Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

REİNA'YLA ABD TÜRKİYEYE DEMOKRASİ GETİRMEK İSTEDİ

Yılbaşı gecesi Ürdün ve Irak'tan bazı önemli isimlerinin eğlenmek amacıyla İstanbul'a gelecekleri bilgisi CIA'nın eline geçti.

Bu Türkiyeyi hem içerden hem dışardan vurmak yada zorda bırakmak için bulunmaz bir fırsat olacaktı. Pentagon böyle bir fırsatı kaçırmazdı, derhal harekete geçti ve üst düzey üç kişiden oluşan seçkin denizci suikastçilerini Türkiye'ye gönderdi. Denizci dediysek bizde ki beyaz giyen bahriyelilerle karıştırmasın kimse. ABD Ordu'sunda ki denizciler hepsi profesyonel katildir. Irak'ın işgali sırasında sivil katliamını yapanlar da özelikle bu Deniz komandolarıydı.

Biraz daha olayı açalım...

Reina saldırısının meydana geldiği ilk saatleri hatırlayın. ABD başkonsolosluğu tarafından Reina'nın sahibinin uyarıldığı bilgisi dilden dile dolaştı değil mi? Sonra Reina'nın sahibi Mehmet Koçarslan ekranlara çıkıp böyle bir uyarının kendisine yapılmadığını dile getirdi. Doğru bilgiydi aslında, uyarılmıştı. Mehmet Koçarslan'ın ne işi olur ABD istihbaratıyla sorusuna verilecek cevabının olamayacağı kanaati üzerine bu olayın üzeri ivedilikle kapatıldı.

Gelelim Reina saldırısının Türkiye'yi dışarda nasıl zorda bırakacak mevzusuna...

İçerden olan bölümü de hayli ilginçtir.

Öncelikle Reina olayı terör eylemi gibi durmuyor. Klasik bir DEAŞ saldırısı olsa bir intihar militanı bağlar sırtına bombayı dalar içeriye, üzerinde ki bombanın pimini çeker ve kendisiyle birlikte kaç kişiyi götürebilirse artık. Yöntemleri genelde böyledir. Yani içeriye girip bin kişi içinde belli insanların kafalarına sıkarak katletmez. Uluslar arası bir suikastin olduğu kokusu böylece geliyor burnumuza.

Ölenler arasında bir İngiliz, ABD, İsrail'i yoktu. Ölenlerin çoğu neden Arap'lardı?

Evet, olayın can alıcı bölümü işte burada gizli!

Ne tesadüf ki; Ürdün'ün en zengin iş adamlarından olan Muhammed el-Sarraf Reina'da bulunuyordu. Orda bulunmasını bırakın bin kişi içinde o öldürülüyor. Muhammed el-Sarraf IRAK asıllı Ürdünlü bir iş adamıydı. Hem Ürdün Hemde Irak'ta büyük bir yatırım potansiyelini elinde bulunduruyordu. Ayrıca Türkiye ile iş birliğine girmek üzere ciddi temaslar başlattığı, büyük yatırım ortaklığı kurmak için bazı şirketlerle görüştüğü yönünde bilgiler var. Sadece Ürdün'de 14 büyük şirketin sahibiydi. Yine şu tesadüfe bakın ki; Suudların en zengin ailesi hatta kökleri Türkiye, hatta Malatya Arapgir'e dayanan Kaşıkçıların veliahtı Hasan Kaşıkçı'da oradaydı. Neyse ki saldırıdan o kurtuldu. Ayrıca Hasan kaşıkçının ifadesinde vermiş olduğu bilgileri kimse duymuyor. "Saldırıyı gördüm. İçeride saldırıyı 1'i kadın 3 kişi yaptı..." diye adamcağız bas bas bağırıyor Fakat sesini duyan yok. Daha ne desin. Ve saldırganlardan biri yaralıların kafasına sıkıyordu" cümlesi de Hasan Kaşıkçı'ya ait yine.

Ne yani Hasan kaşıkçı yalan söylüyor diyebilir miyiz şimdi?..

İşin diğer bir ilginç yanı daha var. Bütün Arap müşterileri sanki bilinçli olarak bir araya getirilmişler. Hayatını kaybedenlerden 25'i Arap zengini.

Arap'ların hepsini aynı noktaya toplayan mekan görevlisinin kimliği iyi araştırılırsa kim bilir altından neler çıkacak neler.

Gelelim Mehmet koçarslan'a, yani Reina'ın şu meşhur patronu.

ABD ile çok sıkı fıkı. Eşi zaten Türkiye'ye gelmiyor pek, üç kızıyla birlikte ABD Los Angeles'ta yaşıyor. Mehmet bey'de çocukları ve eşini görmek icabıyla sık sık ABD'ye gidip gelmektedir. Ayrıca "Reina" küçük kızının ismi. Yani mekanın ismi burdan gelmektedir. Reina diye isim mi olur demeyin, olur. Hemde ismi Amerikalı bir dostu koyduktan sonra bal gibi olur. İspanyolca kraliçe anlamına geliyormuş.

Birde olayda üç adet "Flasbang" şok bombası kullanılmış. Flasbang ABD özel kuvvetler envanterinde bulunan gizli ve özel bir silahtır. Nasıl oluyorda bir DEAŞ'lının eline geçebiliyor sorusuda cevaplanması zor sorulardan diğeri. Bu bombanın yüksek ışık ve ses çıkaran bir özelliği var. Ses kulak zarını patlatır, ışık ise o kadar yoğundur ki gözleri kör edebilecek kadar etkili. Şansa bakın ki; Fabrikası da Pensilvanya'da, hemen FETÖ'nün yanı başında.

Sanırım gözden kaçan en önemli nokta bir kişi üzerine odaklanılması. Hep bir kişiden bahsediliyor. Zig-Sauer marka çok gelişmiş ve yüksek performanslı tabancalarda kullanılan mermi çekirdeklerine rastlandığı bilgisi şimdilik hiç bir litaratörde geçmemesi kafalari iyice karıştırmaktadır. Bu durum birden fazla katilin olduğunun zaten kanıtı sayılmıyor mu? Eğer birden fazla kişi var ise, Uygur Türk'ünden başka diğer katillere ne oldu?

Kafamıza takılan diğer bir soru, o kadar badygard ordusu nerdeydi? Hadi silahınız yoktu, hadi zamansız yakalandınız diyelim. Yahu hiç mi birinizin aklına bari şu teröristin başına bir sandalye indireyim fikri geçmedi. Kazıkladığınız müşterilerden hesap itirazı gelince on kişi başına toplanıp dövmeyi bilirsiniz. Terörist tam altı şarjör değiştiriyor, bir AK-47 şarjörünü değiştirme süresi vardır. Boşu çıkar, yenisini hücum yeleği cebinden çıkar tak, mermiyi namluya sürmek için kurma kulunu hareketlendir süresi. Bu arada üç adet Flasbang kullan... Maksimum bir zamanda gelişir bunlar, hiç mi Amerikan filmi seyretmediniz, en azından bir şey yapabilirdi insan. En küçük müdahale yok ne yazık.

"İçerden..." meselesine gelince... Olayın basına düştüğü ilk saatlerde sosyal medya trollerinden başlayarak siyasi boyuta kadar genişleyen "mezhepçilik" flaması hızla açıldı. Farkındaysanız derhal bir Alevi-Sünni minvaleine çekildi saldırı. Reina sahibi Mehmet Koçarslan'ın memleketi Tunceli olunca Alevi olduğu gerekçesiyle saldırının yapılmış olduğu boruzunları derhal çalındı birileri tarafından. "Yaşam tarzı ve laiklik hedef alındı" engizisyon mahkemeleri olay ile eş zamanlı kurulmuş olması da SANIRIM saldırının "B" planıydı.

Bütün parçaları bir araya getirdiğimizde Klasik bir FETÖ taktiğiyle karşılaşıyoruz.

Göreceksiniz bu işin altından çok şey çıkacak!

Mekan sahibi bu olayda bağlantıları iyi araştırılması gerekmektedir. Hatta olaydan birinci derece sorumlusu olarak gözaltına alınmalıdır.
Cinayeti sadece bir Uygur Türk'ü militanı ile sınırlamak yeni saldırılara açık kapı bırakmak anlamına gelir.

İstanbul'un göbeğinde CIA yine FETÖ'yü kullanarak operasyon yaptı. 39 insanı katletti, 65 kişi yaralandı. DEAŞ'a yıkıldı olay. Ne fark eder ki DEAŞ'de ABD birimi değil mi?


Cinayeti işleyenler o gece konsolosluklara saklandı. Hani bir tanesi vardı ya, güya yaralanmıştı fakat ne bir yara ne bir iz olmamasına rağmen sedye üzerinde kameralara ne dediğini hatırlıyor musunuz?

"Türkiye'ye tekrar geleceğim."

Açık açık Türkiye'yi tehdit etti.

Bizde Gelsinler diyoruz. Belki bir FETHİ SEKİN daha çıkar, belli olmuyor bu işler.

TİMUR İNCEYORUMLAR

 1. Son nokta

  09.01.2017 00:36:33

  FETÖ,DEAŞ, PKK bilmem ne şerefsizler. Allah kökünüzü kurutsun

 2. amansız

  09.01.2017 00:27:33

  Bu ülkede olumsuzluk adına ne varsa yıkın FETÖ'nün üstüne. Ayıp denilen birşey var...

 3. Reina

  09.01.2017 00:24:50

  Bu ülkenin birlik ve beraberliğini bozamayacaklar. Reina'nın sabibinin yahudi olduğuna dair iddialar var. Gerçeklik payı var mı acaba?..

 4. Turan

  09.01.2017 00:23:13

  Sayın yazar; 'Cinayeti işleyenler o gece konsolosluklara saklandı. Hani bir tanesi vardı ya, güya yaralanmıştı fakat ne bir yara ne bir iz olmamasına rağmen sedye üzerinde kameralara ne dediğini hatırlıyor musunuz?' ne anlama geliyor? burayı biraz açar mısınız?

 5. Remzi

  09.01.2017 00:21:53

  Çok ciddi iddialar bunlar. acaba gerçeklik payı var mı?

 6. Ertuğrul

  08.01.2017 22:15:13

  çok derin ve güzel bir analiz olmuş. Bu millet asaletini muhafaza edecektir

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ