Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

MANİFESTO

Türkiye'de son günlerde yaşanan olayları ele alan Malatya Time Yazarı Timur İnce'den yeni yazı!

Olaylar, yaşananlar ve süreç

Kocaman bir denklem aslında... Her olay önceden tasarlanıp hazırlanmış, matematiksel ögeler üzerinden bir olayın başlangıcı diğerinin sonucunda gizli yada ortaya çıkan sonuca göre şekilleniyor bir sonra ki hamle. İlk günden bu güne değin Türkiye aleyhtarı gelişen tüm blok siyasi olayların birbiriyle nasıl bağlantılı olduğunun korkunç boyutu; bazı tarih ve rakamları bir araya getirince daha da netleşiyor.

Efendim şöyle...

Tüm bunlar efektif manada katti suretle bir tesadüf olamaz. Darbeler, patlayan bombalar ve suikastler... Hepsinin genetik koordinatları örümcek ağı gibi birbirinin içinden geçiyor. Meydana gelen olayların hepsi aynı firmanın ürünü. Gizli bir el tarafından planlanıp sahneye konulduğu halde bizler bu büyük fotoğrafın ana hatlarını okumaktan geri kaldığımız için karşımız da bir satranç oynandığını göremedik. Halbuki oyunu en başından beri kurgulayanların hamleler sıralaması ve tarihleri net olarak karşımızda duruyordu. Biz bunu ıskaladık, göremedik ve tüm yaşananlar karşısında sersefil bir çaresizliğe saplandığımızı kabul etmeliyiz belkide.

Peki, Kimdi bu güçler?

FETÖ tebası süslenmiş, makyajı yapılmış halde konu mankeni olarak vitrine koyulmuş fakat vitrini tasarlayanları merak etmedik bir türlü.

FETÖ bir tabancanın şarjöründe ki 3'cü yada 6'cı mermimiydi. Asıl oyunu, o mermiyi namluya sürüp, namluyu alnımıza doğrultanla yüzleşmeliydik.

Galiba orada da geç kaldık! Yine göremedik.

Her şeyin bir tesadüfle plansız programsız gelişmediğini iddia ediyorum. Bir hesap var ortada. Arigmetik değer ve rakamlar söz konusu. Olayların işleniş biçimi ve tarihleri birbirini tamamlayan parçalardır. Bakın şimdi; bu iddiamı yine rakamlarla anlatmaya çalışacağım.

Olayın en başına, Türkiye'de bir FETÖ gerçeğinin yavaş yavaş gün yüzüne çıktığı, resmi olarak ilk devleti ele geçirme girişimleri olan 17-25 Aralık darbesinin makus tarihine gidelim.

Tam olarak ne oldu o gün?

Alman istihbaratı BND tarafından FETÖ olayları patlak verince Türkiye'den cımbızlanarak alınan savcı Celal Kara'nın 19 Aralık 2013 günü ilk mütalaası, iddianamesine... O iddianamede; 71 kişi göz altı yapıldı. 24'ü tutuklanarak 38'ini serbest bırakılıyor. Daha önce de yazmıştık. 71 Kayseri patlamasını gerçekleştiren otomobilin plakasıydı değil mi? 38 ise Kayseri plaka imi. Yine 71 ve 38 rakamlarıyla karşılaşıyoruz. Al işte dakika bir gol bir.

Ayrıca Kayseri yahudiler açısından çok önemli bir merkez. Aynı şekil Ermeniler içinde çok önemlidir. Hatta yahudilerin "eski ahitte" böyle bir kısım var. Ve "elçilerin işleri" şeklinde bir bölümde yer alıyor. Yani Kayseri saldırısı, şeytandere hava indirme komando tugayının sırf doğuda PKK'lı öldürdüğü için klasik bir PKK intikam saldırısı değil, işin içinde Kabala'nın Türk versiyonunun temsilcisi FETÖ yer almaktadır. FETÖ demek ABD demek, dolayısıyla CIA ve NATO'ya uzanan, GLADYO-B gibi özel Harp mekanizmasıyla karşı karşıya olduğumuzu belirtirken ve biz savunma-önleme reflekssinden çıkamadığımız her saat, aleyhimize gelişen sonu belirsiz karanlık bir serüvenin içinde görmeden yürümüş olacağız.

19 Aralık tarihine dikkat edelim.

19 Aralık 2013 günü başka ne olmuştu? Ukrayna krizi patlak gösterdi. Rusya devlet lideri Putin ile Ukrayna Başbakan'ı Yaunokoviç bir araya gelerek Rusya-Ukrayna eylem planını imzaladı. Bu anlaşmaya göre Rusya Ukrayna'yı kurtaracak 15 milyar dolarlık yardım sözü verdi. Ayrıca doğalgaz metreküpünü'de 400 dolardan 268 dolara indirdi. Ukrayna Rusya'dan almış olduğu yardım sonucunda AB'ye girmeyi red edince İMF devreye girdi. AB ve ABD Ukrayna kendi kontrolünde tutmak amacıyla kredi sağlayacağını duyurdu. Ne var ki IMF'nin Rusya'ya teklif ettiği rakam Rusya'nın yarısı kadar bile yoktu. ABD ve AB derhal harekete geçti. Ukrayna'da Arap baharı şeklinde gerçekleşen olaylar sonucu Rusya askeri anlamda devreye girdi, Kırım ilhakı gerçekleşti, AB ile ABD Ukrayna üzerinden Rusya haddini bildirmeye çalıştıysa da kazanan Rusya oldu. Hemde toprak elde ederek.

Demek oluyor ki; büyük elçinin böyle bir olayın yıldönümünde vurulması bir tesadüf olamaz? Mesaj hem Rusya'ya, hemde Türkiye'yeydi. Rus'lara; sen Ukrayna'yı kendine bağladın ama biz bunu unutmadık. Senin büyükelçini paket yaptık gönderdik sana. Türkiye'ye ise; Rusya'yla fazla yakınlaşma uyarısı yapıldığı mesajıydı bu.

19 Aralık 2016 günü ülkemizde ki Rus büyük elçisi bir FETÖ'cü militan tarafından sırtından vurularak katledilmiş olmasının net mantığı buydu. Ne hikmetse, katil o kadar bekledikten sonra 19:06'da büyükelçi Andre Karlov'a ateş ediyor. Ayın 19'nda saat 19... 19.12.2016 19:06 rakamsal değeri: 38

Hayret!

19 Aralık 2015 günü birde Türkiye'de ilk paralel operasyonların başladığı tarih olarak litaratörlere geçti.

Tekrar iddianameye dönmek gerekirse; düşünceme göre İşin sırrı bu idianemede gizli. 17-25 Aralık darbesi iddianemesi tüm bu formüllerin merkezi olma olasılığını gösteriyor hesaplar. Bu işlerden anlayan, şifre çözücü, kriminal uzmanlar sanırım İddianameyi şayet tersten okumayı başarırlarsa bir çok olayın kodlarını önceden çözülebilir.

Ve tüm bu sonuçlar ayın 25'ni işaret gösteren güçlü mesajlar veriyor. Daha büyük bir saldırı yapılacak olmasının altını çizmektedir. "Hala ben varım!" diyebilecek bir saldırı yapacaklardır.

Çünkü FETÖ direk emir vermiyor. Böyle çalışıyor.

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ