Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

FETÖNÜN KARA KUTUSU MALATYALI

15 temmuz FETÖ darbesi yüreklerimizde silinmeyecek kalıcı bir iz bıraktı. Öyle ki Türkiyenin bekası söz konusuydu.

Ülke olarak ne denli büyük bir belayı atlattığımızın farkına vardık. Bununla birlikte ABD ile müttefiklik dediğimiz ilişkilerimizin gerçek mantığının ortaya çıkmasını sağladı. Başta Almanya olmak üzere diğer Avrupa ülkelerinin Türkiye'ye bakış açısını çıplak gözle görebilme fırsatı elde ettik. Batı'nın Türkiye üzerinde ki kirli emellerini yaşayarak bire bir hissetik. Tabiri caizce dost kim düşman kim bu kara günde belli oldu.

FETÖ darbesi başarısızlıkla sonuçlanınca FETÖ ile ilgili gizem, gün yüzüne çıkmamış, kimsenin bilmediği karmaşık bir ağa sahip tonla bilgi akışı gündeme düştü. Bu güne değin 'gizlenerek' yapmış oldukları eylemlerin deşifre edilmiş bölümlerini birinci el hükümet yetkililerinin ağzından duyduk hep. Hükümet yetkilileri FETÖ darbesiyle ilgili elde ettikleri bütün detayları kamoyuyla paylaşma gibi bir erdemleği göstermekten çekinmedi. Çünkü bu aziz milletin darbeyi imha etmekte ki başarısını gördü ve bunu milletin onuruna şerefine yakışır bir şekilde FETÖ ile mücadele ederek, dünyada böyle bir örneğin olmadığını cümle aleme gösterdi.

Darbeyle birlikte yurt dışına kaçışlar mı dersiniz, kilit noktalarda ki hakim ve savcıların mahkeme salonlarında göstermiş oldukları faliyetlerin vardığı sonuçlar, ekranlara bol bol verilen para bavulları, otel bahçelerinde çıkan kilogramlarca altın, himmet adı altından toplanan büyük meblağ paraların nasıl dışarıya uçurulduğu, yüzlerce paravan şirket, gayrimenkuller, yurt ve dershanelerde gizli bölmeler derken, oraya buraya yerleştirilmiş gizli kameralar, FETÖ'nün tayin ettiği bölge imamları, il imam ile ablaların foseptik haritası beyinlerimizde ayrı bir yer edindi. Bylock denilen şu şifreli yazışma programının marifetlerini de es geçmek olmaz. Tüm bu olup bitenleri öğrendiğimizde ne denli büyük/ulusal bir ihanet tablosu ile karşı karşıya kaldığımızın detaylarının ürkütücü boyutuna tanık olduk.

Özelikle Mit'çi olan ve Mit'in FETÖ'ye karşı kullandığını zannettiği fakat FETÖ'nün Mit'te karşı geliştirip kullandığı FETÖ genarali Adil Öksüz ismi üzerinde çok duruldu bir ara. Halbuki akıncılar üssünde darbe gecesi yarı çıplak halde yakalanmıştı. Nasıl olduysa serbest bırakıldı, o gün bu gündür kayıp. Darbenin kilit ismi olduğu zanediliyordu fakat değildi. Adil öksüz ismi FETÖ ile mücadele safhasına ciddi zaman ve enerji kaybına sebep olduğunu da buradan altını çizmekte fayda var. Bir ara olaylar Adil Öksüz ismi üzerinde kurgulandı gibi bir duruma geldi nedense, oysa darbe merkez kademesi hiç bir zaman yakalanmadı. Adil Öksüz ismi sadece öne atılmış basit klasik bir yemdi.

FETÖ iyi organize olmuştu. Nerdeyse her bölümün bir imamı vardı. Hava imamı, kara imamı, para imamı, himmet imamı, kadın imamı, kumar İmamı, şu imamı bu imamı say say bitmiyordu. Bu aktivist imamların kim olduklarını yedi sülalesine kadar öğrendik. imamlar cemaatin temel kuruluş felsefesinden geliyordu. Bu yüzden cemaat adına çok profesyonel rol oynamaktaydılar. Yüklenen sorumluluk bir kumanda ile tv açıp kapatmak hassasiyetinde eksiksiz yerine getirmekle yükümlü kişilerdi. Türkiye'de FETÖ'nün her dediklerini harfiyen yerinde getiriyor/getirmek zorundaydılar. Fakat kimse FETÖ'nün Pensilvanya'da ki asıl ekibini bilmiyordu. Veya hiç bir vakit bahsedilmedi. Beyin takımı, bunca olayı belirleyen kişiler, strateji oluşturan, siyasi denklemleri hesaplayan kriminal adamları... CIA ile organik bağı bulunan, FBI'yla nikah kıymış bir kaç isim hiç bir zaman tespit edilemedi. Çünkü bunlar çekirdek birimdi ve cemaatin yaşanmasının sağlayan kan görevi görmekteydi. Zaten bu çekirdek kadro perdenin hep arkasında durdu. Yok gibiydiler. Medyatik olmuş bilinen isimler ise birer kobay gibi sürekli ön saflarda başlık olarak kullanıldı, birer piyon şeklinde daima öne sürüldüler. Süreç bu isimlerin üzerinde dönüp durdu.

Asıl karakutular başkaydı, kimse bilmiyordu.

Bu isimlerden biri Malatyalıydı. 1995/96 yıllında bu gün ki Malatya çevre yolu üzerinde AK parti binasının bulunduğu binanın FETÖ'ye ait "Fırat öğrenci yurdu" olduğu sıralarda ilk telkin burada verildi. Özel olarak hazırlandı. En kritik beyin yıkama taktiklerinin filtrelerinden geçirilerek çekirdekten yetiştirildi. Nedense Kürtçe bilmemesi hususu üzerinde çok duruluyordu. Malatyada Kürt nüfusunun yaygın olmasından kaynaklı olarak Kürtçe dilini bilmemesi gereken husus çok önem arz ediyordu. Üniversite sorularının yavaş yavaş FETÖ'cülerin eline geçtiği o yıllarda üniversiteye yüksek bir puanla yerleştirildi. Konya'da Selçuk Üniversitesinin ilahiyat bölümünü iyi bir derece ile bitirir bitirmez 1999 yıllında FETÖ elebaşı Fettulah Gülen ile birlikte ABD'ye giden grubun içindeydi. Gülen ile birlikte Teksas eyaletinin başkenti Hüston'da Pensilvanya şehrine yerleşti. "Rasim" adı verildi. Nerdeyse gerçek ismini kendisi bile unuttu. Çok az kişi gerçek ismini bilir. O gün bu gündür Pensilvanya'da. Gülen'in yanında, en yakınında, her an yanıbaşında. Gülen'in ilk emirlerini, ilk görüşlerini, yapmak istediklerini aktardığı ilk isim. Konumu ve mevkisi çok önemli. Üst düzey imamlara talimat veren kişi. İmamların üstü, imamlar ila Gülen arasında ki üç kişiden biri.
Fetöizm'n sırlarının kara kutusu.

Üst düzey FETÖ'cüler Rasim'i hem çok iyi tanır, hemde çok korktukları kişidir.

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ