Murat ÇETİN
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

GÜRKAN İÇİN “KİBİRLİ” DİYORLAR!..

Murat Çetin yazdı...

 

SESLİ MAKALE 

 

Geçmişte benzer bir algıyı Münir Erkal için denemişlerdi. Bunda da çok rahat başarılı olmuşlardı. “Ceketimi assam, bile kazanırım” sözünü, Münir Erkal kullanmadığı halde, o söylemiş gibi bir “algı” oluşturarak, emellerine ulaşmışlardı.

Münir Erkal'ın “gölgesi” vardı. Devlet makamını “layıkıyla” temsil ediyordu. Malatya Belediyesi'nde adeta askeri bir “nizam” vardı. Elbette bunun yansıması da olacaktı. Bu sayede Malatya, uzunca bir zaman boyunca görmediği hizmetlerle yaşamıştı.

Münir Erkal'ın hizmetleri, günümüze kadar geldi. Esenlik, Erkal zamanında açılmış, MEGSAŞ da ha keza… MAŞTİ'yi de unutmamak lazım. Parklar, yeşil alanlar, viyadükler ve daha neler neler… İlk anda aklıma gelenler bunlar.

Varsın Münir Erkal için “kibirli” desinler. Malatya “hizmet” aldıktan sonra başkanın kibrinden bana ne? Maalesef öyle olmadı. Yapılması planlanan birçok proje, rafa kaldırılarak unutuldu gitti…

Aynı algı şimdi de Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan için oluşturulmaya çalışılıyor. 

Algıyı oluşturmak isteyenlerin bir kısmını aktarmak isterim sizlere; İkramiyelerle birlikte 37 bin liralık maaştan olan genel müdür ve yardımcıları. “Adamın canını al, malını alma” demişler. Kaldı ki adamın canı, malı içindeyse; hiç boş durması mümkün mü!?

Daha bitmedi bu algı operasyonundaki şahıslar… 15 ila 26 bin lira arasındaki ballı maaşından olan daire başkanları var mesela. Şimdiki daire başkanı maaşı ortalama 10 bin lira civarında. Geçmişte alınan parayı harcamaktan iş yapmaya vakit bulamayan bazı daire başkanları, adeta diken üstünde… Bulundukları makamı kaybetmemek adına yukarıda zikrettiğim “Algıcılar” ile birlikte var güçleriyle çalışıyorlar.

Siyaset bir nevi virüstür. “Yenilen pehlivan, güreşe doymaz” misali, bazı isimler de bu algı operasyonunun yöneticisi konumunda yer alıyor. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanlığı makamına namzet birçok isim, kursaklarında kalan hevesleri sebebiyle oturduğu yerden algıyı yönetiyor...

Bu arada devlet makamı vakar ister. Ciddiyet iktiza eder. Temsil yetkisi, mesaiyi tanzimle mümkündür. O makam milletindir, oturan ise yed-i emindir. Kimseye babadan miras kalmamıştır ki; “Gelene ağam, gidene paşam” denilsin.

Malatya, Selahattin Gürkan'dan hizmet bekliyor. Bir yıllık süre doldu. Vazife ağır, imkanlar ise kısıtlı. Vatandaş verdiği oyun karşılığını bekliyor. Bu şuur, idrak ve i'zanda olduğunu temenni ettiğimiz sayın Başkan'ın “vakur” duruşu ve harcadığı eforla, beklentilere cevap vereceğini “Ümit” ediyorum. 

SİYASETTE DE REENKARNASYON YOKTUR?

İhsan Koca'nın tekrardan “il başkanı” olmasını hâlâ anlayabilmiş değilim. Bir insan il başkanı olur, akabinde milletvekili olur, sonrasında  neden tekrar il Başkanı olur ki? Bu durum reenkarnasyona inananları getirdi aklıma. Buna inananlara şaşırıyorum. Fakat şunu da net olarak söyleyeyim: “Siyasette reenkarnasyon yoktur

Bu küçük saptamanın ardından Ak Parti Malatya İl Teşkilatı'na dönecek olursak, teşkilatın yeni bir “ruha” ihtiyacı vardı. İhsan Koca hakkında, genel olarak şu yorumlar yapılıyor:

1- İl Başkanı olur olmaz yönetimden 10-15 kişinin değişmesi beklenirken; 41 kişinin değişmesi hem hazmedilemedi, hem de genel insicamı bozdu.

2-Bu yanlışın faturası da Akçadağ ile Arapgir'in kaybedilmesi olarak kesildi.

3-En büyük garabet ise, daha önce AK Parti'de siyaset yapan Akçadağ ve Arapgir için Ak Parti adayı olarak adı geçen iki isim, aday gösterilmediklerini teşkilattan değil de, televizyondan öğrendiler. Bu da iki başkan adayını seçim döneminde, inatçı ve hırçın yaptı.

4- Muhtarlar ve Meclis üyeleri İhsan Koca'ya ulaşamıyormuş. Ulaşan varsa, beri gelsin.

5-Hakan Kahtalı, il başkanıyken günde 500 kişiyle görüşürdü. Mevcut Başkan acaba kaç kişiyle görüşebiliyor ki?

6- Malatya Büyükşehir Belediyesi Selahattin Gürkan'ın aldığı oydan kat-ı nazar, iki ilçede AK Parti'nin ve Hekimhan'da millet ittifakının kaybetmesi, İl Başkanı'nda metal yorgunluğunun ve heyecansızlığın yansıması değilse nedir?

 ALLAH'DAN KORKUYORSAN KORKMA, KORKMUYORSAN KORK…

Geçtiğimiz günlerde Malatya'daki dost meclislerinde “Corona virüs”le ilgili olarak bir hayli fazla soruya muhatap oldum. Ümitsiz, muztar ve bir o kadar da tedirgin olan soru sahiplerine, durumu şu şekilde izah etme gayretinde oldum:

 “Tabiatçılar tabiatı eşyanın “vasf-ı mümeyyizi” şeklinde tarif ederler. Yani bir şeyi diğerinden ayıran özelliğe, “tabiat” derler.”

 “Evrende ise her şeyin hava, su, toprak ve ateşten terkip edildiğini savunan tabiatçılar, havanın soğuttuğunu, suyun rutubet oluşturduğunu, toprağın kuru olduğunu ve ateşin ise sıcak olduğuna inanırlar.”

 “Dört unsurun vasfı mümeyyizi için şu terminolojiyi kullanırlar: Havanın tabiatı burudet (soğutmak), Suyun tabiatı rutubet, toprağın tabiatı yubuset (kuruluk), ateşin tabiatı ise hararet (sıcaklıktır).”

 “Kur'an ise her şeyde tevhidi nazara vermekle, her şeyin vasf-ı mümeyyiziyle hareket etmesini ret ederek, irade-i ilahiyi nazara verir. Yani Kur'an'a göre, ateş ayrı, hararet (sıcaklık) ise ayrı mahlûklardır. Toprak ayrı, yubuset (kuruluk) ise ayrı mahlûklardır. Su ayrı, rutubet  (nem) ise ayrı mahlûklardır. Hava ayrı, burudet (soğutmak) ise ayrı mahlûklardır. Yani tabiatın tesiri yoktur. Her şey Allah'ın iradesiyledir.”

 Tabiatçılar “Ateş sıcaktır” der.

Kur'an-ı Azim-üşşan ise bu fikri reddederek “Ateş yakmaz, yakan Allah'dır” diyerek felsefeyi ikaz eder. Buna ise İbrahim (as)'ı yakmayan ateşi delil göstererek, reelde ise aylarca güneşin altında kaldığı halde yanmayan ince nazenin yaprakları nazara vererek; onları susturur.

 Tabiatçılar “Toprak kurudur” der.

Kur'an ise bu fikri reddederek “Toprak sert değildir, belki toprak Allah'ın dilediğine serttir” diyerek felsefeyi ikaz eder. Buna ise Musa (as)'nın asasına karşı çaresiz kalan taşın, on iki yerinde akan suyu nazara vermekle birlikte; İpek gibi yumuşak kök ve damarların kuru olan taş ve toprağı delip geçmesini göstermekle, onların bu fikrini çürütür.”

 Tabiatçılar “Her şey tabiatın gereğince oluyor ve öyle olmak zorunda” der.

Kur'an ise “Bu tabiatlar, Allah'ın iradesiyledir. Allah nasıl isterse öyle oluyor ve her şey Allah'ın iradesine bağlıdır” der.

 “Madem eşyada tabiatın tesiri yoktur. Ve madem her şeyde tevhidin tesiri vardır. O halde Corona denilen virüsün dahi tesiri yoktur. Virüs öldürmez, öldüren Allah'dır.”

Bu vesileyle yıllar önce aklımda kalan bir cümleyi hatırladım ve anlattım: “Allah'dan korkuyorsan korkma, korkmuyorsan kork.”

 MÜSLÜMANLAR KORKMASIN!..

Kur'an  “Ellezi Halakal mevte” yani “O Allah ki ölümü yarattı” dediği halde; Müslümanların paniğe kapılarak, marketlere hücum edip, mal stoklaması da neyin nesi?.. Stokladığınız yiyecekler bitince, ölmeyi mi düşünüyorsunuz!?

Unutmayın, Corona virüs de, Müslümanlar gibi Allah'ın “emriyle” hareket ediyor.

Not: Haşa. “Tedbir almayarak Allah'ı tecrübe edin” demiyorum. Demek istediğim, “Her şey Allah'ın iradesiyle”dir.

Tedbirini al, taktiri Allah'a bırak...

 

Selam ve Dua ile

Fiemanillah... YORUMLAR

 1. Fatih

  18.03.2020 01:28:51

  Sayın Erkal ile Gürkan kıyas yapmanız çok anlamsız nerrdennn nereye Gürkan ne mezunu Battalgazi de yıllarca küçük ilçe olmasına rağmen ne yaptı Battalgazi belediye binası çokmu gerekliydi ayrıca hep vitrine oynuyor müftünün yanında müftüden çok dini bilgi konuşur tarihinin yanında tarihinden çok bilgili yok arkadaş bu başkandan bişey olmaz işinize bakın adam zaman geçiriyor

 2. selman

  17.03.2020 14:41:54

  Yahu altta Allah korkusunu ve tabiatı kıyaslayan yazının son bölümünü okuyan biri S.Gürkan için yukardakini yazmaz Allahtan korkar. Gürkanın kimlerle iş tuttuğunu belli.Etrafındaki emeklilere ne kıyak yaptığı belli.gÜRKAN VE beceriksiz kadrosu 10 liralık malı 100 tl ye alarak belediyeyi trilyonca zarara BİLEREK YADA BİLMEYEREK SOKUYOR.Erkal ile gürkanı kıyaslamak zulümdür.Münir Erkal 40 A.Çakır eder.400 Hacı Uğur eder.4000 Selahattin Gürkan eder.Bunlar kim Erkal kim.Keşke başımızda Münir ERKAL OLAYDI.Murat bey özüne vicdanına dön.Hırs herasettir.Heraset ne yapar sende bilirsin

 3. analiz..

  17.03.2020 09:09:06

  kibir, rol, fotoğraf siyaseti, algı, ....selahattin başkana tavsiyem gece yatağa başını koyduğu zaman bu yazınızı okuyup düşünsün. Acaba gerçek mi.bu yazıda başkana dost gibi görünüp arkadan film çevirenlerin olduğunu, gerçek dostlarını unutmuş olabileceğini, belki hatırlar. hizmet mi! onu isteyen kim. başkan benim telefonuma çıksın, benimle poz versin, hal hatır sorsun, bunlar çoğaltılabilir. sizin karla mücadelede ki eleştiriniz. Allahtan corona ile ilgili belediyenin erken tedbir almasına sebep oldu.

 4. İHSAN KOCA İLE RÖPORTAJ YAPIN

  17.03.2020 09:03:40

  NEDEN İHSAN KOCA İLE RÖPORTAJ YAPMYIYORSUNUZ. BELKİDE GÖRDÜĞÜNÜZ GİBİ DEĞİLDİR. BELKİ DE ÇOK FARKLI SORUNLAR İLE UĞRAŞIYORDUR. BELKİ İNSANLARI BİR ARADA TUTMAYA ÇALIŞIRKEN SİZİN BAHSETTİĞİNİZ SORUNLARA FIRSAT BULAMIYOR OLABİLİR.DÜRÜST VE GÜVENİLİR OLMASI YETERLİ OLMAZ MI. YOKSA BİR BELEDİYE BAŞKANI GİBİ İCRAAT YAPACAK DEĞİL.EN AZINDAN MALATYA DA SİYASET YAPMAK ZOR AMA BUNU BECEREBİLİYOR.

 5. sayın murat çetin

  17.03.2020 08:58:44

  ALLAH'DAN KORKUYORSAN KORKMA, KORKMUYORSAN KORK…başlığı altında yer alan için dini bilgisi yüksek olan birisinden destek mi aldınız. dolu dolu bir dini bilgi paylaşımı, destek aldıysanız bile helal olsun. yok destek almyapı kendi bilgileriniz ile yazmışsanız iki kere helal olsun.

 6. Turan

  16.03.2020 22:46:44

  Eskilerin de yenilerin de maaşını belediyede bilen yüzlerce kişi var. Selahattin başkandan aldığın rakamları direk kullanırsan çok mahcub olursun. Maaş rakamları da yatırım rakamları da borç rakamları da asfalt rakamları da hepsi sorunlu. Malatya küçük yer azıcık gazetecilik yaparsanız, rakamları karşı tarafa da bir sorsanız gerçeğe biraz daha yaklaşırsınız.

 7. Mustafa

  16.03.2020 19:58:36

  Gürkan ekibiyle ișe koyulup Malatya min kronik kentsel dönüșüm problemine odaklanmalı..bu șekilde imar konusunda ilerleme kaydedebilir..çevreyolu alti zaten problemliydi suriyelilerle birlikte göçmen kampīna döndü.Ahmet çakır döneminde ne kadar elestirsemde müthiș asfalt ve kaldirim calismalari yapiliyordu..simdi Gürkan Fuzuli caddesini asfaltliyorum diye poz veriyor.Çakır döneminde Malatya bastan sona kaliteli asfalt ve kaldirim calismalariyla bezenmiști!!!

 8. Tamer

  16.03.2020 19:02:38

  Corona virüsü ile alakalı devletimiz gerekli tedbirleri alıyor ve almaya devam ediyor. Eğer insanlarda bu tedbirlere uyarsa, ülke olarak çok büyük bir sıkıntı yaşamadan bu beladan kurtulmuş olurum...

 9. Yakup

  16.03.2020 18:38:02

  Sizler önce Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat’ın mal varlığına bakın. Sonrasında Selahattin Gürkan’ın yakınlarının mal varlığını araştırın. Bu isteğiniz gırtlağına kadar necasete bulaşmış birisinin, başkasının üzerindeki sinek kanıyla uğraşmasına benzemiş. Ayıptır ya hu

 10. Ahmet

  16.03.2020 17:56:35

  Korona meselesi hafife alınmayacak bir durumdur devletimiz bu anlamda önlemlerini aldı almaya çalışıyor fakat burada vatandaşa büyük iş düşüyor çok fazla iç içe olacağımız ortamlardan uzak durmalı ve temizliğimize 2 kat daha özen göstermeliyiz ve son olarak sizinde dediğiniz gibi tedbirimizi alıp takdiri Allah'a bırakmalıyız.

 11. Basri

  16.03.2020 17:20:23

  Murat Bey, Munir Erkal'e 'ceketimi assam kazanırim' sözü atfedildi ve tuttu. Ama bu sözü Naci Savataya, Seyhan Semercioğluna, Cerçiye, Cemal Akın'a, Çakır'a atfetselerdi tutmazdı. Haci Uğur Polata soyleselerdi tutardı. Evet Erkale bir algi operasgonu yaptilar ve bu tuttu. Bunun nedeni Erkalin buna musait bir yapısınin olmasıydı. Selahattin Başkan için söylenilen, narsist, gururlu, kibirli yakıstırmalarının tutup tutmamasıni Baskanin bizzat kendisin hal ve hareketleri belirleyecektir.

 12. Şerif

  16.03.2020 17:13:53

  Selahattin Başkana şunu diyorum, Baskanım rahat olun, doğal olun, kendinizle, çevrenizle, ekibinizle, çalısanlarınızla barısık olun. Yaptığinız her işi Malatya tarihinde bir ilk diyerek abartmayın. Kendinizi övmeyi bırakin. Proje uretin, çalışın, uğraşin millet sizi takdir etsin, alkislasın. Gecmisinizle, cevrenizle kavga etmekten geleceğe bakamaz hale geldiniz. İnsanların emeğine saygı duyun, iltifat edin.Yanlıs yapanı hemen ihanetle suçlamayın, nasihat edin. Büyuksehirde 5500 personel var. Anket yapsaniz 5 kisi Allah isini rast getirsin dermi size. Bu sorunun cevabini kendi kendinize verin.

 13. ABDULLAH

  16.03.2020 16:55:42

  ALLAH SİZE AKIL FİKİR VERSİN. SİZ BAZI DERNEK VE VAKIFLARI ZENGİN ETMEKTEN BAŞKA NE YAPTINIZ. O ÇOK ÖVDÜĞÜNÜZ AHMET ÇAKIR HALA SİYASETTE SÖZ SAHİBİ DWĞİL Mİ? KİME NE FAYDASI VAR. SELAHATTİN GÜRKANIN BATTALGAZI DE YAPTIKLARI ORTADA. BURADA DA ZAMANA İHTİYACI VAR. HACI UĞUR POLATTA YÜKÜNÜ ALMIŞ. OLAN MALATUAUA OLDU

 14. Raşit

  16.03.2020 16:49:36

  Ahmet Çakır, şu ana kadar n’aptı ki, Selahattin Gürkan’ın yaptıklarına sahip çıksın. Velev dediğiniz gibi, onların projesi dahi olsa, O projeyi devam ettirip sonuçlandırmak önemli değil mi? Ahmet Çakır ve Hacı Uğur Polat’ın yaptığı tek şey, Malatua Büyükşehir Belediyesini borçlandırmaktır. Bunu ise gayet güzel becerdiler

 15. Harun

  16.03.2020 15:31:42

  8) Lisansı Depoculuk ve Fuar Merkezinin projesini ve finansmanıni kim hazırladı. Ahmet Çakır degil mi?

 16. Harun

  16.03.2020 15:30:19

  7) Başkan corina dezenfekte çalışmalarıni denetlemeye çıkıyor. Yanında Genel Sekreter, Yardımciları, Daire Başkanları, Müdürler var. Esnaf gezisi yapar gibi yüzlerce kişinin elini sıkıyorlar. Samanköye gidip onlarca kişiyle tokalaşıyorlar. Yetmiyor bunu sosyal medyada çarşaf çarşaf paylasiyorlar. Helede dünyanin ayakta olduğu, herkesin tedirgin oldugü, neredeyse OHAL in ilan edilecegi bir süreçte etrafında bir adam çıkıpta Başkanım tokalaşmasanız demiyorsa, bir tanesi çıkıp ya Başkan tokalaştı ama bu süreçte bunları paylaşmayın demiyorsa sen ne ne yapasın ben ne yapayım.

 17. Harun

  16.03.2020 15:29:31

  5) Murat Bey, Selahattin Başkan Büyüksehirin borcunun 2 milyar civarinda oldugunu söyledi. Peki 11.03.2020 tarihli Meclis Toplantısında kendisine borçlanma yetkisi verilen kararın gerekçesinde 'Halihazır Büyükşehir Belediyesinin Borç Yükü 707 milyin 443 bin 183 TL yazıyordu. Şimdi kendi ekibi Başkanı yalanlıyorsa bir vatandaş olarak ben Başkana nasıl güvenebilirim.

 18. Harun

  16.03.2020 15:29:03

  4) Daire Başkanlarının arabaları toplandığında bir vatandaş olarak ne dedik. Herkes fedakârlık yapacak. Tasarrufsa tasarruf. Peki daha 20 gün öncehem de deprem gerekçesi ile ihalesiz bir şekilde 25 Megan araç kiralanmadı mı? Bu ihaleyi alan da Battalgazi Belediyesinin eski müteahhidi değil mi? Peki bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

 19. Harun

  16.03.2020 15:25:39

  2) Malatyadaki Millet Bahçesinin temelini kendilerinin attığıni ifade etmiş. Ya Allah aşkına bir alem biliyor ki Millet Bahçesi projesi Sn. Cumhurbaşkanımızındır ve uygulayıcısı, ihaleye çıkan kurum Çevre Şehircilik Bakanlığına bağlı TOKİ dir. Selahattin Başkanın rol çalmasına ne gerek var.3) Beydağı Tabiat Parkıni kısa sürede bitirdiklerini söylüyor. El insaf. İnderesindeki Beydağı Tabiat Oarkına Ahmet Çakır yıllarca emek verdi. Her gün önunden geçiyorum. Projnin %90 ını Çakır, geri kalanıni Haci Uğur Başkan bitirdi. Milletin emeğinin üstüne oturmak ayıp değil mi?

 20. Harun

  16.03.2020 15:24:47

  Bir kaç gün önce Selahattin Gürkan Başkanımız Türk Ocakları Derneğini ziyaret etmiş ve bir takım açıklamalarda bulunmuş. Bu açıklamaları okuyunca gerçekten şaşırdım. Başkan bizim aklımizla dalga geçiyor. Bakın sıralayayım.1) Malatya Tarihinde Çevre Yolunun kuzey ve güneyinde ilk paralel yolların kendileri zamanında açıldığıni söylemiş. Fahri Kayahandan başlayıp Derme Kanal Boyunca devam edip Çöşnük Kavşağına uzanan Güney Kuşak Yolunu ve Şehir Mezarlığından başlayıp Hanımın Çiftliğine giden Kuzey Kuşak Yolunu Ahmet Çakır açmadı mı?

 21. Hacı Aytekin

  16.03.2020 13:56:24

  Üstat o müslümanlar bu gün Kü müslümanlar değil can mal her şeyi unutturdu biri fırsatçı oldu biri dünya hayatına aldandı üstat bu virüs geçer ama altında neler çıkar sabret bekle ğayre alamet değil.

 22. Yusuf Aslan

  16.03.2020 13:56:03

  Yiycek istifi yapanlara neden kızıyorsunuz saçma olan sizin düşünceleriniz vatandaş ölümden kaçmak için stok yapmıyor karantina olup kimse dışarı cıkamaz ise kendilerini idare etmek için herşeyi islama bağlamayın irandaki zihniyetler gibi virüs gelşr geçer dedi tonlarca ölüm oldu. Devletimiz kendi tedbirlerini alırken vatandaşta kendi tedbirlerini almaya çalışıyor lütfen şu zor dönemde bilmişlik olsun diye konuşup insanları zor duruma sokmayın

 23. Atilla

  16.03.2020 12:28:12

  Allah Müslümanları korusun. Her şeyin Allah'tan geldiğini çok iyi biliyoruz. Tedbir bizden takdir Allah'tan. Kaleminize sağlık.

 24. Emre

  16.03.2020 12:27:20

  Algı her dönemde yaratılıyor ama yapılan hizmetler ise çoğu zaman görmezden geliniyor. Gürkan başarılı hizmetler verdi vermeye de devam edecek diye düşünüyorum.

 25. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 12:02:35

  SON- Bunları neden hiç kaleme almıyorsunuz! Bizi sizi dürüst, kalemi sağlam, itikatlı ve hassasiyetleri olan birisi olarak biliyoruz. Bu yanlış işleri kaleme almamak, konuşmamak bu veballara ortak olmak doğru mu?

 26. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 12:01:53

  9- Belediyede 6 bine yakın çalışan var, onların emeği ile alın teri ile neden uğraşıyor? Çalışanların SDS’sini kesip, taşeronların maaşını düşürüp, mesaili olarak çalıştırdıklarının mesaisini vermeyen kul hakkı yiyen bir başkanımız var, siz kendisini bu kadar savunurken kul hakkına girmiyor musunuz?10- Şehrin mülki amiri Validir. Mutlaka görmüştürsünüz fotoğrafları başkanımız hep en önde ve eli cebinde! Bu kibir değil mi? Hep ‘BEN’ diyor bu kibir değil mi? Devlet kurum amirleri ile toplantı yapıyor, yapabilir ama VALİ bey nerede? Bülent Tüfenkçi’yede değineyim; el pençe divan arkasında duruyor

 27. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 11:58:58

  8- Sürekli söylediği birşeyler var 10 yılda yapılmayanı 10 ayda yapmış, sizde bunu daha önce yazdınız, bu söylediklerinin hangisi kendi projesi? Emeğe saygı diye birşey var; hazırlanan projeler, ayarlananan kaynaklar ve başlayan işler bunlar için bir gün teşekkür etti mi? Bunları da bırakın devlet eliyle yapılan işleri de kendisine mal etmeye çalışan yüksek egolu bir başkanımız var, bunları neden sorup kaleme almıyorsunuz?

 28. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 11:57:40

  7- Belediyenin borcunu 1 milyar 800 milyon küsür açıkladı ve geçenlerde 450 milyon borç ödedim dedi. Şimdi soruyorum 11 ayda belediyenin kasasına o kadar para girdi mi? En son belediye meclisinde borçlanma yetkisi aldı, borçlanmanın sınırı bellidir. O günkü mecliste Resmî evrakla açıkladığı borcun yanlış olduğunu tescillediler. Çakır 801 milyon açıklamıştı. Mecliste geçen borç 707 milyon, şimdi bunlar ne demek. Burada birilerine iftira atılmış ve günah alınmış olmuyor mu? Selahattin bey ile aranız gayet iyi kendisinde zerrece dürüstlük var ise bunları resmî olarak görebilirsiniz!

 29. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 11:56:20

  5- Selahattin Gürkan’ın ve yakınlarının mal varlığını hiç sordunuz mu?6- Güngör Caddesinin altyapı işlerinin 2 milyona ihale edildiğini ve kendisinin ihaleyi iptal ederek 20 bine yaptığını açıklamıştı. Bu paraya nasıl yapılabilir? Siz evinizde küçük bir tadilat yapsanız k liraya yaparsınız? Selahattin beyin örnekleri resmen akıllarla dalga geçmedir. Elindeki borular, malzemeler, iş makinaları ve işçiler maliyet değil mi? Onlara ücret ödenmemişmi ki böyle bir açıklama yapıyor? Onlar havadan mı düşmüş?

 30. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 11:54:52

  2- Deprem dolayısıyla kurulan konteyner kent için altyapı yapım işi bir firma burayı 2 milyon 200 bine alıyor ve bu iptal edilerek; Malatya’da BAŞARAN firmasının AKTOLGA şirketine 2 milyon 800 bine verildi. Sonra bu firma işi alan ilk firmaya 2 milyon 200 bine taşare ediyor. Aradaki 600 bin TL bu milletin değil mi? Bu fark ne olacak?3- Fuar alanı ihalesi MESTON şirketine verildi. MESTON işi BAŞARAN firmasının YAREN şirketine ihale etti! Sebebi ne?4- Parkometreleri KÜLTÜR AŞ. işletecekti. 28 Şubatta ihaleye çıkacaklardı! Sonuç ne?

 31. GERÇEKLERİ ÖĞRENMEK İSTİYORUZ!

  16.03.2020 11:52:42

  Murat bey aşağıda yazdığım 10 soruya cevap arıyorum! Bu yorumu yayınlayarak, soruları sorup cevapları yazabilecek cesarete sahip misiniz?1- Belediyedeki araçların ihaleleri israf ve tasarruf diye Selahattin bey tarafından gelir gelmez iptal edildi, şu an ki durum; kendi makam aracı dahil, bir sürü megane ve pejo araç kiralandı. Daha önce iptal edilen araçlara ne kadar tazminat ödendi? Şu an kiralanan araçlar yine Selahattin beyin müthiş bir ilişkisinin olduğu ve zamanında Battalgazi’de fazla fiyatlarla para kazanan ve şu an Büyükşehirde ihale yapılmaksızın araçları kiralayan AKMERCAN’dır.

 32. saliha

  16.03.2020 11:12:07

  Algı yaratmak isteyenler gereken cevabı almıştır.

 33. Mehmet Ünal

  16.03.2020 11:06:43

  onların boynunun altında kibir dikeni vardır eğilip bakamazlar. Kibir kir fit. Toplumda kirli gözüküyor WESSELAM. O şahsı Seven bir kişiye rastlamadım Siyasi kişiliği olan kişiler sempatik olur. Çalışkan ve merhametli olur. Örnek HALUK ÇÖMERTOĞLU. - ALİ KAZGAN İşte siyasetçi. Bu başkanlar başarılı olmasın diye mücadele eden kişi kirin ve kibirin sahibi Bu onda gizli bir kin oluşturmuş. AK PARTİ İL YÖNETİMİ avize düşmüş. Siyaset menfaat iş değil hizmet işidir. Bunu anlasınlar WESSELAM

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>