Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Soner Yalçın'a cevabımdır-Özür Dile

Timur İnce yazdı...

 

17 Nisan 1978 tarihinde Malatya Belediye Başkanı Şehit Hamit Fendoğlu evine gönderilen bombalı paketle şehit edildiğinden bir buçuk yıl sonra ben dünyaya geliyorum.

Muhtemeldir ki siz de 14-15 yaşlarında ergen bir çocuk…

Çorum'da babanıza ait şarküteride leblebi araklıyor olmalıydınız!

Ve biz Malatya'lılar şehit Hamit Fendoğlu'na yapılan bu hain saldırının damarlarımıza nüksetmesiyle büyüdük.

Oda sohbetlerinde, düğünlerde, meclislerde, dost muhabbetlerinde, anılarında Hamit Fendoğlu'ndan başka bir şey konuşmaz Malatya.

Sizin nasıl Deniz Gezmiş'iniz varsa bizim de Hamido'muz var.

MHP Malatya Milletvekili şehit Hamit Fendoğlu'nun yeğeni sn. Mehmet Celal Fendoğlu'nun hassasiyeti bundandı. Meclis kürsüsünde size atıfta bulunarak “MHP'lilerin adını ağzına alamazsın!” demeye çalıştığı açıklamasını sanırım ya iyi okuyamadınız yada öyle işinize geldi. Her ne kadar –AK partinin ihraç edilmiş bir askerin geçmişini korumak için böyle bir girişimde bulundu gibi– bir algıya düşseniz dahi sayın vekilimiz Fendoğlu'nun söylemeye çalıştığı çok daha farklıydı. Üstelik CHP'nin İzmir'de 12 Eylül 1980 askeri savcının oğlu Tunç Soyer'in belediye başkanı adayı gösterilmesine de gösterdiği bir tepki değildi.

Kısaca şunu söylemeye çalıştı Fendoğlu.

Siz solcu diye geçinip, doğruları ancak biz yazarız edasıyla yıllardır topluma yaratmış olduğunuz kargaşa üzerinden insanların maneviyatına saldırmanıza gösterdiği bir tepkiydi.

Fendoğlu; Malatya'lı ülkücü şehit Cengiz Baktemur'un adını 5 Şubat tarihli yazınızda kullandığınız için öfkelendi.

Fendoğlu size Milliyetçiler üzerinden prim yapamazsın, haddini bil demeye getirdi lafı.

Neden böyle davrandığını merak ettiyseniz…

Hatırlatma yapalım!

Abdi İpekçi‘yle açılışını yaptığınız; Uğur Mumcu, Muammer Aksoy, Bahriye Üçok, Ahmer Taner Kışlalı diyerek sıraya koyduğunuz faili meçhul cinayetleri her yıl ölüm yıl dönümlerini saati saatine kaçırmadan andığınız halde muhafazakar sağ camiasından şehitleri nedense pas geçtiğiniz için! Toplumun değer yargılarını görmezden gelerek iki yüzlü davrandığınızı, yeri geldimi de vurmak için sağcı şehitlerin isimlerini dilinize doladığınız için Meclis kürsüsünden, üslubu gereği “bak akıllı ol” dedi size…

Cengiz Baktemur tetiği çektiğinde” gibi talihsiz bir cümle kurarken sanki orda, yanındaydınız yargılayıcı tavrınızı nereye koymak gerekiyor şimdi.

Görgü tanığı mısın sen Soner Yalçın?

Geride kalan ailesini, sevenlerini, ruhunu saygıyla yad edenleri hiç düşünmediniz mi?

Tamam ölüler üzerinden iyi edebiyat yapıyorsunuz diyelim. Yıllardır Çetin Emeç'i, Bedrettin Cömert‘i, İlhan Ümit Kaftancıoğlu, Garip Tatar‘ı, Bedri Karafakioğlu‘nu, Doğan Öz‘ü gözümüzün içine hatta uykularımıza kadar sokup durdunuz.

Peki!

Hamido namıyla Hamit FendoğluGün Sazak, hatta Nihat Erim'den neden hiç bahsetmediniz? Onlar şehit değil miydi? Sizden olmadıkları için olmasın… Hani sizin mahalle tarafsız, adaletli, gerçekleri yazıyordu. Soner Yalçın sen de dahil hepiniz iki yüzlü birer köşe tetikçilerinden başka bir şey değilsiniz.

Onat Kutlar'ı sırf PKK katleti diye tek bir satır yazmadı senin oda tv'n!

Diyorsun ki; 12 Eylül mahkemeleri için verdiğim örneği, –hem de idam edilen ülkücü genç üzerinden- çarpıtmak MHP'ye yakışıyor mu?(8 Şubat 2019-Bu da kapak olsun-Sözcü)

Öyleyse sana, adına, kalemine yakışıyor mu “amcasının kimin katlettiğine zaman harcasın” demek? Hiç mi aile terbiyesi görmedin be hey salt kafalı Sözcü Gazetecisi?

Uğur Mumcu‘nun oğlu bile ancak “babamı İslamcılar öldürmemiş olabilir” dediği halde güya siz solcu numarası yapanlar ısrarla “Yok yok başka kim öldürebilir'e” lafı getirip yamadınız hep.

Yıllardır faili meçhuller üzerinden bu ülkede ki muhafazakar, milliyetçi tabanı katil gibi göstermeye çalışmaktan başka bir şey gelmedi elinizden.

Çocuk musun sen Soner Yalçın?!

Yılların kurt gazetecisi olarak biliyorduk seni, tetikçi çıktın. Israrla aptallığa vurup Fendoğlu'nun söylediklerini aymazlıktan gelmeye çalışarak neyin peşindesin?

Fendoğlu açıkça bir daha değerlerimize dokunma diyor sana. Ve o kadar canı yanmış ki Meclis kürsüsünden haykırdı öfkesini. Bu durumda sana düşen tek şey var özür dilemek. Bence yine köşende özür dile ve kapansın bu mevzu.

Ha Fendoğlu üzerinden AK Partiye illa vuracam diyorsan git başka sokakta oyna. Ordan sana ekmek çıkmaz. Hele de Fendoğlu'nun merhum amcasının ismini köşenden zikretmeye yeltenmekle hiç başaramasın. Bir daha sakın yapma bunu! İnsanların bam teline dokunma. Değerlerini kurcalama. Hissiyatlarını kaşıma. Herkesin bir sınırı vardır ona göre.

TİMUR İNCEYORUMLAR

  1. Rahmi

    11.02.2019 02:52:09

    Kimse özür dilemez.Her ezber tarafını konsolide ederYani insan ürünü ideolojileryöresinin nüvesine uygunaklıezbere dayalı yönetirken öldūrūrGerçekteEvrensel değerdedoğal seleksiyonda ölümü olmayanher insanın hukuku sorgulanmalıYaşamı korunmalı ve ölūmūndekimüsebipleri cezalandırılmalıdır

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>