Selma Karakaş
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Gökte Ebabil Kuşları, Karada Türk Ordusu!

Selma Karakaş Tutuş yazdı...

 

 

SESLİ MAKALE

Menfaat oyunlarıyla Türkiye'yi etnik gruplar üzerinden zedelemiyi planlayanlar ve Kürdistan palavrası için ülkemi hedef alanlara hitaben şunu söyleme gereği duyuyorum. Türkiye çok uluslu bir devlet ve farklı kökenden insanları, aynı çatı altında birleştirebilme potansiyeline sahip. Bu potansiyeliyse ana ve ara renkleri, bir arada tutan gökkuşağının muazzam görüntüsüne benzetebiliriz. O zaman vatan söz konusu olduğunda Türk/Kürt ayrımı yapmayan bir millete, "İnsan Hakları İhlalini" bahane ederek kuyruk acınızı hafifletemezsiniz. Ayrıca hızla gelişen, yerli ürünlerini üreten, dışa bağımlılığı en aza indiren, sürekli kalkınan bir Türkiye istemiyorlar ki güney sınırımızı güvence altına almak için başlattığımız Barış Pınarı Harekâtına parazit oluşturuyorlar. Dolayısıyla Türk ve İslam düşmanlığına kalkışan bu unsurlara Ebabil kuşlarının hikayesini hatırlatmak isterim. Kur'an-ı Kerim'in Fil suresinde zikredilen Ebabil kuşları, Kabe'yi yıkmak için gelen; dönemin en acımasız ve İslam düşmanlığı yapan Ebrehe ve kalabalık fil ordusunu gagalarıyla taşıdıkları taşları atarak, yenilmelerine sebep olmuşlardır. O halde gökte Ebabil kuşları, karada Türk ordusu olduğu müddetçe zafer bizimdir!

KÜLLERİNDEN DOĞUYOR

Türk ve İslam coğrafyalarındaki istilalarıyla tarihte yerini alan Haçlıları bilmeyen yoktur. Bunun sonucunda da üç semavi din tarafindan kutsal sayılan Kuddüs, 88 yıl boyunca Haçlılar egemenliğindeydi. 2 Ekim 1187'de Kuddüs' ü Haçlılar egemenliğinden kurtaran ise Selahaddin Eyyubi ve ordusu oldu. Aradan asırlar geçti ama; kana susamış Haçlılar, Türk/İslam coğrafyalarından elini eteğini çekmedi. Dolayısıyla günümüzde Haçlılar kimliğini üstlenen de PKK terör örgütü ve destekleyenleridir. Bu örgüt unsurlarını mağlup edecek orduysa; hiç kuşkusuz Eyyubi ordusunun küllerinden doğan Türk ordusudur. Bu ordu ki Türk ve İslam coğrafyalarında bozulan adaleti, huzuru, güveni ve barışı yeniden oluşturacak son ordudur!

VAKİT TEK YÜREK OLMA VAKTİ

Güçlü bir Türkiye profilinden rahatsız olan ülkeler, Türk Silahlı Kuvvetlerinin meşru müdafaa hakkı çerçevesinde terör örgütlerine karşı başlatığı operasyonu hazmedemiyorlar. Bilakis başta ABD başkanı Trump'un küstahça sözleri ve ardı sıra kesilmeyen ABD'nin kuklaları, birer birer nefret söylemleriyle kimin köleliğine sığındıklarını belli ettiriyorlar. O zaman siyasi görüşlerimizin gereği olan tutumlarımızı, şöyle bir kenara koyup vatan için birlik olmalıyız.

EMPERYALİSTLERİN KUKLALARI AHDE VEFADAN NE ANLASIN?

Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın terör örgütüne karşı başlatmış olduğu operasyon ile sergilediği dik duruşu, Avrupa ülkerininin yaptırımlarına göz dağı verişi batı medyasının eteklerini tutuşturmuş. Algı operasyonu oluşturarak Türklerin, bölgede katliam yaptıklarını ifade ediyorlar. Fakat bu mücadeyi sümenaltı ederek, bir basın yayın organının en temel değeri olan objektifliği tamamen sansürlüyorlar. Tabi ki bu sadece batı medyasıyla bitmiyor. Hem içimizdeki vatan hainleri hem ABD'nin içerden ve dışardan yemini, suyunu ihmal etmediği FETÖ'cü mensupları hem de dost bildiğimiz ülkelerin başkanlarının Türkiye'ye karşı takındıkları tavır, hepsini aynı kefeye koymamıza olanak tanıyor. Ayrıca Fılistin devletinin de Barış Pınarı Harekâtına karşı çıktığı bazı kesimler tarafından tepkilere neden oluyor. Bu konuda doğru bildiğimiz bir yanlışı düzetmek amacıyla Barış Pınarı Harekatını kınadığını söyleyen şahsın, Filistin halkını temsil etmediğini belirtmek isterim. Dolayısıyla Filistin halkı, Türkiye'ye karşı böyle bir tutum sergilemez ki ahde vefayı bilirler. Karşı olduğunu ileri süren kişi, İsrail'in iplerini elinde tuttuğu ve Filistin'in başına bela ettiği kuklası Mahmut Abbas. Arap Birliği ülkelerinin durumu da bunu işaret ederken, Filistin ve Arap toplumuna düşmanlık beslemek Siyonizme hizmet eder. Şunu unutmayın ki ABD uşaklığı yapan bu kişiler, "koyun can derdinde, kasap et derdinde" misalinde olduğu gibi kendi menfaatleri peşindedirler.

PROPAGANDADAN DOĞAN ZAFER

Türkiye'nin mücaledesi karşısında karın ağrısı içinde kıvranan, başta İngiltere olmak üzere "veto da veto" diye debelenen korkaklar, Türkiye'yi pasifize etmek için de ülkelerindeki basın yayın organlarından aleyhimize gündem oluşturup, kendilerini zeytinyağı gibi üste çıkarmayı planlarken, ters köşe olduklarının bilincinde değiller. Şöyle ki ezelden beri İslamofobi ve Türk karşıtlığıyla BEN BURDAYIM diyen İngiltere'nin ulusal çapta yayın yapan İngiliz Times Gazetesi Türkler için " 100 yıldır savaşmayan bir milletin, savaşı unutmuş olması lazım. Fakat Türkler, bırakın unutmayı savaşı özlemişler." diyerek propaganda oluşturuyor. Aslında zaferimizi kutladıklarından bihaber olup "kedi olalı bir fare tuttukları" ile avunuyorlar.

AHDE VEFA DEMİŞTİK

Bazen tek bir kişiye bazen de bir topluma uzattığımız yardım elinin hesabını düşünmeyiz. Çünkü herhangi bir karşılık beklentimiz yoktur. Ama gün gelir o yardımlar, bir bir kapımızı aralar. Biz buna Ahde vefa diyoruz. Bunun bir örneği Malatya'da yaşayan Suriye'nin Abraz aşiretinden geldi. Türk Silahlı Kuvvetlerinin baslatmış olduğu harekata destek verdiklerini belirten Abraz aşireti adına Muhammed Ahmet El Mişel, şu açıklamalarda bulundu: ”Esad bize çok zulüm etti. Bütün çocukları öldürdü, bütün teröristleri Suriye'ye getirdi. Bu süreçte hiçbir Arap devletlerinden ses çıkmadı, Türk halkı olmasaydı bize hiç kimse sahip çıkmazdı. Türk devleti ve Türk milleti bize yardım etti. Türkiye bütün Mazlumlara sınırlarını açtı. PKK, YPG bütün halka zulüm yaptı, bölgede yaşayan halkı rahatsız ediyordu. Şimdi Mısır ve Suudi Arabistan diyor ki? Türkiye yanlış yaptı. Türkiye mazlumların yanında durduğu için onlar Türkiye'nin karşısında durdular."

Ardından Türk Silahlı Kuvvetlerinin sonuna kadar yanında olduklarını belirtmek amacıyla Muhammed Ahmet El Mişel, ”Biz Türk kardeşlerimizi ve askerini sonuna kadar destekliyoruz hem siyasi olarak hem de askeri olarak . Biz oradaki askerlerimizi Türk askerlerinin yanına gönderdik yanlarındayız. Siz Araplar neredesiniz? PKK o kadar zulüm yaptı siz hiç ses çıkartmadınız. Esad bize kimyasal silah kullandığı zaman neredeydiniz? Türkiye'ye karşı olan Araplar bizi temsil etmiyor” diye konuştu.

KIZARMAK BİLMİYOR ÇEHRELERİ

Ey savaşı kınıyoruz diye yaygara koparanlar! Neden ESAD rejimi Suriye'deki mahsum halkı bombardımana tutarken, Doğu Türkistan'da babalar çocukları gözü önünde, çocuklar babaları gözü önünde öldürülürken insan haklarından değil dem vurmak, at gözlüklerinizi takıp tek kelam etmiyordunuz? Söz konusu desteklediğiniz piyonlarınız olunca, tıngır mıngır ağzınızda ıslanmadık bakla bırakmıyorsunuz.

Bundan dolayı hudutlarımızı güvence altına almak, ülkemizdeki Suriyelileri evlerine yerleştirmek için başlattığımız mücadelede Resulayn, Tel Abyad, Münbiç bölgerinde asıl tahribatı yapan terör örgütleri ve yandaşlarıdır. Daha düne kadar Şanlıurfa'nın Akçakala ilçesine atılan havanların, roketlerin bir çok sivili ve askeri yaralayarak şehit edenler de ta kendileridir! Fakat Türkiye'nin güçlenmesinden feyz almayan, her halükarda terör örgütlerine yardım ve yataklık yaparak; yüzleri kızarmadan, pişmiş kelle gibi sırıtan kişiler, bunu anlamakta zorluk çekebilir.

Velhasıl; Türk'üm, Kürt'üm, Çerkez'im, Laz'ım, Alevi'yim, Sünni'yim demeden gün birlik ve beraberlik günüdür. Varsın Amerikalısıydı, Almanıydı, İngiliziydi, Fransızıydı bize karşı itifak duvarları örsünler. Biz, birlik olduktan sonra o duvarı yerle bir etmesini biliriz. Ve cephede Mehmetçiğimiz, kapitalist düzenin Haçlılarıyla mücadele ediyorsa, bu mücadele birilerinin yarasına tuz basıyorsa bırakın kudursunlar. Çünkü korkunun ecele faydası yok!


Selma Karakaş TutuşYORUMLAR

  1. Mehmet SUNA

    28.05.2020 20:19:11

    Düşene yardım eli olmak bu dünyada zulüm olarak yansımakta Yazınız güzel Iyilik yap denize at balık bilmezse halık bilir. Karınca misali hangi safta olduğumuz belli olsun gerisi hikaye havlayan yine havlasın

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>