Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

FETÖ'nün Kasım ayı planı: Demirtaş'a suikastmiş

Malatya Time Yazarı Timur İnce yazdı: FETÖ'nün Kasım ayı planı: Demirtaş'a suikastmiş...

Türkiye'ye operasyon üzerine operasyon yapıldığı bir dönemi yaşıyoruz.

Bir sabah uyanıyoruz darbe kalkışması var. Bir bakıyoruz ekonomik kriz kapımızda. Öbür gün Batı'nın bitmeyen o meşhur entrikaları devrede. Her gün yeni bir oyun, yeni yöntem deneniyor.

Amaçları belli.

Türkiye'nin Ortadoğu denkleminde ki stratejik büyüme hızının önüne barikat oluşturmak... Ülkemizi uluslararası arenada itibarsızlaştıracak bir sürece sokmak ve ulusal konjukturuyel alanını bir hayli küçülterek belli bir sınır altına indirgedikten sonra kontrol etmek yada yönetmek.

Bunun için 15 temmuz gibi sistemi komple çökertecek bir darbe yapılmak istendi. Ordu içinde ki FETÖ'cüler devletin uçağı, tüfeği, tankıyla tam 341 insanımızı bu yüzden katletti. Binlerce kişi yaralandı. Hala hastanelerde yatan gazilerimiz var.
Darbe halkımızın yüksek basireti ile bastırıldı. Daha doğrusu dünyada belkide ilk ve son bir örnek olarak darbeye karşı darbe yapılarak püskürtüldü FETÖ kalkışması.

Bununla bitmedi her şey.

Bir yandan sınırlarımızın hemen ötesinde PKK devleti kurulmaya çalışılıyor.

Ayrıca kim olduğu belli olmayan DEAŞ'a karşı Fırat kalkanı sınır ötesinde genişletilmektedir.

Bir finans darbe ayağı biçimi olan Amerikan dolarının piyasalarda ki yükselişi üzerinden ülkemize ekonomik bir linç başlatıldı. TL, ABD doları karşısında kaybettiği değerin getireceği ekonomik kriz ile Türkiye'yi dize getirmek istiyor capitalizm aktörleri.
FETÖ'cülerin çoğu hatta önemli olanları dışarda.

Kritik diyebileceğimiz sansansiyonel hamlelerini sürdürmeyi devam ediyorlar.

Arkalarında ABD ve siyonizm var. Rockfeller, Rothschild'ler, Soros, Clinton gibi küresel eylemlerin karanlık tetikçi güçleriyle irtibatlı olduğunu biliyoruz. Bir de tüm bu olayların merkezinde CIA'nın yer alması sizce ayrı bir tehlike değil mi?
Olağanüstü hal devam ediyor.

İşte böyle bir ortamda Reisi-Cumhurumuz Recep Tayip Erdoğan çok önemli bir oyunu daha boşa çıkardı.
Daha doğrusu yeni bir saldırıyı bertaraf etmeyi başardı.

NASIL MI?
Tüm bunlarla birlikte Selahattin Demirtaş ve HDP partisinin ön planda yer alan bazı isimleri korumaya alarak...

Geçen Ekim ayının son günlerinde Kandil 4 kişilik profesyonel suikastçi timini sahaya indirdi. Bu suikastçi militanları İngiliz kökenli Kanada'lı bir subayın eğittiği de bilgiler arasında. Suikastçilerin hedefi herhangi üst düzey bir Türk bürokrat veya devlet adamı değildi. Kimsenin aklına gelmeyecek başka bir plan devreye geçirilmiş olmasıydı. Bu kez namlu Türkiye'de iç çatışma ortamı doğuracak birine çevirilmeliydi. Ancak tek bir isim böyle bir karışıklığın doğmasını tetikleyebilirdi.

O da Selahattin Demirtaş'dan başkası değildi.

Suikast düzenlenirse "Selahattin Demirtaş'ı devlet katletti" yaygarısının önünü kimse tutamaz ve Güneydoğu'da beklenen Kürt halkının Türkiye Cumhuriyeti devletine karşı ayaklanması böylece başlatılmış olacaktı. Zaten FETÖ ile mücadelede bir hayli kadro kaybı yaşamış devlet erki bu ayaklanmayı bastırmakta yetersiz olacağından beklenen asıl darbe amacına ulaşması bekleniyordu. Yıllardır beklenen o asıl kalkışma ancak böyle gerçekleştirilebilirdi. Suikastçilerin ikisi Selahattin Demirtaş'a çok yaklaştığı haberi MİT elemanları tarafından tespit edildi. Selahattin Demirtaş'ın Diyarbakır'da ki evinden çıktığı bir anda sıradan bir vatandaş olarak, hatta parti mensubu kimliği ile hedefe yaklaşıp 16 ton basınç yapma özelliğine sahip Sig-Sauer marka yarı otomatik tabanca ile suikast düzenlenecekti. Bu yüzden siyanörle zehirlendirilmiş çelik uçlu mermiler hazırlandı. Velevki birinci suikastçi herhangi bir olasılıkla zaafiyet gösterdiği taktirde zırhlı BMW marka araba ile Selahattin Demirtaş'ın konvoyuna yakalaşacak ikinci suikastçi harekete geçecekti. Halk arasında "Bazuka" olarak bilinen 66 mm'lik anti-tank LAW silahı ile direk makam aracı Havaya uçurulacaktı. Bu silahın diğer bir özelliği yaratmış olduğu yüksek ısı sonucu hedefi yok etmesi ile bilinir. Mit kontr-terör daire başkanlığı bu planı uzun süre çalıştığı şifreli mesajlar üzerinden deşifre etti. İki suikastçi aktif hareket kabiliyeti sırasında etkisiz hale getirildi. Diğer suikastçiler planları, konumları ve aşamaları bilinmediğinden devlet erkanı olarak Doğu ve Güneydoğu'da oluşacak çok ciddi provakatif faliyeti engellemek adına Selahattin Demirtaş, Figen Yükseksağ ile 10 arkadaşını devlet kendi güvenliği altına aldı. Savcılığın bir an önce tutuklama talebinde bulunması zamanlaması bu vesile ile çok manidardır. Zaten birikmiş suçları sebebiyle er yada geç gözaltı süreci başlayacağına göre böyle bir olaya devletin mahal vereceği düşünülemez. Başkumandan Recep Tayip Erdoğan'ın direktifleri doğrultusunda böylece çok büyük bir oyunun daha püskürtüldüğünü gördük. FETÖ'nün kasım ayını bekleyin talimatı meğer buymuş. Yani Selahattin Demirtaş ve arkadaşlarının göz altına alınması onların can güvenliği içindir. Şurda burda vay efendim Nasıl Demirtaş gözaltına alınır diyerek üzülenler üzülmesin. Devlet işini bilir. Daha doğrusu devlet her şeyi bilir!

Şimdi anladınız mı Amerikan sermayesi oyununu, dolar niçin çıkıyor?

Demirtaş'a suikast düzenlendikten sonra dolar tırmanacak şeklinde kurgulandığı için Türkiyenin batmasının önünü kimse tutamayacaktı. Ama merak etmeyin planları bozan onunda çaresini düşündü.

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ