Murat ÇETİN
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

GÜRKAN’IN “SARI KART”A İTİRAZI VAR!..

Murat Çetin yazdı...

 

 SESLİ MAKALE

 

Geçtiğimiz günlerde Malatya'ya gelen AK Parti Genel Başkan Vekili “Numan Kurtulmuş” ile “muhtarlar” bir araya gelmişti.

Numan Kurtulmuş'un muhtarlara hitaben “Varsa eleştirinizi söyleyin” sözünün akabinde söz alan Melekbaba Muhtarı Ali Demir, AK Parti il başkanı İhsan Koca ve Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a telefonla “ulaşamadığını” söylemiş ve her iki başkana da “Sarı kart” vurgusu yapmıştı.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ise Mevlana Celâleddîn-i Rûmî'nin “Bir söze bakarım söz mü diye, bir de söyleyene bakarım adam mı diye?” sözüyle mukabelede bulunmuştu.

Bu konu hakkında çok şey “konuşuldu”. Lâkin bana göre muhtar ve başkan aynı “dili” konuşuyor.

Aslında iki konuşma bir “bütün” gibi..

Melekbaba Muhtarı Ali Demir: “İl Başkanı İhsan Koca ve Selahattin Gürkan telefonumuza çıkmıyor..” sözüyle “Bunlar bizi adam(!) yerine koymuyor” demeye getiriyor.

Selahattin Gürkan ise cümlenin ikinci kısmı olan: “Bir adama bakarım adam mı diye..” sözüyle “Biz zaten seni adam(!) yerine koymuyoruz” şeklinde cevap veriyor.

Muhtar: “Siz bu işi beceremiyorsunuz, o makamları boşuna işgal etmeyin!..” anlamında sarı kart uyarısı yapınca..

Selahattin Gürkan ise cümlenin birinci kısmı olan :“Bir de söze bakarım, söz mü diye..” ifadesiyle, “Biz zaten seni adam(!) yerine koymuyoruz ki; sözüne(!) itibar edelim” demeye getiriyor.

Ben burada kimin haklı, kimin haksız olduğuyla ilgili bir “söz” etmeden, tespitimi yapıyorum: Muhtarın dediğini Selahattin Gürkan mezkur sözleriyle “tasdik” ederek bir nevi “haklısın” demeye getiriyor, fakat “Sarı kart”a itirazı(!) var..

 1_822

ÇALIK, GEVREK VE PİLTEN'İN HAKKINI TESLİM ETMEK LAZIM

 “Malatya'nın siyaset tarihinin dâhisi.” şeklinde “tarif” ettiğim AK Parti Malatya Milletvekili ve MKYK üyesi sayın Öznur Çalık, yine yaptı yapacağını.. 


Bu sözü “olumsuz” algılayanlar da olacaktır elbet..

Biz “olumlu” tarafından anlatmaya gayret gösterelim..

Geçtiğimiz hafta Yeni Malatyaspor Başkanı Adil Gevrek'i ve Malatya Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Selim Pilten'i de yanına alarak, “Futbol Köyü Projesi”ni Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yeniden sundu. Her ne kadar Futbol Köyü Projesi'nin “Fikir babası Adil Gevrek” olsa da;  “Siyasi ayağı Öznur Çalık”tır. Bu arada projenin “Stratejik planlamacısı Selim Pilten”i de unutmamak gerekir. Bu güzel ve büyük proje hayata geçirilecek olursa, Malatya tarihine altın harflerle yazılacak bu üç isim, “Cazibe merkezi şehrimizin mimarları” olarak anılacaklar.

Not: Mübalağa yapmıyorum. Çünkü “Futbol köyü projesini” yakından takip ediyorum.…


BİR ELİN NESİ VAR…

Son günlerde başarılı çalışmalarıyla medya ve sosyal medyada göz dolduran Yeşilyurt Belediye Başkanı sayın Mehmet Çınar, geçtiğimiz hafta Ankara'da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Yoğun performansın akabinde Malatya milletvekili ve AK Parti MKYK üyesi Bülent Tüfenkçi ile birlikte; Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'u da ziyaret ettiler. Sinerjinin ve birlikteliğin güzel bir örneği diyebileceğimiz bu ziyarette, Turgut Özal Mahallesi'nin kentsel dönüşüm talebi iletilmekle birlikte, Özal Köyü'nde bulunan vatandaşların tapu sorununun çözümü için fikir alış-verişinde de bulundular. Yapılan ziyarette sayın Kurum'a arz edilen bir konu daha var ki; bunun açıklamasını Yeşilyurt Belediye Başkanımız Mehmet Çınar'a bırakıyorum. Bu arada Bakan Murat Kurum, Katı Atık Sahasının açılışına da davet edildi.  Diyeceğim o ki; “Bir elin nesi var, iki elin sesi var…


SÖZDE “ŞEHİR HASTANESİ” AMA…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın “Şehir hastanesi” statüsünde değerlendirdiği
Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi'ndeki hizmet kalitesi, maalesef “mevcut” sistemle “artmaz”.

Çünkü:

1.Spesifik konularda çalışan hekimler, akademik kariyer yapmak istedikleri için “haklı” olarak “üniversitelere”geçmek istiyorlar. Hatta mecburi hizmetle gelen radyasyon onkologu, çocuk kalp damar uzmanı, çocuk radyoloji uzmanı, çocuk Hematoloji uzmanı ve iç hastalıklarının yandal uzmanları; üniversiteye geçip akademik ortamda çalışmayı tercih ediyorlar.

2.Yine aynı şekilde Turgut Özal Tıp Merkezi'nde kendi bölümüyle ilgili veya üniversiteyle ilgili “sorunu” olan bir öğretim üyesi, haliyle Malatya'dan ayrılmak “durumunda” kalıyor. Alternatif bir tıp fakültesi olsa, Malatya'da kalıp şehrine hizmet vermeye devam edecektir. Bu husus göz ardı edildiğinden, öğretim üyeleri mecburen ayrılmak zorunda kalıyor.

3. Ayrıca rekabetin bilimsel ortamda da “kaliteyi” arttıracağı herkesin malumudur..
Karaciğer” ve “kemik iliği” nakli konularında Turgut Özal Tıp Merkezi çok ciddi seviyelere ulaşmış ve bir “marka” değeri oluşturmuştur. Ancak başka hastalıklardan dolayı  ilimizden sevk edilen bir çok hastalarımız var. Bunların da Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi'nde uzmanı olmasına rağmen; asistanı ve takip edecek kalifiye yardımcı ve sağlık personeli bulunmadığından, maalesef yeterli hizmeti veremiyor.

4. 1065 yataklı hastane olmasına ve %40'larda doluluk oranı bulunmasına rağmen;  bu hastaları “tedavi” etmek yerine “sevk” yolu “tercih” ediliyor.

5.Turgut Özal Tıp Merkezi'nde genellikle il dışı hastalara hizmet verildiği için (%90 doluluk), bazı hastalar kabul edilmemekte ve bu sebeple de ilimizde bulunan hastalar, başka merkezlere “sevk” edilmektedir. Örneğin “Doğumsal” hastalıkların tetkik ve tedavisi gibi.. Bazı illerimizde henüz yeterli ilerleme gösteremediği dallara, Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi ile bağlı olacağı “üniversitesi”nin güçlendirilmesinin büyük “katkısı” olacaktır. Unutulmamalıdır ki; tüm Doğu ve Güney Doğu Anadolu'da bulunan bu hastalar, Ankara'ya gitmekte ve çoğu zaman da yer bulamadıkları için uzun süre beklemektedirler. 


Malatya Eğitim Araştırma Hastanesi'nin, üniversiteye bağlanması için buna benzer birçok sebep yazılabilir. Malatya, sağlıkta gerçekten de Turgut Özal Tıp Merkezi'yle “hayal” edemeyeceği bir noktaya geldi. Şehrimizi bu konuda gelecekte de aynı konumda tutabilmek, hatta daha ileri seviyelere getirmek için böyle bir fırsatı kaçırmamamız elzemdir. Şu gerçek çok açıktır ki Turgut Özal Tıp Merkezi ne kadar gelişse de, şehrimizin sağlık ve hasta iş yükünün % 90'ı Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılmaktadır. Bu gerçekten hareketle Malatya Eğitim Araştırma Hastanemizin hizmet kalitesini arttırmak için, mutlaka ikinci bir tıp fakültesi daha Malatya'ya kazandırılmalıdır.

NUR TOPU GİBİ YENİ BİR TARTIŞMAMIZ OLDU…

Malatya, yapılanlardan ziyade “tartışmalarıyla” gündeme gelen bir şehir olmaya başladı!

Son günlerin yeni tartışması da Malatya Turgut Özal Üniversitesi'nin kuruluş yeriyle alakalı.

Aslına bakarsanız üniversitenin yeriyle ilgili tartışma yeni değil.

Üniversite daha kurulmadan yer tartışması yapılmıştı. Çoğu yetkili kendi “rantlarına” uygun gelecek bir yer olmasını istiyordu.. Üniversitenin kuruluş kanunuyla son nokta konulmuş oldu. Üniversitenin yeri Battalgazi Hasırcılar olarak belirlendi. Yaklaşık 680 dönüm arazi üzerine kurulu olan bu mekan, büyük bir üniversite için yeterli alana sahiptir. Üstelik bitişiğinde Türk Silahlı Kuvvetleri'ne ait 2 bin 400 dönümlük atıl bir arazi de mevcut. Bu arazinin tamamı olmasa bile; bir kısmı üniversiteye “tahsis” edilebilir.

Yeter ki yöneticilerimiz istesin!..

Hal böyleyken “Üniversitenin taşınma mevzuu nedir?” diye bir soru akla geliyor.

Temmuz 2013'te Malatya Defterdarlığı tarafından FETÖ'cü bir vakfa, üniversite yapılmak üzere 49 yıllığına tahsis edilen 300 dönümlük bir arazi var. Burası Yeşilyurt ilçesine bağlı kuş uçmaz kervan geçmez bir yer.Üstelik mevcut kampüsten çok daha küçük bir alan. 15 Temmuz sonrası bu vakıf kapatılınca tahsis işlemi iptal ediliyor. Arazi,  üzerine inşa edilen ve çürümeye başlamış yarım kaba inşaatı ile birlikte Malatya Turgut Özal Üniversitesi'ne tahsis ediliyor. Üniversite yetkilileri 680 dönüm ve bütün altyapısı hazır olan mevcut kampüs dururken, üniversiteyi buraya taşımak için kolları “sıvamış” durumda.

Üniversitenin; rektörlüğü, kütüphanesi, idari binaları,  sosyal donatıları ve tüm yeni binaları buraya yapılacak…

İşte tartışma buradan çıkıyor.

Battalgazi (Eski Malatya) bölgesi halkı bu konuda aşırı tepkili. Bu insanların Ak Parti'ye destek oranı % 80'nin üzerinde. Ak Parti içinde bu konuda büyük bir “tartışma” hakim. Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve bir grup, taşınmaya “haklı” olarak tepkili. Bir başka grup ise taşınma hususunda aşırı istekli ve genel merkez ile bakanlıkları devreye sokmuş durumda. Üniversite yönetimi ise "Biz taşınmıyoruz, bu kampüs  burada kalacak, yeni binaları oraya yapacağız." diyerek mevcut tartışmayı “teskin” etmeye çalışıyor. Bu tür konularda inisiyatif alması gereken il yönetiminde ise ses-seda ve tık yok…

SAYIN YÜKSEL ÇENGEL'LE İLGİLİ TESPİTLERİM

Malatya Time'ın gündem belirleyen röportajlar serisi “Çarşamba Sohbetleri''nin yirmi birincisini yayınladık. “Merak edilen isimlerle sizleri buluşturmanın sevincini” yaşadığımızı belirtmekte her hangi bir sakınca görmüyorum. Mamafih; Malatyalılar tarafından sevilen ve sayılan isimlerin arasında ön plana çıkanlardan biri olan sayın Yüksel Çengel ile yaptığımız röportajın akabinde, bir çok kesimden olumlu telefon ve mesajlar aldım. Kendisini yakinen tanıyanlar “hoşsohbet” kişiliğine vurgu yaparken, tanımayanlar da “dolu dolu bir hemşerimiz” yorumunda bulunuyor. Kendisini daha yakından tanımanın bahtiyarlığına erdiğim Yüksel Çengel'le ilgili tespitlerim şu şekilde:

-“Malatyalıların ağabeyi” sıfatına layık bir kişilik.

- İstanbul'da yaşayan Malatyalıların “ortak paydası”nı temsil kabiliyetine haiz.

-“Eğitim”e büyük önem veriyor.

-Cumhuriyet sonrası siyasetinin “hafızası

-“Azmin elinden bir şey kurtulmaz” sözünün vücut bulmuş hali.

Selam ve dua ile
Fiemanillah  YORUMLAR

 1. Mehmet

  12.12.2019 21:41:12

  Maşallah sayın başkanımız selattin Gürkan neguzel anlatmış turgut ozal unvertesini dediği gibi taşımak ıstedikleri yerde kuş uçmaz kervan geçmez demeki bu işte bisey var kimler beylerderesi tarafında yer aldılarsa oraya götürmek isterler yol desen b.gazi altyapı desen b.gazi ulaşım desen b.gazi havası desen b.gazi yer büyüklüğü desen b.gazi oy akparti desn b.gazi sizler taşımak isteyenler ak parti yi oyunu düşürmek isteyenler sadece kendi çıkarlarını düşünüyorlar ne milleti nede devleti dusunuyorlar

 2. Sedat Gökay

  10.12.2019 20:55:48

  Selim Pilten gelecek vaad eden bir isim. Naif ve nazik bir duruşu var. Allah bahtını açık etsin...

 3. Sizi seviyoruz başkanım....

  10.12.2019 20:52:18

  Sari kart gösteren ak partili siz ak partilisiniz.lutfen diger partililere bu keyfi daha fazla yasatmayin.siz zeki bir insansınız. Bu devam ederse inanın 4 yıl yakanizi hiç birakmaz.sizden rica ediyorum.bu işi olumlu çözebilirsiniz

 4. SELAHATTİN GÜRKAN BAŞKANIMA

  10.12.2019 20:33:06

  BAŞKAN BU SARI KART IŞINİN TADI TUZU KALMADI.SIZE OY VERDIGINI SÖYLEYENLER SIZI ELESTIRIYORSA CHP LI OLANLAR NASIL MUTLU OLUYORDUR. OYLE TOPLANTILARDA BASININ ONUNDE YADA ZIYARETLERINIZDE MUHTARA CEVAP VERECEĞİNİZE SIZ AKILLI BIR SİYASETÇİSİNİZ ÖZÜR DILEYIP LEHİNİZE ÇEVİRİN

 5. BAŞKANIMA...

  10.12.2019 20:13:35

  Sevgili selahattin başkanım bu kart meselesi daha cok uzayacak gibi bence siz yarın muhtarı ziyaret edin bir tatli götürün elestrisi için teşekkür edin ve muhtarin ve melekbabali vata daslarin gönlünü alin.biliyorum nefsinize ağır gelecek ama bu şekilde kartun rengi yeşil olur

 6. Kartların rengi...dili

  10.12.2019 20:07:44

  Sayın gürkana gösterilen sarı kart bir uyarıydı.sana en fazla oy veren cevreyolu alti hizmet istiyor fahri kayahan ve tecde caddesi gibi.kart kırmızıya dönerse seni seviyoruz gurkan ama bizi unuttun.

 7. Ahmet

  10.12.2019 18:55:20

  Bende Gürkan'a oy verdim ve pişmanım şuan seçim olsun bakalım %68 alıyor mu her oy değerlidir benimki de Tamer beyinki de o yüzden saçma sapan yorum yapmayın bahar geldi geçti kış oldu ama bir hareket yok siyaset hep aynı seçim zamanı vatandaşı neredeyse sırtlarına alıp gezdiriyorlar ama seçim bitince bu kez onlar vatandaşın sırtına biniyor 5 yıl çabuk geçer umarım kazanan Malatya olur ama pek ümitvar değilim.

 8. Tamer

  10.12.2019 18:26:27

  Arkadaşım, benim oyumla Başkan oldu mu diyorum veya ben oy vermezsem kaybeder mi diyorum. Sen neyin kafasındasın ve senin derdin ne? Bana ne istedin de nemalanamadın diyorsun ya, sen neyden ne kadar nemalandın da avukatlık yapıyorsun?Ben kendim oy verdiğim aday hakkında yakıştıramadığım bir tavır duyduğum için eleştiriyorum. Bu durum seni de zerre alakadar etmiyor.

 9. Tamer’e cevap

  10.12.2019 18:00:20

  Tamer bey, bir çiçekle bahar gelmez. Eğer senin oyunla Selahattin Gürkan geldiyse vay halimize. Siz neyin aklındasınız? %68.7 bir oydan bahsediyoruz...

 10. Tamer

  10.12.2019 17:41:58

  Ben gayet nazik bir şekilde görüşümü açıklıyorum.Ben Selahattin GÜRKAN'a oy verdim ve bir çok yerde yıllardır yürüttüğü belediyecilik tecrübesiyle doğru kişi olduğunu savundum.Ama duyduğumuz ve gördüğümüz şeyler karşısında kızıyoruz.Oy verdiğimiz adam hakkında bu tür duyumlardan sonra eleştiri yapmaya hakkımız var ve kimsenin avukatlığını yapmayın.İnsanlar oturduğu makamın ağırlığına göre sorumluluk taşımalı ve hareket etmeli,seviyeyi korumalıdır. Verdiği cevapta bile itidal olmalı ve olgunluk sergilemelidir.Haberin içeriğindeki polemikte olgunluk var da nezaket var da ben mi göremiyorum?

 11. Tamer’e cevap

  10.12.2019 15:03:38

  Tamer bey evvela sizi nezakete davet ediyorum. Şunu rahat bir şekilde söyleyebilirim ki, Selahattin Gürkan sizden daha seviyeli. Madem personele bu kadar yakınsınız, o halde durumunuz her haliyle açık değil mi???

 12. Orhan Şengülen

  10.12.2019 11:23:25

  Devlet hastanesi Turgut Özal üniversitesine bağlanırsa; hastane daha işlevsiz bir hale gelir. Bir de bir soru; Beylerdersenindeki göletin etrafında bulunan arsalar kime ait.? Araştırın bulun. Tabi varsa cesaretiniz...

 13. Tamer

  10.12.2019 11:20:41

  İkinci bir husus, çevremizde belediye de çalışan insanlar var.Personelle yaptığı toplantılarda nezaket dışı tavırlar sergilediğini biliyoruz. Bu bizim büyük beklentilerle seçtiğimiz insana yakışmıyor.Velası-ı kelam; benim nemalanamadığım birşey yok ve öyle bir niyetim de yok ama Selahattin Gürkan kendisine yönelik düşüncelerimize yazık ediyor. Gerek personelleri ile gerekse de belediye dışındaki her ortamda nezaketi kendisine dustür edinirse; yarın makamdan gittiğinde sokakta gezerken kendisine selam verecek birilerini bulsun, böyle giderse arkasından davul zurna çaldıracak.

 14. Tamer

  10.12.2019 11:20:18

  Battalgazi belediyesini borçsuz bıraktı diyorsun ama Osman Güder 112,5 Milyon borç açıkladı. Kendi belediyesini borçsuz sayıyor ama büyükşehire gelince de daha günü gelmemiş borçları da hesaba katıp şişirme bir borç uyduruyor. Bunun sebebi de seçime 1 yıl kala şu kadar borcu sıfırladık diyebilmek. Ne kadar şişirirse o kadar başarı gösterecek. Hee şunu da söyleyeyim; önceki yönetim borçsuz bıraktı demiyorum; her halükarda bıraktıkları borçta yüksek olduğu için, ne gerek vardı oyun yapmaya diyorum. Aynı partide siyaset yapan adama yakışmadı.

 15. Tamer'e cevap verene yorum yap

  09.12.2019 23:51:25

  Sen hangi kuyruk acısını yașīyosun içi boș ipe sapa gelmez bir yorumda neden bulunuyosun?neyin kafasını yașıyosun??

 16. Mustafa

  09.12.2019 21:24:43

  Melekbaba da yașayan biri olarak bu 1000'nci haykırıșım!!sayın buyuksehir ve merkez ilçe bașkanlarım;bomboș arazilere 15 kat emsali veriyorsunuz da bu melekbaba tastepe kiltepe sehit fevzi yesilkaynak gazi hidayet mahallelerine kat emsalini neden 3 kat olarak hala koruyorsuz?kat emsali vermiyorsaniz neden kentsel dönüșüm veya toki uygulamasi yapmıyorsunuz?suriyeliler fahri kayahana tecdeye yerlesmedi melekbaba tastepe kiltepe hidayet mahallesine yerlesti.zaten problemli mahalleler içinden çīkılmaz bir hal aldı!!

 17. Harun

  09.12.2019 20:32:56

  Tıp ne kadar ilerlerse ilerlesin, fesatlığın ve şerefsizliğin tedavisi yok!!!!

 18. Yazıhanlı

  09.12.2019 20:32:06

  Hastane yaparsın, doktor bulamazsın. Okul yaparsın, öğretmen bulamazsın veya üniversite açarsın öğretim görevlisi bulamazsın. Madem bulamıyorsun, niye yapıyorsun kardeşim. Hastanenin durumu anladığım kadarıyla içler acısı. Ama asıl acı olan hastanenin hemen yanıbaşındaki Turgut Özal üniversitesine bağlanmaması. Sayın Murat Çetin siz neden Üniversitenin adını anmaktan imtina ediyorsunuz?

 19. Yazıhanlı

  09.12.2019 20:28:02

  Hastane yaparsın, doktor bulamazsın. Okul yaparsın, öğretmen bulamazsın veya üniversite açarsın öğretim görevlisi bulamazsın. Madem bulamıyorsun, niye yapıyorsun kardeşim. Hastanenin durumu anladığım kadarıyla içler acısı. Ama asıl acı olan hastanenin hemen yanıbaşındaki Turgut Özal üniversitesine bağlanmaması. Sayın Murat Çetin siz neden Üniversitenin adını anmaktan imtina ediyorsunuz?

 20. Tamer’e cevap

  09.12.2019 20:21:47

  Selahattin Gürkan bana göre yeni yeni ısınmaya başladı. Battalgazi Belediyesini borçsuz bir şekilde Osman Güder’e bıraktığı herkesin malumu. Siz neden bu kadar insafsız Selahattin Başkana saldırıyorsunuz. Ne talebiniz oldu da geri çevirdi, ya da neyi nemalanmadınız? Yüreğiniz yandıysa mutlaka kuyruk sancınız vardır!!! Etik değil...

 21. Selahattin gürkana...

  09.12.2019 19:37:34

  Sayin cumhurbaşkanımiz.ak parti istanbul il bşkligi genişletilmiş il meclis toplantisinda: hele hele bulundugu makamin gücüne imkanlarına güvenerek gönül kıran insanları rencide eden vatandaşa tepeden bakan kibir abidelerinin bu davada yeri yok dedi.

 22. Ihsan koca akıllı

  09.12.2019 18:17:04

  Muhtarla tartismak yerine tesekkur beklerken diyip topu taca atti.muhtari ali bey tanimak isterdim

 23. Helal olsun muhtara..

  09.12.2019 18:14:40

  Adam ilkokul mezunu belki ama belediye siyasetini yerle bir etti.gurkan muhtarı aşağılayarak cevreyolu altindaki insanlari cezalandiriyor.farkinda olmadan.

 24. Sinirlerine hakim ol...

  09.12.2019 18:10:31

  Sevgili selahattin başkan.muhtara cevap vermek icin malatyayi nikah sarayina topladin. Her kesimi orda oldugunu söyledin.amacin muhtara cevap vermekti..bizim içi cevreyolu alti üstü bir dedin.olmadi baskan gerek varmı. Kabul edin yesiltepe.kiltepe carmuzu tastepe melekbaba saricoglu.iskender mah. yeteri kadar hizmet almadı bugüne kadar

 25. Gürkan Özür dilemeli...

  09.12.2019 18:05:13

  Sayın gürkan muhtardan ozur dilemeli....gürkan in sinirlenmesi...diger muhtar derneklerini ziyaret etmesi elestiriye acik olmadıgini gösteriyor.muhtarı küçümsediği icin muhtardan kamuoyu önünde ozur dilemeli

 26. Adem

  09.12.2019 16:33:39

  Hem nala hem mıha vuruyorsun. Gürkan'ı mı eleştirmişsin muhtarı mı belli değil. İkisine de 'üsluba dikkat' vurgusu yapmışsın bence. Hastane Tıp Fakültesine bağlanmalı derken üniversite ismi vermemişsin. Ama hepimiz Turgut Özal Üniversitesi olduğunu biliyoruz. Üniversitenin taşınma mevzuunda 'yer önemli değil, yer zaten var. Siz tıp fakültesi için enerjinizi harcayın' demişsin. Bravo

 27. Yeşilyurtlular

  09.12.2019 14:57:41

  Mehmet Çınar'ı göstermiş olduğu başarılardan dolayı kutlarız.

 28. Serkan

  09.12.2019 14:57:01

  Turgut Özal Tıp Merkezi markalaştı. Bu anlamda Malatya'nın daha ileri alanlarda görülmesi için sunmuş olduğunuz önerinin dikkate alınması gerektiğini düşünüyorum

 29. Ali

  09.12.2019 14:55:58

  Sayın Yüksel Çengel'in bilgi ve birikiminden faydalanma fırsatı bulduk.Malatya Time'nın Bu anlamda yapmış olduğu çalışmaları başarılı buluyorum. Bu konuda mütevazı olmanıza gerek yok. Yolunuz açık olsun

 30. Hakan

  09.12.2019 12:38:27

  Futbol Köyü projesi bölge ve Malatya için büyük önem taşıyor. Gençlerimiz kötü alışkanlıklara değil de spora yönlendirilecek. Yolunuz açık olsun Başkan Gevrek. Bu konuda Sayın Çalık büyük takdir topluyor. Pilten de Malatyaspor için canla başla çalışıyor. Başarılarınızn devamını dilerim

 31. Sedat

  09.12.2019 12:37:29

  Bir melekbabalı olarak hiçbir belediye çevreyolu altına aldığı oy oranlarına rağmen adam akıllı hizmet götüremedi ve bu durum hala devam ediyor muhtarımız olumsuzlukları anlatmaya çalışsa da bu durumun değişeceğini düşünmüyorum.

 32. Tamer

  09.12.2019 12:28:09

  Selahattin Gürkan her konuda büyük bir hayal kırıklığı ve bu durum gitgide artıyor. Bunun sebebi hem Selahattin Gürkana yönelik beklentiler çok yüksekti hem de Selahattin Gürkan'ın toplumda tanındığı şekil böyle değildi. Selahattin Gürkan 5 yıl görev yapar. Malatyaya ne yapar derseniz; yatar, yatar. Son 1 yıl 3 tane sağlam adım atar. Sonrasında bir de borçsuz belediye diye her yerde reklam yapar. Sonrasında tekrar seçimi alır...

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>