Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Gürkan: Vatandaş için önemli bir fırsat

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7256 Sayılı Kanun kapsamında su borcu olan vatandaşlara 31 Aralık 2020’ye kadar başvurmaları halinde 18 aya varan taksitlendirme imkanı sağlayacak. Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, yapılandırmanın vatandaş için önemli bir cazibe ve fırsat olduğunu belirtti.

HABER MERKEZİ-MALATYA 

Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına Dair 7256 Sayılı Kanun kapsamında Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) su borcu olan vatandaşlar için Malatya Büyükşehir Belediye Binası zemin katında yapılandırma işlemlerinin yapılacağı bir merkez oluşturdu. MASKİ Genel Müdürlüğü tarafından çalışmalara başlanılan birimde incelemelerde bulunan Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, ilgililerden konuyla ilgili bilgiler alarak çalışmaların yapıldığı birimi ziyaret etti.

MALATYA BÜYÜKŞEHİR, SU BORÇLARINI YAPILANDIRMAYA BAŞLADI 
MASKi Genel Müdürü Yaşar Karataş, 31 Ağustos 2020 tarihine kadar olan su borçlarına yönelik yeni ödeme planı ile abonelerin daha rahat ödeme şartlarında borçlarını ödeyebileceklerini ifade etti. Karataş, geriye dönük su ve atık su borcu olan vatandaşların borçlarını yeniden yapılandırabilmeleri için 31 Aralık'a kadar başvurmaları gerektiğini kaydetti. Karataş, “7256 Sayılı Borç Yapılandırma Kanunu gereğince bizde MASKİ Genel Müdürlüğü olarak 25 Kasım 2020 tarihinden itibaren yapılandırma konusu çalışmaları başlattık. Bu kapsamda bugüne kadar su borcu olan abonelerimizin 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvurması halinde peşin tahsilatta yaklaşık yüzde 90 avantaj sağlanacak. Bu kapsamda ilk ödemeler 31 Ocak 2021 tarihine kadar yapılabilecek. Ocak ayı sonuna kadar ilk taksit veya peşin ödeme gerçekleştirilmiş olacak. Taksitlerin 2 ayda bir ödeneceği yeni yapılandırmada 6-9-12-18 taksit olarak planlama yapılmış durumda. Peşin ödemelerde ciddi bir cazibe söz konusu. Borcu olan vatandaşlarımız belirttiğimiz tarihlere kadar kurumumuza başvurmaları halinde ciddi bir avantaj sağlamış olacaklar. Yapılandırmada süre önemli. Vatandaşlarımız, 31 Aralık 2020 tarihine kadar başvurmamaları halinde yapılandırmadan faydalanamayacaklar. Özellikle abonelerimizin belirtilen tarihlerde başvurmalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımız nüfus cüzdanı, abone numarası veya bunu gösteren su faturası, abonelik yok ise borcun sebebini gösteren tutanakla müracaat edilebilir” dedi.

K_58

"BU YAPILANDIRMA VATANDAŞLARIMIZ İÇİN ÖNEMLİ BİR CAZİBE VE FIRSATTIR"
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, kamu borçlarının yapılandırılmasıyla ilgili TBMM'den çıkan yasanın ardından MASKİ Genel Müdürlüğü'nün gerekli tedbirleri alarak borçların yapılandırılması noktasında gerekli işlemleri başlattığını ifade etti. Gürkan, “25 Kasım itibariyle Büyükşehir Belediyemizin zemin katında bu işlemler gerçekleşecek. Çıkan yasa gereği bizlerde yapılandırmadan vatandaşlarımızı yararlandıracağız. Vatandaşlarımızı sıkıntıya sokmayacak bir yapı içerisinde yaklaşık 11 işlem masamızda gerekli hazırlıkları MASKİ Genel Müdürlüğümüz yaptı. Tabi bu çerçeve içerisinde özellikle vatandaşlarımıza şunu ifade etmek istiyorum ki; borçların yapılandırılması vatandaşlarımız açısından hakikaten önemlidir. Bu yapılandırma vatandaşlarımız açısından önemli bir cazibe ve fırsattır. Hemşehrilerimizin bu fırsatı iyi değerlendirmesi lazım. Özellikle devletimizin bu borçların yapılandırılmasıyla ilgili düzenlemiş olduğu yasadan dolayı şuanda peşin ödemelerde büyük bir indirim var. Gecikme zammı tamamen kaldırılıyor, diğer alacaklarla ilgili üretici endeksine göre bir yapılandırma gerçekleştirilecektir. Borçları olan vatandaşlarımızın 31 Aralık 2020 tarihine kadar borçlarını yapılandırmaları kendilerinin menfaatlerine olacaktır. Borç yapılandırmasında görevli olan arkadaşlarımız yapılandırmaya gelen vatandaşlarımıza gerekli bilgilendirmeyi ve kolaylığı sağlayacaklar. Bu çalışmaları yapan MASKİ Genel Müdürlüğümüze ve personellerine teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

TÜM İLÇELERİN ŞEFLİKLERİ YAPILANDIRMA İŞLEMİNİ GERÇEKLEŞTİRECEK 
MASKi Genel Müdürlüğü tarafından, Malatya Büyükşehir Belediye binası zemin katından gerçekleştirilecek yapılandırma işlemlerinin yanı sıra şehir merkezine uzak yerlerde yaşayan vatandaşların rahatlıkla yapılandırma işlemlerini yapmaları için tüm ilçelerin şeflikleri yapılandırma işlemlerini gerçekleştirecek.

ÖTE YANDAN GÜRKAN, FİLİSTİN CADDESİNDE YAPILAN ÇALIŞMALARI İNCELEDİ 

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Gürkan, Malatya'nın çağdaş ve modern bir şehir olma yolunda emin adımlarla yürüdüğünü belirterek, yeni açılan yollarla birlikte trafik sorununun da ortadan kalkacağını söyledi. Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığı Malatya genelinde yaptığı çalışmaları sürdürüyor. Bostanbaşı Mahallesi, Filistin Caddesi'nde devam eden çalışmaları inceleyen Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a inceleme gezisinde, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, ilgili şube müdürleri ve muhtarlar eşlik etti. Yeni caddelerin ve yolların Malatya'ya kazandırıldığı alanda kilit taşları, bisiklet yolları ve asfalt seriminin yanı sıra özellikle engelli vatandaşlara ait yol aksları da ilgili daire başkanlıkları tarafından yapılıyor.

L_45

"ÇALIŞMALARIN SONUNA GELDİK"
Bostanbaşı Mahallesi Filistin Caddesi'nde yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanı Mehmet Mert, çalışmaların sonuna geldiklerini belirtti. Mert, “Bostanbaşı Mahallesi Filistin Caddesi'nin yenilenmesini yaparak tamamen standartlara uygun hale getirdik. Yaklaşık 10 bin m2 kilit taşı, bisiklet yolu ve kaldırım çalışmalarını yaptık. Düzenlemesini gerçekleştirdiğimiz yolda iki geliş, iki gidiş olmak üzere planlama yaptık. Büyükşehir Belediye Başkanımızın belirlediği hedef doğrultusunda Filistin Caddesi'ni, Çiftlik Caddesi'ni ve bölgede bulunan 20'ye yakın caddeyi bu sene itibariyle yeniledik. Filistin Caddemizde yaptığımız çalışmaların tamamlanmasından sonra Topsöğüt bölgesine geçerek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Ayrıca Çilesiz Caddesi'ndeki ve Alparslan Türkeş Bulvarı'ndaki çalışmaların da sonuna geldik. Gelişim, dönüşüm ve yenileme çalışmalarına Malatya genelinde devam ettiriyoruz. İnşallah önümüzdeki yılın sonuna kadar Malatya'da yenilemediğimiz caddemiz kalmayacak' dedi.

M_287

GÜRKAN'A TEŞEKKÜR... 
Filistin Caddesi'nin, Yüzakı Bulvarı ve Adıyaman yolu ile bağlantılı bir cadde olduğunu belirten Bostanbaşı Mahalle Muhtarı Faik Özbay ise kaldırım, bisiklet yolu ve asfalt seriminden dolayı mahalleli adına Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan'a teşekkür etti.

N_160

"YENİ CADDELERLE MALATYA'DA TRAFİK SORUNU KALMAYACAK"
Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan da, yapılan çalışmaların yaşam standartlarını ve trafik konforunu beraberinde getirdiğini belirtti. Malatya genelinde yapılan hizmetlerde özellikle engelli vatandaşların rahat erişebileceği yollar yaptıklarını ifade eden Gürkan, “Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Daire Başkanlığımızın yapmış olduğu çalışmalardan bir tanesini daha yerinde görüp incelemek maksadıyla Bostanbaşı mahallemize geldik ve Filistin Caddemizdeyiz. Filistin Caddesi'nde yapılan çalışmaları yakinen gördük ve takip ettik. Çalışmaların standartlara uygun bir şekilde yapıldığını, özellikle engelli vatandaşlarımızın rahat erişebileceği yolların yapıldığını gördük. Bisiklet yollarının, kaldırımların, cep otoparklarının oluşturulması ve ana arterlerin iki gidiş iki geliş şeklinde 4 arter olması buradaki trafiği de rahatlatacak. Yaptığımız çalışmalar, yaşam standartlarını ve trafik konforunu beraberinde getirecek. Özellikle Adıyaman Yoluna bağlanan 3 yol planladık. Planladığımız yolların hepsine de başlanıldı. Özellikle tarım arazisi diye tabir ettiğimiz ve yeşil alan şeklinde belirlenen alanla ilgili de Tarım ve Orman Bakanlığımızda yaptığımız girişimler neticesinde üç yol aksı müsaadesini aldık. Bu çalışmalarımızda hem imarda bulunan arkadaşlarımız hem Yol ve Alt Yapı Koordinasyon Dairesinde bulunan arkadaşlarımız ve Ulaşım Hizmetlerindeki arkadaşlarımız tarafından çalışmalar yoğun bir şekilde sürdürülüyor. Malatya'nın en büyük problemi ulaşım ve trafik problemiydi. Gerek Ana Yurt Bulvarı gerek Danişment Gazi Bulvarı gerek Filistin Caddesi gerek Kuzey ve Güney Kuşak yollarıyla birlikte diğer caddelerle Malatya'da trafik sorunu ortadan kalkacaktır. Zaten açtığımız caddelerle şuan yüzde elliye yakın bir rahatlama hissedildi. Yeni caddelerimiz trafiği daha da rahatlatacak. Malatya hakikaten çağdaş, modern anlamda bir şehir olma hüviyetinde emin adımlarla ileriye doğru yürüyor. Bu hizmetlerin Bostanbaşı Mahallemize, bu bölgede yaşayan insanlarımıza ve bu bölgede seyahat eden vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasın temenni ediyorum” diye konuştu.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Yine silah konuştu! 2 yaralı
Asayiş

Yine silah konuştu! 2 yaralı

Kaplanların ilk yarı karnesi...
Spor

Kaplanların ilk yarı karnesi...

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Bülbüloğlu: Özel sektör işin içine dahil edilsin
Gündem

Bülbüloğlu: Özel sektör işin içine dahil edilsin

Patent aldılar!
Sağlık

Patent aldılar!

2.yarıya galibiyetle başladılar
Spor

2.yarıya galibiyetle başladılar

Sütunlarla tanıtım!
Gündem

Sütunlarla tanıtım!

Malatya’da 10 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 10 kişi vefat etti

Tüfenkci: Onlar için tüm imkanları seferber edeceğiz
Gündem

Tüfenkci: Onlar için tüm imkanları seferber edeceğiz

Kaçakçılara geçit yok!
Asayiş

Kaçakçılara geçit yok!

Yapılandırmada son hafta!
Gündem

Yapılandırmada son hafta!

Çınar: “Yeni arayışlar içerisindeyiz”
Gündem

Çınar: “Yeni arayışlar içerisindeyiz”

Temeli 6 Şubat'ta atılacak!
Gündem

Temeli 6 Şubat'ta atılacak!

Öğrenciler için yollara düştüler!
Video

Öğrenciler için yollara düştüler!

25 Ocak altın fiyatları
Ekonomi

25 Ocak altın fiyatları

Malatya’da 33 kişiye ceza!
Asayiş

Malatya’da 33 kişiye ceza!

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

Erkek arkadaşından ayrılınca pencereden atladı!
Asayiş

Erkek arkadaşından ayrılınca pencereden atladı!

Yıldırım: Eğitim, Kernek Projesinden daha önemli!
Gündem

Yıldırım: Eğitim, Kernek Projesinden daha önemli!

Soğuk Çarptı Bizi! 1-0
Özel Haber

Soğuk Çarptı Bizi! 1-0

Fendoğlu, böyle devam etmemeli!...
Özel Haber

Fendoğlu, böyle devam etmemeli!...

OYUNA SARI, ZEMİNE KIRMIZI KART!
Özel Haber

OYUNA SARI, ZEMİNE KIRMIZI KART!

“Onlar Pavlos’un farklı versiyonu!..” -III
Özel Haber

“Onlar Pavlos’un farklı versiyonu!..” -III

Gevrek: 'Bugün parasal olarak çok ciddi sıkıntı var'
Spor

Gevrek: 'Bugün parasal olarak çok ciddi sıkıntı var'