Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Çınar: “Beylerderesi, cazibe merkezine dönüşecek”

AK Parti MKYK Üyesi ve Malatya Milletvekili Bülent Tüfenkçi İle AK Parti İl Başkanı İhsan Koca, doğal ve tabiat zenginlikleriyle eşsiz bir güzelliğe sahip Beylerderesi ile Kadim Çırmıhtı arasında Yeşilyurt Belediyesi tarafından yapımı devam eden Millet Bahçesi ile bölgenin tanıtımına yönelik yatırımları yerinde incelediler.

 

HABER MERKEZ-YEŞİLYURT
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar da, bölgenin tarihi, doğal ve kültürel zenginliklerinin ön plana çıkartılması adına tamamlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler paylaştı

BÖLGE HAK ETTĞİ DEĞERİ GÖRECEK
Beylerderesi ile Kadim Çırmıhtı arasında ki bölgenin sosyal ve doğal yapısına değer katacak yatırımlara ağırlık verdiklerini vurgulayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Beylerderesi Şehir Parkı, Lezzet Vadisi ve Yeşilyurt Kentsel Tasarım gibi vizyonel yatırımlarla bölgenin hak ettiği değeri görmesini sağlayacaklarını söyledi.

K_29

CAZİBE SEVİYESİNİ ATIRMAYI HEDEFLİYORUZ
Kadim Çırmıhtı ile Beylerderesi'nin var olan güçlü zenginliklerini bir bütün haline getirip, bölgenin cazibe seviyesini artırmayı hedeflediklerini ifade eden Çınar, “Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle yılın her mevsiminde kartpostallık bir görüntüye sahip Beylerderesi ile Kadim Çırmıhtı arasındaki doğal zenginlikleri birbirinden değerli yatırımlarımızla turizme kazandırmak için önemli adımlar atıyoruz. Beylerderesi Şehir Parkı, Lezzet Vadisi ve Yeşilyurt Kentsel Tasarım gibi vizyonel ve geleceğe dönük projelerimizle Beylerderesi ile Kadim Çırmıhtı'yı birbirine bağlayıp, havası, suyu ve iklimiyle kendisine has farklı güzelliklere sahip bu bölgelerimize olan ilgiyi artırmayı hedefliyoruz. Bölgemizin sosyal ve ekonomik hayatına büyük kazanımlar sağlayacak olan Beylerderesi Şehir Parkımızın yapıldığı bölge ile Kadim Çırmıhtı arasındaki 14 km uzunluğundaki imar yolunu açmak adına ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar. Yolumuz tamamen açıldıktan sonra yapacağımız aydınlatmalar, yürüyüş ve bisiklet yollarıyla bu bölgemizdeki yaşam seviyesini daha iyi bir seviyeye çıkartıp, aradaki bağlantıyı daha güçlü hale getireceğiz. Yeşil alanlarımız, köprümüz ve doğal zenginliklerimizi nitelikli ve güçlü yatırımlarla ön plana çıkartacağız. Sakin, sessiz ve huzurlu bir atmosfere sahip olan bu bölgemizin sosyal dokusuna değer katacak yatırımlarımız tamamladığı zaman; gezginler, doğaseverler ve yotuberlerin buraya akın edeceklerine yürekten inanıyorum” diye konuştu.

L_23

YATIRIMLARIMIZI TAÇLANDIRMIŞ OLACAĞIZ
Beylerderesi Şehir Parkı 2.Etabında ki Millet Bahçesinin yakın zamanda hizmete gireceğine dikkat çeken Çınar, “ Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla ülke genelinde sayısı hızla artan Millet Bahçeleri projeleri, Yeşilyurt'umuzun iki değerli bölgesinde hizmete girecektir. Beylerderesi Şehir Parkı projemiz içerisinde yer alan Millet Bahçemizin yanı sıra, inşaatı tüm hızıyla süren Yeni Belediye Hizmet Binamızın bulunduğu bölgedeki 35 dönümlük alana yapılacak olan Millet Bahçemiz ile çok kıymetli yatırımlara kavuşmuş olacağız. Beylerderesinde yaklaşık 40 dönümlük alan üzerinde yapımı devam eden Millet Bahçemiz ile Yeşilyurt'umuza alternatif güzel bir yaşam alanı daha kazandırmış olacağız. Yeşil alanları, bisiklet ve yürüyüş alanları, otoparkı, spor oyun alanları, ibadethane, kamelya ve sosyal donatılarıyla 7'den 70'e tüm vatandaşlarımıza hitap edecek şekilde hizmete girecek olan buradaki Millet Bahçemiz ile Beylerderesi'ndeki yatırımlarımızı taçlandırmış olacağız. Yeşilyurt'umuzun yaşam seviyesinin artmasına vesile olan bugüne kadar ki yatırımlarımız başta olmak üzere şu anda yapımı devam eden projelerimize desteklerini esirgemeyen AK Parti MKYK Üyesi ve Milletvekilimiz Sayın Bülent Tüfenkçi İle AK Parti İl Başkanımız Sayın İhsan Koca başta olmak üzere katkılarını esirgemeyen herkese şahsım ve hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı.

M_17

ZİYARETE KATILANLAR
Yeşilyurt Belediyesinin Beylerderesi'ndeki dönüşüm projelerini inceleme ziyaretine; Malatya İl Tarım ve Orman Müdürü Tahir Macit, Yeşilyurt İlçe Milli Eğitim Müdürü Cemal Kalay, TKDK Malatya İl Koordinatörü Murat Tunç ve Yeşilyurt Ziraat Odası Başkanı Doğan Solmaz da katıldı.

ÖTE YANDAN BAŞKAN ÇINAR TEMİZLİK EKİPLERİYLE BİR ARAYA GELDİ 

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Yeşilyurt'umuzun temiz, düzenli, sağlıklı ve huzurlu imajının korunması ve daha iyi bir seviyeye ulaşmasında büyük emek sarf eden Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerimizin hizmetlerini takdirle karşılıyoruz” dedi.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcıları Mehmet Cüreoğlu ve Bekir Karakuş ile Yeşilyurt İŞGEM Genel Müdürü Muzaffer Çelik'le birlikte Temizlik İşleri Müdürlüğünde görevli temizlik işçisi, şoför, kontrolör ve şeflerle bir araya geldi.
Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Osman Sağdıç'tan temizlik hizmetleri hakkında bilgiler alan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, personellerle tek tek görüşüp, fedakar ve özverili çalışmalarından dolayı tebrik etti.

P_2

PERSONELLERİMİZLE HER ZAMAN GURUR DUYUYORUZ

Yeşilyurt Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğünün çalışmalarından memnun olduklarını ifade eden Çınar, personellere hitaben yaptığı konuşmada, “ 320 bine ulaşan nüfusuyla 23 kentten daha kalabalık olan Yeşilyurt'umuzun bütün noktalarında büyük bir özveri ve gayretle çalıştığınızı yakından görmekteyiz. Hepinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum ve kutluyorum. Yeşilyurt Belediyesi olarak ilçemizi her alanda geleceğe taşıyacak yatırımlarımızı teker teker hayata geçirirken, temizlik hizmetlerine her zaman öncelik tanıyoruz. Çünkü bir kent veya ilçe temiz ve düzenli değilse yapılan yatırımların kıymeti olmaz. Yaklaşık bir yıldır dünyanın bütün noktalarına yayılan, toplum ve insan sağlığını tehdit eden koronavirüs salgını başta olmak üzere diğer bulaşıcı hastalıklardan insanlarımızı uzak tutmak adına Yeşilyurt'umuzda büyük bir seferberlik başlattık. Temizlik İşleri Müdürlüğümüzde bu anlamda örnek bir çalışma yürütmektedir. Temizlik noktasında koyduğumuz hedefleri hayata geçiren sizlersiniz. İlçemizin dört bir tarafında yaz-kış demeden büyük bir özveriyle, hizmet aşkıyla görevini layıkıyla yerine getiren personellerimizle her zaman gurur duyuyoruz. Sadece temizlik işlerinde değil diğer birimlerde çalışan bütün personellerimizde bizler için ayrı bir öneme ve değere sahiptir. Çalışkan, özverili, birbirine saygılı insanlardan kurulu olan Yeşilyurt Belediyesi büyük bir ailedir ve bizlerde bu ailenin parçası olmaktan onur duymaktayız. Ülkemiz, kentimiz ve ilçemiz için hiç durmadan çalışmaya devam edeceğiz. Omuzlarımızdaki yük ağır, hemşerilerimizin güvenine layık olabilmek için her geçen gün daha fazla çalışmaya ve hizmet üretmeye sizlerle birlikte devam edeceğiz. Personellerimizin özverili ve gayretli çalışmaları bizim en büyük gücümüzdür. Birliktelik ruhumuzu daha da güçlendirip, hemşerilerimize daha iyi hizmetlerin ulaşmasını sağlayacağız. Yeşilyurt'umuzun temiz, düzenli ve sağlıklı imajını sizlerin emekleri ve gayretleriyle korumaktayız. Bu imajı koruyup daha fazla geliştirmek içinde hem sizler hem de bizler elimizden geleni yapacağız. Hepinize çalışmalarınızda başarılar diliyorum” diye konuştu.

R_2YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 5 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 5 kişi vefat etti

Sigara kaçakçılığına geçit yok!
Asayiş

Sigara kaçakçılığına geçit yok!

Dağdeviren: Malatya'yı maviye dönüştürelim
Asayiş

Dağdeviren: Malatya'yı maviye dönüştürelim

Battalgazi'de, gençler sporla yetişiyor
Gündem

Battalgazi'de, gençler sporla yetişiyor

Aynı göreve ikinci kez atandı
Gündem

Aynı göreve ikinci kez atandı

Anne Özbey: Kılıçdaroğlu bizleri bir nevi kandırdı
Gündem

Anne Özbey: Kılıçdaroğlu bizleri bir nevi kandırdı

8 Mart altın fiyatları
Ekonomi

8 Mart altın fiyatları

Meteoroloji uyardı!
Gündem

Meteoroloji uyardı!

FETÖ operasyonunda 35 gözaltı!
Asayiş

FETÖ operasyonunda 35 gözaltı!

Battalgazi’den New York’a cevap!
Gündem

Battalgazi’den New York’a cevap!

Sahte para operasyonunda 3 gözaltı!
Asayiş

Sahte para operasyonunda 3 gözaltı!

Nöbetini bitirdikten sonra evinde öldü
Asayiş

Nöbetini bitirdikten sonra evinde öldü

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Kayıp balıkçının cansız bedenine saatler sonra ulaşıldı!
Asayiş

Kayıp balıkçının cansız bedenine saatler sonra ulaşıldı!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya'da 10 kişi vefat etti
Vefat

Malatya'da 10 kişi vefat etti

7 Mart altın fiyatları
Ekonomi

7 Mart altın fiyatları

FETÖ'cülerin ilanına Malatya'dan yanıt!
Gündem

FETÖ'cülerin ilanına Malatya'dan yanıt!

47 sikkeyi satamadan yakalandılar!
Asayiş

47 sikkeyi satamadan yakalandılar!

Sadıkoğlu: “Muhasebeciler yükümüzü çekiyor”
Ekonomi

Sadıkoğlu: “Muhasebeciler yükümüzü çekiyor”

Ceza bir değil iki!
Asayiş

Ceza bir değil iki!

Denizli’yi de Yenemedik!..
Özel Haber

Denizli’yi de Yenemedik!..