dore okulları
Malatya
18 Nisan, 2024, Perşembe
 • DOLAR
  32.51
 • EURO
  34.81
 • ALTIN
  2485.6
 • BIST
  9563.85
 • BTC
  61520.24$

Şahnahan süt toplama merkezi hizmette!

Şahnahan süt toplama merkezi hizmette!
Malatya’da Yeşilyurt Belediyesi kurduğu süt toplama tesisi ile depremzede üreticilerden süt alımı yaparak çiftçilere destek oluyor. Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Süt üreticilerimizin ellerinde ki sütleri alarak değerlendiriyoruz, bunu yaparken de hem çiftçimize yeni bir gelir kapısı oluşturmak hem de ekonomiye daha fazla katkı sunmaya çalışıyoruz” dedi.
Narin

Kahramanmaraş depreminin yanı sıra son günlerde ki aşırı yağışlardan dolayı işyerleri ciddi zararlar gören yerel esnafın yanında yer alarak oluşan sorunlara kalıcı çözümler getirmeye öncelik tanıyan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın girişimleri neticesinde Malatya Süt Üreticileri Birliği ile işbirliği halinde Şahnahan mahallesine Süt Toplama Tesisi kuruldu. Şahnahan Mahalle Muhtarı Mehmet Adıgüzel, çiftçilere verdiği desteklerden dolayı Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’a teşekkür etti. Malatya Süt Üreticileri Birliği Başkanı Aziz Kurtoğlu ise, yaşanan afet döneminde tesisin hayata geçmesi adına verdiği emeklerden dolayı Başkanı Çınar’a teşekkür ederek, “Malatyalı üreticilerimize daha faydalı işler yapmak için birlikte hareket ediyoruz. Süt üretimini kayıt altına aldığımız takdirde ekonomiye olan girdisi daha fazla artacaktır, bu yönde çalışmalar yapıyoruz. Sütün değerlerini ölçmek içinde laboratuvar kuracağız, aldığımız sütün değerlerini bütün ulusal firmalar ekranlarda görebilecek, buradaki sütü alabilmek için rekabet ortamı oluşacak ve o zamanda üreticimizin sütü de istediği değerde satılmış olacak” dedi.

SÜT TOPLAMA MERKEZİ HİZMETE SUNULDU 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise bölgede hayvancılık ile uğraşan üreticilerin daha iyi şartlarda üretim yapmalarına destek vermek için yıllardır üzerinde çalıştıkları süt toplama merkezini hizmete sunduklarını söyledi. Malatya Süt Üreticileri Birliği ile beraber üreticilere destek sunduklarını ifade eden Çınar, “Yıllardır gerek fiziksel mekanın kurulması gerekse de makine, teçhizat ve ekipman kurulması noktasında birlikte çaba sarf ettik ve burada süt alımları başladı. Yaklaşık bir ay önce burayı tam kapasiteli hizmete sunmayı planlıyorduk ancak yaşadığımız deprem felaketinden dolayı bugüne kaldı. Burası Yeşilyurt Belediyesi tarafından tahsis edilen bir mekandır ve tek hedefimiz üreticilerimize destek vermektir” şeklinde konuştu.

HABER MERKEZİ-YEŞİLYURT 

elsan

Videolar için YouTube kanalımıza abone olmayı unutmayın!


 • 0
  SEVDİM
 • 0
  ALKIŞ
 • 0
  KOMİK
 • 0
  İNANILMAZ
 • 0
  ÜZGÜN
 • 0
  KIZGIN

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.

Başka haber bulunmuyor!