Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Yaz BBC, bunu da yaz 'Anadolu ile başa çıkamazsınız!'

Malatya Time Yazarı Timur İnce yazdı: Ezan dinmez bayrak inmez, hala öğrenemediniz mi?

Türkiye değerleri olan bir ülke. Örf adet ve gelenekleri ile yaşayan hazin bir öyküsü olan, topraklarını kan ile kazanmış, sermayesi vatan-namus olan bir memleket. Göklerde dalgalanan Ay-yıldız bayrak bunu özetler zaten. Kundakta ki Bebek'ten yetmişinde ki dedeye kadar, şehirde ki bankacı, dağda ki çobana, kaç metre yerin altında ki madenci, çaycısı, simitçisi, direksiyon sallayan yolda ki kamyoncu kim varsa muhakkak ödediği bir bedel vardır bu topraklar uğruna.

Sanıldığı kadar kolay değildir. Her hangi sıradan TC uyruğu kimliği taşıyan birini çevirin biraz kurcalayınca altında mutlaka bu vatan için hayatını vermiş birilerine rastlayacaksınız geçmişinde. Ailesinde, atalarından biri veya birileri bu topraklar uğruna şehit düşmüştür. Benim şahsen 1914 yıllında 2 yaşında ki oğlu; isim varisi olduğum Timur dedemi bırakıp giden bir daha geri gelmeyen dedemiz gibi... Tarlada ki buğdayın dahi bir önemi vardır. Su içen bir kuşun, yabanda ki bir canlının bu topraklara kattığı bir önem vardır. "Ezan dinmez bayrak inmez" derken aslında çok şey gizli bu esrarlı sözcüklerde. Okula giden öğrenci bu maksatla yetişir. Önce vatanın ne olduğu öğretilir. Saf Anadolu halkı aslında vatanı için yaşar. Çalışır, didinir, çocuğunu büyütür. Koç gibi bu topraklara kurban etmektende çekinmez. Ettiğinde de dilinden şu sözcük dökülür. "Vatan sağolsun" der. Bu kadar. Çünkü vatanın ne demek olduğu tüm genetik yapısıyla kılcal damarlarına kadar işlemiştir.

Farkındaysanız topyekün bir saldırı altındayız. Her gün tv'lerden şehit haberleri alıyoruz. Saldırının belli bir takvimi, mevsimi, saati, mesaisi yok gördüğünüz gibi. Bir gün futbol karşılaşması sonrası İstanbul Beşiktaş gibi bir yerde Vodofone arenaya patlayıcı konuluyor, diğer gün bakıyorsunuz devletin uçağı tankı namlusu millette çevrilmiş; takır takır halkın üzerine mermi yağdırıyor, bir de bakıyorsunuz ki terör belası askerimizi yada polisimizi haince alçakça pusuya düşürerek şehit etmiştir.

Bunu sizce niye yapıyorlar dersiniz. Herhalde adamların canı oyun oynamak istediği için değil. Veya bu gün içimizden geldi hadi gidip biraz asker şehit edelim, onlarda bizi öldürebilirse öldürsün şeklinde basit hastalıklı bir zihniyetin ürünü değil yaşananlar. Kaldı ki yapılan saldırıların boyutu gün geçtikçe büyümesi de ayrı bir soru.

Tek bir maksatları var.

Bu ülke, yani Anadolu. Anadolu binlerce yıllık geçmişi bu denklem üzerine kuruludur. Tarih kitapları yazar. Okumak isteyen açıp bakabilir "Batının gözü daima Anadoluda olmuştur." Bu kadar açık ve net. Anadolu'ya egemen olmak isteyen Batılılar sürekli bu düşünceyi akıllarında taze tutarak çocuklarını bu mirasyedi felsefe ile büyütmüştür. Bu kaddim toprakları ele geçirmek için türlü oyunlar sahneye koyarak ele geçirmeyi istemek düşüncelerinden hiç bir vakit taviz vermemiştir. Bu yüzden elinden geleni ardına koymadıklarını görüyoruz. 500 yıl önce Haçlı saldırıları ile geldiler. Yüz yıl önce Çanakkale ile bu gün de terörle... İsimleri, refleksleri yada saldırı yöntemleri değişebilir fakat sermayesi ve zihniyetleri hep aynıdır. Menbası birdir. Bir gün DEAŞ olur adı, öteki gün PKK, diğer gün D-HKPC olmuştur. Fark etmez, isimleri ve renkleri farklı görünse de bunlar her zaman birdir aynıdır. Mayası aynı tasta atılmıştır.

Onlar saldırdıkça "Anadolu" binlerce yıldır bunlara meydan okuyor. Çarpışıyor. Sultan Alparslan'ın 1071'de bu mukaddes topraklara ayak bastığı günden beri bunlar da bizi buradan atmak için çalışıyor, çaba sarf ediyorlar. Onlar geldikçe biz içlerine ilerledik. Yetmezmiş gibi birde İstanbul'u aldık ellerinden. Bize olan kızgınlıkları gittikçe arttı. Yetmedi Viyana kapılarına gittik dayandık. At kişnemelerimiz kulaklarından silinmedi. Uykularından bile kabuslarla uyandılar. Kaç kez geldilerse her seferinde alt etmeyi başardık. Deniz'lerde bile tarumar ettiğimiz halde yine vazgeçmediler. Preveze'de, İnebahtı'da Çanakkale'de donanmalarını bitirdik adamların yine de birleşip, güçlenip saldırmaktan ne yıldılar ne de vazgeçtiler.

Fazla lafa dolandırmadan gördüğünüz gibi her şey meydanda! Öyle değil mi? İngiliz BBC denilen basın mekanizması gelmiş bombanın patlayacağı alanı iyice görebilecek (The Marmara) bir otel rezidansı tutmuş yerleşmiş, kamerasını olayın meydana geleceği alana kurmuş, açıkçası bombanın patlamasını beklemiş. Patlamadan tam 2 dakika, yani 130 saniye sonra adamlar nerdeyse canlı yayın yapacak kadar olayı dünyaya sıcağı sıcağına duyuruyorlar. 38 insanımızın şehit düştüğü yüzlerce yaralımızın olduğu vahşeti böyle servis ettiler dünyaya.

Şimdi anladınız mı?
Ayıdan post Batı'dan dost olmayacağını.

Olay basit bir PKK saldırısı değildir. TAK gibi bir taşeron örgütün üzerinde saldırı ile ilgilenmek yanlış olur. Tamam tetikçi onlar fakat finansörleri kim, o bombayı hangi gizli servisler hazırladı, istihbarat birimlerimizin duymayacağı kadar bir ustalıkta İstanbul'un kalbine Nasıl sokuldu sorularının arkasında ki asıl büyük patronu bulmalıyız. Tüm Batılılar bu saldırıdan sorumludur. Alenen içindedirler. FETÖ darbesini de bunlar yapmadı mı? PKK'nın bir maşa olduğunu asıl arkaların da ki güçlerle de hesaplaşmamız gerektiğini unutmayalım. Bu bir savaştır ve biz bu savaşta hala büyük düşünemiyoruz ne yazık.

Yaz kızım BBC bunu da yaz!
Ezan dinmez bayrak inmez, hala öğrenemediniz mi?

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ