Batu

2012 yılında bir TV programına katılan Pelin Batu, kesilen hayvanların içini acıttığını belirterek, "Kurban kesmek keşke yasaklansa. Ete değil, eğitime ihtiyacımız var." demekle yetinmeyip, ardından şu ifadelere yer vermişti "Hz. İbrahim zamanında yaşamıyoruz. Bugün çok sayıda insan var. İnsanların temel ihtiyacı eğitim. Protein almak önemli olabilir ama; binlerce hayvan kesilerek insanlara iyilik yapıldığına inanmıyorum."

3)Leman Sam

2014 yılı içerisinde ünlü sanatçı Leman Sam'ın attığı tweet şöyle " Benim için Işid ile bıçağını masum bir hayvanın boğazına dayayan aynı duygudadır. Işid beni şaşırtmıyor."

4)Genco Erkal

Geçtiğimiz yıllarda Genco Erkal, twitter hesabında Kurban Bayramıyla ilgili şu mesajı yayınlamıştı "Hiç sevmem bu bayramı. Kanlı bayram, ilkel bayram, insanlığın karanlık dönemini kutsayan örümcek kafanın bayramı... Benden uzak dursun."

Daha sonra gelen yüzlerce tepkiden ötürü tweeti düzeltmek zorunda kaldı. "Hiç sevmem bu bayramı. Kanlı bayram, ilkel bayram. (Son tweetimin bundan sonraki cümlesini siliyorum. Maksadı aşan bir ifade olmuş." diyerek kendini aklamaya çalışmıştı.

Biz toz konduramayız, göz bebeğimiz yaparız bu sanatçılarımızı. Sanatı icra ediyorlar ya her şey "sanat için" diyerek, görmezden gelenlerimiz olur. Onlarda böyle bir bir islamın emirlerine, düşünce yoksunluğundan muzdarip bir düşünceyle başkaldırmaya çalışıyorlar.

Bu aralar sorsanız, hepsi vejeteryan kesilmiş başımıza. Kurban eti yiyenler için katliam da katliam diye diye kendilerini, yiyip bitirdiler. Madem o kadar hayvanseversiniz; ibadetlerimizi bahane ederek, kendinizi gündemde tutmayı bırakın! Birazcık şu giydiğiniz kürklerin, şu takıntısı olduğunuz yılan derisi çantaların-kemerlerin-ayakkabıların asıl hayvan katline sebebiyet verdiğini bilin, o yöne değinin.

Son olarak; Ateist düşüncelerinizi kendinize saklayın diyeceğim, fakat o kininiz içinize sığmaz biliyorum. Mutlaka sıçratacaksınız bir taraflara. Bu yüzden islamiyetin hoşgörü, barış, sevgi, kardeşlik saçtığı bir ortamda; şeytanla kol kola girdiğiniz düşüncelerinize, ibadetini gerçekleştirenler, ağır gelir taşıyamazsınız.

Kurban Bayramını bahane ederek, kendinizi hayvansever başlığında iyilikperest göstereyim derken; putperest olmuşsunuz. Anlayacağınız kaş yapayım derken, göz çıkarmışsınız. Haberiniz yok!


Selma Karakaş TutuşYORUMLAR

  1. Mehmet SUNA

    28.05.2020 15:42:09

    Aynen öyle o zavallı kesim sözde hayvanseverlik adına iyilik yaptığını düşünüyorlar.Yazık; kurban gibi bir ibadeti hiçe sayıp akıllarınca reklâm yapıyorlar.Hadi ordan....

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>