Murat ÇETİN
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Seyidoğlu, Seydioğlu ve Güneşin Altın Yumurtası kayısı!...

Murat Çetin yazdı...

 

(SesliMakale)

 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, Malatya Kayısı Festivali'nin adını "Güneşin Altın Yumurtası Kayısı” şeklinde değiştirince, fantazi, korku ve bilim kurgu edebiyatına damga vuran yazarlardan Ray Bradbury'nin kitaplarından biri geldi aklıma. Amerikalı yazarın “Güneşin altın elmaları” adını taşıyan bir eseri var. Keşke "Güneşin Altın Yumurtası Kayısı" yerine “Yumurta” kelimesini kaldırıp “Güneşin Altın Kayısıları” diyerek Ray Bradbury'e haksızlık yapılmasaydı. Bu durumdan geçtiğimiz hafta Türkiye'nin gündemine oturan trafik magandalarının daha önce yaptıkları isim araklamasını hatırladınız mı? Millet, magandalar sebebiyle “Seyidoğlu Baklavaları'nı” protesto etmeye başlamıştı. Halbuki “Seyidoğlu” değil “Seydioğlu” idi magandaların sahibi olduğu firma. Kayısı festivalinin yeni adı da  bunun gibi “çakma” geldi. Halbuki festivalin adı üzerinde biraz daha çalışılabilirdi...

 “ERZİK İSTİFA, ERZİK İSTİFA”

Çocukluk yıllarımdı… Cumhurbaşkanımız Turgut Özal'ın Malatya'da  katıldığı son Kayısı Festivali'ydi. Özal, Soykan Parkı'nın orada on binlerce Malatyalıya hitap ediyordu. Nasıl olduysa elimdeki pankartla en ön safta ben de vardım. Malatyaspor'a yapılan haksızlıklara tepki göstererek, dönemin futbol federasyonu başkanı Şenes Erzik aleyhinde, “Erzik istifa, Erzik istifa” diye bağırmaya başladım. Bir anda arkamdaki kitle de bağırıyordu “Erzik istifa, Erzik istifa” ... Sonrasında ise Cumhurbaşkanımız Turgut Özal, sağ elini kaldırarak, “Bu bayram Erzik  bayramı değil, kayısı bayramıdır. Ben inanıyorum ki Malatyaspor hak ettiği yere gelecektir…” demişti. Malatya Büyükşehir Başkanı Selahattin Gürkan'ın Kayısı Festivali'yle Malatyalıları tekrar buluşturuyor olması, Özallı yıllara kadar götürdü beni.

 UÇUŞLAR, FESTİVALİ VURACAK…

İstanbul Havalimanı'nın açılmasıyla birlikte Malatya uçuşlarında bir “gariplik” ortaya çıktı. Seferlerin azalmasıyla birlikte bilet fiyatları da uçuşa geçti. Hadi bilet fiyatlarını da bir kenara bırakalım, seferlerin aktarmalı olması başta ben olmak üzere herkesi çileden çıkarttı. Kayısı Festivali'ne katılmak üzere 17 Temmuz için direkt uçuş aradım. Yok. Uçuşların aktarmalı olması sebebiyle 8-10 saatimiz seyahatte geçecek. Yaşanan bu olumsuzluk sebebiyle İstanbul'daki işadamlarımızın Kayısı Festivali'ne katılımının zayıf olacağı kanaatindeyim.

 VALİLİK PERSONELİ HORUL HORUL ÇALIŞIYOR!..

7000_63

Yukarıdaki fotoğrafa bakıyor ve soruyorum. Bu kareyi kim, nasıl ve ne zaman yakalamış? Bu karenin bir kurgu olma ihtimalini de göz ardı etmeden düşündüklerimi sıralayayım:

Valilik personeli, “horul horul” çalışıyor. İşin özeti bu…

Neden mi?

Çünkü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı'nda şu anda 120'den fazla insan istihdam ediliyor.

30-40 kişilik işe 100'den fazla insanı verirsen, herkes işini bir diğerine havale eder. Diğeri de “O yapmıyor, ben niye yapayım?” der.

Personel sayısını düşürürseniz, bir saatlik iş, 3 gün beklemez.

Not: Valilikte yan gelip yatan ile vatandaşın işini görmek için bütün samimiyetiyle çalışan kişiler maalesef aynı değeri görüyor. Sayın Valimiz bu işe bir çözüm bulmalıdır. 

EMNİYET MÜDÜRÜMÜZÜN GÖRÜŞÜNÜ DE ALMAK İSTERİM!..

Malatya'ya ne oluyor?” Ya da “Malatyalı'ya ne oluyor?” şeklinde birkaç soru geçiyor aklımdan. Son birkaç gün içinde Malatya'daki silahlı saldırı, cinayet, yaralama, hırsızlık ve arsızlık haberlerine denk geldim. İsteyen internette arama motoruna bakabilir. Karşınıza çıkacak linklere tıkladığınız zaman görürsünüz yukarıdaki soruları neden sorduğumu…

“SEZAİ YILMAZ'I ÖRNEK ALIN…”

Aslen Ermeni asıllı bir vatandaşımız olan Fidel Tavra ile röportaj yapmıştım. Fidel hanım “Paris'te bulamadığımız şifayı Malatya'da bulduk” ifadesiyle sözüne başlayarak eşinin rahatsızlığından ötürü yaşanmış dramatik hikayesini bana anlatmıştı. Sonrasında ise  Malatya'da nasıl şifa bulduklarına dair detaylar vermişti. Geçen hafta ise Mardin Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça ile röportaj yaptım. Sayın Akça, Sezai hoca ve ekibini kastederek “Malatya yaşam pınarı oldu” şeklinde ağabeyinin başından geçenleri geniş geniş anlattı.

Dün de bir telefon görüşmesi gerçekleştirdim. İlminden istifade ettiğim kıymetli hocam Mehmed Doğan (Molla Muhammed)'ın hayır duasını aldıktan sonra, kendisinden Malatya'mızın gururu Prof. Dr. Sezai Yılmaz ile ilgili görüşlerini talep ettim.

Pensilvanya'daki hainin havarileri tarafından kurulan kumpasla, büyük sıkıntılar çeken Muhammed Doğan Hocaefendi, Sezai Yılmaz için öncelikli olarak dua buyurdular. Prof. Yılmaz'ın Malatya ve ülkemiz için büyük bir değer olduğunu söyleyen Molla Muhammed Hocam, “Sezai Bey görevi nedeniyle hayatını bütün insanlara ve Müslümanlara feda etmiştir. Sezai Bey gibi işinin ehli kişiler topluma lazımdır. Eğer Türkiye'de her bir doktor, her bir idareci, her bir âlim Sezai Beyin yaptıklarını yapsa memleket kurtulur. Sezai Hoca için “teşbih” yaparak söylüyorum; İbn-i Sina, İbn-i Arabi, İmam-ı Şafi, İmam-ı Hanifi gibi kendi mesleğinin ehli olmuştur. Kendisini tebrik ederim. Bütün dünya doktorlarına sesim giderse onlara demek isterim ki; bu zatı takip edin ve O'nun gibi samimi olun.” İfadelerini kullandı.

 PENSİLVANYA'DAKİ HAİNİN VE HAVARİLERİNİN SONU YAKIN

FETÖ teröristlerinin darbe girişiminde bulunduğu 15 Temmuz 2016'nın üzerinden tam tamına 3 yıl geçti. İşgal edilmek istenen vatanımızı korumak için kanını ve canını veren kardeşlerimizi sevgi, saygı ve rahmetle anıyorum. Pensilvanya'daki hainin ve havarilerinin tamamen temizlendiği günlerin yakın olduğu ümidiyle kalın sağlıcakla.

 YORUMLAR

 1. muhammed

  19.07.2019 16:17:05

  Malatya Sosyal yardımlaşmada dönen entrikalar la ilgili takipçi olacaktınız. Bir çok personel işten atılarak mağdur edildi.sizden de ses kesildi.hatırlatayım dedim.

 2. Hacı kambur

  17.07.2019 16:40:47

  O fotoğrafı sanırım murat ali tutar paylaşmıştı ilk olarak. Ama hayret ettiğim bişey var malatya belediyesi milyarlarca borç açıkladı. Ve bu açıklamayı yapan Selahattin Gürkan beydi. Ne oldu ki trilyonlarca para bu kaysı festivaline gömüldü. Belediyede çalışan işçinin mesaisinden kesilen, maaşından kesilen tasarruf tedbiri neden bu tarz işlerde uygulanmaz.

 3. Kıvanç Yıldırım

  16.07.2019 12:20:06

  SADECE VALİLİK OLSA BELEDİYELER DE PERSONEL DE YATARAK OTURUYOR.BURNUNUN UCUYLA SORULARA CEVAP VERİYORLAR.YEŞİLYURT BELEDİYESİ EN BAŞTA TABİKİ

 4. Azmi Şahin

  15.07.2019 20:51:26

  Burası deyil Valilik girişi kaymakamlık bile olamaz

 5. Ahmet aygün

  15.07.2019 20:51:02

  Murat bey yukarıdaki satırların hepsine katılıyor seni tebrik ediyorum.ABD ve Yunanistan dahil yurt dışındaki zengin kaçak hain alçakların akıbeti ile ilgili temennilerini candan destekliyorum.Şunu belirtmeden geçemeyeceğim .Yurt dışındaki hainlerle yeterince mücadele edilmedi.İçerdeki ibadet ve ticaret mağdurlarına daha fazla eziyet edildi bu da erdoğan düşmanlığını körüklüyor.

 6. Erhan Ceylan

  15.07.2019 20:22:34

  Bu akşam üzeri Cengiz Topel Caddesi’nde bulunan bir işyeri silahlı saldırıya uğradı. Belki yarın diğer gün de aynı şeyler olacak. Bu duruma artık dur deme zamanı. Asayiş olaylarını gündeme getirdiğiniz için de teşekkür ederiz. Konunun takipçisi olmanızı rica ediyoruz. Genç nesillerimizin eli silah değil, kalem tutmalı

 7. Saliha

  15.07.2019 19:51:56

  Bir solukta okudugum güzel bir tespit yazısı olmuş. Malatyada festivaller tam manasıyla yapilmamaktadir. Bence selahattin gürkan diğer büyükşehirlerdeki festivalleri örnek almalı. Festivalin sadece adı değişmesin içeriği değiştirilsin. Valilik çalışanı ile ilgili bu foto bir haftadır sosyal medya da görmekteyim. Inşallah sayın valimiz görüp gereğini yapmıştır.

 8. Yunus Yener

  15.07.2019 19:47:40

  Abi çok önce sana yazmıştım emniyet müdürü malatyada çok iyi radar uygulaması yapıyor asayiş bitmiş durumda uygulama yapılıyor ama sadece araçlara gece gündüz uygulama yapılsın onca insan belinde silahla geziyor son yıllarda bakın sürekli işyerlerine evlere pompalı tüfekle saldırı haberleri var emniyet uyuma

 9. Mehmet Sinan Özdemir

  15.07.2019 18:05:21

  Vallahi herşey İstanbul'a yapılıyor oraya yapılanlar ülkenin geneline yapılmış gibi seçim propagandası yapılıyor olan ekmeği çalınan hayatı zorlaşan yine biz İstanbul'un doğusunda kalanlara oluyor Kusura bakma murat bey sorumlu devletin başı dir.....Fırat kenarında kurt kuzuyu kapsa korkarım hesabı bizden sorulur .......Kendini halife ilan edecek kişide bu hassasiyet yoksa ne aday gösterildi nede olsun .........

 10. Mustafa

  15.07.2019 18:04:07

  Başkanın belediyenin borcundan dolayı festivali yapmayacağını düşünüyordum. Malum şu ara harcamalara (kısıtlama) getirilmiş durumda bizde çevreyolu altında ikamet eden vatandaşlar olarak umudumuz başka bahara kaldı diyorduk ki melekbaba mahallemize gençlik ve spor merkezi çalışmasına hız verildiğini gördüm inşallah bu bir başlangıç olur alınan oyların çoğunluğunun alındığı bu mahallelere hizmet hakkıyla gider.

 11. kayısı festivali 1_ 7 temmuzda

  15.07.2019 17:35:25

  kayısının emeğini çekenler katılsın diye kayısı festivali 1 ile 7 temmuz arası kütlensin. hem hasat öncesinde bir farkındalık oluşturulur hemde festivale gelenler kayısıyı dalında görme fırsatı yakalar. dalında yaş kayısı toplama yarışması bile düzenlenir. eğlencelerden sonrada millet işine gücüne bakar

 12. söylemeye gerek yok

  15.07.2019 16:07:00

  Yeni bir iş kurmak istiyorduk geçtiğimiz aylarda konuşma esansında bir arkadaş esnaf mafyası ne olacak dedi. Haraç alınıyormuş iş yerlernden diye duyduk. Yeni girişimlerde bulunacakken hevesimiz kursağımızda kaldı. Belki de iş yerlerine olan saldırılar bu yüzden olabilir. Ama önlenmesi için ne gibi çalımalar yapılıyor HABERİMİZ YOK

 13. Hasan

  15.07.2019 16:04:12

  Asayişde ki eksiklerimiz göz ardı ediliyor kanaati taşıyorum. Emniyet denilince sadece akıllara trafik denetimi şeker çikolata dağıtmak olmamalı. Bu vb. olayların azalması için caydırıcı yöntemlerin devreye girmesi lazım.

 14. Hayrullah Gümüş

  15.07.2019 16:02:19

  Molla Muhammed hocamıza da sizin vesilenizle başarılarının devamını diliyorum. Kendilerinin yazılarını sizlerin aracılığınızla takip ediyoruz. Sezai hoca herkesin sevgisini kazandı. Ne mutlu bize Saygılar sunarım

 15. Mehmet Eşsiz

  15.07.2019 16:01:54

  Asayiş olayları:İstanbulda oturan biri olarak memleketime geldiğimde sanki başka bir şehre gelmiş gibi sanıyom

 16. Feridun Sönmez

  15.07.2019 15:59:44

  Sayın Murat Çetin yazınızdaki valilik personeli ile ilgili bölümün size geri dönüşümü oldu mu? Vali Aydın Baruş ne diyor bu mesele ile ilgili. Sizden ricam okur olarak; önümüzdeki haftada yazınızda bu konuya tekrar değinmeniz. Gelen geri dönüşümleri bizimle paylaşmanızdır. Şimdiden teşekkür ederim. Böyle konulara duyarsız kalmak mümkün olamaz. İşin aslı nedir ne değildir? Ülkede kentte onca işsiz varken..

 17. Talat Şahin

  15.07.2019 15:54:24

  Peygamberimiz Hz. Muhammed (asm), sahabeye sağlıklarına düşkün olmalarını tavsiye ederken, hastalandıklarında da en iyi doktoru arayıp bulmalarını emretmiştir. Sezai Hoca'ya almış olduğu dualar yeter. Bugün kendisinin yüreğinin dokunmadığı kişi yok. Sezai Hocayı takdir etmek için hastası olmak yada hasta yakını olmak gerekmez. Yürekten kutluyoruz. Böylesine önemli insanlar iyiki var. Yapılan operasyonlar çalışmalar kitaplaştırılmalı bence

 18. 15 temmuz müzesi

  15.07.2019 15:53:32

  malatyada onlarca müze var neden bir 15 temmuz müzesi yok. ama 15 malatya ve türkiye özelinde yaşananları ayrıntıları ile anlatacak geniş kapsamlı bir müze .15 temmuzu yıl boyu unutturmayacak bir müze.haydi büyük başkan bu yorumu oku ve bu sayfadan müjdeyi ver adın tarihe yazılsın

 19. Cumali Karaca

  15.07.2019 15:51:22

  Milyon genç boşta böyle yan gelip yatanlar milyar maaş alıyor adalet ve hak ahirette bu dünya fırıldaklara güzel

 20. Hayri Alaşahin

  15.07.2019 15:50:52

  Bu ismi kim bulduysa çıksın ortaya söz gülmeyeceğiz:) Okumak araştırmak öğrenmek anlamak nedir ne anlama gelir neler doğurur bunların düşünmesi gerekti değil mi? Neyse sonuca bakalım bari. İnşallah faydalı bir festival olur diyelim artık

 21. Hasan

  15.07.2019 15:45:51

  Son zamanlarda meydana gelen silahlı yaralama olaylarını çok sayıda görüyoruz. Haber bültenlerinde gazetelerde internet sitelerinde neredeyse her gün bir silahlı kavga olayı görmek mümkün. Bu durum gerçekten önemli bir konu ve ele alınması lazım. Üstelik şehrin orta yerinde yaşanan olayların nedeni ne? Gerilim mi her önüne gelenin elinde bir silah olması mı?

 22. Vehbi Akın

  15.07.2019 15:43:54

  Tinerciler mahalle parklarına, gece okul bahçelerine kadar indi. Canı sıkılan silah ateşliyor. Hadi burdan yak. Emniyet Malatya'yı huzur şehri olarak tabir ediyor. Bu nasıl huzur sayın yetkililer?

 23. Ekrem Sel

  15.07.2019 15:41:04

  Malatyamizin medarı iftarı büyük ilim adamı prof dr sezai yılmaz hocamı başarılarından dolayı kutluyorum rabbim sağılık şiar afiyetler versin güzel insan

 24. Tufan Tek

  15.07.2019 15:40:39

  Sezai hocam sadece malatyanın deyil türkiyenin. Değeri bende dahil karaciğer nakli yaptığı hastaların. Hayır duasını alıyor. Bırakın türkiyeyi dünyada sayılı. Değerler arasında şuan nakil ve tedavide dünya birinciliğini. Almış durumda okadar mütevazi. Kişiliği varki her ay kontrole giddiğimde. Koridorlarda hocamı gören hastalar bilgi alıyor gününün tamamı hastanede geciyor neler yapsak neler söylesek hakkını ödememiz mümkün deyil her bçlüme bir sezayi yılmaz olmalıkı. Tıpta çağ atlayalım

 25. Mehmet Tan

  15.07.2019 15:40:12

  Malatya emniyeti full trafik cezasi kesmekle mesgul murat bey

 26. ara vermeyin sayın murat çetin

  15.07.2019 15:32:24

  sayın murat çetin yazılarınızı özlemişiz. lütfen bu kadar ara vermeyin.yazınızı okuyunca malatyada ne var ne yok doğru ve tarafsız bir şekilde anlıyoruz. tekrar tebrik ederim.emeğinize sağlık

 27. 15 temmuz

  15.07.2019 15:26:28

  15 temmuz u anmak mı anlamak mı...etkinlikler eğlenceye dönerse bir kaç sene sonra karnavala döner ki Allah korusun. etkili yetkililer lütfen bir 15 temmuz kutlama komitesi kurun ve komite 1 yıl çalışıp malatyada ve türkiyede 15 temmuzun getirdikleri götürdüklerini tüm malatya ya anlatan etkinlikler yapılsın. 250 şehidimizin anısına. onlar bu vatan için öldüler

 28. gezen tavuk yumurtası...

  15.07.2019 15:15:56

  kayısı festivalinin adı tavuğa benzemiş..zaten yakında akçadağ daki tavuk çiftliklerinden dolayı orda güneşin altın yumurtlayan tavukları festivali kutlanır...bir taşla iki kuş...Allah aşkına bu ismi kim buldu. kim onayladı..hediye olarak bir koli gezen tavuk köv yımırtası hediye edeydik.

 29. sezai yılmaza vefa gösterin...

  15.07.2019 15:06:26

  sezai yılmaz öldükten sonra mı adını üniversitenin bir yerine verecekseniz sayın Ahmet Kızılay.Adam Malatya'ya vafa borcunu ödemek için burda kalıyor.Bari adamın sağlığında adını Sezai Yılmaz organ nakli enstitüsü mü olur. Teşekkürler Murat Çetin üniversite sizin kadar Sezai Yılmaz'a sahip çıkmıyor. Vefanızını acilen gösterin üniversite senatosu

 30. Ahmet Sağır

  15.07.2019 14:52:24

  Sezai Hocam şu gastrite de çare yokmu 3 ay ilaç kullandım.bıraktıktan sonra yine inanılmaz bir ağrı

 31. Ahsen Nur

  15.07.2019 14:38:24

  Güzel yazı...Kayısı Festivali'nin adı gerçekten çok yapmacık. Kayısı Malatya'nın gerçekten altın yumurtası olsaydı yüzlerce kayısı üreticisi çiftçi emeğinin, alın terinin karşılığını alır bu kadar mağdur olmazdı.Bence Belediye Başkanı buradan eleştirilmeli! Ray Bradbury'nin kitapları üzerinden değil :) Valilik çalışanına ait fotoğraf oldukça manidar. 'Burada bütün yatırımlar itinayla yata yata izlenir' der gibi. Ve maalesef Malatya'nın huzur ve güven ortamını kaybettiğini üzülerek gözlemlemekteyim. Şehri imar etmek için sadece asfalt ve çiçek yeterli olmuyor!!!

 32. gürkan fos çıktı...

  15.07.2019 14:37:49

  başkan dağ fare doğurdu. borcum var dedin ağladın. festival yapmış olmak için kayısı festivali yapmak senin neyine.bari içini doldur. danışmanlar atadın onların kendine hayrı yok. kurunun yanında yaşı yaktın. 5 yıl çabuk geçer.icraat istiyoruz.icraat..

 33. hani belediyenin borcu var dı

  15.07.2019 14:21:26

  kayısı festivaline binlerce lira harcamak. getirisi nedir.kayısının fiyatı mı artıyor. köylünün cebine para mı giriyor.köylü festivale bike katılamıyor. festival günleri kayısıya ve patik zamanına denk geliyor.belediyenin borcuna değinmiyorum bile

 34. Muzaffer Akkol

  15.07.2019 14:03:53

  Özü sözü bir. Eli Melaikeli Prof Dr Sezai yılmaz Hocaya Bu Övgü Az bile. Allah yolunu açık etsin. Tebrik ediyorum Sağlık Sıhhat ve huzur dolu bir yaşam Diliyorum. Selamlar..

 35. Metin Şeker

  15.07.2019 14:01:14

  Sezai hoca malatyanın has evladı allah kendisinden razı olsun

 36. Ahmet Sağlam

  15.07.2019 13:55:19

  Murat hocam malatya artik ipsiz sapsiz ve kendini mafya sanan; ozentiliren mekani olmus. bu emniyet ne yapiyor neden bunlari toplamiyor anlamis deilim

 37. Günay Karadağ

  15.07.2019 13:54:21

  Bence thy malatya seferlerini iptal etsinler çünkü bu şehrin sahibi yok..

 38. Ihsan Çetinkaya

  15.07.2019 13:44:47

  SEVGİLİ HOCAM Sezai Yilmaz KARAÇİĞER SİROZU OLUP NAKİL OLMASI KAÇINILMAZ OLAN EŞİMİ O ŞİFALI ELLİRİNİZ İLE HAYATA BAĞLADINIZ ALLAHIMIN İZNİ İLE SİZE ÇAMUR ATMAYA KALKANLAR ŞUNU İYİ BİLSİNLERKİ BU ZAMANIN LOKMAN HEKİMİ İBN-İ SİNASI SİZSİNİZ..BİZLER SİZİN GİBİ DEĞERLERE SAHİP ÇIKMADIKÇA KIYMETİNİ BİLMEDİKÇE ADAM OLMAYIZ..BU DÜNYA YA SEZAİ YILMAZ GİBİ İNSANLAR 100 YILDA BİR GELİR AMA HOCAM ARKASINDAN BU İŞİ DEVAM ETTİRECEK ŞAHSİYETLERİ YETİŞTİRİYOR DAHA ÇOK KORKUN BU EKİPTEN ALLAHINA GURBANIM HOCAMMMM..KALP..)

 39. abdullah

  15.07.2019 12:58:05

  şunuda ifade edeyim ki sezai hoca gibi nadide olan kayısıya güneşten bir hisse vermek nekadar doğru?herşey aslı ile güzeldir. kaldıki o ismin değişmesi ile yapılacak yeni pankart logo tabela vs. nekadar gerek vardı.

 40. abdullah

  15.07.2019 12:55:35

  murat bey tebrik ediyorum yine sizi. işin ehline samimi taltiflerin-izden dolayı hocanızı ve sizi bir daha yürekten selamlıyorum. bugünlerde anladığım bir şeyi tekrar bana gösterdiniz oda meslek meşrep fikir ayrılığı gözetmeden benim adamım benim cemaatim demeden ikilik göstermeyerek,bir insanı yapmış olduğu hizmeti tebrik etmek ve başkalarına örnek göstererek temsil vermek bencillik etmemek.... mükemmelsiniz tek kelime ile... selam ve dua ile...

 41. Hikmet

  15.07.2019 12:28:39

  Allah Sezai Hocadan razı olsun ki insanlara umut ışığı oluyor. Yaptığı iş gerçekten gönül işi ve manevi anlamda huzur veren bir iş. Başarılarının devamını dilerim. Kendisine ve ekibine sizin vesilenizle teşekkür ederim.

 42. Vahide Arslan

  15.07.2019 12:27:25

  Son zamanlarda silahlı yaralama olayları cinayetler çoğaldı. İnsanlar pompalı tüfekle şehrin ortasında dehşet saçıyor. Bu silahları nasıl ne maksatla temin edebiliyorlar. Silahlanmak bu kadar kolay olmamalı. Malatya'nın güvenli bir şehir olduğu söyleniyor ancak bu olaylar gözardı ediliyor. Çalışmalar çoğaltılmalı. Nedir bu olayların sebebi? Sayın yazar çok önemli olan bu konuya değindiğiniz için de ayrıca teşekkür ederim.

 43. Hamdullah

  15.07.2019 12:24:35

  Sayın yazar valilik personeli hakkındaki bölüm gerçekten bir skandal. Malatya'da bırakın Türkiye'de bu kadar işsizlik sorunu var diyoruz. Yaşan standartları olması gerekenin altında diyoruz.Peki bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Vali beyin bu konu hakkında gerekli açıklamayı kamuoyu ile paylaşması elzemdir. Bu fotoğrafın detaylarını merak ediyoruz. Soruların cevap bulması önem taşımaktadır.

 44. Servet

  15.07.2019 12:22:11

  Kayısı festivali uzun yıllar yapılmıyordu ve Malatyalılar tarafından beklenen bir konuydu. Malatya'ya ve kayısı üreticilerine hayırlı olmasını diliyorum. Yazınızın her bir bölümü bir birinden değerli.

 45. Hasan

  15.07.2019 12:20:48

  Yumurta meselesi kulağa pek de hoş gelmedi. Başkanın Kayısının şeklinden ötürü bu sözü söylemiş olabileceği ihtimalini düşündük ancak kulağa pek de hoş gelmedi. Keşke slogan isim konusunda vs size danışsalardı. Gayet oturaklı bir söz olmuş. Bu işler aceleye gelmemeli

 46. Mert44

  15.07.2019 12:07:39

  Sayın editör, Kaleminize sağlık.Kayısı festivali, adıyla amacıyla üzerinde durulması gereken ciddi bir konu. Festivalin reklamının da iyi yapılması gerekiyor. Malatya asayişine Emniyet Müdürü gereken hassasiyeti artık göstermesi gerekiyor. Maalesef Malatya eskisi gibi huzurlu değil. Sezai hoca Malatya’nın gerçek değerlerinden. Kıymetini bilmemiz gerekiyor. Rabbim bir daha ülkemize 15 Temmuz gibi hain darbe girişimlerini yaşatmasın, buna teşebbüs edenlerede fırsat vermesin.

 47. Samett

  15.07.2019 11:33:48

  Valilik meselesi bence çalışan değil de ya bir vatandaş yada öğlen arası veya hafta sonu çakilmiş bir fotoğraf olabilir. Değilse de gereken yapılır zaten git yerine yat derler.

 48. Ahmet

  15.07.2019 11:25:13

  Güneşin altın yumurtası kayısı... Üzerinde çalışılması lazım bence garip duruyor Kitap ismi yada sinema gibi Kayısı festivali alışılmış ve en mantıklı isim sanırım.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>