Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Tamam ihraç edinde...

Timur İnce yazdı...

 

( SESLİ MAKALE)

 

Ak parti yeni il ve ilçe adaylarını açıkladıktan sonra mevcut Ak partili belediye başkanları; Akçadağ'da Ali Kazgan, Pütürge'de Mehmet Polat seçilmedikleri için bu duruma karşı ilk tepkiyi gösteren isimlerdi. Ak parti bizi seçmezse bizde halka gideriz ve bağımsız adaylığımızı koyarız denildi.

Ali Kazgan Akçadağ'da bağımsız adaylığını koydu. Mehmet Polat ise SP'den adaylığını açıklayan Kasım Tilbaç'a destek veriyor.

Böyle olunca Malatya AK Parti il Başkanı İhsan Koca kurmaylarını toplayıp Madem siz böyle ayaklanırsanız biz de sizi partiden ihraç ederiz! açık tehdidinde bulundu.

-Öncelikle Ak parti Malatya il başkanının üslubu çok yanlıştı. Çok katı, mafyavari ve İhsan Koca'nın hukukçu kimliğinden uzak.
-Neticede AK Partiye yıllarca hizmet etmiş isimlerdi bunlar. 
-Hizmet ederken iyiydi de muhalif düşündü diye hemen üzerini çizmek ha!
-Ak partiyi Ak partiden iyi tanıyan siyasetçiler. 
-Hakan Kahtalı aykırı düşünen mevcut başkanlar için “kim oluyor bunlar” diyorda…

Yarın bu adaylar seçimi kazanırsa kardeşim sen kimsin derse…

Tamam ihraç edinde, üslubunuzu biraz tartın, biçin! AK Partiye yakışır şekilde yapın bari…

MALATYA HALKI BU

Yıllardır Malatya siyaseti ile ilgili yazıp çiziyoruz. Kaç seçim gördük. Kaç referandum, farklı siyasi hareketlikler ile aktiviteler… Dolayısıyla artık insanlarımızın ruh halini ezberledik dersek yeridir. Psikolojik reaksiyonları hakkında çok şey söyleyebilmek mümkün.

Doğru Malatya halkı Öznur Çalık'a karşı tepkili, hemde öyle az öz bir tepki değil bu, elinden gelse bir kaşık suda boğacak, hatta Malatya'ya dahi sokmayacaklar.

Ahmet Çakır'a da aynı tepki sesleri belediye başkanlığı yaptığı günden beri illegal halde sinei millette bekliyor.

Hakan Kahtalı'ya da… İki esenlik şubesini borç karşılığı üzerine geçirmesinin hesabını sormak için açıkçası millet pusuda bekliyor.

Bülent abiyle zaten kimsenin bir alıp vermediği yok.

Zaten Bülent abi'de kimsenin etlisine sütlüsüne karışmaz türden biri. (?+?)

Fakat…

Ama…

Lakin…

Erdoğan Malatya'ya bir geldimi
Hele bir de “Ey Battalgazi'nin torunları” diye o gür sesliyle belediye binası meydanında seslendi mi ne o nefret, ne tepki, ne sitemlerden zerre kalmaz geriye. Bir anda her şey süt liman olur, göreceksiniz. Ve bir anda içlerinde sakladıkları öfkeyi kirli bir mendil gibi çıkarıp atacaklar üzerinden.

Öznur; yine tüm Malatya'lıların ablası…

O yuhlanan Çakır; kıymetli vekilleri…

Hakan; iyi adam oluverecek bir anda.

Oylar mı tabiki hepsi AK partiye.

Erdoğan'a dua edin siz!

Bağımsız, SP ve CHP'den adaylığını koyanlara gelince, bu hassas durum karşısında sağlam bir seçim stratejiniz yoksa işiniz yaş diyorum, ona göre.

MİKAİL SÜLÜK'ÜN CEVABI

Geçenlerde Selahattin Gürkan, ihsan Koca, yeni Pütürge belediye başkanı adayı Mikail Sülük'ün Pütürge belediye başkanı Mehmet Polat'ı makamında ziyareti esnasında, Polat'ın verip veriştirdiği konuşmasını sanırım duymayan kalmadı. YouTube'da Mehmet Polat konuşması yazarsanız çıkar. Soner Yalçın'nın oda tv'si dahi yazdı. Oda tv tabiki AK partiye karşı muhalif gazetecilik olarak kullanmak için.

Mehmet Polat konuşmasına devam ederken yeni belediye başkanı adayı Mikail Sülük ve yanındakiler kalkıp makamı terk ediyor.

Bu yüzden sayısız telefon aldım, sosyal medyadan mesajlar attıp fikrimi soran da oldu, fikirlerini beyan edende.

Mikail Sülük orda neden sustu? Kalkıp gitmemeliydi diyenler, kalkıp gittiğine göre Polat'ın söylediklerine haklı mı kıldı yada sağlam okkalı, politik bir cevap verebilirdi neden vermedi?” şeklinde…

Bence Mikail Sülük o sırada bir cevap verip vermekle iyi mi yaptı kötü mü yaptı bilinmez ama cevabı önceki gün İstanbul'da bulunan Pütürge Eğitim Vakfı tarafından düzenlenen toplantıda bazı köy dernek başkanları AK Partinin belirlediği adaya sınırsız destek vereceklerini belirterek verdi?

GERİSİNİ VEKİLLER DÜŞÜNSÜN

Kuşkusuz Türkiye siyasetinin en önemli aktörü Erdoğan'dır. Siyasi dehası dünya ülkeleri tarafından onay görmüş bir lider. Siyaset üstü başarıları, tecrübesi ve liderlik ruhu gereği öne çıkan özelikleri sürekli gündem konusu oldu. Yerel seçim arafesinde Erdoğan yine önemli bir hamle yaptı. Hamlesi; sessiz sedasız tüm AK parti vekillerini bir sınavdan geçirecek olması. Bakalım kim ne kadar başarılı, temsil ettiği ilin politik yapısına ne kadar sahip şeklinde tüm vekilleri bi güzel test edecek. İyi de yapıyor. Çünkü ilçelerin belediye başkan adaylarını vekillerin insiyatifine bırakması bunun göstergesi. Hangi ilde hangi vekilin desteklediği aday başarısız olursa o vekil düşünsün artık.

MALATYA'NIN OY REKORTMENİ

Biz Pütürge ve Malatya'da seçim ne olacak, kim ne kadar oy alacak diye hesap kitap yaparken yanıbaşımızda ki Doğanyol'u ıskalıyoruz galiba. Asıl mücadele orda. Doğanyol'da bağımsız aday Behzat Karakaya rekor kırmaya hazırlanıyor. Ne yaptıysa artık, nasıl bir formül kullandıysa, halkın sevgisini nasıl kazandıysa tüm Doğanyol halkı peşinde kenetlenmiş, adeta bir tek yumruk gibi. MHP adayıydı, Cumhur ittifakı neticesinde MHP adayını geri çekince Behzat Karakaya bağımsız seçime girmek zoruna kaldı. Şimdiden söylüyorum. Malatya oy rekortmeni Behzat Karakaya'dır.

TİMUR İNCEYORUMLAR

  1. Ali haydar

    30.01.2019 18:55:17

    Timur bey müthiş bir yazı ellerinize kaleminize sağlık. Akçadağ belediye başkanı ve bağımsız aday Ali Kazgan'ı 82 mahallesi olan Akçadağ'da 50 den fazla muhtar açıkça destekliyor keza halkın bir çogu'da destekliyor peki halkın istetidiğini aday yapmayan il yönetimi mi haklı bağımsız olan Kazgan mı? Buna ek olarak aday gösterilmeyip ş.urfa bağımsız belediye başkanı olan ve şimdi bakan olan fakıbabayı neden partiden ihraç etmiyorlar.

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>