dore okulları
Malatya
03 Ekim, 2023, Salı
 • DOLAR
  27.44
 • EURO
  28.92
 • ALTIN
  1610.2
 • BIST
  8486.96
 • BTC
  27485.616$

Son Dakika Haberleri

 • Malatya'da, 6 Şubat depremleri sonrasında oluşturdukları konteynerlerde satış yapan iki esnafın işyerinde hırsızlık olayı yaşandı. Kameralara anbean yansıyan görüntülerde hırsızın rahatlığı ise pes dedirtti.Olay, kent merkezinde Kasap Pazarı olarak bilinen bölgede meydana geldi.

  Depremzede esnafa hırsızlık şoku: Hırsızın rahatlığı pes dedirtti
 • Malatya'da 2 kişi hayatını kaybetti.

  2 Ekim 2023 Malatya'da vefat edenler
 • Deprem bölgesi ve imalat sanayisinin yeniden toparlanması için kritik öneme sahip olan “Üretim Sektörü Deprem Etki ve Sürdürülebilirlik Analizi” projesi, depremin yaşandığı Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya, Adıyaman ve Hatay’da yapıldı. TOBB Başkanı Hisarcıklıoğlu: "Malatya’da çalışan sayısı 95 binden 71 bine gerilemiştir. Yani her eskiden çalışan her 4 kişiden biri artık çalışmamaktadır" dedi.

  Deprem Bölgesi Malatya’da çalışan sayısı 95 binden 71 bine geriledi
 • Malatya’da bir camide müezzinlik yapan Erkan Akan, boş zamanlarında spor yaparak gençlere örnek oluyor. Battalgazi ilçesi Fırat Mahallesi’nde bulunan Erdoğan Camisi'nde müezzinlik görevini yapan Erkan Akan boş zamanlarında spor yaparak gençlere örnek oluyor.

  Müezzin Erkan Akan boş zamanlarında spor yaparak gençlere örnek oluyor
 • İş yerinin alışveriş Avansas, Türkiye’nin en çok tükettiği atıştırmalık ürünlerini araştırdı. Ülkemizde en çok tüketilen atıştırmalık bisküvi olurken, yaz aylarının vazgeçilmez atıştırmalığı kuruyemiş listede ikinci sırayı aldı.

  Türkiye’nin En Sevdiği Atıştırmalık: Bisküvi
 • İyot, tiroid bezinin büyüme, beyin gelişimi ve enerji metabolizmasının hızından sorumlu tiroid hormonlarını üretebilmesi için gerekli bir mineraldir.

  İyot eksikliği yaşayanlar brokoli ve ıspanak tüketmemeli
 • Malatya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanı Mustafa Katipoğlu, 6 Şubat’ta yaşanan depremlerden sonra Malatya’daki hafif hasarlı binaların çatıları ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu.  Kahramanmaraş merkezli depremlerden yoğun bir şekilde etkilenen Malatya’daki hafif hasarlı binalarında bazı sorunlar teşkil ettiğine dikkat çeken Katipoğlu, hafif hasarlı binalarda meydana gelen çatı çökmesi, kırılması ve kayması ile yağmur oluklarındaki kırılmaların yağışlar başlamadan tamir edilmesi gerektiğini ifade etti.

  Malatya’dan hasarlı çatı uyarısı: Maddi zararlara sebebiyet verebilir
 • Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından kentte artçı depremler de devam ediyor. Malatya'da, öğleden sonra hissedilen deprem için AFAD ve Kandilli Rasathanesi tabir yerindeyse ayrı telden çaldı. Biri Yeşilyurt'u diğeri ise Adıyaman'ı işaret etti.

  Deprem oldu, ama karar veremediler! AFAD ve Kandilli farklı telden çaldı!
 •  Geçici konteyner iş yerlerinde faaliyet yürüten firmaları ziyaret eden Malatya Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) Yönetim Kurulu Başkanı Oğuzhan Ata Sadıkoğlu, hala çözüme kavuşturulamayan tuvalet, su, elektrik ve internet konusuna tepki gösterdi.

  Malatya'da, geçici konteynerde tuvalet, su, elektrik ve internet sorunu çözüme kavuşmadı!
 • Sonbaharın gelmesiyle birlikte grip aşısı olma zamanı da geldi. Her yıl dünyada yaklaşık 500 milyon kişinin gribe yakalandığını belirten uzmanlar, 300 bine yakın kişinin gribe bağlı komplikasyonlar nedeniyle hayatını kaybettiğine dikkati çekti.  Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Dilek Leyla Mamçu, grip aşı hakkında tüm bilinmeyenleri anlattı.

  Grip mevsimi başladı, aşı zamanı geldi! Aşı olmak neden önemli?
 • FEDAŞ tarafından Malatya’da bazı mahallelerde elektrik kesintisi uygulanacak. Kesinti yapılacak günler ve mahalleler haberinde detaylarında...

  Malatya'da 25 mahallede elektrik kesintisi uygulanacak! (3 Ekim 2023)
 • Yeşilyurt Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü ile Genç Memur-Sen İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen ve Siyer Vakfı Kurucu Genel Başkanı Muhammed Emin Yıldırım’ın konuşmacı olarak katıldığı ‘Kardeşlik İlaçtır’ konulu konferansa Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi.

  Kardeşlik İlaçtır konulu konferansa Malatyalılar yoğun ilgi gösterdi!
 • Malatya’nın yöresel lezzetlerinden ” Arapgir Pestil Kavurması “coğrafi işaret belgesiyle tescillendi. Arapgir’in Mor Reyhanı, Köhnü Üzümü, Tandır Kebabı, Arapgir Dolaması, Arapgir Akıtma Bıciği, Arapgir Pohmutu, Arapgir Kakuk’u, Arapgir Deli Kız Baklavası’nın ardından “ Arapgir Pestil Kavurması da Türk Patent ve Marka Kurumu’nun onayıyla tescillendi. Öte yandan Arapgir mutfağı bütün yönleriyle merak ediliyor. Haberimizin detaylarında Arapgir mutfağı ile ilgili geniş bilgilere ulaşabilirsiniz. Arapgir'in en çok tercih edilen yemeklerini, tatlılarını sizler için derledik.

  Arapgir'in meşhur lezzeti tescillendi! Tam bir enerji deposu...
 • BİM Marketlerde salı ve cuma günlerinde alışveriş tutkunlarıyla buluşan indirimli ürünler mağazalarda yerini alıyor. Erkenden giden uygun fiyatlı ürünleri indirimden yakalayabilecek. BİM marketleri yüzlerce üründe yaptığı indirimle dikkat çekti. Bu hafta BİM'de neler var diye soranlara yanıt geldi. Şık sunumlar için kaseler, şekerlikler, peçetelikler, sürahi setleri indirime girdi.İşte BİM kataloğu...

  Bu Salı BİM'de neler var? BİM aktüel kataloğu 3 Ekim 2023 Salı…
 • TBB 2023 Ağustos dönemi İbrazında Ödenen Çeklerin İllere ve Bölgelere Göre Dağılımı sonuçlarını paylaştı. Malatya, zamanında ödenen çek sayısı bakımından bölge illeri içinde Erzurum'un ardından 3'üncü sırayı aldı. Malatya’da 51 bin 605 çek ibrazında ödendi.

  2023 Ağustos Ayı Bölgesel Çek Tutarı Dağılımı: Malatya 3. sırada
 • Cumhurbaşkanı Erdoğan TBMM'nin 28. Dönem 2. Yasama Yılı açılışı dolayısıyla yaptığı konuşmada: "Yakında inşası tamamlanan deprem konutlarının hak sahiplerine teslimine başlıyoruz. Bu yılki ek bütçeyle bölgeye 762 milyar lira tahsis etmiştik, 2024'te bu rakam 1 trilyon lirayı geçecek" dedi.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı: Malatya ve bölgeye 1 trilyon lirayı geçecek ek bütçe...
 • 2 Ekim Pazartesi'yi 3 Ekim Salı'ya bağlayan gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere oto gaz grubuna 69 kuruş zam gelmesi bekleniyor..

  Oto gaza zam geliyor! Gece yarısından itibaren geçerli
 • Malatya’nın Arapgir ilçesinde çiftçiler kurdukları düzenekle yakıt ve elektrik kullanmadan tarımsal üretim yapıyor. Tarım ve Orman Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü tarafından desteklenen sistemle üretimin arttırılması hedefleniyor.

  Arapgir'de yakıt ve elektrik kullanmadan tarımsal üretim yapılıyor!
 • Malatya'nın Darende ilçesinde akılalmaz bir olayın yaşandığı iddia edildi. Belediye Başkanı İsa Özkan'ın bir muhtara hakaret etmesiyle tüm köylü soluğu belediyede aldı. Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, yapılan girişimin art niyetli bir takım gruplar olduğunu, kendisinin iddia edildiği gibi bir muhtara hakaret yada küfür etmediğini, bu anlamda  iddiaların asılsız olduğunu belirtti. 

  Darende'de 200 kişi belediyeyi bastı! Darende Belediye Başkanı İsa Özkan ne dedi?
 • Japon deprem uzmanı, yüksek mimar ve yüksek inşaat mühendisi Yoshinori Moriwaki’nin düzenlediği deprem eğitim seminerleri başladı.  28 Eylül - 29 Kasım 2023 tarihleri arasında Hatay, İskenderun, Adana, Osmaniye, Kahramanmaraş, Elbistan, Gaziantep, Adıyaman, Diyarbakır, Malatya, Elazığ ve Erzincan il ve ilçelerini kapsayan deprem bilinçlendirme çalışmalarının ilki 6 Şubat depreminde çok sayıda insanın yaşamını yitirdiği Hatay’ın merkezindeki bir otelde yapıldı.

  Malatya'yı da kapsıyor! Japon deprem uzmanı Moriwaki’den ’Kaşif’li seminer