Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Çınar: “Yol konforunu artırmaktayız”

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ulaşım ağımızdaki konfor seviyesini planlı ve titiz çalışarak artırmaktayız. İlçemizin bütün bölgelerine ulaşımı rahatlatmak, ferah ve güzel yollara kavuşmak adına ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar“ dedi.

HABER MERKEZİ-YEŞİLYURT 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Cevatpaşa Mahallesindeki Hava Lojmanlarında doğalgaz ve alt yapı çalışmaları tamamlanan yollarda devam eden yol yenileme ve düzenleme çalışmalarını inceledi. Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Ulaşım ağımızdaki konfor seviyesini planlı ve titiz çalışarak artırmaktayız. İlçemizin bütün bölgelerine ulaşımı rahatlatmak, ferah ve güzel yollara kavuşmak adına ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar“ dedi.

M_291

"ALT YAPISI TAMAMLANAN YOUMUZ KALİTELİ VE MODERN HALE GELDİ"
Yeşilyurt Belediyesine gerçekleşen yol yenileme hizmetlerinden dolayı teşekkürlerini sunan Cevatpaşa Mahalle Muhtarı Murat Dikenli, “Askeri hava lojmanlarında yaz döneminde doğalgaz ve alt yapı çalışması yapılan yollarımız, tam kaplamalı sıcak asfalt ile güzel bir görüntüye kavuştu. Bugün yolumuzun son kısımları da tamamlanıyor. Bölgemizin daha akıcı ve güzel yollara kavuşmasında desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın Mehmet Çınar'a mahalle sakinleri adına teşekkürlerimi sunuyorum” şeklinde konuştu.

N_163

"YEŞİLYURT İÇİN CANLA BAŞLA ÇALIŞIYORUZ"
Cevatpaşa Mahallesindeki Hava Lojmanları içerisinde yolları baştan aşağıya yenileyerek konforlu hale getirdiklerini vurgulayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Doğalgaz başta olmak üzere alt yapı çalışmalarına tabi tutulan Hava Lojmanlarında ki bu yolumuzda oluşan bozulmalar ve yıpranmaları ortadan kaldırmak adına yol yenileme çalışmalarımız sürmektedir. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz daha önceden bu yolumuzun tadilat ve bakım yapmışlardı. Alt yapı ve üst yapı çalışmalarından sonra fınısherli tam kaplamalı sıcak asfalt ile yolumuzun konfor seviyesini artırmaktayız. Bölgemiz hızla gelişip büyürken, tüm vatandaşlarımızın rahat ve konforlu yollarda evine ve işine gitmesi adına yatırımlarımıza hız kesmeden devam ediyoruz. Mevcuttaki yollarımızın kalitesini artırırken alternatif yol güzergahları açarak trafik akışını rahatlatmaya, ferah ve güzel yollarda yolculuk yapılması adına elimizden geleni yapıyoruz. İlçemizin farklı noktalarında bu tür yol açma, yenileme, kaldırım düzenleme, çevre düzenleme, aydınlatma ve kilit taşı çalışmalarımız tüm hızıyla sürmektedir. Malatya'nın daha fazla gelişmesi için ekiplerimizle birlikte var gücümüzle çalışıyoruz. Kış sezonun yaklaşmasıyla birlikte tüm bölgelerdeki çalışmaları tamamlamak adına ekiplerimiz büyük bir özveriyle çalışıyorlar.2020 yılındaki hedeflerimizin üzerine çıkarak hemşerilerimizin de memnuniyetini kazandık. Çalışma takvimine göre hareket ederek, ilçemizi sağlıklı ve planlı bir şekilde geleceğe hazırlıyoruz. Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerimiz tüm bölgelerde olduğu gibi Cevatpaşa Mahallemizde de büyük bir özveriyle güzel bir çalışmanın altına imza attı, emeği geçen tüm mesai arkadaşlarımızı tebrik ediyorum. Çalışmalar sırasında ekiplerimize her türlü desteği veren Mahalle Muhtarımıza da ayrıca teşekkür ediyorum. Yenilenen yollarımız mahalle sakinlerimize hayırlı uğurlu olsun. Daha güzel, daha ferah, daha mutlu bir Yeşilyurt için 7/24 görev başındayız” ifadelerini kullandı.

ÖTE YANDAN BAŞKAN ÇINAR'IN SPOR TESİSLERİ PROJESİ GERÇEĞE DÖNÜŞÜYOR 

Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar'ın yeni dönem vaatlerinden olup, Yeşilyurt'un 19 mahallesine hitap edecek şekilde 11 farklı noktaya inşa edilecek olan 15 milyon TL maliyetindeki 18 adet spor tesisi projesi gerçeğe dönüşüyor.

M_292

YEŞİLYURT'UN DÖRT BİR TARAFINA SPOR TESİSLERİ İNŞA EDİLECEK
Yeşilyurt Belediyesi tarafından projelendirilip, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilatının destek verdiği 10'u Sentetik Yüzeyli Futbol Sahası, 3'ü Voleybol ve Basketbol,3'ü Tenis Kortu, 1 Adet Bocce Sahası ve 1 Adet Yarı Olimpik Yüzme Havuzundan oluşan Spor Tesislerinin ihale süreçleri tamamlanırken, yapım işleri ise hız kazandı. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Çilesiz ile Tecde Mahallelerinin birleşme noktasına inşa edilecek olan ‘Spor Tesisi' alanında, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekir Kayhan, Yeşilyurt İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Mehmet Özgül, Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Kadircan Esen, Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit ve Çilesiz Mahalle Muhtarı Veysel Özfındık ile birlikte incelemelerde bulundu. ‘Spor Tesisi' projesinin gençlerin sağlıklı ve güzel bir şekilde yetişmesine büyük katkı sağlayacağını belirten Tecde Mahalle Muhtarı Ali Yiğit, “ Çilesiz ve Tecde gibi gelişen bölgelerimizde modern binaların arasında vatandaşlarımızın gezip dinlenebileceği parkların oluşturulmasından sonra gençlerimizin sportif aktivitelerini nezih ve kaliteli alanlarda yapmalarına katkı sağlamak adına spor kompleksi yapılıyor. Gençlerimizi eğer temiz ve rahat bir mekan hazırlayabilirsek, kötü mekanlardan kurtarabiliriz. Eğer bu tür alanlar oluşturmazsak bırakılacak boşluğu başkaları dolduracaktır. Yeşilyurt Belediyemize ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze bu tür yatırımlarından dolayı teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

VERİLEN SÖZLER YERİNE GETİRİLİYOR
Çilesiz Mahalle Muhtarı Veysel Özfındık ise konuşmasında ‘Spor Tesisi' yatırımlarından duydukları memnuniyeti dile getirdi.
Gençlik ve Spor İl Müdürü Ebubekier Kayhan da, “ Çilesiz ve Tecde Mahallelerimizin birleşme noktasında Yeşilyurt Belediye Başkanımızın ciddi gayretleri neticesinde farklı spor branşlarının yapılacağı çok güzel spor tesisleri kazandıracağız. Gençlerimize hizmet edecek çok amaçlı sahalar için çalışmaların hız kazanmasından büyük bir memnuniyet duymaktayız. Tesislerimizin temel kazı işlemleri başladı. Belediye Başkanımıza spora ve alt yapıya verdiği bu önem ve destekten dolayı teşekkürlerimi sunuyorum “ şeklinde konuştu.
‘Spor Tesisi' yatırımlarıyla Yeşilyurt'un sportif anlamdaki güçlü olan potansiyelini ön plana çıkartıp, alt yapı ve tesisleşmeye dev bir katkı sunacaklarını belirten Çınar, Yeşilyurt'lulara verdikleri sözleri teker teker yerinde getirdiklerini vurguladı.

N_164

YATIRIMLARA ARALIKSIZ DEVAM EDİYORUZ
Yeşilyurt'un çehresini değiştiren yatırımlara aralıksız devam ettiklerini ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “31 Mart 2019 Mahalli İdareler Seçimlerine hazırlanırken Yeşilyurt'umuzun sportif anlamdaki ciddi alt yapısını ve potansiyelini ön plana çıkarmak, alt yapıya sağlam ve kalıcı destekler sağlamak adına 45 vaadimiz arasında ‘Spor Tesisi' projemizin sözünü vermiştik. Temmuz ayında kentimize teşrif eden Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Mehmet Muharrem ‘Spor Tesisi' yatırımlarımızı onaylamıştı. Buradan projelerimize destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımız olmak üzere Sayın Bakanımıza ve Spor Toto Teşkilatımıza teşekkürlerimi iletiyorum. Projelerimizin onaylanmasından sonra bizlerde çalışmalara başlayarak,15 Milyon TL tutarındaki 18 adet Spor Tesislerimizin ihale süreçlerini tamamladık, bazı mahallelerimizde çalışmalar başladı, bazıları için de yer teslimi yapacağız” dedi. Başkan Çınar, Çilesiz ve Tecde'nin birleşme noktasına dev bir tesis kuracaklarını ifade ederken, “Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüzle yaptığımız protokol çerçevesinde; Tecde ve Çilesiz mahallelerimizin kesişme noktasında bulunan alan üzerine farklı spor branşlarının yapılabileceği modern, nezih ve kaliteli alanlara sahip güzel bir spor tesisi inşa edeceğiz. Bölgemizin sportif ve sosyal dokusuna yeni değerler katacak olan bu yatırım alanımızda inşaat çalışmaları başladı. Buraya soyunma odaları, wc, lavabo, kafeterya ile hakem odalarının olduğu idari binanın yanı sıra tenis, voleybol ve basketbol sahalarını kazandırıp, çocuklarımıza yönelikte yeni nesil oyun grupları yerleştireceğiz. Sosyal ve spor tesisleriyle, aydınlatmaları ve çevre düzenlemesiyle buranın hüviyetini çok farklı bir görüntüye ulaştıracağız. Her yaştan vatandaşımız buraya gelip rahat ve güvenli ortamlarda dinlenecek, spor yapacak, güzel vakit geçirecek ve bir nevi yeni bir yaşam alanı kurmuş olacağız. Burası ulusal organizasyonlara ev sahipliği yapacak donanıma sahip olacaktır. Gençlerimizi ne kadar sportif alanlara çekersek onları kötü ortamlardan ve alışkanlıklardan uzak tutabiliriz. Bizler gençlerimize sonuna kadar inanıyor ve güveniyoruz, yatırımlarımızın hepsi daha donanımlı, kendini geliştiren, akıllı ve bilinçli bir nesil yetiştirmek içindir. İlçemizin dört bir tarafında hayata geçecek olan bu yatırımlar sayesinde inşallah ilçemizden Olimpiyat, Dünya, Avrupa ve Türkiye şampiyonu sporcularımızı çıkartacağız” diye konuştu.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Yine silah konuştu! 2 yaralı
Asayiş

Yine silah konuştu! 2 yaralı

Kaplanların ilk yarı karnesi...
Spor

Kaplanların ilk yarı karnesi...

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Bülbüloğlu: Özel sektör işin içine dahil edilsin
Gündem

Bülbüloğlu: Özel sektör işin içine dahil edilsin

Patent aldılar!
Sağlık

Patent aldılar!

2.yarıya galibiyetle başladılar
Spor

2.yarıya galibiyetle başladılar

Sütunlarla tanıtım!
Gündem

Sütunlarla tanıtım!

Malatya’da 10 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 10 kişi vefat etti

Tüfenkci: Onlar için tüm imkanları seferber edeceğiz
Gündem

Tüfenkci: Onlar için tüm imkanları seferber edeceğiz

Kaçakçılara geçit yok!
Asayiş

Kaçakçılara geçit yok!

Yapılandırmada son hafta!
Gündem

Yapılandırmada son hafta!

Çınar: “Yeni arayışlar içerisindeyiz”
Gündem

Çınar: “Yeni arayışlar içerisindeyiz”

Temeli 6 Şubat'ta atılacak!
Gündem

Temeli 6 Şubat'ta atılacak!

Öğrenciler için yollara düştüler!
Video

Öğrenciler için yollara düştüler!

25 Ocak altın fiyatları
Ekonomi

25 Ocak altın fiyatları

Malatya’da 33 kişiye ceza!
Asayiş

Malatya’da 33 kişiye ceza!

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Erkek arkadaşından ayrılınca pencereden atladı!
Asayiş

Erkek arkadaşından ayrılınca pencereden atladı!

Yıldırım: Eğitim, Kernek Projesinden daha önemli!
Gündem

Yıldırım: Eğitim, Kernek Projesinden daha önemli!

Soğuk Çarptı Bizi! 1-0
Özel Haber

Soğuk Çarptı Bizi! 1-0

Fendoğlu, böyle devam etmemeli!...
Özel Haber

Fendoğlu, böyle devam etmemeli!...

OYUNA SARI, ZEMİNE KIRMIZI KART!
Özel Haber

OYUNA SARI, ZEMİNE KIRMIZI KART!

“Onlar Pavlos’un farklı versiyonu!..” -III
Özel Haber

“Onlar Pavlos’un farklı versiyonu!..” -III

Gevrek: 'Bugün parasal olarak çok ciddi sıkıntı var'
Spor

Gevrek: 'Bugün parasal olarak çok ciddi sıkıntı var'