Malatya
12 Haziran, 2024, Çarşamba
 • DOLAR
  32.29
 • EURO
  35.01
 • ALTIN
  2412.5
 • BIST
  10165.52
 • BTC
  69275.39$

Öznur Çalık Neden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Olmalı?

05 Haziran 2024, Çarşamba 10:40
Öznur Çalık Neden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Olmalı?

Sevgili dostlar,

Türkiye, önemli bir dönemeçten geçiyor. Toplumun ihtiyaçları ve beklentileri, siyasetin merkezinde yer almalı. Bu bağlamda, Malatya’nın değerli evladı Öznur Çalık’ın neden Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olması gerektiğine dair birkaç kelam etmek istiyorum.

Tecrübe ve Bilgi Birikimi

Öznur Çalık, siyasetin içinde pişmiş, çeşitli komisyonlarda görev almış, milletin derdini bilen bir isim. TBMM’deki çalışmalarında özellikle sosyal politikalar konusunda önemli adımlar atmış olması, onu bu bakanlık için biçilmiş kaftan yapıyor.

Malatya ve Bölge Temsilciliği

Malatya, medeniyetimizin kök saldığı yerlerden biri. Öznur Çalık, bu toprağın evladı olarak, bölgesinin dertlerine vakıf. Malatya’nın ve Doğu Anadolu’nun ihtiyaçlarını Ankara’ya taşıma kapasitesine sahip bir isim. Bölgesinin sesi olmak, onun için bir vazife.

Parti İçi Güç ve Destek

AK Parti içerisinde güçlü bir isim olan Çalık, parti tabanında geniş bir destek ağına sahip. Bu, ona siyasi arenada sağlam bir zemin hazırlıyor. Partideki tecrübesi ve ilişkileri, bakanlık görevini etkin bir şekilde yürütebilmesi için önemli bir avantaj.

Sosyal Politikalar Alanındaki Uzmanlık

Çalık’ın sosyal politikalara olan ilgisi ve bu alandaki çalışmaları, onun ne denli donanımlı olduğunu gösteriyor. Dezavantajlı gruplara yönelik projelerdeki etkin rolü, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı için ne kadar uygun bir aday olduğunu ortaya koyuyor.

Kadın Temsiliyeti ve Güçlendirme

Kadınların siyasetteki temsiliyeti, ülkemizin gelişimi için büyük önem taşıyor. Öznur Çalık’ın bakanlık görevine getirilmesi, kadınların güçlenmesi ve toplumsal hayatta daha fazla yer almaları açısından önemli bir adım olacaktır. Kadınlarımızın sesi, siyasette daha gür çıkmalı.

Sosyal Sorumluluk ve Hizmet Anlayışı

Öznur Çalık, sosyal sorumluluk projelerinde aktif rol almış, milletin derdiyle dertlenmiş bir isimdir. Bu tecrübe, bakanlık görevinde ona büyük bir avantaj sağlayacaktır. Toplumun her kesimine hitap eden, adil ve kapsayıcı projeler üretecektir.

Sevgili dostlar, Öznur Çalık’ın Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı olarak atanması, sadece Malatya için değil, tüm Türkiye için büyük bir kazanım olacaktır. Bu görevin, onun bilgi birikimi, tecrübesi ve bölgesine olan bağlılığı ile daha da anlam kazanacağına inanıyorum.

Selam ve dua ile.

Yorumlar

 • yorum avatar
  Kelebek
  05-06-2024 13:55

  Öznur hanım kesinlikle bakan olmalı. Zaten yıllarca AK parti Sosyal politikalar başkan yardımcılığı yaptı. Tecrübesi ve birikimi yeterli

 • yorum avatar
  Zülüm Gören Ali
  05-06-2024 13:24

  Admin kardeşim seni tebrik ediyorum. Eğer gerçekten Malatyalı Bakan istiyorsa, Rekabet Kurulu Başkanı Birol Küle Malatya"dır, Malatya'ya büyük katkısı olur. Türkiye'nin iş dünyasını çok iyi tanıyan biridir. Muğla valisi İdris Akbıyık çok değerli bir hemşerimizdir çok iyi Bakanlık yapacak kapasitede ve kalitededir. Bu iki değeri bürokrat malatya'yı çok kısa bir zamanda yüzlüğe çıkaracak yetenektedir. Malatya'lı olarak Bakan arıyorsanız bu iki hemşerinizin peşini bırakmayın. en azından helal ve haramı bilen hemşerilerimizdir. Bu da Malatya için çok önemlidir

 • yorum avatar
  Mehmet Dülek
  05-06-2024 12:45

  Tamer kardeş sen Malatya için ne yaptın da konuşuyorsun .Miad’ı ne kadar tanıyorsun, yaptklarından haberin varmı, Miadın bir sivil toplum kuruluşu olduğunu biliyormusun.

 • yorum avatar
  Zülüm Gôren Ali
  05-06-2024 11:18

  Malatya ve Malatya'nın bu bayan ve kardeşi Aysun karabulut'tan çektiği yetmez mi? Siz neyin peşindesiniz. Malatya ve malatyalı'ya yazık olmaz mı? Aklınızı başınıza alın oturun oturduğunuz yerde

 • yorum avatar
  Süleyman
  05-06-2024 11:10

  Çok yanlış olur. Hanfendiyi tanımadığınız belli.

 • yorum avatar
  Battal
  05-06-2024 11:08

  Öznur Hanım Malatya ya değer katmış olur,iyi olur...

 • yorum avatar
  Admin
  05-06-2024 11:06

  Olmaz ondan bakan olmaz eğosu yüksek kindar herşey benim dediğim gibi olacak diyen bir insan ellerin Memleketine ne yatırımlar gitti neler yaptılar Bu kardeşler neyaptı Siyasi kurnazlıkdan başka ne yaptılar yine söylüyorum olmazzzz 23 yıldır Aktif siyasetci ne yaptı kendilerince çok şey yapmışlardır ama Halk olarak çok birşey yapamadıklarını biliyoruz Bakan olursa egosunu Tatmin etmiş olur başka da birşey olmazzzzzz

 • yorum avatar
  Tamer
  05-06-2024 10:56

  Malatya iş dünyası şimdi harekete geçmeyecek ya ne zaman geçecek? Depremin vurduğu Malatya’yı başka nasıl türlü ayağa kaldıracağız ? Miad, Madef, mastöb ne karın ağrıları ise; körler sağırlar birbirini ağırlar misyonunun ötesine birseyler koyması lazım.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.