Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

FUAT AVNİ-BARNABAS-CIAMAAT (BERMODA ŞEYTAN ÜÇGENİ)

Bu yazı; FETÖ terör örgütü üzerinde ki sır perdesini aralıyor...

Fuat Avni olarak bilinen; sosyal medya fenomeni sürekli sansasiyon, spekülasyon, manipülasyon, iftira, ilgisiz istihbarat, iktidar karşıtı (anlık) haberler aktaran twetter hesabının FBI tarafından Aydoğan Vatandaş adlı kişiye ait olduğu kesinlik kazandı.

Bu Aydoğan Vatandaş ile ilgili bir anımı anlatayım.

Yıl 2011 Ağostus...

Yazmış olduğum T5 (BİR YEŞİL KUŞAK HİKAYESİ) adlı kitabımın yayınlanmasından kısa bir süre sonra yurt dışına ait bir numara beni aramış, açtığımda isminin Aydoğan Vatandaş olduğunu, beni Amerika New-York'tan aradığını; gazeteci, kitap yazarı ve farklı gazetelerde köşe yazarlığı yaptığını söyleyerek yazmış olduğum kitap ile ilgili merak ettiği bazı başlıklar hakkında bilgi almak istediği şeklinde; son derece nazik, mütevazi, kültürlü bu ses tonu ile hal hatır sorarak diyaloğumuz başladı. Kitap içeriği ile ilgili bazı sorular soruyor bende kısaca cevaplamaya çalışıyordum. Türkiye'nin dış istihbarat biriminden söz etmişsiniz. Böyle bir birim var mı, veya yeni ismi nedir? Bu istihbarat birimi elmanlarının neden Bakü'de eğitildiği, Genelkurmaylık bu işin neresinde benzeri sorulardı. Açıkçası; o dönem kitap ile ilgili sık sık tehditler aldığımdan pek net tatminkar cevaplar vermek işime gelmedi. Çünkü kitap çok ağır konular içeriyordu. Özelikle kitapta konusu geçen rahip St. PAWLOS'un yazmış olduğu "Barnabas incili" ile ilgili daha çok sorular yöneltti. Kısa cevaplarla geçiştirmeye çalışırken ısrarla konu dönüp dolaşıp Barnabas'a geliyordu. İstediği bilgilere ulaşmak babında vaatlerde bulunuyor; isterseniz sizi Samanyolu tv haberlerine çıkarabilirim. Yada kitabınıza gün içinde ki yayın kuşağı programlarda yer verilmesini sağlayabilirim gibi vaatlerdi. Böyle bir şeye gerek olmadığını hatta istemediğimi belirttim bende. Ardından konu yine Barnabas'a geldi. Detaylı sorular geliyordu bu kez. En sonunda Barnabasa ne oldu sorusuna beklemediği, onu fazlasıyla şaşırtacak meraklandıracak bir cevap verince, bana karşı olan üslubu da değiştiğini fark ettim. Barnabas hakında başka bir şey biliyor musun, yazdıklarını kanıtlayacak belgen var mı şeklinde sıkıştırmacalı sorular sıraya girmişti. Bende Barnabas ile ilgili elimde sayısız belgelerin bulunduğunu söyleyince; özellikle bu belgeleri görmek istediğini, benim de olumlu olacak bir cevap vermediğim 22 dakikalık telefon konuşmamız sonrasında her şey muallakta kalmıştı. Sonunda mutlaka tekrar görüşeceğiz" diyerek telefonu kapattı.

Böylelikle aradan iki hafta daha geçti. Bir gün 0532... No ile başlayan bir telefon beni aramıştı. Açtığımda nasılsınız Timur bey, tanıdınız mı ben gazeteci yazar Aydoğan Vatandaş, şu an Malatyadayım ve mutlaka görüşmeliyiz, isterseniz Pütürge'ye de gelebilirim şeklinde adresime kadar öğrenmiş bu kişi ile Malatya'da görüşmeye karar verdim. Malatya kışla caddesi üzerinde bulunan NT kitap mağazasında randevulaştığımız saatte buluştuk. Son derece samimi, dostane, saygılı ve sakin başlayan sohbetimiz nedense zaman geçtikçe farklı bir şekle bürünüyordu. Çünkü istekleri doğrultusunda cevaplar vermiyordum. İstekleri gerçekleşmeyen Aydoğan Vatandaş bey o sakin, uysal mizacını çıkarıp bir kenara bırakmış kükreyen aslana dönüşmüştü. Göz bebekleri büyüdü. Sesi gereğinden fazla sertti artık. Israrla elimde ki belgelerin ne olduğunu, onları görmek istediğini, benimde karşılık olarak belgeleri göstermek gibi mecburiyetimin olmadığını hitabında gerçekleşen sohbetimiz, nihayetinde tehdite kadar vardı yolu. Evet, bu gazeteciyim diyen kişi gelmiş beni şehrimde, kendi çöplüğümde mafyavari bir tavırla resmen ve açıktan tehdit ediyordu. "Bana o belgeleri getireceksin! İstersem bu kapıdan dahi çıkamazsın, seni hapishanelerde süründürür o belgelere yine ulaşırım, karşında kimin durduğunu biliyor musun ?!" benzeri kelimeler havada uçuşuyordu artık. Dostane başlayan sohbetimiz bir restleşme ile fırtına olmuş esiyordu.

Bende el-cevap olarak; siz nasıl arkanızdakilere güvenerek beni burda böyle rahatça tehdit ediyorsanız, benim de mutlaka güvendiğim bir yerler vardır ve bende arkamdakilere güvenerek sizi önemsemiyorum ve tehditlerinize aldırmıyorum. Bildiğinizden de geri kalmayın. Asıl siz dua edin. Şehrimdesiniz ve misafirsiniz burada diyerek ayrıldım NT kitap mağazasından.

Bu vatandaş,

Yani Aydoğan Vatandaş benimle tekrar görüşmek için 3 gün Malatya'dan ayrılmadı. Sayısız kez aradı, telefonlarına bakmadım. Yaptığı hareketin yanlış olduğunu belirten mesajlar bıraktı telefonuma. En sonunda baktı ki görüşmeyeceğim, galiba merakını yanına alıp geldiği yere geri dönmüştü.

Bunları niye anlatıyorum, şayet toparlarsak şöyle bir sonuç çıkıyor karşımıza. Bu vatandaş, yani Aydoğan Vatandaş ve bağlı bulunduğu cemaat demek ki diğer taraftan Barnabas'ın da peşindelermiş, Barnabas Vatikan için çok önemli. Dünyanın her yerinde izini kovalıyor. Barnabas'ı gören kim varsa bir şekilde öldürülür. Vatikan tapınak şövalyeleri tarafından bulunur ve mutlaka yok edilirler. Çünkü binlerce yıllık Katolik, Ortadoks Hristiyan inanışını çürütecek bilgiler saklı Barnabas'ta. Hz Muhammedin son peygamber olarak yeryüzüne geleceğini bildiriyor. Bu tez dahi Hristiyan dininin sıfırlanması anlamına gelmiyor mu?Aramice diliyle yazılmış 8 sahifelik kitap dört dinin kaderinin sırrı durumunda. Şimdi neden Barnabas'ın peşinde olduklarını anladınız mı, ben çok iyi anlıyorum. Çünkü asıl Vatikan'cılar meğer bunlarmış.

Ne var ki hiç bir zaman Barnabas'ı bulamayacaklar!!!

Çünkü emin ellerde...


TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ