Murat ÇETİN
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

ÖFKEMİ DİNDİREMİYORUM!..

Murat Çetin yazdı...

 

 

-SESLİ MAKALE-

 

 

 

-Malatya 6. Bölge kapsamına alınacak mı?

-Hangi iller 6. Bölge kapsamına alındı?

-Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı neyi diretiyor?

-Cumhurbaşkanı kime talimat verdi?

-Bölge milletvekillerini hareketlendiren mihmandar kim?

-Bülent Tüfenkci neden tweet attı?

-O magandanın cezası verilecek mi?

-Gazetecilik neden zor bir zanaat?-“Sağlık çalışanlarımız bu süreçte olağanüstü bir çaba sergilediler


-“Ama yoğun bakımda çalışan doktorlarımız, özellikle de hemşirelerimiz ve hasta bakıcılarımız... Onların hakkını ne yapsak ödeyemeyiz.


-“Düşünün: Korona hastasıyla bütün gün ilgileniyorlar. İlaç veriyorlar. Damar yolu açıyorlar. En yakın temas noktasındalar. Akşam da evlerine gidiyorlar. Çocukları var, eşleri var. Anne-babaları var. Bulaştı mı? Bulaştırır mı? Bu endişeyi yaşıyorlar. Ertesi gün tekrar görevlerinin başına dönüyorlar. Ne yaparsak yapalım, ne söylersek söyleyeyim... Doktorlarımızın, özellikle hemşirelerimizin ve hasta bakıcılarımızın hakkını ödeyemeyiz.

Yukarıdaki tespitler bu zorlu süreçte hayatlarını yok pahasına feda ederek görevlerini yapan sağlık çalışanlarımız hakkında, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca
'nın söylediği sözler. Aslında bu işin en tepesindeki kişi olmasından dolayı konuyu özetlemiş ve sağlık çalışanlarımızın fedakarlıklarına vurgu yapmıştır.

Yukarıdaki sözleri taşımamda ki amacı açıklayayım. Aile terbiyesinden yoksun, içindeki maganda duygularını dışa yansıtan, hadsiz ve haysiyetsiz bir hain; geçtiğimiz günlerde, Turgut Özal Tıp Merkezinde, Öğretim Üyesi Dr. Arife Şimşek'e görevi başında saldırdı.

Bu işin lamı, cimi yok. Kimse bu fedakarlar ordusuna el kaldıramaz. Kaldırmamalı. Hem de pandeminin dünyada pik yaptığı böyle bir süreçte… Kim olursa olsun, vazifesini yapan sağlık çalışanlarına kalkan ellerin kırılması lazım! O mümtaz şahsiyetlere küfreden dillerin kesilmesi lazım! Ayrıca onlara hile ve hud'a ile yaklaşanların akıllarını tutmak lazım!..

Söylenecek çok şey var ama ne dersem diyeyim, ne yazarsam yazayım; böyle hadsizlere olan öfkemi dindiremiyorum.

Devletimizin bu canilere gereken dersi vermesini bekliyoruz. Zaten hakkında yasal süreç te başlatılmış. İnşallah müstahak olduğu cezayı alır. Bu vesileyle Arife Şimşek hocamızın şahsında bütün sağlık çalışanlarımıza “Geçmiş olsun” diyor, sağlık, sıhhat ve afiyetler diliyorum.

ARTIK BU İŞİN ŞAKASI YOK! 

Bir hafta içerisinde en az ona yakın arkadaşım, koronavirüse yakalanarak vefat etti. Devletler bu durum karşısında çaresiz! Dünya sağlık örgütü ise, hikaye yazmaya devam ediyor. Covid-19 gün geçtikçe hırçınlaşıyor. Önceleri etrafımızda Covid-19 rahatsızlığına yakalanan yok iken; şimdi ise çığ gibi “ölüm” haberleri alıyoruz.

Anlayamadığımız konu şu; alemde ne tabiatın, ne de sebeplerin tesiri yoktur. Tesir “tevhide” aittir. Hiçbir şey tesadüfi değil ve kendi başına hareket etmiyor. Her şey ezelden takdir edilen program dahilinde, an-be an geometrik şekil gösteriyor. Rabbimiz “Semavat ve arzda zerre miktarı bir şey, O'nun ilminden gizli kalmaz. Zerreden daha küçük , zerreden daha büyük hiçbir şey yoktur ki, Kitab-ı Mübin (Levh-i mahfuz)'da bulunmasın (Sebe 34:3)” buyuruyor. Demek her şey bir asker gibi O'nun emrini dinliyor ve O'nun namıyla hareket ediyor.

Aslında yapılacak iş çok basit.

Evvela bu virüsün bizlere vermek istediği mesajı doğru anlayarak, günahlarımıza tövbe edip; Allah'a tarziye vermemiz lazım. Tabir-i diğerle, Allah'dan özür dilememiz lazım. Yoksa şimdilik sadece koronavirüsle bizi tokatlayan Allah, diğer memurlarını da üzerimize musallat ederek; maddi ve manevi kıyametleri başımıza koparacak. “Tekadu temeyyezu minel gayz…” yani “(Cehennem) öfkesinden çatlayacak” ayeti, bu manaya işaret ediyor.

Acizane benden söylemesi…

“SATILMIŞ” DEĞİL, “TETİKÇİ” HİÇ DEĞİL!..

 GAZETECİLİK ZOR ZANAAT!..

 1926 yılında Nobel ödülü B. Shaw'a verilmişti. Ödülün akabinde Shaw, “Bu Nobel ödülü başıma bela oldu… Halbuki 1925'te hiçbir şey yazmadım. Belki de bu ödülü ondan vermişlerdir.” demişti.


Bu anekdotu paylaşmamdaki ana sebep, icra ettiğim gazetecilik mesleğinin “Zor zanaat”  olduğunu belirtmektir. Çünkü hakkın hatırını yüksek tutup, doğruları yazdığınızda, yazdığınız kişinin cürmü kadar bir kitleyi (!) karşınıza alıyorsunuz. Bu kitlenin vicdanı tefessüh etmişse, o zaman siz kimi zaman satılmış kalem oluyorsunuz, kimi zaman da tetikçi..

O halde ya kamu vicdanını temsil ederek, o vicdansız kitlenin rağmına, hakkı yazmaya devam edeceksiniz; ya da Shaw gibi yazmadan yılın gazetecisi (!) ödülünü alacaksınız…

Not: Gerçekten 1925 yılında B. Shaw hiçbir eser yazmamıştı. Aslında Shaw bu ifadeleriyle, Nobel ödülü ile ne kadar keyfi ve politik davranıldığını ortaya koyuyordu.

KULİS

 BAKANLIK'TAKİ DİRENÇ KIRILMIŞ!..

 AÇIKLAMA YAKINDA...

 DİRENCİN YÜZDE 90'I KIRILMIŞ!..

 Hatırlanacağı gibi, geçtiğimiz 21 Ağustos günü Resmi Gazete'de “Yatırımlarda Devlet Yardımları Hakkında Karar” yayınlanmıştı. Yayınlanan karar, Malatya'nın 6. Bölge Teşvikleri'nden yararlananlar arasında olmadığını belirtiyordu. Malatya'nın ekonomisini yakından ilgilendiren 6. Bölge Teşvikleri'yle ilgili, önceki gün Malatya Milletvekilimiz sayın Bülent Tüfenkci de bir müjde paylaşmıştı sosyal medya hesabından.

 Sayın Tüfenkci'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım:

D_2

 Bülent Tüfenkçi'nin bu paylaşımı, Malatya ekonomisini yönetenler arasında büyük heyecan ve sevince sebep olmuştu. Bana ulaşan kulis bilgilerine göre, Cumhurbaşkanımızın söz konusu talimatının gereğini yapması gerekenlerin, konuyu biraz ağırdan aldıkları yönünde. Yine aldığım bilgilere göre, Malatya'da 6. Bölge Teşvikleri'nin devam edeceği yönündeki kararı, bakanlığın ilan etmesi bekleniyor. Bu konunun bakanlıkta bir dirençle karşılaşıldığını, ancak Bülent Tüfenkci mihmandarlığındaki heyetin, bunun yüzde 90'ını hallettiklerini duydum. Büyük ihtimalle karar, bugün-yarın ilan edilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın konuyla bizzat ilgilendiği de duyumlarımız arasında. 

Şu anda 6'ıncı bölge teşviklerinden faydalanan iller; Ağrı, Ardahan, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Hakkari, Iğdır, Kars, Mardin, Muş, Siirt, Şanlıurfa ve Şırnak.

Bakanlık çalışanlarından bazılarının, geçen Ağustos'ta yayınlanan çalıştayın doğru olduğunu, adı geçmeyen iller için bir kayıp olmadığını ve bu iller arasındaki kararın uzatılmasının gereksiz olduğunu belirtir bir tez ortaya koyuyorlar. İşin doğrusunun bu şekilde olmadığı ise herkesin malumu. Çünkü piyasanın algılaması ve uygulama noktası çok farklı. 

Şöyle ki; Malatya bu paketle iki türlü teşvikten faydalanıyordu. Cazibe merkezi programlarından yararlanıyordu. Bakanlık Malatya'nın cazibe merkezi programından çıkarılmadığını söylüyor. Sadece cazibe merkezi programlarıyla çakışan yönleri revize ettiğini beyan ediyor. Zaten Malatya 6. Bölge olmadan önce 4. Bölge kapsamındaydı. Cazibe merkezleri bir komisyona havale edilmiş durumda. O komisyona müracaat edildikten sonra, beş milyonun üzerindeki yatırımlara onlar karar verecekler. Ama uygulamada böyle olmayacağı noktasında bir kanaat var.
 6.Bölge Teşvikleriyle, Cazibe Merkezi Teşvikleri arasındaki farkın daha iyi anlaşılabilmesi için, kısa bir açıklama yapayım: Diyelim ki teşvik için başvurulduğunda KDV ve vergi istisnaları noktasında bir teşvik veriyorlar. Ama cazibe merkezleri programındaki faiz indirimleri, SGK primleri komisyona havale ediliyor. Onlar da kabul edilip edilmeyeceği noktasında bekletiyor. Uygulamada şimdiye kadar cazibe merkezleri programı kapsamında SGK desteği alan bir firma yok. Onun için bunun eski haliyle veya SGK primleri noktasında uzaması gerekiyor.

Duyduğum kadarıyla, bölge milletvekilleri ve özellikle de sayın Bülent Tüfenkci, daha önce, Cumhurbaşkanımıza konuyu arz etmişler. Cumhurbaşkanı da bu konuda çalışılmasını istemiş. Bülent Tüfenkci de sadece Malatya Milletvekilleriyle değil, Elazığ, Erzincan ve Erzurum Milletvekilleriyle de görüşmüş. Onları da ikna ederek, baskı oluşturma gayretinde bulunmuş. Sizin anlayacağınız, Cumhurbaşkanımız bu konuda çalışılmasını istiyor. Ancak bakanlıktaki yetkililerde ise bir direnç var. Aldığım son bilgilere göre vekillerin ve özellikle Bülent Tüfenkci'nin baskısı sonuç vermiş, bugün-yarın bakanlıktan bu konuyla ilgili bir açıklama bekleniyor.

Selam ve dua ile

Fiemanillah

 YORUMLAR

 1. Saliha

  23.09.2020 00:31:11

  Murat bey kaleminize sağlık, egrisiyle dogrusuyla bir tek yazan sizsiniz Malatyayı. Sezarın hakkı sezara diyerek alıyorsunuz kaleme, tesekkur ederim.

 2. Mustafa

  21.09.2020 23:03:52

  Birçok kurumda yöneticilik yapmış birisi olarak Devlet yönetmeyi kısmen şirket yönetmeye benzetirim. Biz şirketlerde bazı krizleri tepe yöneticileri olarak ele alırız onlarla mücadele ederiz ama çalışanların hiçbirinin bundan haberi olmaz sadece birşeyler olduğunun farkındadırlar. Bazen herkesin herşeyi bilmesine gerek yoktur. Devlet de tam olarak bunu yapıyor. Şimdi herkes biliyor ki minimum vaka onbeşbinin üzerinde, bunu devlet de biliyor ama söylemiyor. Çünkü ikibin vaka var dediği anda yasakların gelmesi gerekecek, zaten bitmiş ekonomi alt üst olacak. Devletin de Covid19 ile ilgili çalışmaları ve vakaları bu denli küçük göstermelerinin nedeni ekonomide olumlu algı oluşturarak mevcut durumu en azından muhafaza etmektir. Fakat tepe yöneticiler bunu konuşurken kurmayların da işi sıkı tutmaları lazım. Liyakat sahibi kurmaylar bunu anlıyor ve tedbirli davranıyor ama bazıları da ayakta uyuyor bizim İl Sağlık Müdürü ve Vali gibi. Bu işi sadece kendileri için ciddiye alıyorlar gerisi kimsenin umrunda değil.

 3. MustafaŞ.

  21.09.2020 22:48:39

  Malatya'nın Organize Bölgesi 6.Bölge, bu bölge dışında kalan yerler ise 4.bölgedir. Bu kavramları birçok işveren karıştırmaktadır. Bunun dışında eğer Malatya 6.Bölge kapsamında tamamen çıkartılırsa zaten ağırlıkta Tekstilde faaliyet gösteren firmalar kepenk kapatır ve başka illere göç eder, çünkü Malatya'da hem nitelikli hem de sadık eleman bulmak çok zor. Bu bütün patronların derdi. Malatya'nın bu bölge kapsamından çıkartılması diğer illerin, özellikle şuan en çok tercih edilen Batman'ın daha fazla tercih edilmesine neden olur. Bu bazı kesimin işine gelir, zaten bana göre 6.bölgeye Bülent Tüfenkçi'nin katkılarıyla ek belge ile haiz olan Malatya'nın bu özelliğin gitmesi kalmak için tek gerekçesi olan yatırımcıları kesinlikle kaçırır. Oğuzhan Beyin bugün paylaştığı yazı da bu konuda sanayicinin ne kadar muzdarip olduğunu ortaya koymaktadır.

 4. Serkan Kahraman

  21.09.2020 21:47:16

  Sayın Murat Çetin yazınızı heyacan ile okudum Malatya İn 6. Bölge desteklerinden yararlanacağını okuduktan sonra Malatyamız için çok sevindim. Emegi geçen herkesten Allah razı olsun.

 5. Mert44

  21.09.2020 19:48:35

  Sayın Murat Bey; Öncelikle gerçekten zor bir iş ile iştigal etmektesiniz,herkes hakkınızda birşeyler söyler,Allah yardımcınız olsun. Sağlık çalışanları, gerek pandemi döneminde gerekse diğer dönemlerde bizlerin sağlığı için ellerinden gelenin fazlasını yapmaktalar.Bunu görmemek için kör ve nankör olmak lazım. Onlarda insan, sıtresli ve gergin olabilirler. Malatyamızın 6.Bölge de kalması için elinden geleni yapanlardan Allah razı olsun.

 6. Ayla

  21.09.2020 19:30:23

  Sağlık personelerine yapılan şiddete karşı çıkıyoruz

 7. şems Kahraman

  21.09.2020 19:29:19

  sağlık çalışanına yapılan saldırıya üzüldüğümü ifade etmek isterim yanlız sağlık personeli bünyesinde haddi aşan hududu geçen sağlık çalışanları var ve insanın sabir taşını çatlayacak cinsten.tabiki hepsi aynı demiyorum haşa duyarlı işini hakkıyla yapan hakkı gozetenler müstesna.

 8. Mehmet

  21.09.2020 18:40:46

  Murat bey yazılarınızda ki tarafsızlık düşüncelerinize zaten güzellik katıyor bunu dikkatli okuyan okur işin farkında başarılarınızın devamını dilerim

 9. Hakkı Kalkan

  21.09.2020 18:01:22

  Ne kimsenin kalemiyim ne kimsenin silahıyım.Sözlerin en güzeli olan kuranın 'Emredildiğin Dosdoğru Ol' emrine uyumaktır aslında kimseye boyun eğmemek doğru olandan vazgeçmemektir.Kalem kılıçtan keskindir doğruları yazdığında ki sende öylesin murat abim yolun bahtın açık olsun her daim

 10. Serdar kalkan

  21.09.2020 17:34:44

  Teşvik destekler konusunda Malatya nın temsil eden TSO ve vekiller elinden geleni yapmalı,Tren kaçmadan ....

 11. MURAT ÇETİNE KATILMIYORUM

  21.09.2020 17:09:49

  SAYIN MURAT ÇETİN SİZE KATILMIYORUM. GAZETECİLİK ZOR OLSA İDİ SİZ MALATYAYI VE TÜRKİYEYİ İLGİLENDİREN BİR ÇOK KONRUDA BU KADAR CESUR YAZILAR KALEME ALMAZDINIZ. SİZİ FARKLI KILAN SANKİ YAZILARINIZ 10 TANE FARKLI YAZARIN ORTAK DÜŞÜNCESİNİ SİZ KALEME ALMIŞ GİBİSİNİZ. YAZILARINIZ MALATYADA GÜNDEM OLUYOR. SORUN VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİNİ GETİRİYORSUNUZ. YORUMLAR ÇOK KALİTELİ, ELEŞTİRİLER DE AYNI ŞEKİLDE. OLSUN NOBEL ÖDÜLÜ ALMSANIZDA ...MALATYA İLE İLGİLİ YAZDIĞINIZD YAZILARDAN BİR KİŞİ BİLE OLUMUL ETKİLENİYORSU ALLAH SİZDEN RAZI OLSUN. TEK BAŞINA FETÖ İLE MÜCADELENİZ BİLE HALKIN GÖNLÜNE GERİNE GAZETECİ OLMANIZ İÇİN YETER BİLE...ZOR OLSAYDI BU KADAR KORKUSUZCA BU YAZILARI YAZMAZDINIZ. ASLINDA BEN KORKTUĞUNZDAN DEĞİL SİZİN YAZDIKLARINIZDAN KORKUYORUM. O ZAMAN YAZILARINIZA MUHATAP OLANLAR NASIL KORKUUYORDUR.

 12. il milli eğitim müdürü...

  21.09.2020 17:03:50

  ali tatlı 6,5 yıl görev yaptı. görevden alındıktan sonra başka bir medya organında yüzlerce eleştiri alarak belki de rekor kırdı. başarılı mıydı, kime nasıl direndi , niye görevden alındı, eleştirenlerin hedefi neydi. ali tatlının gidişi sizin radarınıza yakalanmadı,,, yoksa bir iki kelam ederdiniz. yeni gelen . o müdüre tavsiyem. ali tatlı ile ilgili çıkan haberlerde yapılan eleştirilerin tamamına ulaşarak okuyup analiz etsin malatyada milli eğitimin sorunları neymiş çok rahat çözer. eleştirilerde haklı olanda var haksız olanda mutlaka vardır ama. eleştirileri okuyunca sanki çok can yakmış. belki de ali tatlı kendince haklı tarafları vardır. haklı olmaz sa 6,5 malatya gibi yerde görev yapmazdı. aslında kurum müdürlerinin başarısı veya başarısı üst amirlerden ziyade siyasetçilerin başarısı ve ya başarısızlığıdır. çünkü fısıltı gazetesi ali tatlıyı kimin gönderdiğini yeni geleni kimin getirdiğini hemen duyurmaya başlamış bile ..belki o vekilin haberi bile yok. murat çetin bu yorumu neden mi yaptım. giden ali tatlıyı sevabı ve günahı ile analiz etmeniz ve yeni gelene bir yol haritası çıkaracak tavsiyelerde bulunmanız dileğiyle

 13. üzüm yemek..sağlık çalışanları

  21.09.2020 16:54:31

  sayın murat çetin şimdi anlıyoruz ki sizin derdiniz üzüm yemek... bağcıyı dövmek değil. bu hafta yazınızda recep bentlinin adı geçmiyor. üstelik sağlık çalışanlarının hakkettikleri değeri yazınızda çok güzel ifade etmişiniz. tekrar covid ile mücadele eden tüm sağlık çalışanlarından ve diğer sağlık çalışanlarından Allah razı olsun. hocamıza da geçmiş olsun...

 14. suya sabuna dokunmak....

  21.09.2020 16:50:47

  Malatya'nın 6. bölge olmasının emektarı bu yazınız ile mimarının Bülent TÜFENKCİ nin olduğunu sizin yazınız ile öğrenmiş olduk. sayın bakanın bir tveeti var ama perde arkasını siz yazmışsınız. o zaman ortada bir PR sorunu var. sayın Bülent tüfenkci yaptığı icraatları aktarmaktan ya da anlatmaktan yeteri kadar etkili olamıyor mu. muhtemelen bu 6. bölge ile ilgili olarak malatya önemli kazanımlar elde edecek gibi. sayın Bülent tüfekçi ben iş yaparım, icraat yaparım reklamı başkaları yapsın, halk benim yaptığım icraatları bilsin yeter diyor içinden demek ki..yine de murat çetin size de teşekkür ediyoruz. tabi en büyük teşekkür sayın Bülent tüfenkciye bölge milletvekilleriyle hareket etmesi çok güzel bir başarıyı getirmiş.

 15. ÖFKE

  21.09.2020 15:24:28

  Babam küçükken bir odun parçası bulur birinin bahçesinden eşeği ile eve taşır sevinerek ve içinden annem babam Beni ödüllendirir kesin diye geçirir lakin sonuç çok acı! rahmetli dedem bir tokat vurur sen HARAM mı getirdin eve! Ve o günden sonra korkar bir hayvan bir başkasının bahçesine girince hemen telaşla onu çıkarır... Haram demekki çok kötü birşey dedim kendime; diye anlatır bize... yazınınzdan anladığım, dedimin misali hak hukuk bilmeyenlerin vermiş olduğu üzüntü sizi derinden etkilemiş ve bu gösteriyor ki iyi bir toplum gerçek bir eğitimle vicdanen geliştirilmeli Tokat’ta hazır tutulmalı... Rabbim yardımcımız olsun...Diğeri şunu ifade edeyim ki elbette teşvikler çok önemli lakin bu teşvikleri ithalatın önünü kesecek ihtiyaçlar için yenilikçi projelere yönelik olması dahada ağırlıklı olmalı. Acizane mesela; aşırı tüketim olan üretim değilde ihtiyaç duyulan şeylerin üretiminde dışa bağımlılıktan kurtulmak adına projeler daha çok desteklenmeli... askeri üçret ortada destek yine zengine yarıyor.. bunun yerine ihracatı artıracak ithalatı bitirecek yeni iş imkanları sağlanmalı... hem yerli hem sağlıklı hemde ucuz üretimler pilanlanmalı... Örnek, Evimin penceresi her ay zamlanan pvs değilde çam olsun dahada sağlıklı sağlam şeyler yada. Bir diğeri ne yazıkki emek verip günlerce çile ile mahsul alan çiftçinin emeğinden çok aracılar para kazanıyor.. Yani demem oki samimi gerçekten hizmet eden insanlar lazım...

 16. Hamza bölükbaşı

  21.09.2020 14:38:44

  Murat bey ağzınıza ve laleminize sağlık çok mükemmel tespitler yapmışsınız devam inşallah.

 17. Ali

  21.09.2020 14:27:18

  Sayın Bülent Tüfenkci Bakan olduğu dönem de dahil olmak üzere Malatya'ya güzel hizmetler yaptı. Malatyalıların yolunu açtı. Şuanda da istediğini elde edene kadar pes etmeyeceğine inanıyorum. Bu anlamda Sayın Sadıkoğlu'nun da çabalarını görmezden gelmek olmak. Malatya için gerekli teşviklerin devam etmesi deprem bölgesinde olan ilimiz için oldukça önemli.

 18. Serkan

  21.09.2020 14:24:17

  Zor bir mesleği icra ediyorsunuz. Gece yastığa başınızı koyduğunuzda vicdan muhasebesi yaparsanız rahatsız olmuyorsunuz söylenenleri de çok fazla büyütmemek gerekiyor. Mottom şudur :Yapıyorsan korkma, korkuyorsan yapma. Eleştirenler illaki olacaktır. Meyve veren ağaç da taşlanıyor. Bildiğiniz yolda emin adımlarla ilerlemeniz sırf eleştirmek için kendini kaf dağında sanan insanlara pabuç bırakmamak gerekiyor. Yolunuz açık olsun. Hak edene hakkının verileceği günlerin gelmesi dileği ile...

 19. Tamer

  21.09.2020 14:19:18

  Sağlık çalışanları şuan cansiparane bir şekilde ve herkesin çevresinden korku ile kaçtığı bu dönemde; pozitif insanlar ile ilgilenmek zorunda kalıyorlar. Bir de üstüne cahilce hareketlere maruz kalıyorlar. Tek anlamıyla cahillik...

 20. Mert

  21.09.2020 14:19:05

  Kaleminize sağlık ilgiyle takip ediyorum sizi. Sağlık çalışanlarımızın hakkı ödenmez arada hadsizler çıksa da çok dua alıyorlar bunu bilsinler. Hepsine Allah kolaylık versin.

 21. Sinan

  21.09.2020 14:16:08

  Şuanda Malatya'da en yakın komşumuzun en yakın tanıdıklarımızın Covid haberlerini duyuyoruz. İlimiz öyle bir noktaya geldi ki, bence artık hasta olanlar değil, sağlıklı olanlar karantina altına alınmalı. Durum bu kadar vahim ve korkutucu. Testi pozitif olan bir insan evde karantina altına alınıyor. İnsanlar hasta hali ile hastaneye kendi imkanları ile gidip geliyor. Allah yardımcımız olsun.

 22. MEHMET ÜNAL

  21.09.2020 14:04:00

  Öncelikle Sayın Murat sana teşekkür ediyorum bizim sesimiz kulağımız oldun. Tabiki zor meslek. Seninle ilk zamanlar bu konuyu konuşmuştuk. Devletin teşvik projeleri yanlış. Şehir merkezindeki sanayi bölgesine teşvik var İlcede veya köyde yatırım yapsan teşvik yok. Olurmu böyle mantık. Sağlıkçılarınızı kutluyorum. Allah onlardan razı olsun. Tüfenkçi Malatya’dan bakan olsa ne olur olmasa. Ne yapmış. Bakan dediğin TRABZONLU olacak. Mafyasınada çöpçüsünde cifcisinede memurundan amirinde sahip çakacak ki TRABZONLU OLSUN.

 23. Gülperi

  21.09.2020 13:16:34

  Kaleminize sağlık hocam. Şu zamanda kendi bindiği dalı kırmaktan zevk alan insanlar var. İnsanlar kendisi için gerekli ve yararlı olan şeyi kendi eliyle yok etmek konusunda ustalaşmış durumda. Halbuki arkasını dönüp baksalar onlara ihtiyacı olduğunu çok iyi anlayacaklar. Bu söylemim hayatımızın her alanında geçerli. Sizin değindiğiniz gibi sağlık çalışanımıza yapılan saldırı da bu hareketi gözler önüne seriyor. Kişi saldırdığı sağlık çalışanına ne kadar ihtiyacı olduğunu idrak edebilse onu başının üzerinde taşıması gerekir. Bazen insanlar kendisi için yararlı olan bir durumun farkında olmaz ve ona ciddi oranda zarar verir. Böylece paralel olarak kendisine zarar vermiş olur. Üstelik bunu kişiler kendi elleriyle belki dilleriyle yapar. Öğretim Üyesi Dr. Arife Şimşek'e yapılan saldırıyı da kınıyor, sizlerin aracılığı ile kendisine geçmiş olsun dileklerimi iletmek istiyorum. Şiddetin her türlüsü kabul edilemez!! Söz konusu saldırganın da cezalandırılması kaçınılmaz olmalıdır.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>