Timur İnce
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

MALATYA'DA ÜST DÜZEY FETÖ OPERASYONUNA HAZIR OLUN

Malatya Time yazarı Timur İnce yazdı: Malatya'da üst düzey FETÖ operasyonuna hazır olun!

Yaklaşık iki yıla yakın bir zamandır Malatya Time Gazetesi sütunlarında siz değerli hemşerilerimize elimizde ki doneler üzerinden bilgi-fikir ve analizlerimizi paylaşmaya çalışıyoruz. İnsanlarımızın menfaatine layık olacak doğrultuda gücümüz nispetinde kalemimizi kullanma gayretindeyiz. Bir lafım vardır ve hep derim. "Malatya halkı çok güzel bir ırktır..." diye.

Gerçek manada öyle güzel bir ırktır ki; doğrunun, haklının, mazlumun, ezilenin yanında durmuş, el atmış, vicdan ile merhamet kavramlarının ötesine geçmeyi asla düşünmemiştir. Haksızlığa asla pirim vermez, çalışır, hakkını korur, yanlışı tasvip etmediği gibi kötülüğü düşünmez, zalimin-zulmün karşısında yer almıştır daima. Devletinin hakkını korur, gözetir. Devlet nerdeyse ordadır. Devletin karşısında katti suretle cephe almaz.
15 temmuz darbesinde bunu bir daha dünyaya gösterdi ki böyledir.
E'ne demişler Malatya burası.
Şakası yok!
Gün gelir alır eline sopayı kovar iti yamağından, gün gelir baş tacı eder düşmüşü. Kar altında oynayan tavşanı da vurur, ayıyı da misafir eder baş köşede.

Şimdi diyeceksiniz ki neler oluyor yine? Bu uzun girizgahın altında yatan gerçek fikir nedir?

Malumunuz olduğu gibi FETÖ'cüler 15 temmuz günü tüm gücünü kullanarak ülkemize saldırdı. Mevcut iktidarı yıkıp yönetimi ele geçirmeyi planladılar. Çok şükür el ele verip atlattık o günleri. Lakin; FETÖ bu saldırıyı yaparken içerden destekçileri vardı. İş birlikçileri, lojistik güçleri, devlet içinde kadrolaşmış elemanları... Gücünü devlet içine sızmış bu kimselerden aldılar. Yetkililer zaman kaybetmeden tasfiyeler başlattı. Yaklaşık 6 aydan beri temizlik yapılıyor. Devletin en kılcal merkezlerine yerleşmiş bir çok militan bir bir söküldü yerlerinden fakat bitmek bilmiyor. Her tarafı doldurmuşlar. Bu süreçte bazıları da kaçıp farklı ülkelere sığınmayı seçtiler.
FETÖ elbette Malatya'mızda da çok etkiliydi. Güçlü bir kadro yapılanması ağı kurmuştu. Bir çoğu OHAL sürecinde temizlendi. Her ne kadar temizleniyorsa da bir türlü bitmiyor bu CIA artıkları. Polisimiz gece gündüz topladığı halde yine de kurumuyor kökleri. Özelikle karda yürüyüp iz bırakmayanlar vardı ya hani, şu Ankara'ya çağrılıp ayar çekilen üst düzey bir tabaka... Onlar hala koltuklarında oturmuş, emir talimat yağdırmaya devam ediyorlar. Zannediyorlar ki bitti her şey! Hayır bitmedi, tersine daha yeni başlıyor.
Bir yazım da bahsetmiştim. Bylock'u kullandığı ortaya çıkmasın diye ıphon 6 telefon alan yönetici kadrosunda ki tuzu kuru kimseler... Adamlar "artık bu saatten sonra bize bir şey olmaz" varsayımını benimsemiş belliki. Haklılarda, nasıl olsa sigortaları ödeniyor, çocukları özel kolejlerde okuyor, maaşları her ayın 15'nde tıkır tıkır hesaplarına yatırılıyor. Devlet baba bir de makam aracı çekmiş altlarına daha ne olsun!
Şimdi, işte bunların spatula ile kazınarak temizlenme vakti. Büyük bir operasyon kapıda.

Tam olarak şunu diyorum!

Masumlara, 15 temmuz darbesine direk yada dolaylı destek olmayanlar ile Bylock'u kullanmayanlar endişelenmesin. Korkulacak bir şey yok onlara. Yalnız bu saydıklarımıza minimal derecede müdahil olmuş kim varsa, FETÖ terör örgütüyle irtibatlı, sıcak ilişkilerde bulunmuş, özelikle de 17/25 aralık darbe sürecinden sonra ilişkilerine devam etmeyi marifet sayan üst düzey kelle felle kim varsa, mevki, makam, hangi partiye aidiyeti gözetmeksizin alınması için son günlerin içindeyiz. Tabiri caizse kafası koparılacaktır. Koparılması da gerekiyor.

Herkes hesap verecek demiştik. Günü geldiğinde at izi ile it izi birbirinden ayırt edileceğini bas bas bağırarak söyledik. O gün yaklaşıyor beyler. Türk adaleti sisteminin Türkiye cumhuriyeti devletine karşı cephe almış olanların hesap verme vaktinin geldiği bir tarih olacaktır bu gün.

Şerefli Malatya halkı ZPT, T47 tanklarıyla çarpışırken, darbeyi önlemek adına ikinci Ordu'nun etrafında etten duvar ördüğü o makus tarihte "belkide hala bir şey yapar bizimkiler..." diye kenarda köşede ellerini ovuşturup bekleyenlerin sonu olacaktır.

Hani AK parti kendi içinde operasyon yapmıyor diyenlerin tezlerini çürütecek büyüklükte bir operasyon olacak bu!

Çok büyük bir operasyonun yapılacağını da yine kendi aralarında ki konuşma ve mesajlaşmalar ile tespitinin yapıldığı, açıkçası böyle bir operasyona hazırlık yapıldığını da muhakkak emniyet-mit içinde hala aktif olan FETÖ'cü personelin haber uçurduğu da Nasıl endişelendiklerinden görüyor anlıyoruz.

Bir tanesi; elinden geleni yapıyor. Gayri boşuna, devlet mekanizması en tepeden emir verdi bir kere, senin buna engel olman gibi bir gücün kalmadığını da hatırlatırım.

Son olarak şunu diyorum ki; böyle güzel insanlarla dolu bir memleketin yönetici kadrosunda bir FETÖ'cü olamaz/olmamalı... Özeliklede yönetim kadrosunda gizlenen FETÖ'cüleri bu güzel halkı yönetmeyi hak etmiyor. Vatanını, dinini, bayrağını kutsal tutan insanların kaderini, 15 temmuz günü darbe yapmış teröristlerin yanında yer almış kimse belirleyemez.

Böyle biline...

TİMUR İNCEYORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- TEK TİP ELBİSEYE KARŞI ÇIKANLAR
- KAYISI KÜRESEL DÜNYANIN YENİ ALTINI VE BİZ BUNUN FARKINDA DEĞİLİZ 
- GEÇEN SENE BU GÜN
- BİR VİP ASFALT DARBEMİZ EKSİKTİ
- FETÖ ASALASI ve ENTERNASYONEL HAÇLI SEFERİ
- ADALET-SİZ YÜRÜYÜŞÜNÜN KODLARI
- Küresel kuşatma ve Katar haraketliliğinin mantığı!..
- İHANET SARMALINDA ESCOBAR FETÖ
- HELİKOPTERİMİZ DÜŞTÜ MÜ? DÜŞÜRÜLDÜ MÜ?
- AK PARTİYİ NASIL BİLİRDİNİZ?
- MAVİ YANAN TÜM IŞIKLARI VURUN
- DAMAT KAVURMACI’NIN TAHLİYESİNDEKİ SIR
- ABD TÜRKİYEYİ NATO'DAN ÇIKARIYOR MU?
- KOD ADI: MAHREM İMAM
- BUNDAN SONRA NE OLACAK?
- AK PARTİ KAPATILSIN
- FÜZE-SARİN GAZI-ÇOCUKLARIN ÖLÜM REALİTESİ
- KADİR TOPBAŞ'IN AK PARTİYE ZARAR VERME YÖNTEMİ
- SİZE NE?
- Osmanlıyı parçaladınız korkunuz niye?!
- KANALBOYU ÇATIŞMASININ PERDE ARKASI
- HOLLANDASIZ HOLLANDA
- HOLLANDA'DA AT İZİ İT İZİNE KARIŞTI
- ALMANLARLA KAVGAMIZ