Gündem
Malatya Time
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Yanınızdayız!

Fethi Gemuhluoğlu Bilgi Evinde ders çalışan gençlerle sohbet eden Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gençlere hitaben yaptığı konuşmada, “ Hayatınızın her anında cesaretli ve kararlı olun, kendinizi sürekli geliştirin, dünyadaki yenilikleri takip edip, vatana ve millete faydalı işler yapan bireyler olmaya gayret edin. Yeşilyurt Belediyesi olarak tüm imkânlarımızla yanınızdayız” dedi.

HABER MERKEZİ-YEŞİLYURT 

Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yapılan organizasyonda gençlerin talep ve önerini dinleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, gençlerin düşünlerinin ve önerilerinin yeni hizmetlere ışık tutacağını söyledi.

"EĞİTİM YATIRIMLARINA HER ZAMAN ÖNCELİK TANIYORUZ"
Gençleri daha okuma ve kitapla buluşturmakla adına eğitim yatırımlarına büyük önem verdiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt'ta Millet Kıraathanelerinin sayısını 8'e çıkardıklarını, sosyal, kültürel, sportif ve eğitim alanındaki sosyal sorumluluk projeleriyle, eğitim ve kültürel hizmetlerde ki vizyonlarını iyi bir düzeye ulaştırdıklarını aktardı.

C_100

"KİTAPSEVERLERİN YOĞUN İLGİSİ, YENİ YATIRIM ALANLARININ KAPISINI ARALIYOR"
Hizmete sundukları eğitim merkezlerindeki doluluk oranının yüksek olmasından duydukları memnuniyeti dile getiren Başkan Çınar, “Malatya'nın çok önemli bir değeri olan, edebiyatçı ve yazar rahmetli 'nun adını verdiğimiz Bilgi Evimizde ki hizmetlerden faydalanan gençlerimizle bir araya gelip, sohbet etmek yeni yapacağımız hizmetler için bize güç ve dinamiklilik katmıştır. Eğitim merkezlerimizi sahiplenen, ders çalışıp kitap okuyarak kendilerini geliştirme noktasında çaba sarf eden gençlerimize öncelikle teşekkür ediyorum. Her yaştan vatandaşımızın eğitim merkezlerimize yoğun bir teveccüh göstermesi nedeniyle bizlerde yatırım alanlarımızın sayısını artırmaktayız. Gençlerin eğitimine çok büyük önem veren bir belediye olarak, gençlerimizle aramızdaki iletişim kapılarını sürekli açık tutuyoruz” ifadelerini kullandı.

D_60

"TEKNOLOJİYİ TAKİP EDİN"
Gençlere aile ve meslek hayatlarıyla ilgili tavsiyelerde bulunan Başkan Çınar, “ Gençlerimizin hem meslek hem de aile hayatlarının doğru, düzenli ve güzel olabilmesi adına erken yaşlarda okumaya ve araştırmaya yönlendirmek adına elimizden geleni yapıyoruz. Bizim gençlerimizden isteğimiz; kendilerini geliştirmeleri, dünyayı takip etmeleri, teknolojik yeniliklerden uzak kalmamaları ve kendilerinde var olan yeteneklerini gün yüzüne çıkartacak özveriyi ve sabrı göstermeleridir. Bizler toplumun tüm kesimlerinin olduğu gibi gençlerimizin de düşünce ve önerilerine değer veriyoruz, sizlerin tespitleri ve istekleri yeni yatırımların kapısını aralayacaktır. Kendine inanıp güvenen, cesaretli ve kararlı olan, ilim, irfan ve bilim alanında sürekli araştırmalar yapıp kendisini sürekli geliştiren gençlere daha fazla ihtiyaç duymaktayız. Disiplinli, özverili ve sabırlı olursanız hedeflerinize ulaşabilirsiniz. Çünkü bizler dünyaya medeniyeti yayan, adalet ve hürriyet üzerine bir hayat tarzını benimseyen, cesaretli ve kararlı bir ecdadın torunlarıyız. Bu gerçeği sürekli ön planda tutup, üzerimizdeki sorumluluklara göre hareket etmeliyiz. Bizler, sizler ve bu toplumda yaşayan herkesin, yılmadan, yorulmadan çalışması ve daha fazla üretmesi gereken bir dönemdeyiz. Geleceğimize şekil verecek, ülkemizin kalkınma sürecini devam ettirecek olan gençlerimizin her alanda kendilerini geliştirmeleri için ne gerekiyorsa yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Amacımız sizlerin edebiyatta, bilimde, matematikte, fizikte, kimyada, teknoloji alanlarında yetişmenizi sağlamak ve geleceğe hazırlamaktır. Yüksek İnşaat Mühendisiyim, hemşerilerimizin duaları, destekleri ve oylarıyla Yeşilyurt gibi çok değerli bir ilçenin Belediye Başkanlığını yapıyorum. Ancak okumaktan ve araştırmaktan asla uzaklaşmadım, insan kendini sürekli geliştirmelidir. Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olamazsınız. Bilgili ve okuyan insan her zaman saygı duyulur ve ülkesine faydalı alanlarda hizmet eder. Gençlerimizin de bu anlamda ki gayretleri ve çabalarını gördüğümüz zaman mutlu oluyoruz” diye konuştu.
Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, oldukça samimi ve güzel bir atmosferde geçen sohbette gençlerin tüm sorularına yanıt verdikten sonra günün anısına çeşitli hediyeler takdim etti.

ÖTE YANDAN YEŞİLYURT BELEDİYESİ YATIRIMLARINA DEVAM EDİYOR 

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, göreve seçildikleri 31 Mart 2019 tarihinden bugüne kadar Yeşilyurt'un tüm bölgelerinde ki asfaltlama çalışmalarında 70 bin 523 ton sıcak asfalt serimi yaptıklarını, 2014 ile 2020 yılları arasında da toplamda 454 bin 479 ton sıcak asfalt serimi yaparak, ilçeyi dev yatırımlarla buluşturduklarını ifade etti. Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ Üretken, planlı ve etkin bir hizmet anlayışıyla Yeşilyurt'umuzun bütün ulaşım ağını konforlu hale getiriyoruz.1,5 yılda 70 bin 523 ton, 2014 yılından bugüne kadar da 454 bin 479 ton sıcak asfalt serimi yaparak ilçemizin yaşam standardını yükselttik” diye konuştu.

E_30

"DÖRT KOLDAN HİZMET ÜRETİYORUZ"
Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekiplerinin 2020 yılı yatırımlarına alınan bölgelerde çok yoğun çalıştığını ifade eden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ticareti ve sosyal hayatı direk etkileyen ulaşım ağında daha yüksek kaliteye ulaşabilmek adına çok titiz ve planlı çalıştıklarını kaydetti.

"BU YILIN 10 AYINDA 45 BİN TON SICAK ASFALT İLE 17 KM. SERİM ÇALIŞMASI YAPTIK"
31 Mart 2019 tarihinden bugüne kadar 35 km imar yolu ile 26 km kadastro yolu açıp, araç ve yaya trafiğinin akıcılık seviyesini artırdıklarını belirten Başkan Çınar, “ 1,5 yıllık sürede ilçemizin farklı bölgelerinde yaptığımız yol açma ve yenileme hizmetlerimiz kapsamında; 70 bin 523 ton sıcak asfalt, 209 km sathi kaplama, 535 bin 834 ton konkasör malzeme serimi, 79 bin 120 ton doğal malzeme serimi ve stabilize yol yapımı, 978 m perde duvar, 13 bin 922 m taş duvar, 1.369 m doğal taş ile kaldırım ve yol, 75 bin 088 m kilit taşı döşemesi yaparak ilçemizdeki yaşam standartını daha iyi bir seviyeye çıkardık. Bu yılın Ocak ile Ekim ayları arasında ise 45 bin ton sıcak asfalt serimi yapıp, finisher ve greyder ile 17 km serim çalışması gerçekleştirdik” ifadelerini kullandı.

F_18

"YOL SIKINTISINI ÇÖZDÜK"
Yeşilyurt'un dört bir tarafına ulaşımın daha rahat ve konforlu olabilmesi adına çalışmaları yoğunlaştırdıklarından bahseden Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, son dönemlerde nüfus artışıyla birlikte konutlaşmanın da arttığı Cemal Gürsel Mahallesinde ki yolların kalitesini yükselttiklerini söyledi.

"MAHALLE SAKİNLERİ MUTLU, BİZ MUTLUYUZ"
Cemal Gürsel Mahallesi İncir sokaktaki yolları baştan aşağıya sıcak asfalt ile döşeyip güzelleştirdiklerini ifade eden Başkan Çınar, “ 15 metre genişliğinde ki yolumuzu tamamen kazıdıktan sonra fınısherli tam kaplamalı sıcak asfalt serimiyle daha güzel ve modern bir görüntüye ulaştırdık. Hem yağışlar hem de aşırı kullanımdan dolayı yıpranan bu yolumuzun standardını yükselttik. Mahalle sakinlerimizin bu noktada bizden beklentilerini yerine getirmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Araç ve yaya trafiği bu bölgemizde daha akıcı ve konforlu olacak, mahalle sakinlerimiz daha ferah içerisinde hayatlarını sürdürecekler. Mahalle sakinlerimiz mutlu oldukça bizimde hizmet aşkımız daha da artıyor. Yeşilyurt'umuzun tüm bölgelerinin mutlu ve huzurlu olabilmesi adına hizmetlerimize kesintisiz devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

TEŞEKKÜRLER... 
Cemal Gürsel Mahalle Muhtarı Ali Doğan ise, “ Buradaki yolumuz harabeydi ve geçilmiyordu. Belediye Başkanımıza talimatlarıyla bu yolumuz yapılıyor, emeği geçenlerden Allah razı olsun” diye konuştu.

BU ARADA ÇINAR, 16 EKİM DÜNYA GIDA GÜNÜNÜ KUTLADI 

16 Ekim Dünya Gıda Gününü tebrik ederek kutlayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediyesi olarak sofralardaki doğal ürünlerin sayısını artırmak ve vatandaşları sağlıklı gıdalarla buluşturmak adına çok ciddi yatırımlarda bulunduklarını söyledi.
Malatya'nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “ İyi tarım uygulamalarıyla sürdürülebilir ve güvenilir gıda üretiminin sağlandığı, tüm insanların sağlıklı ve yeterli çeşitlilikte gıdaya ulaşabildiği bir dünya temennisiyle 16 Ekim Dünya Gıda Gününü tebrik ediyorum” dedi.

D_61

"TARIM HİZMETLERİNE FARKLI BİR BAKIŞ AÇISI KAZANDIRDIK"
Başkan Çınar, 31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerindeki vaatlerinden olan Yeşil Gıda Seracılık Projesi çatısı altında yürüttükleri tarım projeleriyle, toplumda farkındalık oluşturduklarından bahsetti.

E_31

"SAĞLIKLI GIDA, SAĞLIKLI YAŞAMIN ANAHTARIDIR"
Malatya ve Yeşilyurt'un tarım arazilerini doğru ve planlı yatırımlarla daha verimli hale getirmek adına çaba sarf ettiklerini belirten Başkan Çınar, “16 Ekim Dünya Gıda Günümüzü öncelikle tebrik ediyorum ve kutluyorum. Özellikle dünyayı etkisi altına alan pandemi dolayısıyla doğal ürünlerin insan hayatı için ne kadar önemli olduğu bilim adamları tarafından çok net ifade edilmektedir. Bu açıdan bakılacak olursa Dünya Gıda Gününün ne kadar yerinde ve doğru olduğu bir kez daha ön plana çıkmıştır. Dinamik, sağlıklı ve güçlü bir bünye için yerli ürünlere daha fazla ilgi göstermemiz gerekmektedir. Sofralarımızda yaş ve kuru olarak sağlıklı, temiz ve organik ürünlerin mutlaka yer alması gerekmektedir. Her öğünde mutlaka doğal ürünler tüketmek bağışıklık sistemimizin daha da güçlenmesine sebep olacaktır. Sağlıklı gıda sağlıklı yaşamın anahtarıdır “ şeklinde konuştu.

F_19

"MARKA OLMA YOLUNDA İLERLİYORUZ"
İyi Tarım Uygulamalarını dikkat çekici projelerle desteklediklerini belirten Başkan Çınar, “ Yeşilyurt Belediyesi olarak ta kentimizin ve ilçemizin hem verimli topraklarını yerli ekonomiye katkı sunacak düzeye ulaştırmak hem de çiftçilerimizi yerli üretime daha fazla teşvik etmek adına öncelikle Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzü kurduk ardından seçim vaatlerimizden olan Yeşil Gıda Seracılık projemizi başlatarak domates, marul, salatalık, çilek, patlıcan ve bakliyat üretimine hız verdik. Sera alanımızda hasadını yaptığımız doğal ürünlerden hazırladığımız kurutmalarımız ve salçalarımızı hem Yöresel Ürünler Pazarımız ve Yeşil Gıda Marketlerimizde satışını yaparken, ayrıca ilçemizin farklı bölgelerindeki sosyal tesislerimizdeki menülerimizde değerlendiriyoruz. Bununla birlikte Cumhuriyet Örnekköy'de kurduğumuz Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda bakliyat üretimlerimizin ekimi, bakımı ve sulamasını Ziraat Mühendislerimizin gözetiminde başarıyla uygulamaktayız. İlçemizin farklı bölgelerinde tarım işiyle uğraşan çiftçilerimizin daha fazla üretim yapmaları adına onların yanında yer alıyoruz, fide veriyoruz, teknik ekipman desteği sağlıyoruz. Farklı illerden temin ettiğimiz ata tohumlarımızı temiz ve güzel alanlarda yetiştirip yeni sezon hazırlıklarımıza da ayrıca devam ediyoruz. Vatandaşlarımızın doğal ürünlere ulaşımını kolaylaştırdık. Tarım ve Orman Bakanlığımız tarafından başlatılıp ülke genelinde başarıyla devam eden İyi Tarım Uygulamalarını, Yeşil Gıda Seracılık, Yöresel Ürünler Pazarı ve Tarımsal Üretim ve AR-GE Sahamızda ki çalışmalarımız başta olmak üzere çiftçilere ücretsiz dağıttığımız 100 bin adet fidelerimizle destekliyoruz. Yeşilyurt'umuz inşallah bu ve benzeri diğer projelerimizle en yakın zamanda tarım belediyeciliğinde ismini duyuracak ve marka olacaktır. Her şey daha sağlıklı ve güzel bir gelecek için” diye konuştu.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

DİĞER HABERLER

Bir mahalle karantinaya alındı
Sağlık

Bir mahalle karantinaya alındı

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

Malatya’da 17 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 17 kişi vefat etti

Müsabakalar tamamlandı!
Spor

Müsabakalar tamamlandı!

Kadının imdadına hava ambulansı yetişti!
Gündem

Kadının imdadına hava ambulansı yetişti!

Malatya'da muhtarlar günü
Gündem

Malatya'da muhtarlar günü

Görme engelli kadın ölü bulundu!
Asayiş

Görme engelli kadın ölü bulundu!

Güder: “Hizmet bizim için her şeyden önce gelir”
Gündem

Güder: “Hizmet bizim için her şeyden önce gelir”

KRİZ ÜRETİM MERKEZİ GİBİ...
Özel Haber

KRİZ ÜRETİM MERKEZİ GİBİ...

Çınar: “Tarihi yapıtlarımızı geleceğe taşıyoruz”
Kültür - Sanat

Çınar: “Tarihi yapıtlarımızı geleceğe taşıyoruz”

Darbe, Afrika basınına yansıdı!
Gündem

Darbe, Afrika basınına yansıdı!

Tescilli Hekimhan cevizi ile hedef 9 milyon TL
Ekonomi

Tescilli Hekimhan cevizi ile hedef 9 milyon TL

19 Ekim altın fiyatları
Gündem

19 Ekim altın fiyatları

Günün Ayet ve Hadisi
Gündem

Günün Ayet ve Hadisi

2 torbacı gözaltında!
Asayiş

2 torbacı gözaltında!

Demiryolunda bomba paniği!
Asayiş

Demiryolunda bomba paniği!

Avcı, feci şekilde can verdi!
Asayiş

Avcı, feci şekilde can verdi!

Kiğılı: Devlet sektörümüzü ayağa kaldırdı!
Gündem

Kiğılı: Devlet sektörümüzü ayağa kaldırdı!

Günün Özeti
Gündem

Günün Özeti

3 oyuncu sakatlandı
Spor

3 oyuncu sakatlandı

Malatya’da 19 kişi vefat etti
Vefat

Malatya’da 19 kişi vefat etti

Gürkan, “Asfaltsız yerleşim yeri kalmayacak”
Gündem

Gürkan, “Asfaltsız yerleşim yeri kalmayacak”

Malatya'nın yeni meydanı!
Gündem

Malatya'nın yeni meydanı!

Güder “Biz bu yola halkımıza hizmet aşkıyla çıktık”
Gündem

Güder “Biz bu yola halkımıza hizmet aşkıyla çıktık”