Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

HDP'LER NEDEN GÖZ ALTINA ALINIYOR

Kısa vadeli soluksuz görüşler yerine küresel bir bakış açısıyla düşünmeliyiz.

Dünya ülkelerinin içerisinde oldukları bölgesel savaşların etki ve tepkisel gücünün getirmiş olduğu sonuçların ülkeler üzerinde ki reaktife yoğunluk çok önemli. 

Bu basit bir algı operasyonları değil. HDP'lilerin göz altına alınmasını savcılık çağırmışta gitmemişler şeklinde değerlendiremeyiz. Yav, biz nasıl olsa dokunulmazlıkları kaldırdık haydi bu HDP'lilerden başlayalım gibi küçük bir düşüncenin ürünü değil. 1994 yıllında Hatip Dicle, Leyla Zana ve bir kaç arkadaşlarının göz altına alınması süreciyle eş değer görenler büyük bir yanılgı içinde olurlar. Veya aynı şekil bir minvalde yerleştirmekte sanırım olayın özünü anlamaktan uzaklaşmak demektir.

İşin içerisinde ABD ile güç gösterisi VAR.

HDP eş Başkan'ı Figen Yüksekdağ'ın açıklamalarını hatırlayalım. Ne demişti. Biz sırtımızıPYD, HPJ, HPG, PKK'ya yasladık. ABD'nin artık açıktan PYD'yi Suriye'de desteklediğine göre Türkiye burada açıktan ABD'nin adamlarını tutuklamıyor mu? Ben senin himaye ettiğin örgütün siyasilerini böyle alırım demekten kasıt değil mi?

PKK etkisinin içerden beslendiği siyasi gücün kırılması var. Irak ve İran hükümetlerinin son yıllarda himaye ettiği PKK ve uzantılarına bir meydan okuma, Almanya İsviçre ve diğer AB Ülkelerine karşı sert ve ciddi bir tavır takınma yatıyor HDP'lilerin göz altına alınması sürecinde.

Hatırlayalım Selattin Demirtaş'ın halkı sokağa çağırdığı 6/7 ekim olayları sonrasında Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesinin hesabının sorulması VAR!

Çıtayı biraz daha yukarılara taşıyabiliriz. Küresel güçler... ki bu formülün içinde ABD, Almanya, Fransa, İngiltere, İran'nın olduğunu düşünürsek; artık direkt mevcut ordularıyla savaşmak yerine bölgesel manada kurmuş oldukları irili ufaklı terör örgütlerini kullanarak hedef ülkeler üzerinde ciddi bir kırılma oranı yansıtıyor.

Bu kırılmanın perdelenmesi VAR!

Son yıllarda bölgesel ölçekte ciddi potansiyel terör faliyetlerine ağırlık verildi. Yetmedi kim olduğu belirsiz DEAŞ gibi bir terör kombinasyonu bölgenin başına bela edilerek bölge dinamikleri ile oynandı. Suriyede soykırıma varacak noktada bir çok katliamlar yaptı. Fırsat buldukça Türkiye'ye saldırmaktan da geri kalmadı.

DEAŞ'ın arkasında ki güçleri dolaylı yollarla sahaya davet etmek VAR!

Suriye meselesinde Türk Ordu'sunun Fırat kalkanı ile elde ettiği başarıları tahammül edemeyenlere verilen balistik, psikolojik üstünlük içeren bir cevap VAR!

Bir yandan 15 temmuz darbesiyle ülkemizde iç savaş çıkarmak isteyen FETÖ'yle mücadele safhasının yanında diğer yandan PKK ve arkasında ki güçlere karşı yeni bir cephenin açılması büyük Türkiye gerçeğinin dünyaya kanıtlanması VAR!

Merkezi Irak hükümetinin Beşika kampını derhal boşaltın diye ABD'den aldığı talimatlarla konuşan Irak hükümetine karşı Beşika'yı boşaltmadı. Ne oldu? Sonra Türkiye Beşika'yı boşaltmadığı gibi "DİCLE KALKANI" diyerek üstelik Musul'a girdi. Musul'da Türk Ordu'sunun gücü bölgede ki diğer ülkelerin çok üzerinde. Ardından Diyarbakır'da bomba patladı. HDP'liler göz altına alındı. Olayların sıralama hiyerarşisine iyi bakın. Tam bir restleşme görünüyor. Bir senden, bir benden misali. Artık Türkiye hamleye karşılık hamle üretecek bir konumda. Türkiye açıktan değilde el altından saldıranlara misliyle karşılık veriyor. Yani artık ateşe ateşle karşılık verebilecek güçte. Eskiden olduğu gibi ateş ettiklerinde mevzide saklanıp başına bir mermi isabet etmesin diyerek saklanmıyor.

Bütün bu olağan dışı koşullar gösteriyor ki Türkiye cumhuriyeti devleti büyük bir savaşın içerisinde. Tüm dünya baronlarının birleşip saldırdığı ülkemizi yok etmeyi düşünüyorlar. Bizde cevap veriyoruz.

Hepsi bu!

Bu aşamada Türkiye'nin hamleleri çok önemli. En büyük mesajı ABD'ye verdi.

Sen ülkeme zarar veren terörü beslerim dersen bende senin beslediğin terörün siyasi uçlarının kafasını böyle koparırım mesajını verdi.

Evet sırada ki?

TİMUR İNCE

 YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ