Malatya
03 Şubat, 2023, Cuma
 • DOLAR
  18.82
 • EURO
  20.54
 • ALTIN
  1158.3
 • BIST
  4840.01
 • BTC
  23439.987$

Son Dakika Haberleri

 • Malatya Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Medikal Onkoloji Uzmanı Dr. Emre Çakır,” Erken tanı hayat kurtarıyor. Çünkü tümör metastaz yaptıktan sonra artık yapılacak bir şey var; ancak ilk evredeki gibi hastayı hastalıktan tamamen kurtarabileceğiz diyemiyoruz“ dedi.

  Çakır: Erken tanı hayat kurtarıyor!
 • Türkiye Şehit Yakınları ve Gaziler Dayanışma Vakfı, şehit yakınları ve gazilerin hesaplarına Şubat 2023’de toplam 12 milyon 324 bin TL yatırdı.

  Şehit yakınları ve gazilere ödemeleri yapıldı
 • Malatya merkez ve ilçelerde kapanan yolları açma çalışmalarına devam eden Malatya Büyükşehir Belediyesi il genelinde meteorolojik verileri de dikkate alarak çalışmalarını sürdürüyor.

  Malatya’da kar mesaisine devam
 • Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, SMA tarama programı kapsamında 760 bin 789 bebekle 601 bin 507 erişkinde tarama yaptıklarını kaydederek, "SMA tespit edilen bebeklerin uygun olanları için erken dönemde tedavi şansı elde ettik. SMA'ya karşı yeni bir dönemdeyiz." dedi.

  Bakan Koca: SMA’ya karşı yeni dönemdeyiz
 • Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Malatya'da hava, parçalı bulutlu, -1°C olacak.

  Malatya'da hava durumu
 • Usta Gazeteci Murat Çetin'in kaleminden...

  Bediüzzaman: “Ben mehdi değilim!..”
 • Kansere dikkat çekmek amacıyla her yıl 4 Şubat Dünya Kanser Günü faaliyetleri düzenleniyor. Kanser türlerinin genetik altyapısını inceleyen nanoteknoloji yardımıyla kişiselleştirilmiş tedavi stratejileri geliştirme çalışmaları yürüten İstinye Üniversitesi (İSÜ) Biyomedikal Mühendisliği Dr. Öğr. Üyesi Polen Koçak, kanser tedavilerinde gelinen son noktayı değerlendirdi.

  Erkeklerde akciğer, kadınlarda meme kanseri ilk sırada
 • İki haftalık sömestr tatilinin bitmesine birkaç gün kala uzmanlar, bazı çocuklarda ortaya çıkabilecek okul reddine ilişkin uyarılarda bulunuyor. Uzman Klinik Psikolog Eda Ergür, okula gitmek istememe ya da okula gitmemek için karşı koyma davranışı olarak ortaya çıkan okul reddinde altta yatan nedenlerin belirlenmesinin önemine işaret ediyor. Ergür’e göre, okul ya da sınıf değişikliği, arkadaşlar ile yaşanan bir sorun ya da öğretmenin yaklaşımı gibi okulda yaşanan durumların yanı sıra aile içindeki tutumlar ve sorunlar da okul reddine yol açabilir.

  Çocuk okula gitmeyi neden reddeder?
 • TÜİK, Ocak ayı enflasyon rakamlarını açıkladı. Tüketici fiyatlarına göre enflasyon Ocak ayında TÜİK'e göre yıllık yüzde 57,68 olurken, ENAG ise enflasyonu yüzde 121,62 olarak duyurdu.

  Yılın ilk enflasyon rakamı açıklandı
 • Malatya’da etkili olan kar yağışı sonrası kent beyaza bürünürken, kayısı bahçeleri de beyaz gelinliğini giydi, ortaya kartpostallık görüntüler çıktı.

  Kar, Malatya'ya çok yakıştı!
 • Jandarmanın yaptığı bir denetimde 35 kaçak göçmen yakalanmış, bunları taşıyan araçtaki 2 kişi de gözaltına alınmıştı. Söz konusu iki kişinin AK Parti ilçe başkanıyla yakın akrabalıkları ve büyükşehir belediyesi çalışanı olmaları, siyasi parti temsilcilerinin tepkilerini beraberinde getirdi.  

  Siyasilerden zehir zemberek açıklamalar!
 • Geçtiğimiz günlerde vefat eden hayırsever işadamı Mustafa Fuat Kaplan ile vefatından kısa bir süre önce röportaj gerçekleştirmiştim. Röportajın yayına hazırlığı sırasında aldığım vefat haberi, tüm Malatyalılar gibi beni de derinden sarstı. Merhum Mustafa Fuat Kaplan ile yaptığım son röportaj, çok güzel mesajlar içeriyordu. Özellikle bir yeri var ki; Okul Öncesi Eğitim Merkezi fikrinin temelinin atıldığı ziyaretimizden bahsediyor kıymetli büyüğüm. O sözlere bakarken, tarif edemeyeceğim karmaşık duygular kaplıyor içimi. Röportajda önemli ve güzel mesajlar bulunuyor. Bu sözleri, okuyucularımızla buluşturmaktan dolayı gururluyum. Bu vesileyle, bir kez daha Mustafa Fuat Kaplan ağabeyime, rahmet, kıymetli ailesine sabır, memleketimize de başsağlığı diliyorum.(MURAT ÇETİN) 

  Memleketime güzel bir eser bıraktığımı düşünüyorum!
 • Bu senenin bahar aylarında hizmete girmesi planlanan İnönü Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nin yeni binası, 21 bin metrekare kapalı alana sahip olacak. Hastane, eğitim ve sağlık hizmetinin bir arada yürütüldüğü merkez halini alacak. Diş Hekimliği Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Neslihan Akdemir Şimşek, Malatya Time’a özel açıklamalarda bulundu.

  Diş hastanesi, açılış için gün sayıyor!..
 • Uzun bir süredir Türkiye gündeminde olan ve bugün meclis komisyonunda görüşülmesi başlanan EYT düzenlemesinin 7 Şubat Salı günü TBMM'nin Genel Kurulu'nun günüminde alınacağı duyuruldu.

  EYT’nin genel kurulda görüşüleceği tarih belli oldu
 • Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Malatya’yı etkisi altına alan kar yağışının toplumun günlük yaşantılarına yönelik olumsuz etkilerini en aza indirmek ve yollarda trafik akışının sağlanabilmesi için yürütülen çalışmaları yerinde inceldi. Çınar, 444 8 910 No'lu Çağrı merkezini ziyaret ederek gelen taleplere cevap verdi. Başkan Çınar; yeter ki kar yağsın, biz temizleriz, dedi.

  Çınar: “Yeter ki bereket yağsın biz temizleriz”
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yılda evsiz vatandaşları soğukta yalnız bırakmayarak şefkat elini uzattı.

  Malatya’dan evsizlere Büyükşehir şefkati
 • Malatya merkezli 4 ilde bir organize suç örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 7 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

  'Zorla senet imzalatma ve yağma' yapan suç örgütüne darbe!
 • Malatya merkezde ve yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışından dolayı 530 mahallenin yolu ulaşıma kapandı.

  530 kırsal mahallenin yolu kardan kapandı
 • Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara Bilim Üniversitesinin düzenlendiği "5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı" açılış törenine katıldı. Oktay: "Başta KOBİ’ler olmak üzere imalat sanayi işletmelerinin verimlilik artışlarına önemli katkılar sunan Model Fabrikaları 2023 yılı sonuna kadar Kocaeli, Denizli, Eskişehir, Samsun, Trabzon ve Malatya illerinde de kuracağız." dedi.

  Oktay: 2023 yılı sonuna kadar kuracağız!