Sevgi Berk
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

KARİKATÜRLERLE, AYIN ÖZETİ!..

 

Usta Gazeteci Murat Çetin, her hafta okurlarıyla buluştuğu “Hasbihal” köşesinde bir farklılığa imza attı. “Malatyamızın siyasileri, önde gelen isimleri ve olayları karikatürle nasıl anlatılır?” diye soran Murat Çetin, yine bir yeniliğe imza atmış oldu. Böylece her hafta yayınlanan Hasbihal köşesi hem renklendi hem de sayfalar dolusu yazının anlatamayacağı ince mesajları da içinde barındırır oldu. Gündemin asık suratına renkli bir bakış açısı kazandıran Hasbihal'de yayınlanan çizimleri aylık olarak derleyip, büyük emekle hazırlanan bu sanat ürünlerini yeniden hatırlatmak istedik.

“Karikatür Festivali” başlasın o zaman…

 1_1

Ak Parti Malatya Milletvekili ve MKYK Üyesi Öznur Çalık'ın ismi son zamanlarda sadece Malatya'da değil, tüm Türkiye'de sıkça duyulur oldu. Kendisi de ismini duyurmanın yolunu bir şekilde buluyor.

 Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/sayin-calik-ortada-bir-basari-mi-var-75031.html

P_92

Burada da Malatya Valimiz Sayın Aydın Baruş'un bir icraatını görüyoruz. Belki camideki protokol ayarlamasından haberdar değildir Sayın Vali... En azından bu karikatürle haberdar olmuştur.

 Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/vali-bey-yaparsa-digerleri-ne-yapmaz-75149.html

Z_144

Malum olduğu üzere, toplumun büyük kesimini rahatsızlığa sevk eden İstanbul Sözleşmesi, bir kaç hafta önce çöp oldu. Sözleşmenin feshedilmesine bizim siyasilerin sessizliği Murat Çetin'in dikkatinden kaçmamış. Sessizliğe en güzel tepki de bu çizimle gösterilmiş.

 Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/vali-bey-yaparsa-digerleri-ne-yapmaz-75149.html

B_99

Murat Çetin'in, Ak Parti Malatya Milletvekili Hakan Kahtalı ile yaptığı söyleşisinden sonra ortaya çıkan bu çizim de İl Başkanı İhsan Koca'nın vatandaşla ve özellikle de gençler arasına koyduğu mesafeyi hicvediyor.

 Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/birakin-kocamislari-yenilenmek-gerek-75261.html

1_2 

Koronavirüs salgını sonrası bir hayli eleştiri alan İl Sağlık Müdürümüz Recep Bentli'yi de unutmamış Murat Çetin... Çok riskli iller arasında yer alan güzide kentimizde durum içler acısı. Hal böyleyken, koltuk işgal edenler de kendi muhasebelerini yapsın istiyoruz.

 Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/gecmis-olsun-sayin-valim-75383.html

2_1 

Tüm Türkiye, emekli amirallerin darbe çağrısı yaptığı bildiriyi konuştu, konuşmaya da devam ediyor. Herkes bir şeyler söyledi, yazdı, konuştu, bağırdı, çağırdı. Bu durumda usta gazeteci Murat Çetin'in de bir kaç kelam etmesi gerekirdi.  Bir kaç kelamına bir güzel karikatür de ilave etmese olmazdı... Darbe imalı bildiriye, en güzel cevap da bu oldu.

 Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/gecmis-olsun-sayin-valim-75383.html

Z_157 

Geçtiğimiz günlerde, Malatya İnönü Üniversitesi İlahiyat Camii ve Kütüphanesi'nin açılışı yapıldı. Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş'ın da katıldığı açılışta, üniversitelerimizin nereden nereye geldiğinin altı çizildi. Dine ve dindara mesafeli duran Fatih Hilmioğlu dönemine gönderme yapılan bu karikatür bir hayli beğeni aldı. Fatih Hilmioğlu dönemi ile şuanda İnönü Üniversitesi Rektörü Ahmet Kızılay dönemi kıyaslanmayacak kadar büyük farklılıklar içeriyor.

Detaylar için tıklayınız: https://www.malatyatime.com/yazar/gecmis-olsun-sayin-valim-75383.html

EDİTÖRDEN...

 YORUMLAR

  1. aylin adalı

    16.04.2021 15:21:31

    Karikatürler harika olmuş. Level atlamışsınız. Tebrikler.

  2. MEHMET ÜNAL

    15.04.2021 10:49:34

    MALATYA Birzamanlar ismin bile değerliydin Seçilen vekiller mi yoksa AKP mi seni yerle bir etti. Şehir planın yok ovalar tarım alanları İMARA açılmış geleceği mirası çalınmış MALATYAM Sen hala uyutuluyorsun. Sana dini ninniler arabi Farsi hikayeler yahudi dönmeler şerbet veriyor. Eyyy BATTAL GAZİNİN TORUNLARI İNÖNÜ’NÜN ÖĞRENCİLERİ. ÖZALIN YÖNETİÇİLERİ Kalkın ayağa yeter uyuduğunuz. Size ninni söyleyenlere ve şerbet verenlere inanmayınız. HADİ ÖZÜNÜZE DÖNÜN. YİĞİT MALATYAAM

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>