Yiğit Mamsur
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Malatyaspor ligden düşerse, vekiller de düşer!...

Yiğit Mamsur yazdı...

 

-SESLİ MAKALE-

  

 

Y.Malatyaspor Sivas'ta bugün saat 18:30'da ligdeki en önemli maçlarından birine çıkıyor

Galibiyet alması halinde ligde kalma umudu artacak, mağlup olması durumunda düşecek

Düşer gözüyle bakılan Kayserispor ve Konyaspor nasıl üst üste aldıkları puanlarla sıralamada üzerimize çıkarak ligde kalma umutlarını  artırdılarsa, Malatyaspor da bu maçı alarak ligde kalacak.

Zor maç, ama imkansız değil; Bu takımı Kayseri sahasında nasıl yeniyorsa sen de yeneceksin, yenebilirsin.

Yenmeliyiz, yeneceğiz aksi halde, sadece Yeni Malatyaspor değil; İktidarı ve muhalefetiyle birlikte tüm vekillerimizin de ligden düşeceği bilinmelidir.

  

Malatyamızın en önemli markası Yeni Malatyaspor, bugün çok önemli bir sınava çıkıyor. Sivasspor ile deplasmanda karşılaşacak Yeni Malatyaspor, saat 18:30'daki maçla ligde kalmak veya kalmamak adına önemli bir adım atacak.

Süper Lig'in zirvesine yakın durumdaki rakibine ilk yarıdaki maçta 3-1'lik skorla mağlup olan Yeni Malatyaspor, favori olarak gösterilmese de Sivasspor'u yenebilecek güçtedir. Zirveye ortak olmak isteyen bir takımla, ligde kalma mücadelesi veren bir takım arasındaki maçların sonucunu kestirmek çok zordur.

Geçtiğimiz hafta ligden düşmemek için çabalayan Kayserispor, bu Sivasspor'u sahasında 2-0 yeniyorsa, Yeni Malatyaspor da yenebilir. Yeter ki  futbolcular yürekten oynasın ve terinin son damlasına kadar mücadele etsin. Salgın tedbirleri sebebiyle seyircisiz oynanması, maçı deplasman olmaktan çıkarıyor. Oynayan, yüreğini ortaya koyan, daha fazla isteyen, ter döken takım kazanacaktır.

BU MAÇI ALMAK ZORUNDAYIZ

Farklı bir sonucu düşünmek bile istemiyoruz. Bu maçı alacağız, almalıyız, almak zorundayız. Fenerbahçe maçındaki mücadeleyi ve isteği sahaya yansıtacak bir Yeni Malatyaspor, görmek istiyoruz. Yeni Malatyaspor'un maçı kaybetmesi demek, Doğu Anadolu'nun Süper Lig'deki tek temsilcisi Y. Malatyaspor'un küme düşmesi demektir.

Bu maçı kaybetmek demek ilin tanıtımındaki en önemli markayı kaybetmek demektir. Bu maçı kaybetmek demek Malatya'nın sahipsiz olduğunun tescili demektir. İktidarı ve muhalefetiyle birlikte vekillerimizin de ligden düşmesi demektir. Bu bilinçle maça çıkılacak ve zor da olsa bu maçı kazanacağız.

 ŞEHRİN TÜM YÖNETİCİ KADROSU SİVAS'TA OLMALI

İlini, ülkesini terk ederek Malatya'ya gelen futbolcuların en önemli motivasyon unsuru  paradır. Bunda da haklıdırlar.

Alacağı ya da primi ödenmeyen bir futbolcunun, hele ki seyircisiz oynanan maçlarda moralinin yüksek olmasını ve yürekten oynamasını bekleyemezsiniz.

Bu sebeple valisiyle, vekilleriyle, belediye başkanlarıyla, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanıyla ve diğer tüm yetkilileriyle herkes Yeni Malatyaspor'u desteklemek için Sivas'ta olmalıdır. Maç saatinde de değil, daha önce orada olmalılar ve futbolcular ile teknik yönetime desteklerini göstermeliler. Takımı ziyaret etmeli, moral vermeli, takıma salt seyirci olarak değil, maddi-manevi destek olduklarını göstermeli, galibiyet halinde üst limitten prim verileceğinin de sözünü verebilmelidirler.

Aksi taktirde takımın muhtemel bir mağlubiyetle şehre dönmesi halinde, bunun hesabının sadece kulüp başkanı ve teknik direktörle sınırlı kalmayacağı bilinmelidir. İlin sahipsiz olduğu konusunun ciddi ciddi sorgulanacağının unutulmaması gerekir.

BAŞARILAR DİLİYORUZ

Yeni Malatyaspor, başkanı ve yönetimi üst üste hatalar yapmış olabilir. Fakat gün hataları sayma ve suçlama günü değil, takıma destek olma, moral verme günüdür.

Allah'ın izniyle bu maçı alarak, kalan maçlarımızda gerekli olan puanları da hanemize yazdırıp ligde kalacağız. Hesaplaşmayı da sonra yaparız.

Takımımızın, bugünkü maçı alarak umudunu artıracağına yürekten inanıyor, Malatya Time ailesi olarak başarılar diliyoruz.YORUMLAR

 1. futbolculara...ihsan

  08.07.2020 11:22:59

  bir şehrin kaderini belirleyecek bir maça çıkacaksınız bugün. biliyoruz üzerinizde çok baskı hissedeceksiniz. bu normal ama lütfen bugün sahaya çıkarken her zamankinden biraz daha farklı çıkın. inanın Fenerbahçe karşısında oynadığınız futbolun yarısını oynasanız yeter. elinizden gelenin en iyisini yapın takdir Allah'ın. eğer yenerseniz kahraman olursunuz. torunlarına anlatacak bir şeyleriniz olur. Malatyalılar vefalıdır. sizi 20 sene sonra bile unutmazlar. bugün Fenerbahçe maçında göz yaşını içine akıtan hikmet karaman için oynayın. bugün haksızlığa uğrayıp kırmızı kart gören sizin yanınızda olmak isteyen ve olan Gökhan töre için oynayın. bugün bu maçı sevdiklerinize armağan etmek için oynayın. bugün kulüp doktorunuz için oynayın. bugün masörünüz ve kulüp malzemeciniz için oynayın, bugün Malatya spor taraftarı için oynayın. kısaca son cümle bu gün kendiniz için oynayın ve bu maçı kazanın. eğer inanırsanız başarabilirsiniz. eğer isterseniz bunu yapabilirsiniz. daha önce kazandığınız gibi. inanın sonuç ne olursa olsun biz Malatyalılar olarak sizleri seviyoruz. sizleri Allaha emanet ediyorum. Lütfen kulüp yetkilileri bu mesajı futbolcularınızla paylaşın...(hepinizi yürekten alkışlıyoruz, gönlümüz sizinle)

 2. İbrahim

  08.07.2020 11:22:16

  Murat bey, sizin şahsınızda yayın grubunuzu kutluyorum.Elinize, yüreğinize sağlık.Malatyaspor bugün galip gelmeli.Değilse daha bir on yıl superligi göremeyiz. Bunun da vebali sade takım başkanı ve yönetim değil, kendini Malatya'nın temsilcileri sanan tüm yöneticilere olur.

 3. Bülent

  08.07.2020 11:13:37

  Tananda arkadaşlar vekillerimiz çok meşguller. Daha önemli işleri var. Mesela Bir vekil öğrenci servisi yapmakla meşgül. Diğer vekil bacısına yeğenine yedi sülalesine makam kotarmakla meşgul. Bir diğer vekil onsenedir Konuşurken elini nereye koyacağını öğrenemedi. Diğerini zaten gören yok. Ötekilere gelince laftan, hamasi nutuklardan öte hiçbir eylem yok. Takım küme düşerse sokakta nasıl gezecekler merak ediyorum.

 4. marko paşa

  08.07.2020 11:11:02

  yönetimden hesap sorma şimdilik ertelensin...lig de kaldık mı...yönetim kamuoyuna hesap illaki verecektir. Malatya spor sadece Malatyalıların takımı değil. inanın doğu ve güneydoğu Anadolu bölgesinin temsilcisi... mükemmele bir yazı ve tespit. Sayın yazar teşekkürler.

 5. tebrikler malatya time...

  08.07.2020 11:06:53

  yine tarihe bir not düştünüz. kaleminize sağlık. başka illeri bilmem ama malayspor zengininden fakirine çocuğundan yaşlısına kısaca 7 den 70 e herkesin sevdası... herkes küme düşer mi ...evet düşer. Malatyalı küstü mü bunu sandığa yansıtır mı yansıtır. Sayın yazar iyi tespit etmişiniz.

 6. Karahanlı Yasin

  08.07.2020 09:57:58

  Eski efsane Malatya sporu amatör kümeye kadar düşüren kimlerdi Haşim oral tanrıverdi bunlar malaya şehrini hüsrana uğrattı futbolun yüz karaları olarak biliniyor buna dahil olan gevrek de dahil Malatya bunları kara leke olarak bilecektir.? nüretin Soykan ve nüretin güven takımı başarısı İcin cok calışan iki başarılı adam dı ah nerde o eski başkan nüretin Soykan güvenler Malatya sizinle her daim gurur duydu vesselam

 7. Ali Şahin

  08.07.2020 09:57:06

  O başkan varken takım düşer zaten vekillere ne gerek..

 8. Yusuf

  08.07.2020 08:38:53

  Bu maçı alacağız.Baska yolu yok!Aksi durumda yazdığınız gibi, Malatya'nın sahipsiz olduğu tescillenecek. Malatyatime ailesini tebrik ediyorum

 9. Serkan

  08.07.2020 08:03:25

  Malatyaspor tarihinin belki de en kötü günlerini yaşıyor. Yapılan oyuncu transferleri yaprak dökümünü çoktan başlatmıştı. Pek umudum yok ama yine de hayırlısı diyelim

 10. Ali

  08.07.2020 08:02:05

  Haydi Malatyaspor sahada olamasak da kalbimiz sizinle

 11. Hasan

  08.07.2020 08:01:40

  Kaleminize sağlık. Bu akşamki maç oldukça önemli. Vermiş olduğunuz destek oyunculara moral verecektir. Siyasileri göreve çağırmışsınız ancak gün sonunda kimin ne yapacağı belli olacak. Sayın TüfenkÇİ, Çalık ve Fendoğlu da söz konusu Malatyaspor olunca desteklerini esirgemiyor.

 12. Cüneyt

  08.07.2020 07:59:47

  Malatya Time Ailesini tebrik ediyorum. Bu konuda göstermiş olduğunuz hassasiyet takdire şayan. Malatyaspor ortak paydamız. Üzerinize düşeni yaptığınızı görüyorum. Teşekkür eder, başarılarınızın devamını dilerim.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>