Murat ÇETİN
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

GEÇMİŞ OLSUN, SAYIN VALİM!

 

-Malatya Valisi Sayın Aydın Baruş “korona” mı oldu?

-Sağlık il müdürü Recep Bentli, koronayla mücadelede neden “başarısız”?

-Ankara'da kütüphaneler haftası, külliyede yapılırken; Malatya'da “nerede” yapıldı?

- Mustafa Paşa Kervansarayının içindeki o “ucube” de neyin nesi?

-Emekli amirallerin darbe çağrısının, “üst aklı” kim?

-Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Vakfı camii açılışı, “kimlerle” gerçekleşti?

-Camii açılışında “neler” yaşandı?

-Cami için gecesini gündüzüne katan “hocalar” kimdi?

-Hangi “siyasiler”, camii açılışına katıldı?

-Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş hangi “konuları” vurguladı?

-Eski rektör Prof. Dr. Fatih Hilmioğlu'yla, yeni rektör Prof. Dr. Ahmet Kızılay arasındaki “en büyük fark” nedir?

 

1_2

Koronavirüs salgınının dünyayı sardığı bir dönemde, yapılan veya yapılmayanlarla ilgili, bir çok tartışmaya şahitlik ediyoruz. Salgının iyi yönetilemediğiyle veya aşının çare olup olmayacağıyla, ya da aşının virüsü öldürmekten ziyade insanlara başka zararlar vereceğiyle ilgili tartışmaları takip ediyoruz.

Ülkemizdeki salgın yönetiminde son dönemde risk haritası uygulamasıyla vali ve kaymakamların, il ve ilçelerinin risk durumuna göre karar alabilecekleri belirtilmişti. Elbette İl Hıfsızsıhha Kurulu tavsiyeleriyle birlikte. Malatyamızın da salgınla mücadele konusundaki ilk sorumlusu, sayın Aydın Baruş'tur. Salgının başladığı günden bugüne kadar Malatyamızın yaşadığı olumsuzlukları bir çok defa gündeme getirmiş ve valimiz ile birlikte İl Sağlık Müdürü sayın Recep Bentli'yi eleştirmiştim.

Aldığım duyuma göre valimiz sayın Aydın Baruş da koronavirüs hastalığına yakalanmış. Öncelikle olarak, virüs sebebiyle hayatını kaybeden kardeşlerime rahmet, başta sayın Baruş olmak üzere, hasta olan bütün kardeşlerime de Rabbim'den acil şifalar diliyorum.

Yukarıda da belirttiğim gibi; koronavirüs tedbirleriyle ilgili birçok kez eleştirel yazılar kaleme almıştım. Bu eleştirilerim ağırlıklı olarak Vali bey ve İl Sağlık Müdürü Recep Bentli'ye karşı olmuştu. Sayın Aydın Baruş'un hastalık haberini alınca, bir an için önceki yazdıklarımı ve yaşadıklarımı düşündüm. Malumuz olduğu üzere geçen sene, ben de bu hastalığa yakalanmıştım. Hastaneye bulunduğum sırada, babamın, annemin, eşimin ve evladımın da pandemiden nasibini aldığını duymuş, endişeli bir kaç hafta geçirmiştim. Maalesef, Malatya İl Sağlık Müdürü'nün başarısız olduğuna bizzat şahitlik ettmiştim. O hastalık sebebiyle olumsuz bir 28 gün geçirmiştim. O dönemde beni ziyadesiyle sarsan olay ise, aile fertlerimin kamyonetten bozma ambulansla hastaneye götürülmesiydi. Aile bireylerimin de içinde bulunduğu ambulans tam 6 kişiyle birlikte hastaneye götürülmüştü. “Refakatçi bile bulundurulmazken, nasıl oluyor da hastalık şüphesi olan 6 kişi aynı ambulansla hastaneye götürülüyor?” diye sormuştum. Kamu menfaatini de düşünerek kaleme aldığım yazılarda il Sağlık Müdürü Recep Bentli'yi eleştirmiştim. Recep Bentli ise, yazılanları var gücüyle manipüle etmenin gayretine düşmüştü. 

3_1

BU FOTOĞRAF, MALATYA'YA YAKIŞMADI!

Ülkemizde her yıl 29 Mart - 4 Nisan tarihleri arasında kutlanan kütüphaneler haftasının Malatya programını görünce, “Bu kutlama, Malatyamızın son yıllardaki durumunu özetliyor.” şeklinde bir söz geçti aklımdan. Çünkü, Cumhurbaşkanlığı tarafından yurdun dört bir yanında başlatılan kütüphaneleşme çağrısı ve emrinin Malatya'daki karşılığı, maalesef park oldu. “Parkta kutlama yapmak” gibi bir garabete dönüştü olay. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi içerisinde yapılan ve bütün Dünyanın dikkatini çeken Millet Kütüphanesi aklıma geldi bir an. Yöneticilerimize sorarsak elli tane mazaret bulurlar bu durum için. Lakin hiçbir mazaret geçerli değildir. Büyükşehir Malatya'da bir halk kütüphanesi yok maalesef. "Efendim çok modern bir kütüphane inşa ediyoruz!" Kusura bakmayın, ama yenisi açılmadan eskisini yıkmak olmaz. Hadi kütüphanemiz yok, açılışı niye parkta yapıyorsunuz ki? Bu şehirde 2 tane üniversite var. İnönü Üniversitesinin devasa bir kütüphanesi var. Niye orada açılış yapmadınız ki? Modern yönetimin olduğu bir ülkede, bu garabete imza atan Kültür Müdürü, o günün akşamına görevinden alınırdı. Sadece bu durum bile Malatya'nın ne kadar sahipsiz olduğunu gösteriyor. Hasılı kelam; bu durum bu şehre hiç yakışmadı. 

5

O TABELA, NEYİN NESİ?

 Battalgazi İlçesi Eski Malatya'da bulunan Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı'nın iç kapısının hemen önünde duran ucubeyi gördünüz mü? O güzelim tarihi yapıya gölge düşüren tabela dikkatimi çekti. 15-20 metrekare boyutundaki bu tabelayı hangi akıllı ortaya koydu bilmiyorum. Gören herkesin tarihe yapılan bu saygısızlığı ayıpladığını biliyor ve üzülüyorum. Kervansaray, 1637'de yaptırılmış. Yani tam 394 yaşında. Oraya 20 değil 100 metrekarelik reklam tabelası da assanız, sizin orayı imar etmediğinizi herkes anlar. Bu tür hoyratlıklara gerek yok! İlla reklam yapacaksanız, bunun için bir sürü yer bulabilirsiniz. “İlla Kervansaraya yakın olsun” diyorsanız; küçük, mütevazı ve mekana uygun bir tabela seçin. Daha uygun bir yere asın. Bu ucube size faydadan ziyade, zarar getiriyor.

2_1

İZ EŞEĞİN, AKIL İSE FETÖ'NÜN...

Tüm Türkiye, son iki gündür, emekli amirallerin darbe çağrısı yaptığı bildiriyi konuşuyor. 15 Temmuz 2016'daki hain kalkışmaya milletin verdiği cevabı unutmuş bir avuç bunağın, imza attığı bildiriye, yukarıdaki karikatürle cevap vermek istemiştim. Ancak bunun yeterli olmayacağını düşünen bir kardeşimiz bana, bir de fıkra göndermiş. Elde hazır malzeme olunca paylaşmamak olmaz. İşte o fıkra: Gelinine zulmetmeyi kendine görev edinmiş kaynana, ekmeği sandığında saklarmış. Ancak sakladığı ekmeğin sürekli eksildiğini görünce, sandığın etrafına un serpmeye başlamış. Böylece ekmeği gizlice alanın gelini olduğunu ispat etmek istemiş. Gelin de uyanık tabi, eşeğin sırtına binip sandığın yanına öyle varıp ekmeği yine almayı başarmış. Ertesi gün, sandığın etrafında eşeğin ayak izlerini görünce, “İzler eşeğin. Ama eşek bu, akledemez. Akıl da olsa olsa bizim gelinindir...” demiş. Gelelim ülkemizi yeniden kaoslara sürüklemek isteyen emekli amirallere; İzler bu gezi zekalıların. Bu gezi zekalılarda bildirideki sözleri edecek akıl yoktur. Akıl da olsa olsa FETÖ'nündür.

Z_157

40 YILLIK HASRET BİTTİ

Daha düne kadar ülkemizi, dinin, bilime engel olduğunu düşünen kitap yüklü işlekler yönetiyordu ülkemizi. Özellikle üniversitelerimizi ele geçirmişler, dine ve dindara etmedikleri zulmü bırakmamışlardı. Çok şükür o karanlık günler gerilerde kaldı. Önceki gün Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii ve Kütüphanesi'nin açılışı yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da açılışına katıldığı caminin temeli, 2018 yılında atılmıştı. Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, İnönü Üniversitesi'nin 80 ilden ve yurt dışından öğrencisinin bulunduğunu, üniversitelerin içerisinde camileri gördükçe sevindiğini ifade ederek, “Yüreğimize bir sıcaklık iniyor. Onun yokluğunu çok çektik, 40 yıl camisiz üniversiteler oldu bu memlekette. Şimdi geçmişi, geçmişin sıkıntılarını konuşmak bize bir fayda vermez. Bugüne bakalım, geleceğe bakalım inşallah, istikbale bakalım. Bugün Elhamdülillah bütün üniversitelerimizde, işte bu güzel cami gibi camilerimiz yükseliyor, çoğu tamamlandı. Şu an itibarıyla yine de 30 civarında üniversitemizde tamamlanmak üzere camilerimiz var” dedi.

Erbaş'ın konuşmasını dinlerken, İnönü Üniversitesi'nin Fatih Hilmioğlu dönemi geldi aklıma. O günkü rektör Hilmioğlu ile, bugünkü rektör Ahmet Kızılay'ı mukayese ettim bir an. O dönemde insanlara tepeden bakan bir rektör vardı. Bugün ise, mütevazi duruşuyla insanlara kıymet verdiğini gösteren bir rektör var. O gün dini, dindarı ve din ile ilgili her şeye mesafe koyan bir rektör, bugün ise üniversiteye cami kazandırmak için gecesini gündüzüne katan bir rektör görüyoruz. Dinin bilime engel olmadığını gören insanların sayısının daha da artması dileğiyle, açılışta dikkatimi bazı hususları paylaşmak istiyorum. 

MİLLETVEKİLLERİNDEN SADECE, TÜFENKCİ VE KAHTALI VARDI

Malatya'nın en büyük, bölgenin de en iddialı camilerinden biri olan Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii'nin açılışına Malatya milletvekillerinden sadece AK Parti MKYK üyesi Bülent Tüfenkçi ve Hakan Kahtalı katıldı. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve AK Parti İl Başkanı İhsan Koca ise, programın bitimine doğru koşarak gelip kurdele kesimine yetiştiler.

Açış konuşmasını yapan İlahiyat Fakültesi dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman'ın “Camiler Kabe'nin birer şubesidir” sözünden etkilendim. Ayrıca kendisinin MİAD Genel Sekreteri Hakan Odabaşı ile birlikte, şahsımı da caminin “emektarları” arasında zikretmesi, ayrı bir gurur vesilesiydi benim için… 

KIZILAY, EMEĞİ GEÇENLERİ UNUTMADI

İnönü Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kızılay'ın, caminin teknik özelliklerinden bahsettikten sonra, caminin yapımıyla ilgili emeği geçenlere teşekkürü, katılımcılar arasında büyük beğeni topladı. Kızılay'ın sitayişle bahsettiği İnönü Üniversitesi İlahiyat Vakfı Dekanı Prof. Dr. Fikret Karaman, İnönü Üniversitesi Rektör yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen ve İnönü Üniversitesi eski Genel Sekreteri Prof. Dr. Hakan Erkuş'a bir Malatyalı olarak ben de şükranlarımı sunuyorum. Daha sonra ise  Bülent Tüfenkci açılış konuşmasına devam etti. 

AKİF'İN DİZELERİ, DUYGU DOLU ANLAR YAŞATTI 

Açılışta son olarak konuşan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş ise, yurt genelinde yapılan camilerle ilgili bilgi verdi. Üniversitelerin 40 yıldır camilerden mahrum kaldığını belirten Prof. Dr. Ali Erbaş'ın İstiklal Marşı Şairi Mehmet Akif Ersoy'unRuhumun senden, ilahi, şudur ancak emeli:

Değmesin mabedimin göğsüne namahrem eli.

Bu ezanlar-ki şahadetleri dinin temeli,

Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli.” dizelerini dua olarak tasnif etmesi, konuşmasının en can alıcı noktasıydı. 

TÜRKMEN'DEN ÖRNEK HAREKET

Son söz olarak, açılıştan dikkatimi çeken bir başka hususu da belirtmek isterim. Protokolde yeri olmasına rağmen, programı ayakta takip eden Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Türkmen'in yerini misafirlere vermesi, mütevazılık ve misafirperverlik adına güzel bir örnekti.

Selam ve dua ile
FiemanillahYORUMLAR

 1. S.g

  09.04.2021 21:43:02

  Malatya ya bir Ömer Faruk Õz lazım

 2. Ali Yalçın

  09.04.2021 18:31:45

  Murat Abi Ağzına Yüreğine Sağlık (Gerçekler Acıdır) Anlayana! Derim. Uzun Lafın Kısası. Allaha Emanet Ol Abim

 3. utku

  08.04.2021 11:36:30

  10.08.2020 tarihinde de Recep Bentli Kadar Kafanıza Taş Düşsün demiştiniz.O kadar Zorunuz var işte. Recep Bentli var gücü ile manipule ediyor demişsiniz. Yahu adam sizin gibi BOŞ mu? Hem size bir şey söyliyeyim mi? Siz kendinizi fazla büyütmüşsünüz. Şuna emin olun siz ve bu boş asılsız karalamalarınız onun umrunda bile değil...

 4. MEHMET ÜNAL

  06.04.2021 04:22:11

  MALATYA TARİHİNİN EN KÖTÜ DÖNEMLERİNİ YAŞIYOR. DEVLET CİDDİYETİ TAŞIMAKTA ZORLANAN YALAKA YÖNETİÇİLER HALKTAN UZAK YALAKA ÜST DÜZEY YÖNETİÇİLER. HALKI KANDIRAN YALAMA YALAKA SİYASETÇİLER. HALKI KANDIRAN DÜZENBAZ ESNAF. EN ÖNEMLİSİ DİNİMİZİ ANLAYACAĞIMIZ ŞEKİLDE ANLATMAYAN ARAP ÖZENTİSİ DİN ADAMLARI. SONUÇ AHKAM KESEN MEHMET ÜNAL VE ZAVALILAŞAN MALATYA. KALK AYAĞA TOPRAĞINA DÜŞMAN AYAĞI DEĞMEMİŞ MALATYA KAL Kİ GÖRSÜNLER İNÖNÜLERİ ÖZALLARI YETİŞTİREN MERT YİĞİT BATTAL GAZİNİN TORUNLARINI GÖRSÜNLER.

 5. Alptekin44

  05.04.2021 22:26:43

  Ulusal medyada son birkaç gündür manşet olan muhtıracı emekli amiral haberlerine en çarpıcı cevabı müthiş bir karikatür örneğiyle vermeniz takdire şayan bence... Vali beyle ilgili haberlerinizde hep salgına dair uyarılarda bulunarak sorumlu gazetecilik görevinizi yaptığınız halde bu sağduyunuz birilerine batmışa benziyor. Malatyamız sizin gibi delikanlı ve doğru bildiği gibi yazan bir kaleme sahip olduğu için şanslı Rabbim kaleminize kuvvet versin.

 6. Üniversite camisi ...

  05.04.2021 20:46:32

  Emegi geçen herkesten allah razı olsun. Bir tuğla koyandanda. Demek istenirse ortaya güzel eserler çıkabiliyor..ahmet kızılay hocam..üniversitedeki ezan araştırma hastanesinin önünden duyulsa.hatta otoparkin altindaki mescidde de duyulsa ne güzel olur..merkezi sistemle bunu yapabilirsiniz..ahmet hocam seni allah için seviyorum ve gurur duyuyorum...

 7. Kim olsun .sağlık müdürü

  05.04.2021 20:41:32

  Recep bentli.giderse kim olacak saglik müdürü...bunu hic düşündünümüz mü...insanlar dikkat etmezse sağlık müdürü ne yapsın...dikkat etseniz bile kaderinizde varsa yapacağınız bir şey kalmıyor...

 8. Sizden korkmaya başladım murat

  05.04.2021 20:38:44

  Sayın murat çetin..nasıl bir ıstihbarat ağına sahipsiniz. Hic bir şey de.gizli kalmıyor..sizden korkulur...malatyada üst tabaka sizin dilinize.düşmek istemiyordur herhalde...ya da sıra kimde diye bekliyorlar...

 9. DEVEYE SORMUŞLAR...

  05.04.2021 20:34:55

  DEVEYE SORMUŞLAR NEDEN BOYNUN EĞRİ..DEVEDE NEREM DOĞRU DEMİŞ...KITAP OKUMA..KÜTÜPHANE BILE DOSTLAR ALIŞ VERİŞ TE GÖRSÜN .MAKSAT REKLAM OLSUN..GÜNÜ KURTARALIM...IŞTE TAM BUDUR FOTOĞRAF SIYASETI ...FAZLA SÖZE GEREK YOK...

 10. Oskara aday karikatürler...

  05.04.2021 20:27:18

  Sayın murat çetin.karikatürler oskara aday. Misvak dergisine rakip karikatür ler çıkıyor...yaziyla uyumlu...çizen kişiyi tebrik ediyorum...

 11. Yücel men

  05.04.2021 18:58:18

  Murat bey her ayrıntıyı büyük cesaretle kaleme almanız takdire şayan tebrik ediyorum. Malatya’mız adına böylesine büyük bir yatırım ile inşa edilen camii şerif açılışında diğer bakanlar gelince havalimanında sıraya girenler nerede? Eksik olan Vekillerimiz Turgut Özal Üniversitesi rektörü ve eşi normal şartlarda havalimanında hazır olanlar neden böyle büyük bir organizasyonda yoklar!!!

 12. Tamer

  05.04.2021 18:39:00

  Amirallerin emekli olmasından kaynaklı bu olayı hafife alanlar var. Bence asıl sorunda amirallerin emekli olması. Emekli olan bu Amiraller, bildiri ile kime neyin mesajını verdi? Kime, biz göreve hazırız dediler acaba? Bunu iyi araştırmak lazım...

 13. Tolga

  05.04.2021 16:50:52

  Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii'nin açılışına katılmış gibi oldum. Yazınızda o kadar ince detaylar ve ayrıntılarla anlatmışsınız ki, açılışa katılmadan bir an orada olduğumu hissettim. Çok iyi analiz yapmışsınız. Bunu bizimle paylaşarak bizim de fikir sahibi olmamızı sağladınız. Orada bulunan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Daha bu şekilde nice açılışlar görürüz inşallah. Rektör Kızılay da canla başla çalışıyor. Malatya'yı sahiplendi ve ne gerekiyorsa yapıyor.

 14. onur

  05.04.2021 16:47:53

  Murat Bey, en güzel ve anlamlı tepkiyi de siz vermişsiniz doğrusu. Güldürürken düşündürdünüz. Daha önce bu millete birçok şey zorbalıkla yapıldı. 15 Temmuz'da olduğu gibi bugün de milletçe bunların karşısında durmayı bileceğiz. Köşesine çekilip günahları için af dilemesi yaşta olan birtakım hadsizler ülkemizin huzurunu bozmayacaktır.

 15. Nedim

  05.04.2021 16:20:53

  Murat bey marangoz olarak sizi ilk defa gördüm... Sanat eserleriniz umarım yerine ulaşır :) selamlar.

 16. Muallime

  05.04.2021 16:18:04

  Bildiğim kadarıyla virüs makam mevki seçmiyor bu durumda valimize bulaşması da gayet normal eğer öyle ise valimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum bir vatandaş olarak. Pandemi süresince malatya belli aralıklarla yükselen vakalar olsa da son birkaç haftada zirveyi yakaladı. Bunda elbette mutasyon etkili ancak yasaklar esnetilmiş durumda bu belirsizlik en çok esnafı yoruyor bununda bilinmesinde fayda var.

 17. Serdar

  05.04.2021 16:11:54

  Üniversite camisi iyi oldu fakat en zoru içini doldurmak olacak günümüz gençleri maalesef dinden uzak yaşıyor şayet hocalarımız onuda başarırsa o zaman yaptıkları iş taçlanmış olacak.

 18. Fikret

  05.04.2021 16:07:28

  Murat bey malatyada salgın kontrolden çıkmış durumda olan esnafa oluyor ve hükümetin umrunda değil esnaf ama gün gelir esnafında bir sözü olur o günü bekliyoruz.

 19. sedef

  05.04.2021 15:32:56

  Üniversitemizin böyle güzel bir camiye kavuşması bizleri sevindirdi. Ayrıca etrafındaki yıllardır bulunan ağaçlara zarar vermeden inşaa edildiğini gördüm emeği geçen herkesten Allah razı olsun Malatyamıza Üniversitemize hayırlı olsun.

 20. Yavuz

  05.04.2021 15:29:30

  Sizin aracılığınızla Malatya Valisi Aydın Baruş'a geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. İnşallah tez zamanda sağlığına kavuşur.

 21. Mehmet metiner

  05.04.2021 14:51:14

  M. Çetin bey bu yazıları siz yazmışsınızda, size bunları kim yazdırdı acaba!!

 22. Gülperi

  05.04.2021 14:21:54

  Söylemek ve uygulamak birbirinden çok farklı şeylerdir. Öğrencilere tavsiyem Gürkan'ın söylediğini yapın, yaptığını yapmayın. ( Selahattin Başkan evinde kitap okuyor olabilir, ancak dışarıda da örnek olabilir) Öğrencilere kitap okumalarını tavsiye eden Gürkan, mekan olarak hiç güzel bir yer seçmemiş. O kadar öğrenciyi parka yığmak yerine bu etkinliği hiç yapmasaydınız. Sözde kütüphaneler haftası. Haftası var, kendisi yok. Bu tarz kurumsal kutlamaların bir diş sarımsak kadar faydası olduğuna inanmıyorum. Malatya'da yapılan bu kutlama, değerlere yeterince sahip çıkamayan, çocukları teknoloji bağımlılığından kurtaramayan, laf olsun torba dolsun türünden açıklamalarla dolu. Gürkan ve ekibi, oraya yığdıkları öğrencilerle beraber, Hürriyet Parkı'nda yarım saat sessizce kitap okuma etkinliği yapsalardı daha faydalı olurdu. Bazı şeyler de amacına ulaşabilirdi. Önce biz örnek olalım da. Gençler zaten çok akıllı... Öte yandan Malatya'nın imajı da sarsıldı. Bu kentin başka hiç mi kütüphanesi yok ki, tek bir yapının bitirilmesi beklendi?

 23. saliha

  05.04.2021 13:45:32

  Camii yapımına emeği geçen başta siz olmak üzere herkesten Ellah razı olsun. Bir siz yazıyorsunuz Rabbim yokluğunuzu göstermesin

 24. Abdullah

  05.04.2021 13:37:27

  Malatya'da ilk zamanlarda koronavirüs süreci iyi yönetilmedi. Daha sonraları da biraz daha özen gösterildi ancak bu durum Malatya'nın kırmızıya dönmesine etki etmedi. Malatya kırmızı renkte ise bütün yöneticiler kendilerini sorgulamalı

 25. Emre

  05.04.2021 13:23:25

  Kaleminize sağlık. Malatya'da hakkıyla gazetecilik yapan ender insanlardan birisiniz. Bir çizginiz var ve bu çizgiden ödün vermediğiniz için biz okurların da güvenini fazlasıyla hak ediyorsunuz. Bir gün eleştirdiğiniz bir konuyu diğer gün savunmuyorsunuz. Bu konu takdire şayan. Üzerine eğildiğiniz konular ise birbirinden değerli. İnönü Üniversitesi Fatih Hilmioğlu döneminde ahlaksızlıkları ile gündemdeydi. Araçlar dolusu alkol şişeleri üniversiteye girerken şuanda ise manevi bir atmosferin huzurunu yaşıyoruz. Bu haberleri görmek emin olun ki herkesi içten içe mutlu ediyor. Rektör Kızılay sağlık alanında yapmış olduğu çalışmalarının yanında maneviyata verdiği önemle de ön plana çıkıyor. Mütevazı kişiliği ile ideal bir rektör olarak karşımıza çıkıyor. Başarılarının devamını diliyorum. Malatyalı olarak sizlerle gurur duyuyoruz.

 26. Bahattin Atila

  05.04.2021 12:45:13

  Malatya için sarfettigin düzelsin, büyüsün, güzelleşsin diye sarfettigin enerjini gönülden kutluyorum.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>