Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

İKİNCİ DARBE GELİYOR

FETÖ terör örgütünden yeni darbe geliyor. ABD genel kurmay Başkanı Dunford'un İncirliği ziyaret tarihi son derece manidardır.

İncirlik üssünde hızlı yeni kararlar alındı. Gerekli alt yapı derhal sağlandı, hazırlıklar yapıldı. Yeni ve farklı bir strateji uygulayacakları kesin. 15 Temmuz darbesiyle Türk halkından yedikleri şamarın acısını çıkarma peşine düşen FETÖ'cüler 14 Ağostusta yeni bir darbe ile sahneye çıkacaklarının işaretlerini veriyor. Örgütün elebaşları ve mensupları bir kurtuluş noktası olarak gördükleri bu tarihe çoktan odaklandı.

TSK içinde 15 Temmuz Darbe girişimiyle öncelikli alt yapısını kaybeden FETÖ terör örgütü uyuyan gizli hücrelerini harekete geçireceği tahmin ediliyor. Daha çok ekonomi tepkili, para kurları, borsa üzerinde yaratacağı manipülasyon hareketleri ile Türkiye ekonomisine darbe vurmayı hedeflediği düşünülmektedir. En kötü olasılık ise TSK içinde ayuka çıkmamış ikinci mensuplarını harekete geçireceği. Bu artık çok düşük bir ihtimal. Örgüt TSK ile yönetimi ele geçirme hamlesinde başarısızlığa uğradı. Ciddi imaj ve kayıplar yaşadı. Çünkü TSK içinde böyle ikinci bir kalkışmaya cesareti elde edemeyecek kadar kan kaybetti. Geriye kalıyor ekonomi hilesi. Merkez bankası ve hazine içine yerleştirdiği aktif militanları henüz deşifre olmuş değil. Başbakanlık şimdiye dek ekonomi üzerinden darbe geleceğini dillendirmedi nedense. Askeri kanadının çoğu çökertilen teröristbaşı Gülen "bekleyin" mesajları verirken, hala umutlu olduğunu, özellikle 14 Ağustos tarihini sürekli işaret göstermesi de ayrı bir soru işareti. Örgüt yandaşlarının atmış olduğu twetler nedense hep bu takvimi vurguluyor.

Daha önceki dönemlere gidersek 15 Temmuz darbesini dile getiren Zaman gazetesinin "bebek" temalı reklamı fevkalade bir darbenin geleceğini haber vermiş. Vermişte kimse anlayamamış ne yazık. Reklamın yayınlandığı gün ile darbe tarihi arasında tam 9 ay 10 gün zaman yer alıyor. Bir bebeğin ceninken anne karnından dünyaya geleceği gün arasında geçen süredir bu. Örgütün böylece aylar önce yoğun şekilde bu darbeye hazırlık yaptığını sonucunu rahatlıkla çıkartabiliriz. FETÖ terör örgütü mensupları, örgütün yayın organları vasıtasıyla sürekli 15 Temmuz tarihine dikkat çektikleri alenen ortadayken bu kez 14 Ağustos tarihi üzerinde durmaları yeni bir darbenin geleceğini ısrarla TÜRK HALKININ zekasıyla alay edercesine dile getirdiklerini görüyoruz.

Tüm bunlarla birlikte bir de şu "20 gün kuluçka" mesajını da atlamamak gerekiyor.

Ki bu mesajlar çok önemlidir.

Örgütün elebaşı Gülen CNN muhabirine vermiş olduğu son röportajda açık bir şekilde örgütün hareket halinde ki militanlarına "daha bu savaş bitmedi, plan olduğu gibi işliyor ve sabredin" talimatı verdi. Röportaj tarihi ile 14 Ağustos tarihi arasında 20 günlük bir zaman farkı var. Bir tavuğun kuluçkaya yatmış olduğu süre olan 20 günlük zamanı göz önüne aldığımız da Darbenin kozmik haritasına bizi götüren yapboz parçalarının kusursuz birleştiğini; Yine bu mesajda verilen tarih net olarak 14 Ağostus günü ile örtüştüğüne göre, devlet birimlerinin bu tarih üzerinde önlemler almasını muhakkak ciddiye almalıdır.

Bilindiği gibi başbakanlık uzmanı olarak görev yapan ve FETÖ örgütü adına provakasyon faliyeti yürüten Fuat Avni isimli tweter hesabına bilgi sızdırdığı gerekçesiyle; göz altına alınan, Akif Mustafa Koçyiğit adına açılan twetter hesabında paylaşılan son twette "14 Ağustos 2016'da tekrar görüşmek üzere. Hoşçakalın." Şeklinde ki mesajda dikkat çeken bu tarihe işaret gösterdi.

Her şey ortada, zaten adamlar saldırı halinde olduklarını saklamıyor. Sadece biz göremiyoruz.

Daha çok subliminal mesajlar üzerinden faliyet yürüten FETÖ terör örgütü yine "geliyoruz, düştük ama ölmedik" gibi darbe konseptli mesajları açıktan vererek Türkiye cumhuriyeti devleti ve Türk halkını açık bir dille tehdit ediyor.

Bilginize, Kamuoyuna duyurulur.

 

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- ADİL GEVREK'E LAF ÇAKAN ÇÖMEZLER
- Sorun sadece 'Pembe' trambüs mü?
- Yüksekte uçan Barzani, aşağı düşerse...
- MALATYA ŞİRe PAZARI KAPATILSIN
- Malatyalı FETÖ'cülerin kamuflajı yok ama...
- BÜYÜKADA AJANLARI SÜTTEN ÇIKMIŞ AK KAŞIKMIŞ
- REALİTE/DÜN BUGÜN YARIN
- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ