dore okulları
Malatya
20 Mayıs, 2024, Pazartesi
 • DOLAR
  32.20
 • EURO
  35.03
 • ALTIN
  2503.6
 • BIST
  10747.48
 • BTC
  66824.62$

Malatya’nın Toplu Taşıma Çilesi: Bir Vatandaş İsyanı Nasıl Yapılır?

30 Nisan 2024, Salı 09:42
Malatya’nın Toplu Taşıma Çilesi: Bir Vatandaş İsyanı Nasıl Yapılır?

Malatya’da toplu taşımanın içinde bulunduğu durum, komedi filmlerinden fırlamış gibi. Her gün işe gitmek bir macera filmi, her otobüs yolculuğu bir korku seansı!

Ah sevgili Malatyalılar, siz ne çektiniz bu toplu taşımadan! Sabahın köründe bir otobüse binmek için evden çıkıyorsunuz, ama işin garibi, evden çıktığınıza mı yanarsınız, bindiğiniz otobüse mi? Hele bir de şu otobüslerin arızalanma huyunu es geçemeyiz. Ne de olsa Malatya’nın toplu taşıma araçları, kendilerini birer “hizmet kahramanı” olarak görmeyi bırakmış, “arızalanma şampiyonu” olma yolunda emin adımlarla ilerliyorlar.

Klima mı? O da ne? Malatya otobüslerinde klima aramak, sahilde kum aramak gibi bir şey. Bulsanız ne olacak, bulmasanız ne? Ücretlere gelince… Ah, o ücretler! Malatya’da otobüse binmek, cebinizdeki para ile vedalaşmak gibi. Adeta bir servet avcısı bu otobüsler; girerken cebiniz dolu, inerken bomboş!

Şoförlerimiz ise ayrı bir hikaye. Her biri, sanki “Dünya’nın En Sinirli İnsanları” yarışmasına katılım için özel olarak seçilmiş gibi. Yüzlerinden tebessüm eksik olmaz, şayet tebessüm ederlerse! Vatandaş ise şikayet etmekte: “Bu kadar mı olur?” diye. Haklılar, tabii ki haklılar! Şikayetlerini kim dinlerse, artık ona selam olsun.

Ve tabii ki, Malatya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü… Onlar bu işin neresindeler acaba? Belki de yeni bir “Toplu Taşıma Haftası” düzenlemekle meşgullerdir. Kim bilir, belki de otobüslerin sık sık arızalanması, bir tür “müşteri memnuniyeti araştırması”dır? Ne de olsa, Malatyalılar olarak macerayı severiz, değil mi?

Sonuç olarak, Malatya’nın toplu taşıma sistemi, her gün yeni bir macera, yeni bir heyecan demek. Bu çileli yolculuklarda vatandaş olarak ne yapabiliriz? Belki de en iyisi, bu durumu mizaha vurup, gülmek. Çünkü gülmekten başka çaremiz yok gibi görünüyor. Ne de olsa, gülmezsek ağlarız, değil mi?

Sevgiyle Kalın. 

Yorumlar

 • yorum avatar
  Emine alan
  30-04-2024 21:34

  Adamların umrunda değildir otobüs arıza vermiş klima bozulmuş cebim nasıl dolar ona bakıyorlar

 • yorum avatar
  Emine alan
  30-04-2024 21:31

  Adamların umrunda degildir otobüs arıza yapmış klima çalışmıyor cebim nasıl dolar ona bakıyorlar diğer başkanları gördük inşallah bunların sonunda öyle olmaz şu bedava otobüs bedava meselesi ile karşılaşmayiz 5 yılın sonunda inşallah malatyaya sahip çıkarlar çünkü deprem zamanı sahipsizdi malatya ne bir belediye başkanı nede bir milletvekili gördük

 • yorum avatar
  Burcu
  30-04-2024 19:16

  Özellikle de okula giderken toplu taşıma araçlarını kullanan çocukların öğrencilerin gençlerin hali iler acısı.

 • yorum avatar
  Atilla
  30-04-2024 19:15

  BEN ŞAHSEN 4 DEFA MOTAŞ HATTINI ARAYIP ŞİKAYETTE BULUNDUM HİÇ BİR YETKİLİNİN UMRUNDA BİLE DEĞİL ,YÜZ BİN ŞİKAYETTE ALSALAR KİMSE İLGİLENMİYOR İLGİLENMEYECEKLER DE , ADAMLARIN GÜNDEMİ SEN , BEN VEYA MALATYALILAR DEĞİL TEK DERTLERİ VAR ODA CEPLERİNİ DOLDURMAK .

 • yorum avatar
  chp ye oy verirseniz böyle olur
  30-04-2024 10:03

  ekrem imamoğluna oy verirseniz bu tabloyla böyle hergün karşılaşırsınız.

Yorum Yazın

E-posta hesabınız sitede yayımlanmayacaktır. Gerekli alanlar ile işaretlenmişdir.