Mikail Sülük
@timemalatya

"Malatya Time siz değerli Malatyalı okurlara gerçek bir internet haber sitesi keyfi sunmak amacıyla yeni hali ile yayında"

Neden Ak Parti?

Önümüzde çok önemli bir seçim var. Bu seçim sadece Türkiye'nin seçimi değil, dünyadaki bütün mazlumların seçimi niteliğinde bir seçimdir. Çünkü Türkiye, yeryüzündeki bütün mazlumlara el uzatan bir ülke olmuştur. Osmanlı'dan günümüze kadar ezilen ve sömürülen insanlara el uzatan bir ülke olmuşuzdur. Cumhuriyet döneminin başından bugüne kadar askeri darbe dönemleri haricinde yani iç meselelerinin yoğunluğunun dünyayı unutturduğu dönemler haricinde Türkiye, elindeki imkanları hem maddi hem de manevi olarak dünya mazlumlarının üzerinden eksik etmemiştir. 

Ülkemizin karanlık dönemlerinin bittiği, yeni ve aydınlık dönemlerinin başladığı son 13 senelik süreçte Türkiye, hem çevre ülkelerdeki zalimlerle hem de dünyanın diğer coğrafyalarındaki zalimlerle mücadele içinde olmuştur.
Ak Parti hükümetlerinin iktidar olduğu son 13 yıla bakacak olursanız ülke içindeki karanlık zihniyetler teker teker temizlenmiş, geleceğe umutla bakan bir Türkiye portresi çizilmiştir.
Acizane şahsımın da bu iktidar için çalışmaları olmuştur. Bu çalışmalarımı burada anlatacak değilim. Ak Parti iktidarlarının da bu milletin yüz akı icraatlarını da anlatmak için de bize ayrılan yerin yeterli olacağını hiç zannetmiyorum. Sizlere sadece çevrenize bakmanızı ve Ak Parti hükümetlerinin icraatlarının ülkemizin refah seviyesini ne kadar yükselttiğini görmenizi tavsiye edebilirim.
Emperyalist ülkelerin peşinden giden değil, lider olan Türkiye resmine bir bakmanızı tavsiye edebilirim. Ve derim ki önümüzdeki seçimlerde oy verirken, bu tavsiyelerimi görmenizi ve ona göre oy kullanmanızı istiyorum. Rahmetli Necmettin Erbakan'ın bir sözü aklıma geldi. Erbakan, “Türkiye'de Milli Görüş Partileri ve diğer partiler vardır” diyordu. Şu anda Türkiye'deki durum “Ak Parti ve diğerleri” şeklindedir. Seçim öncesi her biri diğerinin değirmenine su taşımaya çalışıyor. Her biri diğerine yardım ediyor. Bu yardımlaşmanın bu ittifak durumlarının önceki seçimlerdeki yansımalarını gördük. Daha önce yaşanan 9 seçim var. Her birinde Ak Parti ve diğerlerinin mücadelesiyle geçerken, her biri Ak Parti zaferleriyle neticelenmiştir.
Yazımın son kısmında size küçük bir hikayeyi aktarmak istiyorum. Zamanın birinde bir kasaba varmış. Hikaye bu ya, o kasabanın 4 tane mahallesi, her mahallesinin başka bir ismi varmış. Birinci mahallenin adı “Evet amacılar Mahallesi”ymiş. İşlerin nasıl yapılması gerektiğini ya çok iyi bilirler ya da bildiklerini zannederlermiş. İşi yapma zamanı geldiğinde ise “Evet ama” diye başlarlarmış konuşmaya. Tabii iş yapılmaz sadece konuşurlar, işin yapılmaması suçunu da başkalarına atarlarmış.
Diğer mahalle ise “Yapacağımcılar Mahallesi”miş. Bu mahallede de yapmaları gerektiğini çok iyi bilirlermiş. Kendilerini yapacakları iş için adım adım hazırlarlarmış ama yapacakları sırada zamanın geçtiğinin farkına varıp dizlerini dövmekle yetinirlermiş. Dizleri hep yara bere içinde kalırmış.

Kasabanın üçüncü mahallesinin adı ise “Keşkeciler mahallesi”ymiş. Hayatı algılama güçleri mükemmelmiş. Neyin ne şekilde yapılacağın çok ama çok iyi bilirlermiş. Ama her şey olup bittikten sonra fırsatı kaçırdıkları için başlarını duvarlara vurmaktan kan revan içinde yaşarlarmış.
Kasabanın son mahalle de “İyi ki yaptımcılar Mahallesi”ymiş. En güzel evlerde yaşarlar, yemyeşil ağaçları ve çiçekleriyle mutlu mesut bir hayat sürerlermiş. Bu mahalleyi gezen “Keşkeciler” etrafı hayranlıkla izler “Keşke biz de bunları, şunları böyle şöyle yapsaydık” derler ve hayıflanırlarmış. “Evet amacılar” ve “Yapacağımcılar” ise “Güneş biraz daha erken çıksa daha iyi olurdu. Ağaçlar güzel ama ağaçların gölgesi küçük düşmüş, bunlar daha geniş olmalı” diyerek kara çalmaya çalışırlarmış.

Bizim ülkemizde de adı geçen 4 tane parti var. Ak Parti, “İyi ki yaptımcılar” olarak her geçen gün ülkemizi daha ileri taşıyan icraatlara imza atarken, evet amacılar, yapacağımcılar ve keşkeciler sadece ve sadece konuşuyorlar. Bunlarda icraat yok, laf çok.YORUMLAR

YORUM YAZ

*

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

YAZARIN DİĞER YAZILARI


- Neden Ak Parti?