Malatya
24 Mart, 2023, Cuma
 • DOLAR
  19.08
 • EURO
  20.66
 • ALTIN
  1221.0
 • BIST
  5061.99
 • BTC
  28335.172$

AK Parti’deki “temizliğin” akabinde, “elenecek” aday adayları!…

18 Mart 2023, Cumartesi 12:25

Ülkemizin, hatta çevremizdeki ülkelerin geleceğinin şekilleneceği bir “seçim” önümüzde duruyor.

Allah nasip ederse yaklaşık 50 gün sonra bir “seçime” gideceğiz.

Ülkemizi ve ilimizi yönetecek insanlara “oy” vereceğiz.

Partilerin, aday adaylarını “eleyeceği” gün de bir hayli yaklaştı.

Aday adayları içinden seçtiklerini “vitrine” koyup, vatandaştan oy isteyecekler. 
Son bir kaç gündür, aday adaylarıyla ilgili “yazılar” kaleme alıyorum.

Aday adaylarının kimler olduğuyla ilgili, “görüşlerimi” aktardım.

Şimdi de özellikle Cumhur İttifakının, kimleri aday “göstermesi gerektiğiyle” ilgili görüşlerimi “belirtmek” isterim.

Malatya’daki seçimin “favorisi” olan Ak Parti ve Cumhur İttifakı’nın vitrinini oluştururken, nelere “dikkat edeceğiyle ilgili bir hayli “soru” alıyorum.

O sorulara, “Vatandaş ne istiyor?” sorusuyla karşılık veriyor ve ekliyorum. 
Vatandaşın “neyi istediği veya neyi istemediği”ne bakmak gerekiyor.

Vatandaşın istediğini bugüne kadar Ak Parti verdi. 

Eksikleriyle veya “fazlalarıyla” istenileni verdiğini gördük.

Son zamanlara ise “Yetmez ama evet” tarzında bir yaklaşım vardı Ak Parti’ye karşı.

Bunu son seçimde “bariz” bir şekilde gördük.

Şimdi önümüzde bir “seçim” daha var. İşte bu seçimde “Yetmez ama evet” diyecekler bir hayli “azalmış” gibi geliyor bana.

Artık bir şeylere, bir yerelere “neşter” vurulması gerektiği kanaatindeyim.

Vatandaşın bunu görmek istediğini “seziyor” ve Ak Parti yöneticilerini “uyarmak” istiyorum.

İnsan yeni bir ev aldığında, önce o evi güzel bir şekilde “boya badana” eder. Ardından “temizler” ve eşyalarını “yerleştirerek” oturmaya başlar.

Ak Parti’nin de bir ev misali, iyi bir boya badananın ardından, güzel “temizliğe” ihtiyacı var.

İşte o temizlik yapılmadan, vatandaşın oyu Ak Parti’ye gelmez.
Ak Parti’nin ve Cumhur İttifakı’nın bu seçimde “galip” gelmesi için, iki şeyi yapması gerekiyor.

Vatandaş ne istiyor? Ne istemiyor?” sorularının “analizinin” iyi yapılması gerekiyor.

Onun için bahusus AK Parti seçmeninin “gayzının”, “öfkesinin” alınması ve “gardının” düşürülmesi lazımdır…

İnsanlar Recep Tayyip Erdoğan’ın çalışmasını, asla ve asla eleştirmiyor.

Biliyorlar ki; Cumhurbaşkanı “takatinin” de “fevkinde” çalışıyor.

Herkes görüyor ve biliyor.

Lakin vatandaşın, Cumhurbaşkanının “kurmaylarından” ve Ak Parti’den “şikayetleri” var...

Evvela vatandaşın “istemediği” insanlar, Ak Parti’den ve Cumhurbaşkanının etrafında “uzaklaştırılmalı”. “Büyük hayırlar için, küçük şerler kabul edilebilir.” Görüşüyle hareket edilmeli. 
Suret bozulmasın” diye, “kangren” olmuş elden; feragat edilmezse, kol hatta hayat dahi kaybedilir.

Partide de “kangren” olmuş bazı “uzuvlardan” vazgeçilmezse, seçim “hezimeti” kaçınılmaz olacaktır.

Ak Parti yönetimi, vatanını ve miletin menfaatini düşünmek adına, “kangren” olmuş “uzuvlarından” kurtulmak zorundadır.

Vatandaşın ve vatanın hak ve hukukunu, her şeyin “üstünde” tutmalı.

Vazifesini yerine getirmeyen ne kadar insan varsa, bunların temizlenmesi şart.

Milletin “emanetinin” verildiği kişiler içinde, o emanete “sahip çıkamayan”, “muhafaza edemeyen”ler var maalesef.

Yolunda yürüdükleri “davayı”, “delik-deşik” edenler var.

Bunların bir an önce “kesilip”, “atılması” gerekiyor.

VİTRİNE KONULACAKLARDA “OLMASI” GEREKEN ÖZELLİKLER!..
“Cevizi iki görmeden, taş atma” diye bir sözümüz vardır.

Aday seçimi yapmaya başlayacak Ak Parti’nin, “Cevizi iki değil 5 görmeden taş atmaması” gerekiyor.

Aday tercihinde, “akademik”” seviyesine, “nüfuzuna”, vatandaşla olan “diyaloğuna”, “tecrübesine”, “devlet adamlığı” bilgisine ve “siciline” bakmak gerekiyor…

Öyle bir kişi seçilmeli ki; “Kişiliğiyle” insanlara “dokunmuş” olsun. “Meşrebiyle”, inanca “saygılı” olsun. “Mesleğiyle” Vatana “katkısı” olsun. “Bilimiyle” yeni yeni “keşifler” de bulunsun. “İlmiyle” hepimize “yol” göstersin.

Eğer bu şekildeki insanlar tercih edilirse, Ak Parti’nin önümüzdeki seçim sınavından başarıyla çıkması “işten” bile değildir.

Yalnız bu arada önemli bir hususun da, “gözden” kaçmaması gerekiyor.

Etnik milliyetçilik” hususunda “uyanık” olunması gerekiyor. Aday belirlenirken, etnik milliyetçilik yapana değil de, “meşrebine” ve “bakış açısı”na dikkat edilmeli. O muvacehede bir bakış açısı geliştirilirse, bir taşla iki kuş vurulmuş olur.

VİTRİNE KONULACAKLARDA “OLMAMASI” GEREKEN ÖZELLİKLER!..
Partinin vitrini önüne konulmaması gerekenleri de şöyle sıralayalım: “İsim yapmak” adına, “siyasi figür” olmak adına, “ihale almak” adına, “kamuoyunda kendini göstermek” adına, “Ben Cumhur ittifakının aday adayıydım” demiş olmak adına ve “şahsi menfaati” adına, aday adayı olanların “elenmesi” gerekiyor.

KİMLERİN TEMİZLENMESİ GEREKİYOR?
Temizlik konusunda, kimlerin olması gerekiyor?” diye soracak olursanız;

Evvela kim “servetine servet” kattıysa, gönderilmeli.

Vatandaşın “telefonlarına” dahi çıkmaktan “imtina” edenler var mesela.

Genel Merkeze, “yanlış bilgi”ler veren “isimleri” de unutmayalım.

Kendi “menfaati” için, belediyeyi “babasının çiftliği” gibi kullananlar var mesela…

Vatandaşa hizmet götürme konusunda “beceriksizlik” sergileyenleri de, milletvekili olup da “çantacılık” yapanları da “kesip atmak” gerekiyor Ak Parti’nin gövdesinden.

Halkına “bigane”, halkın ihtiyaçlarına “kör-sağır” olanları da “hatırlatmak” gerek…

Selam ve dua ile…

Fiemanillah

 

Yorumlar

 • yorum avatar
  Zülüm gören Ali
  19-03-2023 14:32

  Aynı konu ile ilgili başka bir yorum gönderdim ama yayınlamadınız. Bir AK partili olarak AK Parti'nin hatalarını ara sıra dile getireceğim. Yalnız yalnız benim başımdan geçen olayları dile getireceğim Benim oğlum kamu yönetimi mezun olup fakülteyi 4-0 tam puanla 1 olarak bitirdi. İleri derecede de �ngilizce bilmektedir girdiği YDS sınavında 91 puan aldı. Bu kadar emek verdim Türkiye'nin herhangi bir üniversitesinde araştırma görevlisi olacağım diye Şırnak üniversitesi'nin açtığı araştırma görevliliği için müracaatta bulundu. 18 puan farkla 1 sıradaydı. Her üniversitenin yaptığı gibi, bu üniversitede bilim sınavı adı altında 5 soruluk bir sınav yaptı. Bu sınav benim sınavından ziyade bir torpil sınavıdır. Sınav sonucu benim oğlum 55 aldı. 9 sıradaki kişi ise 90 puan aldı ve 0 66 puanla asil olarak o alındı. Zavallı oğlum bu arada �nönü üniversitesi'nde 1 sırada girdiği yüksek lisansını yarıda bırakmak mecburiyetinde kaldı. De Ankara'da KPSS sınavına hazırlandı ve sınav sonucu Türkiye 6.cisi oldu. Canım Saygın bir kurumunda işe girdi. Ancak bu işe de girene kadar ki durumu burada dile getirmek istemiyorum öyle tahmin ediyorum ki Sayın Cumhurbaşkanımızın bu tür haksızlıklardan haber yoktur. Öyle bir kişinin peşinden üniversitelerin koşması gerekirken maalesef çocuğumu her şeyden soğuttular. Benim çocuğum da sonucu bağımsız yargıya götürdü. Bağımsız yargı sınav sonuçlarını Muğla üniversitesi'ndeki 3 tane bilirkişi olan profesöre gönderdi. Bu bilir kişi heyeti oğluma l55 takdir etti. 90 puan alanı da 50'ye indirdiler. Sayın üniversite yetkilileri apar topar sınavı iptal ettiler. Sınav yenilendi tekrar aynı adamı araştırma görevlisi olarak işe aldılar işte üniversitelerimizin gençlerimize nasıl zulmettikleri ortadadır. Ancak zarar gören Ehil olan gençlik ve maalesef AK Parti'nin ta kendisidir. Benim oğlum hakikaten dava adamı olduğu için bu durumdan çok etkilenmedi ancak hayal ettiği araştırmacılık görevini de elimden aldılar. Sayın Cumhurbaşkanımızın bu olumsuzluklara bir an önce bizzat kendisi el koyması gerekiyor. Bunu üniversite ve milletvekillerine bırakırsa �şte sonuç meydandadır

 • yorum avatar
  Yasin
  18-03-2023 21:23

  Belediyeleri babalarının çiftliği gibi yonetenler gibi, Ağzından din, iman düşmeyen fakat Belediyelerden aldıkları matbaa vb işleri karşılığında yazılar yazan namussuz şerefsiz, haysiyetsiz piçler de aday adaylık başvurusunda bulunurlarsa kabul edilmemeli.

 • yorum avatar
  Zülüm gören Ali
  18-03-2023 15:51

  Zulüm gören Ali olarak yorulma devam ediyorum.Kayseri'nin Yahyalı ilçesinde ilçe Milli Eğitim müdürü olarak görev yapıyordum. Şu anda Yozgat valisi olan Sayın Ziya Polat'ın makamı da otururken bana hitaben; müdür bey 2 senedir seninle çalışıyoruz bir şeyi çok merak ediyorum görev yaptığın ilçelerde en büyük problemlerden bir tanesi bu idi sen her sene yüzün üzerinde ücretli öğretmen görevlendiriyorsun bu konu ile ilgili bana hiçbir şikayet gelmedi bu millet senden korkuyor mu yoksa başka bir mesele mi var dedi ben de Sayın Kaymakamın ne bu millet benden korkuyor ne de başka bir mesele var peki bunun sırrı nedir dedi ben de ben kurumunda adaleti uyguluyorum nasıl oluyor dedi dedim ki Sayın Kaymakamım bakanlığımızın belirlediği kriterler var ben o kriterlere göre görevlendirme yapıyorum ama KPSS puan üstlüğünü baz alıyorum peki dedi bu kriterler bitti hala Alman gerekiyorsa ne yapıyorsun dedim ki diğer fakülte mezunlarından alım yapıyorum. Ama gene KPSS sınavı puan üstünlüğünü baz alıyorum peki dedi buna rağmen ihtiyacın varsa ne yapıyorsun dedim ki KPSS sınavı puanı yok ise, mezuniyet durumuna bakıyorum ona göre alım yapıyorum Sonuç web sayfamda da yayınlıyorum dedi ki; müdür bey hala adil idarecilerimiz varmış �şte AK parti bunu beceremedi eğer AK parti bunu becerebilseydi var ya bugün biz bu sıkıntıları yaşamazdık altılı masa değil 16'lı masa da olsaydı AK Parti'nin lehine çok rahatlıkla sonuç alınırdı. Ne yazık ki şu anda umutsuzum Milletvekili aday adaylığına gelince AK Parti'nin yaptığı en büyük hatalardan bir iki tanesini sıralamak istiyorum Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesi'nde şeyh Ağa ve zengin kişilerin aday gösterilmesidir bunlar geldiklerinde ilk işleri dost akraba kayırmak ve ihaleler peşinde koşmaktır şu anda Batman'ın adayını %90 tahmin ediyorum Batman'ın en zengin iş adamlarından biri olur soy isminin baş harfi de N'dir . Zengin adamın işi gücü zenginliğine Zengin katmaktır halk aç gezmiş halk tok gezmiş onun hiç ömründe değildir. Onun birinci derd ihale kovalamaktır. Reisin burada yapacağı tek şey ; her ilde güvendiği 3 kişiyi bu konu ile ilgili görevlendirip Ama bu adamlar gerçekten dava adamı olacak adamlar arasından seçilmelidir. Bunlara aday belirleme görevi verilmelidir

 • yorum avatar
  Zülüm gören Ali
  18-03-2023 15:32

  Değerli kardeşim, Bir AK partili ve iyi bir dava adamı olarak ve bu davasından zerre kadar taviz vermeyen biri olarak başından geçen bir iki olaya değinmek istiyorum.. çocuğun kamu yönetimi mezunu olup okulu, 4 0 0 tam puanla fakülte birincisi olarak bitirdi. Aslında bu çocuk kendi alanında Türkiye birincisi idi. En büyük emeli herhangi bir üniversitede araştırma görevlisi olarak göreve başlamaktı. Pozisyonuna uygun olarak Şırnak üniversitesi bir alım ilanına çıktı. Bu çocuk 28 puan farkla 1 sırada idi. Ancak üniversite bilim sınavı adı altında 5 soruluk bir bilim sınavı yaptı. Benim zavallı çocuğa 55 takdir ettiler, ancak 9 sıradakine ise 90 puan takdir ettiler. 0 66 puanla 90 alanı asil benim çocuğu da yedek olarak kazandırdılar. Bu çocuk �nönü üniversitesi'nde yüksek lisans yapıyordu. Bu sonucu öğrenince, bana telefon etti, telefonda hüngür hüngür ağlıyordu nedenini sorduğumda; baba bu ne biçim iştir ben bu kadar emeği bu sonucu almak için mi verdim. Dedi ve yüksek lisansı da yarıda bırakarak Ankara'ya gitti. Ankara'da bir yıl boyunca KPSS sınavlarına çalıştı. Sınav sonucu Türkiye 6.'sı oldu. Türkiye'nin Saygın bir kurumunda işe girdi ama, o işe girişte de �nanın ki o kadar problemlerle karşılaştık ki tarifi mümkün değildir. Çocuğa sordum oğlum şu anda seçim olursa fikrin nedir? Ancak verdiği cevap hakikaten beni ağlattı. Dedi ki baba biz baş koyduğumuz yolu dava olarak biliyoruz ve inanıyorum ki reis bu yapılan zulümlerden habersizdir. Çocuk bu Şırnak üniversitesi meselesinin mahkemeye götürdü. Yüksek mahkeme Muğla üniversitesi'ndeki 3 tane profesöre gönderdi sonuç ne oldu biliyor musunuz? O 3 değerli bilir kişi benim çocuğuma gene 555 takdir ettiler. 90 alanı da 50'ye indirdiler. Tam 2 sene sonra sınav iptal edildi. Sayın üniversite yetkilileri sınavı yenilediler ve tekrar aynı adamı araştırma görevlisi olarak üniversiteye aldılar. İşte bu ve buna benzer yüz binlerce örnek AK Parti'nin döneminde benim gibi ve çocuğun gibi dava adamı olan insanlara yapılanlardır. Ama durmak yok yola ağa devam. Bunları peyderpey yazmaya devam edeceğim. Reisin bu haksızlık ve olumsuzluklara dur demesi gerekiyor

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.